En İyi Kore Dizileri Denince Akla Gelen 20 Dizi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünyaca sevilen ve ilgi ile takip edilen Kore Dizileri konulu bir liste oluşturduk.Asya kıtasından çıkan bu güzel diziler konusundaki samimiyet ve oyuncu kaliteleri ile bir çok kişinin ilgi odağı konumundadır.Sizler için En İyi Güney Kore Dizilerini derledik.Kore Dizilerini derlerken IMDb puanları ve fanları gibi detayları da irdeledik.Eğer bir Kore Dizisine başlamayı düşünüyorsanız bu listeye kesinlikle göz atmalısınız der ve YORUM kısmını kullanarak hoşunuza giden, izlediğiniz Kore Dizilerini okuyucularımız ile paylaşmanızı rica ederiz.İyi Seyirler…

Kore Dizileri

20. Mischievous Kiss

Playful Kiss
Mischievous Kiss, diğer adıyla Playful Kiss; aşık olma ve bu yolda büyümeyle ilgili sıcak bir romantik komedi dizisidir. Oh Ha Ni, çok zeki ya da yetenekli olmamasına rağmen asla vazgeçmeyen bir kızdır. Aklında bir amaç vardır; okulun dehası Baek Seung Jo’nun kalbini kazanmak. Yıllardır süren aşkından sonra cesaretini toplar ve ona duygularını açıkladığı bir mektup verir. Seung Jo ise bu mektuptaki gramer hatalarını düzeltip mektubu ona geri verir ve onu reddeder. Ha Ni’nin evi deprem yüzünden yok olunca babasıyla beraber eski bir aile dostunun yanına taşınırlar. Bu aile dostu ise Seung Jo’nun babasından başkası değildir.Kore Diziler listemize 20. sıradan giren Mischievous Kiss konusu,senaryosu ve oyuncu kalitesi ile bizlere hoş vakit geçirtecek türden.
IMDb Puanı: 7,5
Türü: Komedi, Romantizm
Yapım Yılı: 2010
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 16

19. Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple)

Eunggeubnamnyeo
Jin Hee (Song Ji Hyo) bir diyetisyen olarak tatminkar bir hayat yaşar. Daha sonraları tıp fakültesi öğrencisi Chang Min (Choi Jin Hyuk) ile tanışır. Chang Min’in ailesinin karşı çıkmasına rağmen evlenmeye karar verirler. Chang Min’in ailesindeki herkes doktordur. Chang Min, okulu bırakır ve ilaç satıcısı olarak çalışmaya başlar. Evlilik hayatları onlar için mutlu gelmez. Chang Min’in ailesi Jin Hee’yi küçük görür ve bu durum Chang Min’in onun hakkındaki görüşünü de etkilemeye başlar en sonunda da Jin Hee’den boşanmaya karar verir. Boşanmalarından sonra Jin Hee tıp öğrencisi olur ve şimdi stajyer olarak çalışmaktadır. Chang Min de yarım bıraktığı tıp eğitimini tamamlar ve o da stajyer olur. Bir gün, birlikte çalışacakları hastanenin acil servisinde karşılaşırlar.
IMDb Puanı: 8,0
Türü: Komedi, Romantizm
Yapım Yılı: 2014
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 21

18. Sungkyunkwan Scandal

Sungkyunkwan Scandal (1)
Kim Yoon Hee, hasta erkek kardeşinin kimliğini kullanarak çalışıp ailesini geçindirmeye çalışmaktadır. Şansına Yoon Hee Sungkyunkwan üniversitesine kabul edilir ve orada Sun Joon, Jae Shin ve Yong Ha’yı tanıma fırsatı bulur. Bu dört öğrenci kendilerini güç adına yapılan savaşın ortasında bulurlar. Bütün bunlar olurken Yoon Hee aynı zamanda kadın kimliğini gizlemek zorundadır. Fakat zaman geçtikçe arkadaşlar arasındaki duygular filizlenmeye başlar ve kimliğini gizlemesi gittikçe zorlaşır. Joseon zamanında geçen dizi romantizm öğelerini de içinde barındırıyor.
IMDb Puanı: 8,1
Türü: Komedi, Dram, Tarihi
Yapım Yılı: 2010
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 20

17. 49 Days

49 Days

Jin Hyun Shin adında bir kadın her şeye sahiptir; onu seven anne baba, yakın arkadaşlar ve ona bağlı bir nişanlı. Fakat bir gün, düğününden önce komaya girmesine sebep olan bir araba kazası geçirir. “Scheduler” olarak bilinen bir ölüm meleği Ji Hyun’a yaşamak için ikinci bir şans verir. Jin Hyun’un bunu yapması için saf gözyaşları döken üç insan bulması gerekir. Hayata geri dönmek için Song Yi Kyung adlı bir kadının bedenini kullanır. Bu kadın her şeyini kaybetmiştir. Hayata döndükten sonra ailesinin, arkadaşlarının ve nişanlısının onu geri çevirmesiyle Ji Hyun bunun kolay olmadığını anlar ama zamanla güçlenecektir.En iyi Dram türünde Kore dizisi sayılabilecek bir yapım diyebiliriz.
IMDb Puanı: 8,2
Türü: Dram
Yapım Yılı: 2011
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 20

16. Shinsaui Poomgyuk (A Gentleman’s Dignity)

Shinsaui Poomgyuk
Profesyonel şirket insanlarının kariyerleri ve aşk hayatlarıyla ilgili bir dizi. Kırklarında dört adamın aşk, ayrılık, başarı ve başarısızlıklarıyla ilgili bir hikaye anlatacak. Kim Do Jin (Jang Dong Gun) başarılı bir mimardır, takım kaptanı lise öğretmeni Song Yi Soo (Kim Ha Neul) ile arasındaki ilişkiyi merkezine alan dizi En İyi Yeni Aktris, En İyi Soundtrack, En İyi Çift Ödülü gibi ödüllere sahip, toplamda ise on dokuz tane ödülü var. İzlemeye değer bir yapım.
IMDb Puanı: 8,3
Türü: Komedi, Dram, Romantizm
Yapım Yılı: 2012
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 20

15. Kkotboda Namja (Boys Over Flowers)

Kkotboda Namja
Jan Di’ye, elitlerin gittiği Shin Hwa Lisesinde Joon Pyo tarafından zorbalık edilir. Joon Pyo, F4’ün lideridir. F4 ise dört en zengin ve en yakışıklı erkeklerden oluşur. Joon Pyo, Jan Di’ye karşı romantik duygular beslemeye başlar ama Jan Di ise Joon Pyo’nun en iyi arkadaşı Yoon Ji Hoo’yu sevmektedir. Min Ho Lee’nin ününü kazandığı bu dizi, Kore dizisi izlemeye başlayanların ilk izlediği dizilerden biridir.
IMDb Puanı: 8,4
Türü: Komedi, Dram, Romantizm
Yapım Yılı: 2009
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 25

14. Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice)

Neoui Moksoriga Deullye
Bu dizi, aklına gelen her şeyi söyleyen patavatsız Jang Hye Sung’a odaklanır. Jang Hye Sung, Cha Kwan Woo ve on dokuz yaşında insanların iç sesini duyma yeteneği olan Park Soo Ha bir takım haline gelir. Beraber, bir katile karşı savaşacaklardır. Acaba bu katili adeletin ellerine teslim edebilecekler mi? En iyi oyuncu ve Grand Prize gibi ödüllere sahip dizide School 2013’ten tanıdığımız Lee Jong Suk başrolde oynuyor.
IMDb Puanı: 8,4
Türü: Komedi, Dram, Kurgu
Yapım Yılı: 2013
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 18

13. Shinui (Faith)

Shinui
Ortaçağ’ın Kore’sinin gelecek kraliçesi suikastçiler tarafından yaralanınca Kaptan Choi Young “cennete” bir solucan deliği açar. Hakbuki bu, bir insan satrançında piyona dönüşen şımarık doktor Yoo Eun Soo’yu yirmi birinci yüz yıl Kore’sinden geri getirir.
IMDb Puanı: 8,4
Türü: Dram, Kurgu, Tarih
Yapım Yılı: 2012
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 23

12. Taewang Sasingi (The Legend)

Taewang Sasingi, (1)
Bu dramda Goguryeo’nun 19. kralı Hwanwoong’un hayatı yer alıyor. Hwanwoong, cennetten dünyayı daha iyi bir yer yapmak için yollanmıştır. Saeoh’a aşık olur ve ona bir kolye verir. Kajin adlı karakter Saeoh’nun Hwanwoong’un oğlunu doğurduğu için bu durumu kıskanır ve bebeği bir uçurumdan aşağı atar. Saeoh, oğlunun olduğunu düşünerek kederlenir ve dünyayı yok etmeye karar verir. Hwanwoong onu durdurabilecek tek kişidir.
IMDb Puanı: 8,4
Türü: Dram
Yapım Yılı: 2007
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 24

11. Siti Hyunteo (City Hunter)

Siti Hyunteo (1)
1893’te yirmi bir Güney Kore askeri, bir grup Kuzey Kore memurunu öldürmek için gizli bir göreve gider. Görevin gerçekleşmesinden önce Güney Kore hükümeti bu görevden vazgeçer ve kendi askerlerini öldürmek zorunda kalır. Lee Jyn Pyo bu askerlerden kurtulan tek kişidir ve ölmüş silah arkadaşlarının intikamını almaya yemin eder. Bunu başarmak için, bu görevde öldürülmüş en yakın arkadaşının oğlunu yanına alır onu büyütür ve yetiştirir. Yirmi sekiz yıl sonra bu çocuk artık bir yetişkin olmuştur, kahramanımız Lee Yun Seon, Seoul’a gider ve babasının içinde bulunduğu grubun ölümüne karar veren beş politikacıyı bulmak için yola çıkar. Fakat olaylar işin içine duygular girince karışmaya başlar.Kore Dizisi severlerin kaçırmaması gereken bir dizi dizi diyebiliriz.
IMDb Puanı: 8,4
Türü: Aksiyon, Romantizm, Macera
Yapım Yılı: 2011
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 20

10. Iljimae (The Phantom Thief)

Iljimae (1)
Joseon Hanedanlığı zamanında, Yong sabahları bir holigan akşamları ise yoldan çıkmış hükümet çalışanlarından çalıp fakirlere veren bir adamdır. Her soygunundan sonra arkasında bir erik ağacının betimlendiği bir resim bırakır bu yüzden insanlar ona Iljimae adını vermiştir. Asıl amacı çalmak değil, çocukluğunda babasını öldürmek için kullanılan özel bir kılıcı aramaktadır. Eun Chae bir hükümet görevlisinin kızıdır, bir gün Iljimae ile tanışır ve yüzünü hiç görmemiş olsa da karşı koyduğu değerler için ona hayran kalır.
IMDb Puanı: 8,4
Türü: Aksiyon, Tarih, Romantizm
Yapım Yılı: 2008
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 20

9. Joogoonui Taeyang (The Master’s Sun)

Joogoonui Taeyang
Yıllar önceki bir hadise sayesinde Tae Gong Shil, hayaletleri görme ve onlarla konuşma yeteneği kazanmıştır. Yıllar geçmiş olsa da onu hala korkutmaya ve ondan yardım istemeye devam ederler ve bu yüzden Tae Gong Shil’in normal bir hayat kurması imkansız hale gelir. Hayaletler onu işinden kovdurmaktan tutun aşk hayatına kadar bir sürü olayda olumsuz etkilemektedir. Yağmurlu bir gecede, bir hayalete yardım ettikten sonra bir alışveriş merkezinin CEO’su yakışıklı Joo Jong Won’un arabasına otostop çeker. Joo Jong Won, Tae Gong Shil’in deli olduğuna karar verir ve ondan kurtulur. Yine de Tae Gong Sil bu adamı aramaya ve ona yakın olmaya kararlıdır, çünkü ona dokunduğunda çevresindeki hayaletler yok olur.
IMDb Puanı: 8,5
Türü: Komedi, Kurgu, Korku
Yapım Yılı: 2013
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 17

8. Keopi Peurinseu Hojeom (Coffee Prince)

Keopi Peurinseu Hojeom (1)
Go Eun Chan çalışarak annesinin ve kız kardeşinin geçimini sağlayan genç bir kadındır. Kısa saçları, erkeksi kıyafetleri ve davranışları nedeniyle çoğu zaman genç bir erkek olduğu sanılır. Zengin Choi Han Kyul onu “eşcinsel sevgilisi” olarak işe alır, bu sayede büyükannesinin kendisine ayarlamaya çalıştığı kadınları korkutmayı amaçlar. Daha sonraları Han Kyul’dan kendisini ispatlaması amacıyla bir kahve dükkanı işletmesi istenir. Eu Chan ise bu dükkanda çalışmak için erkek rolü yapmaya devam eder. Bu rol ise patronuna aşık olunca gittikçe zorlaşır. Han Kyul ise bu “erkeğe” karşı hissettiği duygular tarafından saşırmış ve kafası karışmıştır.
IMDb Puanı: 8,5
Türü: Komedi, Dram, Romantizm
Yapım Yılı: 2007
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 17

7. Eung Dab Ha Ra 1997 (Reply 1997)

Eung Dab Ha Ra 1997
Bu dizimiz Busan’da bir liseye giden eski altı arkadaşın hikayesini anlatır. Bu altı arkadaş 2012’de tekrar buluşur ve hala lise öğrencileri oldukları 1997’deki zamanların anılarını ortaya çıkarırlar. Doksanlar ve günümüz arasında gidip gelen dizi Sung Shi Won (Jung Eun Ji)’un hayatına odaklanır, Sung Shi Won H.O.T isimli bir erkek grubunu kendisine idol edinmiştir. Hikaye Korean-Pop’un filizlenmeye başladığı zamanları gözler önüne seriyor.Mini Kore Dizileri gibi bir listeyede girebilecek özellikte olan dizimiz komedi ve dramı bir arada sizlere sunmaktadır.
IMDb Puanı: 8,5
Türü: Komedi, Dram, Romantizm
Yapım Yılı: 2012
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 16

6. Sikeurit Gadeun (Secret Garden)

Sikeurit Gadeun (1)
Kim Hoo Won (Hyun Bin) bütün kadınların hayali bir erkektir. Genç, zengin, yakışıklı, iyi eğitim almış ve büyük bir mağazanın CEO’sudur. Buyurganlığı ve kibri, kalbini beklenmedik bir aşktan koruyacak güce sahip değildir. Gil Ra Im (Ha Ji Won) profesyonel bir dublördür. Araba sürüşünden, dövüşüne ve konuşmasına kadar erkeksidir. Kim Joo Won’un aradığı kadın tarzının tam zıttı bir karakterdir; fakir, eğitimsiz, otuz yaşında, orta halli bir aileden gelmiş… Kim Joo Won kuzeni Oska ( Yoon Sang Hyun) için küçük bir iyilik yapmaya kalkıştığında Gil Ra Im’i dublörü olduğu aktrisle karıştırır. O andan itibaren rahat ve lüks hayatı alt üst olur ve olağan dışı bu kadın hayatının merkezine girer. Hikaye ilerledikçe kader, aşk üçgenleri, sınıf farklılıkları, manipülatif anneler, ölü bir itfaiyeci ve unutulmuş bir travma hayatlarını daha da karmaşık hale getirecektir.
IMDb Puanı: 8,6
Türü: Komedi, Drama, Kurgu
Yapım Yılı: 2010
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 20

5. Byeoreseo on Geudae (You Who Came From Stars / My Love From Another Star)

Byeoreseo on Geudae
Gezegenimize dört yüz yıl önce gelen uzaylı Do Min Joon, kendi gezegenine üç ay sonra dönebilecektir. Ünlü oyuncu Chun Song Yi ile tanıştığında ise kendini insanlardan uzak tutarak yaşadığı yüz yıllar bir sona ulaşır. Yeopgijeogin Geunyeo’dan bildiğimiz Ji Hyun Jun ve Deurim Hai’da kalbimizi feheden Soo Hyun Kim başrollerde. Son zamanlarda aradığımız bir romantik komedi tarzını yakalayan dizi, oldukça başarılı ve kesinlikle izlemeye değer bir yapım.
IMDb Puanı: 8,6
Türü: Komedi, Dram, Kurgu
Yapım Yılı: 2013
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 22

4. Moosa Baek Dong Soo (Warrior Baek Dong-Soo)

Moosa Baek Dong Soo
Çocukluk arkadaşları Baek Dong Soo ve Yeo Woon savaş dehalarıdır. Fakat ikisi birbirinden farklı yolları takip eder. Baek Dong Soo kralı savunur ve ülkedeki en iyi kılıç ustası olur. Yeo Woon, Black Ninjas adlı suikastçi bir gruba katılır. Bu grubun amacı ise tahtı devirmektir.Dövüş sanatları ve ninja içeren yapımları seven biriyseniz bu diziyi çok seveceksiniz. Kendi alanında en başarılı yapımlarından biri olan Warrior Baek Dong-Soo yayınlandığı senede adından çok söz ettirmişti.
IMDb Puanı: 8,6
Türü: Aksiyon
Yapım Yılı: 2011
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 29

3. Gaksital (Bridal Mask)

Gaksital
Aynı isimli seriden alınmış Bridal Mask, izleyicilerini Japon emperyalizmi yükselişindeki 1930’ların Kore’sine götürüyor. Lee Kang To, Japon kolonicileri tarafından işe alınmış hırslı bir Koreli subaydır. Annesinin onaylamaması ve abisinin Japonlarla düşmanca tarihine rağmen Kang To, kolonicilerin kurallarına göre oynayarak başarılı olma ve ailesini sefaretten kurtarma hayallerindedir. Fakat, gelinlerin kullandığı maskeden takan gizemli bir insan (The Bridal Mask) sürekli Kang To’nun yoluna çıkmaktadır. The Bridal Mask, Zorro gibi insanları Japon kolonicilerinden korur. Kang To ve Bridal Mask’in yolları kesişince ülkenin geçmişi sonsuza dek değişir.
IMDb Puanı: 8,7
Türü: Akisyon, Tarih, Romantizm
Yapım Yılı: 2012
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 28

2. Hilleo (Healer)

Hilleo
Yasadışı yayın istasyonu işleten bir grup arkadaşın onlarca yıldır süren hadisesi üç farklı insanı bir araya getirir; “Healer” yani “Şifacı” kod adıyla bilinen gizemli ve mükemmel dövüş tekniklerine sahip bir adam, internet gazetesinde muhabirlik yapan biri ve son olarak büyük bir yayın istasyonunun ünlü gazetecisi. Gerçeği öğrenme ve geçmişteki gizemi çözme yolunda gerçeği ve inancı sorgulamalarını, aynı zamanda aralarındaki aşk üçgenini izleyeceğiz. Sungkyunkwan Scandal (2010)’dan tanıdığımız Min-Young Park’ı da bu diziyle tekrar ekranlarımızda göreceğiz. Dizi, birçok izleyicinin ilk beş Kore dizisi arasına girmiş bulunuyor.
IMDb Puanı: 8,8
Türü: Aksiyon, Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2014
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 20

1. Chuno (The Slave Hunters)

Chuno
Her zaman diliminde karşımıza çıkan sorunları anlatan bir dizi; arkadaşlık, aşk, onur, bağlılık… Dae-gil, Un Nyun isimli bir köleye aşık asil bir adamdır, Un Nyun da Dae Gil’in aşkına karşılık verir. Aile evi yanınca köleler kaçar ve Dae Gil, Un Nyun’u bulmak için köle avcısı olur. Tae Ha, işlemediği bir suçtan ötürü köle olmaya zorlanmış bir ordu generalidir. Tae Ha kaçınca Dae Gil onu bulmak için görevlendirilir. Bu iki adam da kendilerini Un Nyun’un içinde bulunduğu bir aşk üçgeninde bulurlar.Evet listemizin il sırası Kore Dizisi deyince akla il gelen dizi Chuno, dizimiz IMDb den 8,7 puan alan nadide bir dizi.
IMDb Puanı: 8,8
Türü: Aksiyon, Drama, Tarih
Yapım Yılı: 2010
Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 24

En İyi Kore Dizileri İsimli Listemizi Umarım Beğenmişinizdir.YORUM yapmayı Unutmayın..

22 comments on "En İyi Kore Dizileri Denince Akla Gelen 20 Dizi"

 1. Lydia AYYILDIZ says:

  Lee Min Ho nun oynadığı dizi mükemmeldir.Saran ye Lee Min Ho umarım Türkiye ye gelirsin Suzy le mutluluklar diliyorum kızınız olursa eğer ismini Lydia koyun jebal.

 2. Lydia AYYILDIZ says:

  Saran ye Lee Min Ho

 3. Perihan says:

  Playfull Kıss listede yer alıyorlar My girl nasıl listede yer almaz… Bence en komik ve eğlenceli Kore dizisi My Girl

 4. şühedaykismayilyk says:

  çook güzel vallahi bende sevmeye basladim bunlari izleye izleye kızlarçokgüzel erkeklerde çok yakısıklı.

 5. şühedaykismayilyk says:

  ÇOK GÜZEL BENDE SEVİORUM BUNLARI ..ÇOK İYİLER

 6. Eylul says:

  Kim hyung joong cok iyi aktor

 7. Forestprope says:

  welcome you I Want a lot of sex like role-playing games my nickname (Masha18)

  wanna relax lets fuck
  Copy the link and go to me… bit.ly/2w7T6wC

  Kopieer en plak de link naar een korte registratie te maken en contact met mij op mijn profiel. dank u wel
  Kopieren und fugen Sie den Link, um eine kurze Anmeldung zu machen und kontaktieren Sie mich auf meinem Profil. Vielen Dank

  bit.ly/2w7T6wC

 8. Gizem says:

  Kill me heal me – moon lovers- W two world -Goblin mutlakaaa izlenmesi gereken diziler arasında

 9. ece says:

  Çok güzel

 10. Anonymous says:

  konusu soyleydi. bir otobuste kapkac olayina tanik oln kahramanimiz otobuse bindigi ilk andan itibaren herseyin farkinda olup bir ksiinin cantasidaki cuzdani nasil vede ne sekilde oldugunu hayal, dusunerek, veya dikkati sayesinde buluyor. bir ara Facebook da yayinlanin kucuk bir bolumunu syrettim adini unuttum bir daaha da bulamiyorumm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *