Nefes Kesen En İyi Aksiyon Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri genellikle keyifli vakit geçirmemizi sağlayan, sürekli macera ve gerilimin işlendiği, keşfetmenin ve kurgunun hiç bitmediği filmler arasındadır. IMDb puanları kişilerin sinema sonrasında verdikleri puan ortalamasıdır. Bu anlamda IMDb puanı filmin izlenebilirliği ve beğenilip beğenilmediği hakkında kullanıcılara bilgiler verecektir.

1- Görevimiz Tehlike Yansımalar ( 2018) IMDb: 8,1

Ajan Ethan Hurt, birlikte çalıştığı arkadaşları ile sıkıntılı bir zaman geçirmektedir. Ethan Hurt bir görevin ters gitmesi sonucunda CIA ile ters düşer ve onların kara listeye düşer. O dönemde ortaya çıkan ve insanlığı tehdit eden olay, zamanla yarışarak görevi yerine getirmelerine neden olacaktır. Ethan Hurt ve ekibinin Solomon Lane’ ye karşı bir kez daha dünyayı kurtarması gerekecektir ve artık zaman çok kısıtlıdır.

2- The Night Comes For Us (2018) IMDb: 8,0

Bir çetenin tetikçisi olarak çalışan adam, bir teklif alarak bir genç kızı korumaya başlar. Ancak çetenin izni olmadığı halde bu görevi üstlenen bu adamı hiç iyi bir son beklemiyordur. Ölüm emri verilen bu adam canını kurtarması için türlü aksiyonlara girmesi gerekecektir.

3-Terminatör 2 : Mahşer Günü (1991) IMDb: 7,8

2009 yılını anlatan bu filmde Sarah Connor’ ı öldürmek için Synet robotları başarısız olmuşlardır. Sonrasında üretilen T-1000 robotuna bir görev programlanmıştır. Sarah Connor’un oğlu John Connor ’u öldürmek. Ancak buna karşılık T-800 robotunu da John Connor’u koruması için geçmişe gönderilmiştir. Kıyasıya bir rekabetin başlayacağı bu robotlar arasında John’u hangisinin bulacağı izleyiciyi heyecana sürüklüyor.

4- Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006) IMDb: 8,2

İlk serilerden tanınan Will Turner ve güzel Elizabeth heyecanlı bir şekilde düğün hazırlıkları yapmaktadır. En yakın dostları olan Jack Sparrow durmayarak kendine yeni maceralar aramaktadır. Sparrow’ un başına açtığı belaların ucu Will ve Elizabeth’e dokunacaktır. Kaptan Jack Sparrow’ a Davy Jones’e borcu olduğu hatırlatılır. Davy Jones hayalet geminin kaptanıdır ve bu borç ödenmezse Sparrow bir köle olacaktır. Bu üçlünün bu durumdan kurtulmak için girdiği maceralar ise izleyici hem heyecanlandıracak hem de eğlendirecektir.

en iyi aksiyon filmleri 2020

5- Kara Şövalye ( 2018) IMDb: 8,0

Kara Şövalye filminde Batman’ın hikayesi konu alınmıştır. Batman, halk için tehlike oluşturan Joker’i Gotham sokaklarından atarak halkı kurtarmaya çalışacaktır. Temizlenmiş olan Gotham sokakları ne yazık ki Joker’in gelmesiyle yeniden karışmıştır ve işleri yeniden yoluna koymak gerekiyordur. Batman’ın Jokerle mücadele etmesi gerekiyordur, ancak bu artık o kadar kolay değildir. Gerilimin doruklarına çıkıldığı bu filmde Batman yeniden kurtarıcı görevini üstlenerek seyirciyi ekrana kitleyecektir.

6-Hobbit:Beş Ordunun Savaşı (2014) IMDb: 7,7

Hobbit filminin son serisi olan bu filmde maceralar dolu dizgin devam ediyor. Ejderha Smaug ile karşı karşıya gelen Hobbit Gollum güç yüzüğünü alarak yerine yeniden dönmeyi başarmıştır. Erebor Cüceleri ise Ejderha Smaug Göl kasabasının masum yerlilerine saldığını hatırlayacak ve onla mücadele etmeye başlayacaktır. Thorin Meşekalkan Arken taşı ararken bazı şeylerden ödün vermek zorunda kalmıştır. Bilbo ise tehlikeli bir seçimin eşiğine gelecektir. Lord Sauron yalnız dağ saldırısı için tam 4 bölük göndermiştir. Cüce, Elf ve diğer insanların önünde yalnızca iki seçim kalmıştır. Ya savaşacaklar ya da hep beraber öleceklerdir. Ve artık önlerinde mecburi oldukları bir savaş vardır

7-Sherlock Holmes : Gölge Oyunları (2011) IMDb: 7,8

Dünyanın en başarılı dedektiflerinden olan Sherlock Holmes ve ortağı Dr. Watson bu sefer farklı yerlerde maceralara devam ediyor. Londra’nın dışına çıkan bu ikili Fransa, Amerika ve İsviçre’de yeni bir tehlikeye kucak açıyor. Profesör Moriarty zeki unvanını kaybetmemek için büyük bir lanetli planın peşindedir. Bu ikili ise bu planın gerçekleştirmeyi engellemeye kararlıdır. Heyecan dolu bir macera olan bu seri izleyicileri ekrana kitleyecek.

8- Son Ultimatom ( 2007) IMDb: 7,5

Ajan Jason Bourne geçmişin izini süren başarılı bir adamdır. Amerika’nın kirli oyunlarına alet olmuş adam Bourne,  gizli bir projenin en önemli ajanıdır. Zeki ve üstün savaşma gücüne sahip Bourne’yi yeni maceralar bekliyor. Hafızasından canlanan parçaları birleştirerek geçmişi çözümlemeye çalışan bu ajan kim olduğunu çözümlemenin derdine düşer. Ancak yaratıcılarından bir türlü kurtulamayacaktır. Üstün yetenekleri bulunan Bourne geçmişine dair öğrenmek istedikleri şeyler ile yeni maceralara atılıyor. Serinin 3. Filmi Son Ultimatom, Robert Ludlum aynı isimde olan kitabından uyarlanan film serinin en güçlü filmlerindendir.

9- Hızlı ve Öfkeli 7 ( 2015) IMDb: 9,0

Serinin 7. Filmi diğerleri gibi izleyiciyi aksiyona doyurmaktadır. Bu kez İngiltere’den bir intikam planı ile karşı karşıyalardır. Shaw kardeşi Owen için hesap sormakta ve intikam duygusu ile düşmanlarının karşısına geçecektir. Shawkibinin Toretto’daki evini uçurarak yerle bir etmiştir. Dom yetkili olan bir devlet adamından yardım isteyecektir. Ekip bir kez daha harekete geçer ve ABD’ de olan bir kayıt cihazını ele geçirmek zorundalardır.

10- Truva ( 2004) IMDb: 7,4

Film M.Ö 1250’li yılları anlatır. İki ülke Truva Prensi ve Paris çatışmaya girer. Isparta Kraliçesi Helen kocası Menelaus’u terk edecektir. Paris Helen’i Truvaya gitmek için ikna eder. Menelaus karısının Truvalıların yanında olduğunu öğrenip harekete geçer ve Agamemmon’dan yardım ister. Bunun üzerine feci bir savaş çıkacaktır. Yunanlılar asla yenilmeyen Truvalılara savaş açarak burayı ele geçirmeye çalışır.

en iyi aksiyon filmleri izle

11- Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018) IMDb: 7,5

Bu film dünya için büyük bir tehlikenin var olduğunu ve bu tehlike nedeniyle kahramanların güçlerini birleştirdiğini anlatıyor. Kahramanlar Kaptan Iron Man ve Amerika çatışmaları nedeniyle birbirinden farklı yerlere savrulmuştur. Hepsi kendini ve yandaşlarını korumak için uğraşmaktadır. Ancak hesapta olmayan bir şey vardır. Dünyanın kaderi büyük bir tehlike altındadır. Sınırsız güç kaynağı özelliği bulunan taşların peşine düşen Thanos, dünya için tehlike oluşturmaktadır. İnsanlığın kaderi artık kahramanlarımızın elindedir. Ve dünyayı kurtarmak için el ele vererek güçlerini birleştirmeleri gerekecektir.

12- Yenilmezler (2012) IMDb: 7,1

SHIELD adında dünyaca bilinen uluslararası barış örgütünün başında NickFury’i vardır. Bu adam dünyayı tehlike altına alan bir durumla karşı karşıya kalacaktır. Bir an önce dünyayı bu tehlikeden kurtarması gereklidir ve bir ekip kurmaya karar verir. Kuracağı ekip en cesur ve en süper kahramanlardan oluşmalıdır. Peki bu nasıl olacaktır? Kahramanımızı ve ekip üyelerini artık zorlu ve aksiyon dolu bir mücadele bekleyecektir.

13- Transformers (2007) IMDb:8,2

Cybertron topraklarında kısa süre içerisinde kıyasıya bir mücadele başlayacaktır. Bu mücadelenin baş kahramanları birbirinden farklı yapılara dönüşebilen robotlardır. Robotlar arasında da iyiler ve kötüler ayrılmıştır. Kendileri arasında bir mücadeleye giren robotların, gezegenlerinin yakıtı azalmıştır ve acilen yakıt bulmak zorundadırlar. Bir arayışa giren robotlar Dünya’nın varlığını fark edecektir. Bambaşka bir maceraca atılan robotlar dünyayı ele geçirmek için var gücü ile savaş açacaklardır. Ancak iyi huylu robotlar bu savaşı başlatanların yanında değil tam karşısındadır. İyilerle kötülerin kıyasıya yarıştığı bu film fantastik kurgusu ile seyirciden tam not almayı başarmıştır.

TAGS

A comment on "Nefes Kesen En İyi Aksiyon Filmleri"

  1. Şeyma says:

    İzleyeceğim en iyi aksiyon filmleri bunlar olacak sanırım. Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *