Sıkılmadan İzleyebileceğiniz En İyi 7 Mini Dizi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Mutlaka izlemeniz gereken, en iyi mini diziler bu listede bir arada. Listede neredeyse her türden bir mini dizi yer alıyor. Ben uzun sezonlar boyunca dizi izleyemem diyenler bu listeye bir göz atmalı.

1. Band Of Brothers – Kardeşler Takımı

Band Of Brothers - Kardeşler Takımı

2001 yapımı Band Of Brothers dizisi İkinci Dünya Savaşı askerleri ve yaşadıklarını anlatıyor.  Dizinin yapımcılığını ünlü yönetmen Steven Spielberg ve ünlü aktör Tom Hanks üstlenmiş. Dizi olmasına rağmen film tadında bir yapım olmayı başarmış bir dizi. Amerikan propagandası olduğunu düşünüp ön yargıyla yaklaşmayın oldukça tarafsız ve savaşın gerçek yüzünü gösteren bir dizi. Ayrıca dizinin kadrosu tam bir yıldızlar geçiti. Tom Hardy, Michael Fassbender, Simon Pegg gibi daha birçok ünlü isim dizinin kadrosunda yer alıyor. Film tadında bir dizi izlemek isteyenler kaçırmasın.
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2001
Imdb Puanı: 9.6/10

2. Sherlock

Sherlock

Arthur Conan Doyle’nin ünlü karakteri Sherlock Holmes dünyanın en çok bilinen ve sevilen karakterlerinden biri. 2010 yılında Sherlock dizisi yayınlanmaya başlandı ve dünyada büyük bir ilgi gördü. Benedict Cumberbatch, Sherlock karakterini canlandırarak dünya çapında  bir ün kazandı. Dizide Sherlock’un yardımcısı olan Dr. John Watson karakterine ise ünlü oyuncu Martin Freeman hayat verdi. Sherlock buram buram zeka kokan, izlerken sizi bolca şaşırtan, güldüren ve eğlendiren bir mini dizi. BBC kanalında yayınlanan dizinin her sezonu 3 bölümden oluşuyor ve dizi şu anda 3. sezon finalini yapmış bulunmakta. Sherlock Holmes hayranı olanlar ve zeka dolu bir dizi izlemek isteyenler bu diziyi kaçırmamalı.
Bölüm Sayısı: 3 ( 1 Sezon )
Yapım: 2010
Imdb Puanı: 9.3/10

3. Firefly

Firefly

Soluksuz bir bilim kurgu-fantastik dizisine hazır olun. 2002 yılında yayınlanan dizi gerek konusu gerekse de görsel efektleriyle dikkat çekmeyi başarmış dizilerden bir tanesi. Mini bir dizi olmasına rağmen Firefly dizisi 2003 yılında Emmy Ödülleri’nde en efekt ödülünü kazanmayı başardı. Dizide olaylar 2517 yılında uzay gemisindeki 9 kişilik mürettebatın yaşadıkları olaylar anlatılıyor. Dizi 14 bölümlük tek sezonundan sonra kaldırılmıştır. Dizi bittikten sonra devam niteliğinde olan Serenity filmi çekilmiştir. Bilim kurgu hayranları için Firefly dizisi birebir.
Bölüm Sayısı: 14
Yapım: 2002
Imdb Puanı: 9.2/10

4. North & South – Kuzey & Güney

North & South

2004 yılı İngiltere yapımı olan North & South dizisi oldukça başarılı bir romantik dönem dizisi. Gerek konunun işlenişi gerekse de kostümler açısından oldukça başarılı olan dizi BBC ONE kanalında yayınlandı. Dizide 1855 yılında İngiltere’de bir kasabada yaşayan John Torhnton’un Margaret Hale’e olan karşılıksız aşkı anlatılmaktadır. Richard Armitage, Rupert Evans, Lesley Manville gibi birçok ünlü isim dizinin kadrosunda yer alıyor. Romantik-dram türündeki dizi severler North & South dizisini kaçırmamalı.
Bölüm Sayısı: 4
Yapım: 2004
Imdb Puanı: 9.0/10

5. Generation Kill

Generation Kill

2008 yapımı Generation Kill, ABD’nin Irak’ta yaptığı savaşı anlatan en gerçekçi yapımlardan bir tanesi. Dizi HBO’da yayınlandı ve Evan Wright’ın romanından esinlenerek seyirciye aktarıldı. Dizi, izlerken sizi ekrana bağlayıp anından bitirmek istediğiniz dizilerden bir tanesi. Generation Kill 7 bölümden oluşuyor ve seyirciyi kendine bağlamayı başarıyor. Dizinin kadrosunda Kellan Lutz, Alexander Skarsgard, Owain Yeoman gibi birçok ünlü isim yer almakta. Gerçekçi savaş dizilerini sevenler bu diziyi kesinlikle izlemeli.
Bölüm Sayısı: 7
Yapım: 2008
Imdb Puanı: 8.7/10

6. The Pacific

The Pacific

Ve yine Tom Hanks ve Steven Spielberg’in yapımcılığını üstlendiği film tadında bir mini dizi daha. Dizi için tam tamına 200 milyon dolarlık bütçe ayrıldı. Yani dizi için hiçbir masraftan kaçınılmamış. Dizide 2. Dünya Savaşı’nda Amerikan askerlerinin Pasifik Cephesi’nde verdiği mücadeleler anlatılıyor. Dizinin kadrosu da tam bir yıldızlar geçiti. William Sadler, Mitch Ryan, Jon Seda, Jon Bernthal, Rami Melek gibi ünlü isimler dizinin kadrosunda yer alıyor. Nefes kesen, iddialı bir savaş dizisi izlemek isteyenler The Pacific’i kaçırmamalı.
Bölüm Sayısı: 10
Yapım: 2010
Imdb Puanı: 8.3/10

7. Luther

Luther

Kendine has bir havasıyla Luther mükemmel bir polisiye mini dizi. Idris Elba ve Ruth Wilson dizide başrolleri paylaşıyor. Dizide Alice karakterini canlandıran Ruth Wilson diziye bambaşka bir hava katmış. Diğer dizi ve filmlerin aksine Luther bambaşka bir atmosfere sahip. Dizi polisiye, gizem, dram, romantik neredeyse bütün türleri içerisinde barındırıyor. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşurken 2. ve 3. sezonlar 4’e bölümden oluşuyor. Dizinin 4. sezonunun 2015 yılında BBC’de yayınlanması bekleniyor. Ayrıca dizinin müzikleri kendisine hayran bırakacak güzellikte. Kısacası güzel bir mini dizi izleyip iyi zaman geçirmek isteyenler Luther’ı kaçırmasın.
Bölüm Sayısı: 12 ( 3 Sezon )
Yapım: 2010
Imdb Puanı: 8.6/10

3 comments on "Sıkılmadan İzleyebileceğiniz En İyi 7 Mini Dizi"

  1. ender says:

    Sherlock izlemeyen varsa kalmasın bi zahmet 🙂

  2. Deniz says:

    FARGO ?

  3. Ses says:

    7 diziden 3ü amerikan ordusu propagandası mı , bunlar mı unutulmaz ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *