Liste Film

  Türkçeye Çevirisi Yapılmış En İyi Hint Dizileri

  13.06.2016
  11.221

  En İyi Hint Dizileri listemiz ile karşınızdayız. Yakın zamanda Türkiye televizyonlarında yeniden bir yabancı ülke dizileri yayınlanmaya başladı. Hint Dizileri… Hint dizileri yeni bir furyayı da beraberinde getirir mi bilemeyiz ama biz sizler için bu Hint Dizilerini gündemimize aldık. Türkçeye çevirisi yapılmış en iyi Hint dizilerinden bir derleme yaptık. En iyi Hint dizileri seçkimizde Türkçe alt yazılı ve/veya dublajlı olarak rahatlıkla erişip izleyebileceğiniz tam 16 dizimiz var. Bunlar içinde 20 dakikalık ve 500 küsur süren diziler de yer almaktadır.Şimdi bu 16 dizilik en iyi Hint dizileri seçkisini Liste Film ayrıcalığıyla sizlere sunuyoruz:

  Hint Dizileri

  16. Pyaar Kii Ye Ek Kahaani – 2010 – İMDb: 4,7

  Pyaar Kii Ye Ek Kahaani
  Tür: Romantizm
  Âşık bir vampir adam (Abhay)… Kendi kendin var etmeye çalışan yetim bir kadın (Piya)… Abhay vePiya’nın aşkı, acı mı mutluluk mu vaat ediyor?

  15. Kumkum Bhagya – 2014 – İMDb: 5,4

  Kumkum Bhagya
  Tür: Dram.
  Pragya ve Bulbul iki kız kardeştir. . Abla Pragya, aklı temsil eder. Maddi ve manevi olarak ailesine destek veren bir öğretmendir. Kız kardeş Bülbül, duyguyu temsil eder. Hayalperesttir. Pragya ve Bülbül’ün hayatından kesitler eşliğinde iki kız kardeşin aşklarına odaklanılır.

  14. Ek Boond Ishq – 2013 – İMDb: 5,5

  Ek Boond Ishq
  Tür: Dram
  Fakir kadın (Tara), zengin adam( Mrityunjay) ile evlenmek zorunda kalırsa… Aliesine bağlı, sorumluluk sahibi kadın Tara’nın evlatlık ve gizemli bir geçmişe sahip zengin adam Mrityunjay ile maddi zorluklardan ötürü evlenmesiyle düğümler çözülmeye başlar.

  13. Meri Aashiqui Tum Se Hi – 2014 – İMDb: 5,5

  Meri Aashiqui Tum Se Hi
  Tür: Dram
  Bir fakir adam (Ranveer) ile zengin kadın (Ishaani) hikayesi… Ranveer, çocuktan beri İshaani’nin konağında hizmetlidir. Ona deliler gibi aşıktır ama ona açılmakta imtina etmektedir. Üstüne üstlük İshaani’nin babası, Ranveer’i oğlu gibi gördüğünden kızı İshaani için hayırlı bir kısmet bulmasını ondan rica eder.

  12. Qubool Hai – 2012 – İMDb: 5,9

  Qubool Hai
  Tür: Romantizm
  Ayaan ve Asad iki erkek kardeştir. Kardeşlerimiz aynı kadına (Zoya’ya) aşık olunca işler sarpa sarar.

  11. Chhanchhan – 2013 – İMDb: 6,2

  Chhanchhan
  Tür: Drama
  Chhanchhan, çağdaş ve aydın bir ailenin köpek eğitmenliği yapan kızıdır. Köpeklere alerjisi olan Manav ile ortak bir arkadaşlarının düğününde tanışmak zorunda kalırlar. Nefretle başlayan ilişki aşka çevrilir. Chhanchhan’ın ailesi bu ilişkiye sıcak bakarken Manav’ın ailesinde durum tersi istemektedir.

  10. Madhubala Ek Ishq Ek Junoon – Yalancı Bahar – 2012 – İMDb: 6,5

  Madhubala Ek Ishq Ek Junoon
  Tür: Dram
  Televizyon ekranlarımıza kadar nükseden bir Hint dizisi… İmkansız aşk mı dediniz, buyurun o zaman! RK, film artistidir, ”artist” kelimesinin argodaki karşılığını da ziyadesiyle vermektedir. RK, Madhubala’nın nişanlısını arabasıyla çarpıp kaçınca aralarında önce bir hukuk mücadelesi ardından da zorunlu bir evlilik geçer. Evlilik aralarındaki nefreti aşka dönüştürür.

  9. Saraswatichandra – 2013 – İMDb: 6,8

  Saraswatichandra
  Tür: Romantizm
  Govardhanram Madhavram Tripath’ın aynı adlı 4 ciltlik romanından uyarlanmıştır. Görücü usulüyle nişanlanan Saraswatichandra ileKumud… Saraswatichandra, ilişkiyi devam ettirmeyince Kumud’la yollarını ayırır. Lakin ilerleyen süreçte bu yaptığından dolayı pişman olacaktır.

  8. Rang Rasiya – Sensiz Olmaz – 2013 – İMDb: 7,0

  Rang Rasiya
  Tür: Dram
  Yakın zamanda televizyonlarımıza konuk olmuş bir başka Hint dizisi… 2008 yapımı aynı adlı filmin uyarlamasıdır. Sosyo-politik içerikleri haiz bir aşk öyküsü. Köylü güzeli Parvati ile Subay Rudna’nın aşkıdır anlatılan.

  7. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon – Bir Garip Aşk – 2011 – İMDb: 7,3

  Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon
  Tür: Romantizm, drama
  Khushi ve Arnav zıt kutuplarda fikirlere başkarakterler imizdir. Aralarındaki ilişki nefret midir, aşk mıdır? Filmin adından da anlaşılacağı üzere gerçekten de ”bir garip aşk” hem de ne garip aşk…

  6. Ishq Ka Rang Safed – Aşkın Rengi Beyaz – 2015 – İMDb: 7,6

  Ishq Ka Rang Safed
  Tür: Suç, Dram, Romantizm
  Dhaani adlı geleneklerine bağlı kadın, koca ölünce genç yaşında dul kalır. Örf ve adetleri Benimsemeyen ve onları Tiye alan Viplav ile tanışırlar. Aralarında bir kıvılcım doğunca yeni bir aşka yelken açarız.

  5. Miley Jab Hum Tum – 2008 – İMDb: 7,7

  Miley Jab Hum Tum
  Tür: Romantizm.
  Gençlik dizisi. Bir kolejde başlayan bu aşk macerası 527 bölüm sürecek kadar ilgi toplamıştır. Sanaya
  Irani’nin arzı endam etmeye başladığı ilk diziler dendir.

  4. Punar Vivah – 2012 – İMDb: 7,8

  Punar Vivah
  Tür: Dram
  Arti, koca tarafından terk edilmiş ve oğlu için hayata tutunmuş yetim bir annedir. Yash ise karısını trafik kazasında yitirmiştir ve 2 kızı vardır. Arti ile Yas’ın ikinci baharlarında yolları birbirleriyle kesişir.

  3. Kitani Mohabbat Hai 2 – 2011 – İMDb: 8,0

  Kitani Mohabbat Hai 2
  Tür: Dram.
  İş adamı (Arjun) ile şarkıcılık hayalleri ile kasabasını terk eden kadının (Arohi’nin) aşk hikayesi 2. sezonu ile devam ediyor.

  2. Humsafar – 2011 – Can Yoldaşı – İMDb: 9,0

  Humsafar
  Tür: Romantik drama
  Fakir kadın Khirad ve zengin adam Ashar kuzendirler. Aralarında filizlenen bu izdivaçta, çocukluğundan bu yana Ashar’a yanık Sara ve birçok şey önlerinde set olacaktır.

  1. Beintehaa – Benimsin – 2013 – İMDb: 9,0

  Beintehaa
  Tür: Romantik komedi
  Zain ile Aliya kuzendirler. İkili birbirleriyle evlenmek zorunda kalınca Zain buna Aliya’nın sebebiyet verdiğini inanarak onu suçlu adTdeder. Bundan ötürü Aliya’ya hayatı dar etmeyi amaçlar. Lakin set kayaya çarpmıştır. Çünkü Aliya kolay lokma değildir. Aşk ve nefret iç içedir.

   

  Türkçeye Çevirisi Yapılmış En İyi Hint Dizileri Listemize YORUM yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 89 YORUM
  1. hint hayrani A❤ dedi ki:

   bu diziler nerden gidiyir ya bazilarini kanal7 yayılnıyıb baziları mesela yeniden evlenme duyor gül kokusunda gül kokusunda diye kanakmo var lütfen nerden gidiyir söyleyin

  1 6 7 8