En Minnoşlar İçin: En İyi Çocuk Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film dünyasında çocuklara yönelik yapımlar hemen her dönemde öne çıkmaktadır. Özellikle birbirinden eğlenceli animasyonlar ağırlıktadır. Bu tür filmler her ne kadar çocuklar için filmler şeklinde adlandırılsa da birçoğu yetişkinler tarafından da takip edilmektedir. Geçmişten günümüze kadar yapılan birbirinden önemli çocuk filmlerini sizler için derledik. Bu listede en iyi çocuk filmlerini IMDB puanına göre belirlediğimizi unutmayın.

Table of Contents

En İyi Çocuk Filmleri Listesi

50. Spy Kids – Çılgın Çocuklar – 2001 – IMDb: 5.4


İki küçük çocuğun yetişkinlerden ve kendi ebeveynlerinden gizledikleri başka bir hayatları vardır. Bu hayatta gizli ajan olarak görev yapan çocuklar, tehlikeli olaylara atılmaktadır. Önemli yeteneklerle donatılmış olan bu çocuklar, ebeveynlerini beladan kurtarmak için her türlü mücadeleyi göstereceklerdir. Filmde Antonio Banderas, Alexa PenaVega gibi önemli isimler rol almıştır.

49. Minions – 2015 – IMDb: 6.4


Eğlenceli animasyon filmleri arasında yer alan Minions yani Minyonlar, tarihte etkili olan Dracula, Firavun gibi isimlere hizmet etseler de hepsi bir gün ölmüştür. Hizmet edecek kimse kalmayınca 3 kişilik maceracı bir minyon ekibi Antartika’dan Amerika’ya doğru yola çıkarlar ve bu yolculukta önemli maceralar yaşarlar.

48. Happy Feet – Neşeli Ayaklar – 2006 – IMDb: 6.5

Animasyon filmi olan Happy Feat yani Neşeli Ayaklar’da Mumble adında bir penguenin hikayesi anlatılmaktadır. Bu penguenin sesi berbattır ve bu nedenle şarkısını söyleyip aradığı aşkı bulması mümkün değildir. Ancak Mumble harika bir dansçıdır ve bu yeteneğini kullanmaya çalışmaktadır. Bu durum da annesi Norma Jean ile babası Memphis’în arasının açılmasına neden olur.

47. Nanny McPhee – Sihirli Dadı – 2005 – IMDb: 6.6


Ülkemizde Sihirli Dadı ismiyle gösterime giren Nanny McPhee’de yaramaz yedi çocuğa sahip olan Brown’ın eşini kaybetmesi ve dadı aramasıyla olaylar başlar. Çocukların evi savaş alanına çevirmesinden usanan baba Browyn çareyi Dadı McPhee’yi işe almakta bulur ve birbirinden ilginç olaylar meydana gelir.

46. Charlie and the Chocolate Factory – Charlie’nin Çikolata Fabrikası – 2005 – IMDb: 6.7


Ülkemizde Charlie’nin Çikolata Fabrikası ismiyle gösterilen filmde, son derece farklı bir yapısı olan Willy Wonka’nın çikolata fabrikasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Bu fabrikayı ilerde bırakmak isteyeceği 5 çocuk seçen Willy, farikayı bu çocuklarla gezmektedir. Çocuklar arasında yer alan Charlie’nin hayal dünyası onu şaşırtacaktır.

45. Hook – Kanca – 1991 – IMDb: 6.7


Peter Banning işkolik bir avukattır ve ailesini fazlasıyla ihmal etmektedir. Ailece İngiltere’ye bir ziyaret için gittiklerinde çocukları Kaptan Hook tarafından kaçırılır. Peter, peri Tinkerbell’in yardımıyla olmayan ülkeye dönerek Peter Pan olur ve çocuklarının peşine düşer. Hook yani Kanca filminde Robin Williams, Dustin Hoffman, Julia Roberts gibi usta isimler rol almıştır.

44. Babe – Bebe – 1995 – IMDb: 6.8


Babe, ailesi olmadan büyüyen bir domuzcuktur. Arthur Hoggett’ın çiftliğinde yaşayan Babe’yi yılbaşında kesmeye karar veren Arthur, birdenbire bu domuzcuğa sempati duymaya başlar. Babe, zamanla kuzulara çobanlık etmekte ve ilginç yetenekleri ortaya çıkmaktadır. Artık Babe, kasabada çobanlık yarışmalarına katılmaktadır.

43. Matilda – 1996 – IMDb: 6.8


Matilda’nın babası araba satıcılığı yapmakta ve annesi de onunla ilgilenmemektedir. Kendi başına büyümeye çalışan Matilda, kütüphaneye giderek kitapları okumakta ve burada yeteneklerini keşfetmektedir. Ailesi ona inanmayarak oldukça kötü bir okula yollarlar ve Matilda burada güçlerini kontrol altında tutmaya çalışır.

42. A Christmas Carol – Bir Noel Şarkısı – 2009 – IMDb: 6.8


Ülkemizde Yeni Yıl Şarkısı ismiyle gösterime giren A Christmas Carol filminde zengin Ebenezer Scrooge yılbaşına zalimce başlar. Sadık hizmetkarına bağırıp çağıran Scrooge, etrafına kötülük saçmaktadır. Bu kötü kişinin ölmüş iş ortağı Joseph Marley’in hayaletiyle karşılaşması sonucunda işler değişir. Artık Scrooge çok geç olmadan iyi bir insan olmak zorundadır.

41. Madagascar – 2005 – IMDb: 6.9


Bu eğlenceli animasyon türündeki filmde New York’un ünlü Central Parkı’nda yaşayan aslan Alex, zürafa Melman, zebra Marty ve su aygırı Gloria iyi arkadaşlardır. Bu dört kafadar arasında en meraklısı olan zebra Marty’nin kaçması üzerine diğer üyelerde kaçarlar. Amaçları hemen dönmektir ancak işler planlandığı gibi gitmez.

40. Jumanji – 1995 – IMDb: 6.9


Jumanji filminde bir kız ve bir erkek kardeş esrarengiz bir oyun oynayarak aynı oyunda yutulmuş olan Alan Parrish’in serbest kalmasını sağlarlar. Yutulduğunda çocuk olan Parrish şimdi büyümüştür. Oyun henüz bitmemiştir ve bir anda bu kardeşlerin yaşadığı kasaba her türden hayvan tarafından işgal edilmiştir.

39. Peter Pan – 2003 – IMDb: 6.9


Küçük erkek kardeşleriyle yaşayan Wendy, büyümek istemediğini anlamıştır. Wendy erkek kardeşlerine her gece fantastik hikayeler anlatmaktadır ama artık büyümüştür. Onları pencereden dinleyen Peter Pan, Wendy ve kardeşlerini Varolmayan Ülke’ye götürür ve maceralara ortak eder.

38. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe – Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap – 2005 – IMDb: 6.9


Narnia Günlükleri serisinin ilk filmi olan yapımda, Narnia Ülkesi, Beyaz Cadı JAdis tarafından sonsuz kışa mahkum edilmiştir. Sürekli kıştan dolayı Noel Bayramı kutlanamamaktadır. Cadıya karşı birleşen 4 çocuk ve diğer iyi yaratıklar büyük bir savaşa girerler. Bu savaş Narnia’nın kaderini çizecektir.

37. Cinderella – Sindirella – 1950 – IMDb: 7.0


Cinderella adlı kıza üvey annesi ve üvey kız kardeşleri çok kötü davranmaktadır. Sonrasında ülkenin zengin prensi tarafından düzenlenen baloya evdekilerin eve kilitlemesine rağmen katılan genç kız, burada prensi etkilemeyi başaracaktır. Ancak ona yardım eden perinin söylediklerine göre gece yarısı o baloyu terk etmesi gerekmektedir ve aniden kaçarken ayakkabısının birini düşürür.

36. Hotel Transylvania – 2012 – IMDb: 7.1


Kont Drakula’nın lüks işletmesi Otel Transilvanya’da tüm canarlar ve aileleri rahatça yaşamaktadır. Onlar için en önemli sorun insanlar tarafından rahatsız edilmeleridir. Ancak Drakula’nın bir insandan hoşlanmaya başlaması işleri değiştirecektir. Bu eğlenceli animasyon filmi önemli bir kitle edinmiştir.

35. Cars – Arabalar – 2006 – IMDb: 7.1


Lüks bir yarış arabası olan Lightning McQueen, kendisini beklenmedik bir anda Radiator Springs kasabasında bulur. Burada hayatın macera dolu bir yolculuk olduğunu keşfeden McQueen, kasabadaki sıra dışı karakterleri tanıma ve tecrübe kazanma imkanı bulmuştur.

34. One Hundred and One Dalmatians – 101 Dalmaçyalı – 1961 – IMDb: 7.1


101 Dalmaçyalı ismiyle ülkemizde gösterilen filmde, Perdita ve Pongo sAnita ve Roger’ın sahip olduğu iki dalmaçyalı köpektir. 15 tane yavrusu olan bu iki dalmaçyalının hayatı bir anda Anita’nın eski arkadaşının onları almak istemesiyle değişir. Bu kişinin niyeti onları kürk yapmaktır ve macera başlayacaktır.

33. The NeverEnding Story – Hiç Bitmeyen Öykü – 1984 – IMDb: 7.4


Eski bir kitapçıdan alınan büyük ve kalın kapaklı kitabın içinde sihirli bir yer bulunmaktadır. Uçan dev köpekler, prensesleri konuşan ağaçlar bulunan bu diyarda bir çocuğun başından geçen macera dolu olaylar anlatılmaktadır. Film ülkemizde Hiç Bitmeyen Öykü ismiyle gösterilmiştir.

32. Alice in Wonderland – Alis Harikalar Diyarında – 1951 – IMDb:7.4


17 yaşındaki Alice kendisini sosyeteye tanıtacak olan partide beyaz bir tavşanı takip ederek Harikalar Diyarı adı verilen sihirli bir diyara ulaşmıştır. Burada Alice’i Mad Hatter karşılamış ve ikilinin başından macera dolu olaylar geçmektedir. Alice bu yere daha önce gitmiş olsa da hiçbir şey hatırlamamaktadır.

31. Harry Potter and the Chamber of Secrets – Harry Potter ve Sırlar Odası – 2002 – IMDb: 7.4


Ülkemizde Harry Potter ve Sırlar Odası ismiyle gösterime giren filmde, Hogwarts Cadılık Okulundaki ikinci yılına başlayan Harry Potter, ev cini Dobby tarafından okula dönmemesi yönünde uyarılmaktadır. Ayıca okuldaki birçok kişi Harry’den hoşlanmamaktadır ancak o okuluna devam etmeye kararlıdır.

30. Despicable Me 2 – Çılgın Hırsız 2 – 2013 – IMDb: 7.4


Ülkemizde Çılgın Hırsız 2 ismiyle gösterilen animasyonda, eski süper kötü Gru, suç dünyasından uzaklaşarak evlatlıklarıyla yaşamaya başlar. Ancak Gru’nun peşini gizemli olaylar bırakmaz. Bu sırada bir iş alan Gru’ya bu gizemli görevinde minyonlar yardım edecek ve dünyanın kurtuluşu için çabalayacaklardır.

29. Pinocchio – 1940 – IMDb: 7.5


Ünlü çizgi film karakteri Pinokyo ustası Gepetto tarafından yapılan bir kukladır. Pinokyo zamanla tahtadan bir çocuk haline gelir. Son derece yaramaz olan Pinokyo’nun yalan söyledikçe burnunun uzaması onu zor durumda bırakmaktadır. Pinokyo’nun başına birbirinden ilginç olaylar gelmektedir.

28. Home Alone – Evde Tek Başına – 1990 – IMDb: 7.5


Evde Tek Başına ismiyle ülkemizde gösterilen film, gösterildiği döneme adeta damga vurmuştur. Filmde Kevin, aldığı ceza üzerine geceyi çatı katında geçirir ve ailesi tatile giderken onu unutur. Bu sırada 2 hırsız evde kimsenin olmadığını düşünerek eve girmeye çalışır ve Kevin onlara karşı koymaya çalışır.

27. Frozen – Karlar Ülkesi – 2013 – IMDb: 7.5


Ülkemizde Karlar Ülkesi ismiyle gösterilen Frozen’da maceracı bir kız olan Anna, kız kardeşi olan Prenses Elsa’yı bulup yaşadığı ülkeye sonsuz kışı getiren laneti sonlandırmaya karar verir. Anna’nın bu macera dolu yolculuğunda yol arkadaşları dağcı Kristoff ve Ren geyiği Sven’dir. Yolculuğun zorluğu ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir.

26. Harry Potter and the Philosopher’s Stone – Harry Potter ve Felsefe Taşı – 2001 – IMDb: 7.5


Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Harry Potter serisinin ilk filmi olan yapım, ülkemizde Harry Potter ve Felsefe Taşı ismiyle gösterime girmiştir. Teyzesi, eniştesi ve kuzeni Harry’e kötü davranmaktadır. Mutsuz bir çocukluğu olan Haeey yeteneklerini keşfederek Hogwarts’da ders almaya karar verir ve macera dolu olaylar başlar.

25. Kung Fu Panda – 2008 – IMDb: 7.6


Panda Po, son derece sevimli ve kung fu hayranı bir pandadır. Ailesinin yanında restoranda çalışan Po, bu durumdan sıkılmıştır. Bir gün kung fu ustası Shifu’nun yanında kung fu yapma imkanı bulan Po, kendisini geliştirmektedir. Bu sırada Tai Lung cezaevindne kaçmıştır ve Barış Vadisi’ni koruma görevi Po’ya kalmıştır.

24. The Little Mermaid – Küçük Deniz Kızı – 1989 – IMDb: 7.6


Ariel, sevimli ve yakışıklı bir prensle evlenmek isteyen deniz kızıdır. Bu hayalini gerçekleştirmek için Ursula isminde kötü büyücüyle anlaşma yapar. Büyücü ona bacak vererek karaya çıkar ve Prens Eric ile tanışır. Tüm uyarılara kulak tıkayan Arierl ne kadar tehlikeli bir anlaşma yaptığının farkına geç de olsa varacaktır.

23. Snow White and the Seven Dwarfs – Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler – 1937 – IMDb: 7.6


Klasikler arasında yer alan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’de kötü kraliçenin sürekli olarak aynasına kendisinden daha güzeli olup olmadığını sorması büyülü aynayı usandırmıştır. Ona Pamuk Prenses cevabı verilince kraliçe için tek hedef bu güzel kızı öldürmektir. Görevi avcıya verse de bu güzel kıza kıyamayan avcı onu ormana bırakır ve Pamuk Prenses, 7 tane cücenin yaşadığı evi bulur.

22. Despicable Me – Çılgın Hırsız – 2010 – IMDb: 7.7


Çılgın Hırsız ismiyle ülkemizde gösterilen Despicable Me isimli animasyonda, Gru bakımsız bir evde yaşamaktadır. Dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapan Gru, küçük köleleri minyonlarla birlikte dünyanın uydusu Ay’ı çalmaya karar verir. Bu sırada üç küçük yetimle karşılaşan Gru için işler istediği gibi gitmeyecektir.

21. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban – Harry Potter ve Azkaban Tutsağı –  2004 – IMDb: 7.8


Harry Potter ve Azkaban Tuzağı filminde, Harry akrabaları ile zor zamanlar geçirmektedir. Okul dışına büyü yapan Harry, ceza alacağını düşünerek kaçar. Bu sırada tehlikeli suçlu Sirius Black, Azkaban hapishanesinden kaçmıştır. Artık Harry Potter ve arkadaşları için son derece zorlu bir görev başlamak üzeredir.

20. Mary Poppins – 1964 – IMDb: 7.8


Banks ailesi, çocukları Jane ve Michael’e bakan dadının işten ayrılması üzerine yeni bir dadı arayışına girmiştir. Bu sırada Mary Poppins ile karşılaşan ailenin teklifine Poppins’in yanıtı olumlu olur. Ancak onun doğa üstü güçleri vardır. Şemsiyesiyle uçabilen bu süper dadı çocukları birbirinden gizemli yolculuklara çıkarmaktadır.

19. The Goonies – Define Avcıları – 1985 – IMDb: 7.8


Bir grup çevresiyle uyumsuz olan genç, birlikte olacakları son birkaç günü farklı geçirmek istemektedir. Bu grup tavan arasında gizemli bir korsan haritası bulur. Evlerinin yıkılmasını önlemek isteyen bu arkadaşlar hazinenin peşine düşse de karşılarında yer altı dünyasının önemli suçluları olacaktır.

18. E. T. The Extra-Terrestrial – 1982 – IMDb: 7.9


Son derece meraklı bir uzaylı grup, ziyaret için dünyaya gelmiştir. Geri dönüşleri sırasında bir kişiyi götürmeyi unuturlar. Bu sevimli yaratık hiç bilmediği bir yerde kalmıştır. Bu sırada 10 yaşındaki Elliot, yalnız kalan yaratığı sahiplenerek evine götürür. Elliot için E.T.’yi tanıma süreci oldukça sancılı geçecektir.

17. Toy Story 2 – Oyuncak Hikayesi 2 – 1999 – IMDb: 7.9


Andy’nin yaz tatili için bir kampa gitmesi sonucunda tüm oyuncaklar evde yalnız kalırlar. Bu sırada McWhiggin ismindeki bir oyuncak koleksiyoncusu Woody’i kaçırır. Bu olay üzerine Woody’nin diğer oyuncak arkadaşları onu bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkarlar ve olaylar gelişmeye başlar.

16. Aladdin – 1992 – IMDb: 8.0


Sihirli bir lambayı ovarak adeta hayatı değişen Aladdin ve onun yaramaz maymunu Abu için en büyük amaç Prenses Yasemin’i kurtarmaktır. Lambadan çıkan cin sayesinde prens olan Aladdin’in önündeki en büyük engel kötü yürekli Cafer ve onun papağanı Yago’dur. Aladdin için mücadele başlamıştır.

15. The Incredibles – İnanılmaz Aile 2 – 2004 – IMDb: 8.0


Ülkemizde İnanılmaz Aile ismiyle gösterilen bu eğlenceli animasyonda, bir zamanların en bilinen süper kahramanı Bob Parr artık kahramanlıktan vazgeçmiştir. Sessiz sakin yaşayan Bobb yıllar sonra önemli bir görev alır ve tüm insanlığı kurtarmak için mücadeleye başlar.

14. Beauty and the Beast – Güzel ve Çirkin – 1991 – IMDb: 8.0


Belle, küçük bir Fransız köyünde yaşamakta ve tekdüze hayatından sıkılmaktadır. Bir gün babasının esir edilmesi sonucunda Belle, hiç beklemediği bir durumun ortasında kalır. Şatonun sahibi lanetlenmiş, çirkin bir prenstir. Belle için babasını kurtarmak her şeyden daha önemlidir.

13. Ratatouille – 2007 – IMDb: 8.0


Ramy ismindeki bir fare, büyük bir Fransız aşçı olma hayalleri kurmaktadır. Bir gün kanalizasyon hattı sayesinde Auguste Gusteau sayesinde ünlenen bir restoranın altına kadar geliyor. Remy, gittiği ortamlarda her ne kadar istenmese de hayallerinden geri adım atmayarak usta aşçı olma yolunda ilerleyecektir.

12. The Sound of Music – Neşeli Günler – 1965 – IMDb: 8.0


Maria, hayat dolu ve coşkulu bir genç kadındır. Manastırda olmaktan sıkılan Maria, dağa çıkıp şarkı söylemeyi sevmektedir. Onun bu kaçışlarına katlanamayan Baş Rahibe Peggy, Maria’yı karısını yeni kaybetmiş 7 çocuklu Kaptan Trapp’a gönderir. Çocuklara adeta bakıcı dayanmamaktadır ancak Maria ile bu durum değişecektir. Film ülkemizde Neşeli günler ismiyle gösterilmiştir.

11. Finding Nemo – Kayıp Balık Nemo – 2003 – IMDb: 8.1


Kayıp Balık Nemo ismiyle ülkemizde gösterilen filmde, uçsuz bucaksız okyanus dünyasında yaşayan sevimli balık Nemo’nun başından geçen olaylar anlatılmıştır. Nemo’nun karşı konulamaz merakı yüzünden ortadan kaybolması ve tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkması eğlenceli bir şekilde anlatılmaktadır.

10. The Wizard of Oz – Oz Büyücüsü – 1939 – IMDb: 8.1


Dorothy, halası ve amcasıyla çiftliklerinde mutlu bir hayat sürmektedir. Bir gün komşularının sevimli köpeği Toto’yu ondan almak istemeleri yüzünden evinden kaçan Dorothy geri dönmek istese de artık kaybolmuştur. Bir hortuma yakalanan Dorothy, kendini Oz isminde renkli ve büyülü bir dünyada bulur ve macera dolu olaylar başlar.

9. Monsters, Inc. – Sevimli Canavarlar – 2001 – IMDb: 8.1


Kendilerine has bir diyarda yaşayan canavarlar enerji toplamak için insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalırlar. Aslında kötü niyetli olmayan yaratıklar insanların çığlık atmasına neden olurlar ve bu çığlıklar kendi dünyalarında enerji kaynağı olur. Bu sırada canavarlardan Sully, kazara küçük bir kızı kendi dünyalarına getirince işler iyice karışır.

8. How to Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – 2010 – IMDb: 8.2


Animasyon türünde olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminde, ejderhalar Berk Adası’na yerleşmiştir. Talihsiz adada yaşayan yerlileri için bu ejderhaları kovmak gurur meselesi haline gelmiştir. Köyün şefinin garip oğlu Hiccup tarafından bir silah yapılır ve bu ejderhalara karşı kullanılmak istenir. Sonrasında ise komik ve macera dolu olaylar birbirini takip eder.

7. Inside Out – Ters Yüz – 2015 – IMDb: 8.2


Ülkemizde Ters Yüz ismiyle gösterime giren animasyonda, San Francisco’da babasının yeni bir işe başlamasıyla küçük Riley için hayat değiştir. Rile’in zihninde yaşayan duygular onu rahat bırakmaz ve yeni ortama uyum sağlamasını engeller. Riley için yeni hayata adapte olmak zor olacak ancak bunu başarmaya çalışacaktır.

6. Toy Story – Oyuncak Hikayesi – 1995 –  IMDb: 8.3


Buzzy Lightyear adında yeni çıkan popüler bir oyuncak Andy’e hediye edilir. Bu oyuncağı çok beğenen Andy, eski oyuncağı Şerif Woody ile oynamamaya başlar. Bir gün Buzzy pencereden düşünce herkes onu Woody’nin öldürdüğünü düşünür. Bunun yanlış olduğunu ispatlamak için çıkan Woody, kendini macera dolu olayların ortasında bulur.

5. Up – Yukarı Bak – 2009 – IMDb: 8.3


Birbiriyle şans eseri karşılaşan iki çocuk Carl ve Ellie hayatın her aşamasını birlikte geçirmektedir. Ellie sürekli macera peşinde koşmak istemekte ancak Carl oldukça sakin yapısıyla dikkat çekmektedir. İki çocuk büyüe ve yaşlanır ancak Ellie’nin çocukluk hayalini gerçekleştirmek için büyük bir maceraya atılırlar.

4. Toy Story 3 – Oyuncak Hikayesi 3 – 2010 – IMDb: 8.3


Oyuncak Hikayesi serisinin bu filminde Woody ve Buzz sahipleri Andy’nin günün birinde büyüyüp oyuncakları bırakacağını kabul etmiş durumdadır. Andy’nin üniversiteye hazırlanmasıyla birlikte oyuncaklar kendi geleceklerinden endişe etmekte ve yeni planlar peşinde koşmaktadır. Ancak olaylar yine bekledikleri gibi gelişmeyecektir.

3. WALL-E – 2008 – IMDb: 8.4


İnsanların dünyayı terk etmesiyle birlikte burada unutulan çöp tasnifi robotu Wall-E, bir gün Eve isminde oldukça güzel bir arama motoruyla karşılaşarak ondan etkilenir. Eve, insanlara dünyanın tekrar yaşanabilir olduğunu haber vermek için uzayda yolculuğa çıkar ancak Wall-E de onu bırakmadan bu yolculuğa ortak olur.

2. The Lion King – Aslan Kral – 1994 – IMDb: 8.5


Animasyon dünyasının klasik yapımları arasında yer almayı başaran Aslan Kral’da, Vahşi Afrika’nın derinliklerinde genç bir aslan doğmuştur. Babasının ölümüyle kısa sürede onun yerine geçmek isteyen düşmanların çaresini sardığı bu küçük aslan için vahşi doğada mücadele oldukça erken başlamıştır.

1. Spirited Away – Ruhların Kaçışı – 2001 – IMDb: 8.6


Japon yapımı animasyon olan Spirited Away, ülkemizde Ruhların Kaçışı ismiyle gösterilmiştir. Küçük Chihiro ve ailesi yeni bir kasabaya taşınmıştır. Yolculukta bir tünelle karşılaşan aile, bu tünele girdiğinde fantastik bir yolculuğa çıkmış olurlar. Ailesini burada kaybeden Chihiro onları aramak için korku dolu bir maceraya atılacaktır.

A comment on "En Minnoşlar İçin: En İyi Çocuk Filmleri Listesi"

  1. Yns-ylmz says:

    Çocuk filmleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *