Report

Description

Hollywood’un Oscar ödüllü aktörü Al Pacino’nun en iyi sinema filmlerini derlediğimiz listemizi IMDB puanlarına göre sıraladık.Siz sevgili Listefilm okuyucuları sizlerde sitemizin yorum kısmını kullanarak favori Al Pacino filminizi bizlerle paylaşabilirsiniz.Fazla uzatmadan iyi seyirler dileyelim.

Al Pacino Filmleri

 

25. Revolution – Devrim – 1985 – IMDb: 5,2


Tom Dobb, New York’ta kendi halinde yaşayan biriyken oğlu askere gider ve ordudaki komutanı son derece kötü bir insan olan Komutan Peasy olur. Bir süre sonra oğlundan haber alamayan Tom, oğlunu bulmak için muhalif hareketlere katılmaya karar verir ve istemeden de olsa Amerikan Devrimi’nde rol alır.

24. 88 Minutes – 88 Dakika – 2007 – IMDb: 5,8


Başarılı bir psikiyatrisi olan Jack Graham, bir seri katilin davasını üstlenmiştir. Mahkemede Jon Foster’ın işlediği suçla ilgili dava görülürken jüriyle konuşan ve Foster’la ilgili alacakları kararı etkilemek isteyen Graham, bu konuda başarılı olamazken eline son anda bir fırsat daha geçer. Graham, bu şansı 88 dakika içinde kullanmak zorundadır.

23. Dick Tracy – 1990 – IMDb: 6,1


Buhran Dönemi ABD’sinde geçen hikayede Chicago’da iki ünlü çete lideri olan Big Boy Caprice ve Lips Manlis birbirlerine düşmanlardır. Big Boy bir gün Manlis’in gece kulübüne bir baskın düzenler ve şarkıcı Breathless Mahoney’i kaçırır. Gece kulübünü batırmak için yaptığı bu hamle daha büyük olaylara yol açtığından, olaya ünlü polis Dick Tracy müdahil olmuştur.

22. Two for the Money – Kirli Para – 2005 – IMDb: 6,2


Brandon gençlik yıllarında başarılı bir boksör olmak isterken bu hayalleri bir sakatlık sonucu suya düşer. Hayatına sıradan bir şekilde günlük yaşamını devam ettirecek şekilde devam ederken birden Walter Abrams ile tanışır ve bahis şikesi yapmak için tekrar boks dünyasına döner.

21. Cruising – Devriye – 1980 – IMDb: 6,4


New York sokaklarında eşcinselleri insanlık dışı bir şekilde katleden bir cani bulunmaktadır ve Steve Burns isimli çaylak bir polis de katil hakkında bilgi toplaması için görevlendirilir. İş derinleştikçe tek başına cinayetlerle ilgili tüm ritüelleri çözmek zorunda olan Burns’in psikolojisi alt üst olur ve bu görevi bu psikolojiyle bitirmek zorunda kalır.

20. The Recruit – Çaylak – 2003 – IMDb: 6,6


James Clayton çok başarılı bir öğrencidir ve polislik okulunu birincilikle bitirince başarılı CIA ajanlarından Walter Burke’ün ilgisini çeker. Burke Clayton’ı ekibine almak için çok uğraşır ve ilk başlarda bu teklife mesafeli duran Clayton da daha sonra ekibe katılır. Fakat işler düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.

19. Frankie and Johnny – 1991 – IMDb: 6,7


Hapisten henüz çıkan Johnny, hayatına devam etmek için bir kafede çalışmaya karar verir ve başvurduğu ilk kafede işe alınır. Burada halihazırda garson olarak çalışan Frankie ise ilk andan itibaren Johnny’nin dikkatini çeker. Frankie bir ilişkiye henüz hazır değilken Johnny ise onla bir ilişkiye başlamak için her yolu denemektedir.

18. Any Given Sunday – Kazanma Hırsı – 1999 – IMDb: 6,8


Tony D’Amato Amerikan Futbolu Ligi takımlarından birinin antrenörüdür ve takımı zirveye oynamaktadır. Takımın en önemli oyuncusu Cap Rooney sakatlanınca yerine oyuncu bakan takım, sorunlu karakteriyle ün yapan Willie ile anlaşır. Bu anlaşma hem Willie hem de D’Amato için son şanstır.

17. Ocean’s Thirteen – 2007 – IMDb: 6,9


Danny Ocean ve ekibi, daha önceki maceralarına bir yenisini daha eklemek üzeredir ve birbirinden yetenekli ve tecrübeli ekip Danny’nin önderliğinde bir başka soygun planlamaktadır. Bu sefer dikkat etmeleri gereken bir başka detay daha vardır, zira kendi kumarhanelerinin korunması da ekip için önemli detaylardan biridir.

16. The Panic in Needle Park – Esrar Bitti – 1971 – IMDb: 7,1


New York’un ünlü turistik bölgelerinden Needla Park’ın müdavimi olan Bobby ve Helen isimli iki genç, eroin bağımlısıdırlar ve bu ihtiyaçlarını gidermek için küçük hırsızlıklar yaparlar. Zaman içinde birbirlerine ilgi duymaya başlayan gençler, ilişkilerini her geçen gün daha ileri bir noktaya taşırlar.

15. Insomnia – Uykusuz – 2002 – IMDb: 7,2


Alaska’da genç yaştaki bir kız öldürülmüştür ve bölgeye davayı incelemek üzere Will Dormer ve Hep Eckhart adında iki dedektif gönderilmiştir. İkili şüpheli olarak Walter Finch’i belirlerler fakat aralarında yaşanan bir sürtüşme sonucunda Eckhart ölürken Walter da ortadan kaybolur. Olayların kontrolü dışına çıkmasına sinirlenen Dormer ise artık kendisiyle kavga etmektedir.

14. Chinese Coffee – Çin Kahvesi – 2000 – IMDb: 7,3


Harry ve Jake isimli iki yakın arkadaş başarısız yazar, karşılaştıkları bir kafede para, estetik, arkadaşlıklarının gidişatı ve Harry’nin yeni yazdığı senaryo hakkında derin konuşmalara dalarken kendi düşüncelerini de birbirlerine aşılarlar.

13. The Devil’s Advocate – Şeytanın Avukatı – 1997 – IMDb: 7,5


Çok başarılı ve hitap yeteneği güçlü olan Kevin Lomax, başarı saplantısı olan ve mutlu bir evliliğe sahip bir avukattır. Bu başarılı kariyeri, dünyanın sayılı avukatlık bürolarından birinden teklif almasını sağlar. Bu teklifi düşünmek için süre isteyen Lomax, bu sürede hayatında olumlu giden her şeyi kaybetmeye başlar.

12. The Godfather: Part III – Baba III – 1990 – IMDb: 7,6


Vito Corloeone’den sonra mafyanın başına geçen Michael Corleone, yaşlanması sebebiyle liderliği bir başkasına bırakmayı düşünür ve bunun sonucunda da bu işlerden uzaklaşacaktır. Yerine geçecek kişi olarak planladığı kişi Vincent’tir, fakat olaylar kontrolünün dışında gelişir ve kendini çok daha değişik bir noktada bulur.

11. Glengarry Glen Ross – 1992 – IMDb: 7,8


Chicago’da gayrimenkul sektörüyle uğraşan bir ofiste finansal problemler kendini gösterir ve ofisin yüksek sayıda çalışanını işten çıkarması gerekir. Ofisin yöneticisi Blake, çalışanlarına yapılacak bir yarışmayla sadece en başarılı iki kişinin işine devam edeceğini ve kalanların kovulacağını açıkladığında ise çalışanlar rekor sayıda satış yapmak için birbirleriyle yarışa başlarlar.

10. Donnie Brasco – Köstebek – 1997 – IMDb: 7,8


Joe Pistone işini seven bir ajandır, görevi gereği hırsızlık yapan bir suç örgütüne sızarak üst konumlara gelir. İşler ilerleyince kendisini bir polisten çok hırsız olarak hissetmeye başlayan Brasco, örgüt içinde önemli roller alır ve asıl benliğini kaybeder. Bu sebeple hayatı kontrolü dışına çıkmaya başlamaktadır.

9. Serpico – 1973 – IMDb: 7,8


ABD’nin suç merkezi olan New York’ta suçlular sokaklarda cirit atarken Frank Serpico isimli bir genç, polis teşkilatına katılır. Genç olması nedeniyle suçlulara ve polis arkadaşlarına yaklaşımı biraz daha hippi modundadır ve bu suçlu ve polis herkesi rahatsız eder. Yavaş yavaş başını belaya sokmaya başlayan Serpico, tehlikeyi yavaş yavaş anlamaya başlayacaktır.

8. The Insider – Köstebek – 1999 – IMDb: 7,9


Jeffrey Wigard, dünyanın önde gelen sigara şirketlerinden birinde çok önemli bir pozisyonda bulunmaktadır. Bir konu hakkında şirketin yönetim kuruluyla anlaşmazlık yaşadığında işinden kovulur ve bunu kendine yediremeyip şirketin tüm illegal işlerini kamuoyuna açıklar. Bu, kendisi için çok büyük bir tehlike anlamına gelmektedir.

7. Carlito’s Way – Carlito’nun Yolu – 1993 – IMDb: 7,9


Carlito Brigante, eskiden azılı bir suçludur ve arkadaşı kendisini hapisten kurtarınca tüm bu suç işlerini bırakıp Bahamalar’a yerleşmek, eski sevgilisiyle güzel bir hayat sürdürmek ister. Tam bu hayalini gerçekleştirecekken geçmişi peşini bırakmaz ve Carlito’yu suç dünyasına geri kazandırmaya çalışır.

6. Scent of a Woman – Kadın Kokusu – 1992 – IMDb: 8,0


Eğitim hayatına devam ederken bir yandan da para kazanmak isteyen Charlie, görme engelli olan Frank Slate’e bakıcılık yapar. Fakat Slate, hafta sonu için bol kadınlı ve bol eğlenceli bir plan yapmıştır, Charlie’ye de bu planda kendisine eşlik etmesini ister.

5. Dog Day Afternoon – Köpeklerin Günü – 1975 – IMDb: 8,0


Sonny ve Sal isimli iki usta soyguncu bir banka soymaya karar verirler. Soyguna başladıklarında işler tamamen ters gider ve bu sebeple de elleri ayaklarına dolaşır. Soyacakları kasalar da boş çıkınca beyninden vurulmuşa dönen ikili, kontrolleri dışında gelişen olaylar sonucunda kendilerini kahraman olarak bulurlar.

4. Heat – Büyük Hesaplaşma – 1995 – IMDb: 8,2


Neil McCauley, çok zeki ve aynı zamanda ileri görüşlü bir hırsızdır. Bu iki özelliğinin etkisiyle arkadaşında hiçbir iz bırakmadan işlerini tamamlarken, daha büyük işler için en az kendisi kadar yetenekli arkadaşlarını da yanına almaktadır. Bu ekip, başarılı dedektif Hana’nın dikkatini çeker ve taraflar arasında ardı gelmeyecek bir kovalama başlar.

3. The Scarface – Yaralı Yüz – 1983 – IMDb: 8,3


Küba lideri Fidel Castro, ülkesinde huzuru sağlamak için dileyen muhalifleri ABD’ye gönderir. Tehlikeli bir ülke olan Küba’dan pek çok tehlikeli ve suçlu kişi ABD’ye göç eder. Tony Montana da göç edenlerden biridir. Suça yatkın biri olan Montana, ABD’de suç dünyasının önemli isimlerinden Frank Lopez ile tanışır ve yanına girer. Fakat Montana’nın hedefleri daha büyüktür.

2. The Godfather: Part II – Baba II – 1974 – IMDb: 9,0

Vito Corleone ABD’ye henüz gelmiş genç bir delikanlıdır ve New York’ta bulunan öneli mafyalardan birinin liderini öldürerek kendisine ün sağlar. Namı git gide yayılan ve kendisinden korkulan biri haline gelen Corleone, bu sayede şehrin yeni mafya babalarından biri haline gelecektir.

1. Godfather: Part I – Baba – 1972 – IMDb: 9,2

ABD’nin en büyük mafyası olan İtalyan Corleone ailesinin lideri Don Corleone, New York’un ortasında bir suikast girişimine uğrayınca daha fazla mafyasına liderlik yapamayacak haline gelir. Oğullarının kontrolüne geçen mafyası ise rakip mafya liderlerine göz dağı vermek için klasik yöntemlerden vazgeçip oyunu kendi kurallarıyla oynamaya başlarlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *