En İyi Keanu Reeves Filmleri – 10 Sinema Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Lübnan kökenli Kanadalı oyuncu Keanu Reeves Filmleri listemiz ile beraberiz.Bir çok sinema yapımına imza atan Keanu Reeves’ın BİZE GÖRE EN İYİ FİLMLERİ’Nİ sizler için derledik. Matrix serileri ile oyunculuğunu farklı yerlere taşıyan Keanu Reeves’ın 10 sinema filmine geçmeden önce bir hatırlatma yapmak istiyoruz. İsterseniz oyuncunun biyografisine ve tüm filmlerine vikipedi den ulaşabilirsiniz. İyi seyirler..

Keanu Reeves Filmleri

 

10. Devil’s Advocate – Şeytanın Avukatı – 1997


Müvekkilinin suçlu ya da suçsuz olmasını gözetmeksizin kazandığı davalarla dikkat çeken hırslı bir genç avukat kısa sürede ün kazanır ve zengin ve hırslı bir adamın bürosundan gelen teklifi kabul eder. İlk başlarda her şey güzel gider, davalar kazanılmaya devam eder ancak genç avukatın özel hayatı, eşi ile ilişkileri hızla bozulur. Tüm bunların arkasında şeytani bir etki bulunmaktadır. Keanu’yu adeta parlatan bu film hala unutulmazlar arasında bulunmakta.

9. Speed – Hız Tuzağı – 1994


Azılı bir suçlu, birçok yere bomba yerleştirip devletten fidye istemektedir. Bu kez hedefinde bir otobüs bulunmaktadır. Hareket halindeki bu otobüs 80 km hızın altına düşerse bomba patlayacaktır. Bomba patlamadan otobüsü durdurmak ve bombayı imha etme görevini alan özel ajan Jack’in işi hiç kolay değildir. Üstelik otobüsün direksiyonunda baş belası bir kadın vardır. Zamana karşı yarış başlamıştır artık. Keanu’yu ajan Jack rolünde izlemekte olduğumuz Speed gayet başarılı olmuş, ardından devamı çekilmiştir.

8. Point Break – Kırılma Noktası – 1991


Utah eski hayatında sorumsuzca yaşayan, şimdi FBI’da staj yapan genç bir ajandır. Bir hırsızlık çetesini yakalamakla görevlendirilir. Bu arada sörf meraklısı çılgın bir gurupla tanışır ve işler çığırından çıkar. Yine ajan rolü ve Keanu yine oldukça başarılı.

7. The Lake Hause – Göl Evi – 2006


Konusu çok ilginç olan bu filmde yine Keanu’ya Speed’de ki rol arkadaşı Sandra Bullock eşlik ediyor. Hayatında bir değişiklik yapma vaktinin geldiğini hisseden Dr. Kate güzel evinden taşınmak üzeredir. Göl üzerinde kurulmuş bu muhteşem evin bir sonraki sakini için posta kutusuna kendisine gelecek mektuplar için yeni adresini bırakır. Kapının üzerindeki pati izlerinin kendisi taşındığında da orada olduğunu nota ekler ve evden ayrılır. Evin yeni kiracısı Alex taşındığında notu bulur ancak hiçbir yerde pati izi göremez. Kate ile posta kutusu aracılığıyla yazışmayı sürdüren Alex imkansız bir durumu fark eder. İkili farklı yıllarda yaşamaktadır.

6. Constantine – Konstantine – 2005


John Constantine özel yetenekleri sayesinde dünyada dolaşan melez melekleri ve iblisleri tanıyabilmektedir ancak yaşamı ve ölümü sürekli hafife alan umursamaz ve cesur yapısıyla şeytanın dikkatini çeker. Üstelik çok fazla sigara içmesi nedeniyle birkaç ay ömrü kalan Constantine’in ölmesini de dört gözle beklemektedir. Constantine’nin Tanrı tarafından bağışlanması için fedakarlık yapması gerekmektedir. Çok okunan bir korku çizgi romanı olan Hellblazer’dan sinemaya uyarlanan film oldukça fantastik ve heyecan verici hızla sürüyor.

5. Sweet November – Kasımda Aşk Başkadır – 2001


Kendi kendine insan iyileştirme programı dediği bir uygulama yapan Sara, her ay sorunlu bir erkek seçerek sevgili olmakta ve onu topluma kazandırmaktadır. Kasım erkeği Keanu abimiz olur ancak bu kez işler farklı gelişir. Sonunda ayrılık elbette olacaktır ama bazen bu ayrılık istenmeyen biçimde şekillenebilir. Zamana zaman göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız duygusallıkta bir baş yapıt.

4. John Wick – 2014


John Wick tam da emekliye ayrılmışken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısının ölümüyle kendisine kalan en değerli varlığı ve can dostu köpeği evine giren üç gangster tarafından öldürülür. Peşindeki gangster kendisini öldürmek için tutulan eski bir dostudur. Kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan John Wick’in artık tek isteği vardır o da intikam. Nefes kesen bir kovalamaca bizleri bekliyor hazır olun.

3. Matrix – 1999


Sıradan bir bilgisayar yazılımcısı Neo’nun başı derttedir. Ona gerçek dünyanın kapılarını açacak olan Morpheus ve ekibi, peşinde olan sanal dünyanın ajan programlarından çekip çıkartırlar. Üstelik Neo bir kehanetin de habercisi olabilir. Belki birkaç kez izleyerek anlamı çözülebilecek olağanüstü bir yapım. Sanırım dünyada izlemeyen çok az kişi vardır. Keanu adeta parlıyor bu filmde.

2. Matrix Reloaded- 2003


Özgür son insanların yaşadığı şehri tespit eden makineler galip gelmek üzere. Kehanet mi gerçek olacak, yoksa her şey sona mı erecek düğüm çözülüyor sanırım derken, bizi üçüncü filmi beklemeye zorlayan Wachowski kardeşlere buradan hem sitemlerimi hem de teşekkürlerimi sunuyorum. Yine dehşet bir yapım, tadı damağımızda kaldı.

1. Matrix Revolutions – 2003

Çok beklemeden serinin son filmi de çıkıverdi. Keşke bir bölüm daha olsa dedik ama yok, çaresiz başka filmlere yelken açacağız. Bu bölümde Neo’da kendine güvenmeye başlıyor. Bu arada ajan Smith raydan çıkıyor ve makineleri de insanları da tehdit ediyor. Bu makineleri durduracak mı, Neo çare olabilecek mi? Müthiş son diye buna denir. Keanu abi iyi ki varmışsın be sen. Daha onlarca filmi var gerçi, sizler de dilediğiniz filmleri yoruma ekleyebilirsiniz arkadaşlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *