En İyi Filmler – 2015 IMDb

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünyanın tartışmasız en büyük film ve dizi veritabanı IMDb 2015 yılının en çok sevilen sinema filmleri listesini yayınladı. Bilindiği üzere IMDb dünyanın her yerinde kullanıcısı bulunan ve bu kullanıcıların oyları ile sıralama yapan bir veritabanıdır. Eğer bir film arayışında iseniz veya bulduğumuz bir filmin nasıl olduğu sorusunun cevabını arıyor iseniz filmin yorumlarına bakmanın yanında kesinlikle IMDb puanı da bir kriter olarak değerlendirirsiniz. Çok uzatmadan IMDb’nin gözünde 2015 yılının en iyi 10 filmi listesine geçelim isterseniz. Sizlerde 2015 yılının en favori filmini YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.
IMDb tarafından yapılan 2015 Yılının En İyi Dizileri Listesi de dikkatinizi çekebilir.

2015 Yılının En İyi Filmleri Listesi

10. Avengers: Age of Ultron – Yenilmezler: Ultron Çağı

Avengers Age of Ultron
Marvel Comics’ in aynı isimli çizgi roman serisinden sinemamıza uyarlanmış Macera, Bilim Kurgu ve Fantastik türdeki bir sinema filmidir. Filmin yönetmeni Fray isimli çizgi romanın da yaratıcısı olan Joss Whedon dur. Filmde Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo ve Chris Evans gibi ismler yer almaktadır.Yenilmezler: Ultron Çağı En İyi Filmler listemizin 10. sırasında yer almakta.

9. Ant-Man – Karınca Adam

Ant-Man
Marvel Comics’ in aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan filmin yönetmeni Peyton Reed dır.Filmde Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas ve Patrick Wilson gibi oyuncular yer almaktadır.

8. Ex Machina

Ex Machina
ABD ve İngiltere ortak yapımı film 2015 yılının sevilen filmlerinden. Bir çok listede favori olarak gösterilen filmin yönetmeni Alex Garland dır.Domhnall Gleeson, Alicia Vikander, Oscar Isaac, Corey Johnson ve Chelsea Li gibi oyuncularında yer aldığı film güzel bir bilim kurgu örneğidir.

7. Kingsman: The Secret Service – Kingsman: Gizli Servis

Kingsman The Secret Service
Dave Gibbons ve Mark Millar’ın The Secret Service isimli çizgi romanından sinemaya uyarlanan film casusluk ve aksiyon türünde güzel bir filmdir. Film özellikle sahneleri ve senaryosu ile cezbetmektedir. Eğer izlemediyseniz kesinlikle izlemeniz gereken film güzel bir casusluk filmidir. Filmde Colin Firth, Samuel L. Jackson, Mark Strong, Taron Egerton ve Michael Caine gibi oyuncular rol almaktadır.

6. Me and Earl and The Dying Girl – Ben, Earl ve Ölen Kız

Me and Earl and The Dying Girl
Dram türündeki film birçok grupta ve sosyal platformda yer almasına rağmen hiç arkadaşı olmayan lise son sınıf öğrencisinin hikâyesini anlatmaktadır. Filmin yönetmeni Alfonso Gomez-Rejon dir. Filmde Thomas Mann, Olivia Cooke, RJ Cyler, Nick Offerman ve Connie Britton rol almıştır.

5. Sicario

Sicario
Yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve’in oturduğu dram, suç ve gizem türündeki film idealist bir FBI ajanı ile uyuşturcu çeteleri arasında geçen çekişmeyi konu almaktadır. Filmde Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jon Bernthal ve Jeffrey Donovan rol almıştır.

4. Straight Outta Compton

Straight Outta Compton
Biyografi ve müzikal türündeki filmin yönetmeni F. Gary Gray dır.Filmde Paul Giamatti, Aldis Hodge, Tate Ellington, Neil Brown Jr ve Corey Reynolds rol almıştır.

3. The Martian – Marslı

The Martian
2015 yılının en çok tartışılan ve eleştirilen filmi hiç şüphesiz Marslı filmidir. Andy Weir ‘ın aynı isimli romandan sinemaya uyarlanan film IMDb de 180 binin üzerinde oy ile 8,2 puan almış ve en iyi 250 film arasında 157. sırayı almıştır. Filmin yönetmenliğini Ridley Scott üstlenirken Marslı filminde; Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Peña, Kate Mara ve Sean Bean oyuncu olarak yer almıştır.

2. Mad Max: Fury Road – Çılgın Max: Öfkeli Yollar

Mad Max
Avustralya tarafından yapılan film kıyamet sonrası bilim kurgu (post apokaliptik) türünün güzel bir örneğidir. George Miller’in hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini üstlendiği film serinin 4. filmidir. Filmde Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne ve Rosie Huntington-Whiteley rol almıştır.

1. Inside Out – Ters Yüz

Inside Out (1) (1)
Pixar Animasyon Stüdyolarının ürettiği animasyon filminin yönetmeni Yukarı Bak isimli animasyon filmini de yöneten Pete Docter dir.

2015 En İyi Filmleri IMDb Video Listesi:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *