En İyi İşyeri Komedileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Birçoğumuz için komedi türündeki filmler vazgeçilmezdir. Günün tüm stresini ve yorgunluğunu atmak istersek en güzel seçeneklerimizden bir olarak karşımızda durur. Hayatımızın her alanı absürd komedi olmakla birlikte özellikle işyerlerimiz birçok farklı insanı bir araya getirdiği için algılayabilene tam bir komedi sahnesidir. Sizler için en iyi işyeri komedileri başlığında IMDB puanları düşükten yükseğe doğru sıralanmış bir liste hazırladık. Çekildikleri yer ve konu olarak uzun yıllar kendinden söz ettirmiş ve birçoğu şimdiden klasikler arasına giren bu filmleri mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz. İyi seyirler…

15. Nora’s Hair Salon 2: A Cut Above – 2008 – IMDB: 3,5


2008 yılında gösterime giren bu film, teyzesinden miras kalan güzellik salonunu satmak için Los Angeles’e gelen Simon ile salonu sattırmak için elinden gelen her şeyi yapacak olan saç stilisti Lilliana arasındaki tatlı çatışmaları izleyiciye sunar.

14. The Salon – 2005 – IMDB: 4,3


Mark Brown yazıp yönettiği The Salon filminde işyerini kurtarmaya çalışırken aşık olan kadının hayatını komedi türünde izlemekteyiz. Güzellik salonunu DWP’ye satmaya zorlanan Jenny, bu durumdan kurtulmak için bir dava açmaya karar verir. Jenny’ in, DWP’ nin yetenekli ve güçlü bir avukatıyla aralarındaki elektriğin aşka dönüşmeye başlamasıyla işler yeni bir görünüme bürünmüştür.

13. Little Black Book – Küçük Kara Defter – 2004 – IMDB: 5,3


Televizyonda eğlence programı sunan Stacy, erkek arkadaşı ile birlikte yaşamaktadır. Sevgilisi Derek evde yokken karıştırdığı çekmecelerden birinde ilginç bir kutu bulur. Bu kara kutuda Derek’in eski kız arkadaşlarına ait olan fotoğraflar, mektuplar, eşyalar vardır. Stacy’nin eline geçen bu kara kaplı kutu adeta ikili arasında kıskançlık krizlerine neden olur. İki sevgilinin yaşadığı aşkı ve çatışmayı kahkahalarla izleyeceğiniz bu filmi asla kaçırmayın.

12. The First $20 Million Is Always the Hardest – 2002 – IMDB: 5,6


Dilimizi İlk 20 Milyon olarak çevrilen ABD yapımı bu film 2002 yılında gösterime girmiştir. Başarılı oyuncu Adam Garcia’nın hayat verdiği Andy karakteri değerlerine ters düştüğü için çok başarılı olduğu pazarlama işinden ayrılır. Farklı bir iş arayan Andy, istediği gibi bir iş bulur fakat bu kez de başka sorunlarla karşı karşıya kalır. Andy’i düşman olarak gören iş arkadaşı tarafından imkânsız gibi görünen bir projeyi hazırlamaya mecbur edilir. Başarılı bir ekip oluşturmayı başaran genç adam, imkânsızı başarmak için işe koyulur.

11. Barbershop 2: Back in Business – Berber Dükkanı 2 – 2004 – IMDB: 5,7


Devam filmi niteliğindeki Barbershop 2: Back in Business ilk filmden daha eğlenceli ve gösterişli olmuştur. Filmdeki bütün esprileri yakalamak istiyorsanız tekrar tekrar izlemeniz gerekebilir. Mizahın usataca yorumlandığı bu filmde, Calvin babasından kalma berber dükkanını iyi bir şekilde işletmeye çalışırken bir yandan da emekli olup oğluna işi devredeceği günü beklemektedir. Ama dükkanının hemen yanına açılan bir güzellik merkezi bu planını bozar.

10. Year Of The Dog – Köpeğini Kaybedenler Kulübü – 2007 – IMDB: 6,1


Yıllardır aynı ofiste yönetici asistanı olan 40’lı yaşlarındaki Peggy, hala bekâr ve hayatının aşkı olarak köpeği Pencil’i görmektedir. Pencil beklenmedik bir şekilde ölünce Peggy’nin hayatı kararır. Şefkatli bir veterinerin gösterdiği köpeği evlat edinen Peggy bu adama aşık olmaya başlamıştır. Köpeğinin ölümüyle hayatı umulmadık şekilde değişen karakterin karşısına çıkan tesadüfleri ve değişimleri kahkahalarla izlemeye hazır olun.

9. Two Weeks Notice – Aşka İki Hafta – 2002 – IMDB: 6,1


Sandra Bullock ve Hugh Grant’ın başrollerini paylaştığı bu romantik komedi filmini mutlaka izlemelisiniz. Lucy Kelson, başarılı bir avukat olmak için Harvard’da hukuk okumuş fakat çalışmaya başladığı şirkette patronu olan George Wade’nin kişisel asistanlığından başka hiçbir şey yapamayan biri haline gelmiştir. Lucy tüm eğitimi bu işleri yapmak için mi aldığını sorgulamaya başlar. Sonunda tüm bu olanlardan bıkan güzel Lucy, patronu George’ye bir ihbarname göndermek ister. Fakat arkadaşlarının daha güzel bir planı vardır ve kahramanımız tüm bunların intikamı almaya karar verir.

8. The Nanny Diaries – Dadım Aşık – 2007 – IMDB: 6,2


Annie Braddock (Scarlett Johansson), üniversiteyi bitirdikten sonra çok zengin bir ailenin çocuğuna dadılık yapmak için yaşadığı New Jersey’den ayrılarak Manhattan’a yerleşir. Yaşadığı hayattan sıkılan Annie farklı bir yola girince aslında işlerin düşündüğü kadar kolay olmadığını anlar. Bir yandan evin sahibi Bayan Linney’in isteklerini yerine getirmeye çalışırken bir yandan da evin küçük çocuğu Grayer’e yetişmeye çalışır. Hayatı alt üst olan dadı yan binaya yeni taşınan gence âşık olur. Güzel dadının âşık olması ev halkının dünyasında beklenmedik sonuçlar doğuracaktır.

7. Barbershop – Berber Dükkanı – 2002 – IMDB: 6,3


Babasının vefat etmesiyle kendisine miras kalan berber dükkânının başına geçen Calvin, berberlik mesleğinin kendine göre olmadığını ve çok sıkıcı olduğunu düşünmektedir. Zaman kaybı olarak gördüğü bu işten kurtulabilmek için dükkânı satmaya karar verir. Sattıktan sonra başına türlü işler açan, babasının bu işe neden bu kadar bağlı olduğunu anlamaya başlayan Calvin’in komik hikâyesinin anlatıldığı bu film serinin ilk filmidir.

6. What Women Want – Kadınlar Ne İster? – 2000 – IMDB: 6,4


Fantastik, romantik-komedi türünde çoktan klasikler arasında yerini alan bu filmin başrolünde Mel Gibson ve Helen Hunt vardır. Chicago’da yaşayan gözde bekar Nick Marshall oldukça başarılı bir reklamcıdır. Kadın amiriyle daha iyi anlaşabilmek adına kendisine uygulanan bir test sonucunda kaza geçiren Marshall için hayat artık oldukça garipleşecektir. Bu kazayla birlikte çok tuhaf bir yeteneğe sahip olmuştur. Nick, artık kadınların aklından geçen her şeyi duyabilmektedir. Yaptığı işte yükselebilmek için bu durumdan faydalanacak olan Nick ve nelere maruz kalacağından habersiz olan amiri Darcy McGuire için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

5. Clockwatchers – 1997 – IMDB: 6,4


Başrolünde herkes tarafında sevilen Friends dizisinin Phoebe Buffay karakterini canlandıran Lisa Kudrow’un rol aldığı komedi-drama türünde bir filmdir. Kredi şirketinde çalışan geçici işçi olarak çalışan 4 kadının kalıcı bir pozisyon için verdikleri çabayı konu alır.

4. The Curse of the Jade Scorpion – Akrebin Laneti – 2001 – IMDB:6,8


Başarılı yönetmen Woody Allen’ın yazıp, oynadığı ve yönettiği Alman yapımı bu film 2001 yılında gösterime girdi. 1940’lı yıllarda New York’ta yaşayan C.W. Briggs görev yaptığı sigorta şirketinin en başarılı ve yetkili müfettişidir. Briggs, verilen her görevi ustaca tamamlamakla nam salmıştır. Kendisine asistan olarak alınan Betty son günlerde onun hayatındaki en büyük sorun haline gelmiştir. İlginç bir karakteri olan Betty, Briggs’i demode ve anlaşılması güç biri olmakla yargılamaktadır. Beraber gittikleri bir sihir gösterisi sonrasında ikisinin de hayatı baştan aşağı değişecektir. Sihirbaz Voltan, ikisini hipnozla birbirlerine deliler gibi aşık eder. Hiç bitmesin isteyeceğiniz bu Woody Allen filmini asla kaçırmayın.

3. The Devil Wears Prada -Şeytan Marka Giyer – 2006 – IMDB: 6,8


Dilimizde Şeytan Marka Sever olarak çevrilen bu film birçok kadının en sevdiği filmler arasında yer alır. Lauren Weisberger tarafından kaleme alınan aynı adlı öyküden esinlenerek çekilen bu filmin gösterim tarihi 2006’dır. New York’un en ünlü moda dergilerinden birinin olan Runway dergisinin editörü oldukça katı kuralları olan, işinde asla hataya yer veremeyen mükemmeliyetçi bir kadındır. Kıyafetinizin veya görüntünüzün kötü olduğu gün işinizin son günüdür. Kendisine asistan arayışına giren Miranda, birçok kızın hayatını gözden çıkaracağı bu iş için oldukça sıradan Andy sadeliği ile Miranda’yı etkilemiştir. Bu iş için çok sevinen Andy kısa süre sonra hangi cehenneme düştüğünü anlayacaktır.

2. Outsourced – Yeni Bir Aşk – 2006 – IMDB: 7,1


ABD ve Hint ortak yapımı olan bu filmde, ilerde kendi koltuğunu oturacak kişiyi bulmak ve gerekli eğitimleri vermek adına Hindistan’a giden Todd Anderson, burada Asha adındaki hint bir kıza aşık olur.

1. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy – O Bir Efsane – 2004 – IMDB: 7,2


Ron Burgundy, 1970’lerde San Diego’nun en çok izlenilen ve sevilen spikeridir. Ron, çalışma hayatında yalnızlığı seven ve kadınların ekran başında değil de kamera arkası ya da daha görünmeyen ve basit işlerde çalışması gerektiğini düşünen bir adamdır. Derken kanala Veronica adında hırslı, güzel ve oldukça başarılı bir spiker gelir ve Ron’un koltuğu tehlikeye girer. Absürd komedi tadındaki bu film yüksek IMDB puanıyla izlenmesi gereken filmlerden biri olduğunu gösteriyor.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *