Liste Film

  En İyi Film Kategorisinde Yer Alan Oscar Adayı 8 Film

  15.01.2016
  183

  Oscar ödülleri 1929 yılından bu yana veriliyor. 34 cm yüksekliğindeki bu küçük heykel Amerika’dan Çin’e kadar belki de herkesin görünce tanıyacağı tek ödül simgesi. Bütün sinema sanatçılarının bir gün kazanmayı hayal ettiği dünyanın en prestijli ödüllerinden Oscar için yarışacak olan adaylar açıklandı.Bu listede sıralama yapmıyoruz.Filmler rastgele sıra ile yazılmıştır.Sizlerde YORUM kısmını kullanarak gönlünüzden geçen adayı paylaşabilirsiniz. Çeşitli kategorilerde verilen bu ödül için En İyi Film kategorisinde yarışacak eserler şöyle:

  En İyi Film Kategorisinde Oscar’a Aday 8 Film

   

  Büyük Açık (The Big Short):

  The Big Short
  Film nefis bir kadroya sahip. Christian Bale, Ryan Gosling, Brad Pitt gibi isimlerin yer aldığı bu komedi filminde, emlak piyasasında patlamak üzere olan krizi önceden görüp buna göre pozisyon alan kahramanlarımızın yaşadıkları anlatılıyor. Yılın en iyi filmlerinden..

  Casuslar Köprüsü (Bridges of Spies):

  Bridges of Spies
  Casus Köprüsü filminin senaryosu, ünlü Coen kardeşler ve Matt Charman ortaklığında yazılmış ve gerçek bir hikayeye dayanıyor. Avukat Donovan’ın (Tom Hanks) soğuk savaş döneminde CIA’nın verdiği zor bir görevi yerine getirmeye çalışması anlatılıyor. Yönetmen koltuğunda Steven Spielberg var.

  Brooklyn:

  Brooklyn
  Ödüllü bir tarihi romandan uyarlama. İrlandalı Eilis (Saoirse Ronan) evden ayrılarak New York’a gider ve aşık olur. 1950 lerde geçen film, Eilis’in iki ülke arasında kalmasını anlatıyor. Sundance film festivalinde çok beğenilen filmin yönetmeni John Crowley.

  Mad Max: Öfkeli Yollar (Mad Max:Fury Road) :

  Mad Max Öfkeli Yollar
  Meşhur Mad Max serisinin 30 yıllık serüveninde başrolde artık Mel Gibson değil, Tom Hardy var. Kıyamet sonrasında karısı ve çocuğunu kaybeden Max, çölü geçip evine ulaşmaya çalışan Furiosa ile (Charlize Theron) karşılaşır. Quentin Tarantino bu filmin yılın filmi olduğunu açıklamıştı. Mad Max’in yönetmeni serinin diğer filmlerinde de olduğu gibi George Miller.

  Marslı (The Martian) :

  The Martian
  Görevli olarak Mars gezegeninde bulunan astronotlar, öldüğünü düşündükleri Watney’i terk edip giderler. Ancak Watney yaşamaktadır. Bilgi ve zekası ile kendine bir yaşam alanı yaratır ama kaynakları kısıtlı, zaman azdır. Yönetmen, Alien’den bildiğimiz Ridley Scott olunca filmin bir yerinde uzaylıların belirmesini bekliyoruz ama bu çok farklı bir film. Daha çok macera tadında bir hayatta kalma hikayesi.

  Diriliş (Revenant):

  Revenant
  Yılın en ilgi çeken filmlerinden biri oldu diyebiliriz. Tom Hardy burada da karşımıza çıkıyor. 1800 lü yıllarda geçen filmde Leonardo di Caprio efsanevi kaşif ve avcı Hugh Glass’ı canlandırıyor. Yönetmen ise geçen sene Birdman ile Oscar alan Alejandro Gonzales Inarritu.

  Gizli Oda (Room):

  Room (1)
  5 yaşındaki Jack ve annesi, tutsak olarak tutuldukları penceresi olmayan küçük bir odada yaşamaktadır. Yaşlı Nick lakaplı bir adam onları hapsetmiştir. Anne Ma (Brie Larson) kaçmak için plan yapmaya başlar.

  Spotlight:

  Spotlight
  Bir gazeteciler takımının ismi. Bu grup, yerel bir Katolik kilisesi ile ilgili taciz olaylarını araştırmaktadır. Michael Keaton, Rachel McAdams, Liev Schreiber ve Mark Ruffalo gibi müthiş oyuncuların geçit yaptığı film bir çok eleştirmen birliği tarafından yılın filmi seçildi.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.