En İyi Meryl Streep Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Jane, Sophie Zawistous, Jill, Molly Gilmore, Karen Silkwood gibi birçok karakterler de rol almış, yaşayan bir efsane diyebiliriz Meryl Streep için.Oyunculuğa başladığı 1977 yılından bu zamana kadar birçok farklı karakterler de ustaca oyunculuğu ile modern zamanın en iyi kadın oyuncusu olarak nitelendirilmektedir.Almadığı ödül hemen hemen yok gibidir.19 kez Oscar’a aday gösterilmiş ve 3 Oscar almıştır. Bunun haricinde 2 Emmy, 2 BAFTA ve 2 tane de Screen Actor Guil Awards ödülü almıştır.28 Altın Küre’ye aday gösterilerek 8 tanesini almayı başarmıştır. Barack Obama tarafından kendisine ‘Başkanlık Özgürlük Madalyası’ verilmiştir. Meryl Streep yaptığı bir konuşmasında oyunculuğu şu cümlelerle tanımlıyor : ‘Oyunculuk ,büyük bir gizemin içindeki en derin özü bulduğum sanattır ‘.Hollywood’un nadide eseri gibidir adeta Streep ! Meryl Streep filmleri izleyicileri ekrana kitler niteliktedir.Canlandığı karakterler oldukça çeşitlidir- özellikle 80’lerden sonra. Streep sadece filmleri ile değil aynı zamanda Talk Show programlarıyla,dizilerle ve seslendirmeleriyle de kariyerini oldukça geniş boyutlara taşımıştır. 57 yaşında olmasına rağmen hala aktif bir şekilde oyunculuk yapmaktadır. Meryl Streep ,2017 yılına yeni bir film ile merhaba diyor.4 Eylül’de vizyona girecek ‘Sufragette’ filmi ile yine tüm gözleri üzerine toplayacağa benziyor. Şimdi hep birlikte Meryl Streep’in harikalar yarattığı 30 filme sırasıyla göz atalım.

Table of Contents

Meryl Streep Filmleri

 

30. She Devil – Dişi Şeytan – 1989 – IMDb:5.4


Karı koca olan Ruth Patchett ve Bob Patchett’ın normal giden bir evliliği vardır. Bob işlerini geliştirmeye çalışan bir muhasebeci ,Ruth ise ailesine çok bağlı bir ev hanımıdır. Ruth ve Bob bir gün bir partiye davetli olurlar ve her şey bu parti ile başlar.Parti de Bob bir kaza sonucu roman yazarı Mary Fischer ile tanışır. Mary ve Bob arasında bir aşk kıvılcımları çakar.Bir süre sonra Ruth ile Bob tartışırlar ve Bob karısına hakaretler yağdırarak evden gider. Ruth bunu Bob’un yanına bırakmayacaktır.Kocasına türlü türlü oyunlar oynayarak en sonunda cezaevine dahi atılmasını sağlar. Filmin yönetmenliğini Susan Seidelman üstlenmiştir Roseanne Barr ve Meryl Streep bu filmde adeta tüm hünerlerini ortaya koymuştur.Komedi tadında bir film sizleri bekliyor.

29. İnto the Woods – Sihirli Orman – 2014 – IMDb:6.0


Dev oyuncu kadrosunu içinde barındıran film ;cadı tarafından lanetlenen ve çocuk sahibi olmak isteyen bir fırıncı çift ile cadı arasında hikayeleri içermektedir.Filmde ;Kırmızı başlıklı kız,Cinderella,Rapunzel gibi hikaye kahramanlarının da içinde bulunduğu sihirli bir ormanda,fırıncı çiftin cadı ile yaşadıklarını aksiyonu konu almaktadır.Mükemmel greenbox efektleriyle süslenen filmin seyir zevki izleyicileri koltuğa kitler niteliktedir. Büyük kötü kurt rolüyle Johnny Deep, cindirella rolüyle Anna Kendrick ve cadı rolüyle Meryl Streep oyunculuklarıyla adeta şov yapmışlar.filmin yönetmeni Rob Marshall’dır.

28. Get Ready For Ricki – Sıradışı Anne – 2015 – IMDb:6.0


Meryl Streep’in filmin başrolündedir. Streep ,rock’n’roll olma hayallerinin peşinde koşarken ailesine ve çevresine karşı birçok hata yapmış Ricki Rendazzo’yu canlandırmaktadır.Yaşlanmış ve çocuklarıyla ilişkisi kötüye gitmiş bir annenin kendini affettirmek için yaptıklarını dramatik ve komedi türünde anlatan filmin kadrosu oldukça geniştir. Kevin Klein,Mamie Gummer ve Ben Platt gibi yıldız oyunculardan oluşan filmin yönetmenliğini Jonathan Demme üstlenmiştir.

27. Mamma Mia! – 2008 – IMDb:6.3


Sophie Sheridan babasız büyümüş,genç,güzel ve yetişkin bir kızdır.Müzikal bir film olan Mamma Mia, Sophie’nin babasının kimliğini keşfetme yolunda yaşadığı hikayeyi konu almaktadır.Filmin adı müzik grubu olan ABBA’nın albümünden gelmektedir.Film müzikleri de ABBA şarkılarından oluşmaktadır. Meryl Streep , Sophie’nin annesi rolündedir.Romantik komedi tadında izleyeceğiniz filmin yönetmenliğini Phyllida Lloyd üstlenmiştir.

26. Hope Springs – Ask Yeniden -2012 – IMDb:6.3


30 yıldır evli olan ve birbirine sadık kalmayı başarmış Kay ve Arnold çiftinin evliliklerini renklendirmek için yaptıklarını konu alır.Kay ,evlilik üzerine uzmanlaşmış bir terapistin ününü duyar.Bu terapist ‘Great hope Springs’ kasabasında yaşamaktadır.Kay evliliğini renklendirmeye kararlıdır ancak kocası Arnold inatçılığını bu konuda da göstererek kendini geri planda tutmaktadır.Film bir yandan güldürürken diğer yandan güldürebiliyor. Kay Soames rolüyle Meryl Streep ve Arnold rolüyle Tommy Lee Jones filmin kahramanlarıdır.Filmin yönetmenliğini ise David Frankel.

25. İron Lady – Demir Leydi – 2011 – IMDb:6.4


Film yarı biyografi türünde bir eserdir. Filminin konusu İngiltere ve Arjantin arasında yaşanan Falkland ve Georgia ada krizinden doğan altı hafta savaşı ve Margaret Thatcher’ın o dönemde başkanlık koltuğunda neler yaptığını sıra dışı bir şekilde anlatıyor.Filmin başrolünde Margaret Thatcher’ı canlandıran Meryl Streep vardır. Filmin yönetmenliğini Mamma Mia filminden tanıdığımız Phyllida Lloyd üstlenmiştir. Meryl Streep bu film ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

24. Giver – Seçilmiş – 2014 – IMDb:6.5


Film,1993 yılında yayınlanan ,Lois Lowry’nin Seçilmiş adlı romanından uyarlamadır. Filmin konusu ;savaştan ve acıdan arındırılmış bir dünya düşünün ,renkler yok ,herkes isyan ya da beyaz , duygu yok ,düşünce yok,her yer dümdüz… Ama bu ortamda yaşayandan bir tanesi var ki dünyayı tekrar eskisi gibi düşünmeye başlıyor.Bu kişi filminde kahramanı olan Jonas’tır. Filmde yer yer aksiyona da yer verilmiştir ancak bilim kurgu ağırlıklıdır.Filmin başrollerinde Jeff Bridges- The River ,Meryl Streep ve Brenton Thwaites vardır. Filmin yönetmeni ise Philip Noyce’dur.

23. The Manchurıan Candıdate – Mançuryalı Aday – 2004 – IMDb:6.5


Film ,Richard Condon ‘ın 1959 yılında yazdığı Mançuryalı Aday kitabından uyarlanmıştır. Filmin konusu ; Körfez Savaş’ı sırası astsubay Raymond Shaw askerlerini ve yüzbaşı Bennett Marco’yu kurtarır. Marco,bundan sonraki hayatın da seminerlerinde ve söyleşilerinde Raymond ‘ın kahramanlıklarını anlatmaktadır. Gerçekten Raymond Amerikan askerlerini Irak ordusundan kurtarmış mıdır ? Film bu sorunun çevresinde ele alınmaktadır. Film, bilim-kurgu, politik ve gerilim niteliğindedir. Filmin başrollerini Denzel Washington- Ben Marco ve Meryl Streep- Eleanor Shaw paylaşmaktadır. Filmin yönetmenliğini Jonathan Demme’dir.

22. Evening – Gün Batımı – 2007 – IMDb:6.6


Film, Susan Minnot’un eserinden uyarlanmıştır. Filmin konusu ; ölüm döşeğinde olan Ann Grant Lord kızlarına çok önceden yaşamış olduğu bir aşk hikayesini anlatmaktadır. Ann Grant’ın Harris Arden ile yaşadığı aşk hikayesini kızlarına anlatması, kızları üzerinde büyük etkiler yaratmıştır. Kızlarının yaşamları için kritik ve bağlayıcı sayılabilecek etkilerdir bunlar. Filmin baş aktörleri ; Ann Grand rolüyle Vanessa Redgrave ,Harris Arden rolüyle ise Patrick Wilson’dır.Filmin yönetmeni ise Macar Lojos Koltai’dir.

21. İt’s Complicated – İlişki Durumum-Karışık – 2009 – IMDb:6.6


Üç çocuk annesi olan Jane kocasından on sene önce boşanmıştır. Ancak eski kocası Jake ile dostça bir arkadaşlığı vardır.Jane yeniden genç Agness ile evlenmiştir. Jake ve Jane’in yolu bir akşam yemeğinde kesişir ve yeniden bir aşk mı doğacak acaba dediğimiz anlar olur. Bir yandan da Jane restoranında çalıştırmak üzere işe aldığı mimar Adams Jane’e asşık olmuştur.Bir aşk üçgeni sizi beklemektedir. Jane rolünde göstermiş olduğu başarı ile Meryn Streep birçok dalda Oscar’a aday gösterilmiştir.Filmin yönetmeni ise Nancy Meyers’tir.

20. Homesman – Yolcu – 2014 – IMDb:6.6


Filmin konusu ; akıl sağlığını yitirmiş üç kadının tedavi için başka bir şehre götürülmesi sürecinde yaşanılanları konu alan ‘yolcu’ filmi Amerikan Western türlerinden bir tanesidir. Akıl hastası kadınları tedavi için götürmeye gönüllü olan Mary Bee Cudy adlı kadın da hayatında birçok travma atlatmıştır. Filmin baş aktörleri Cuddy rolüyle Hilary Swank ve Bringgs rolüyle Tommy Lee Jones’dur. Filmin yönetmenliğini ise Tommy Lee Jones üstlenmiştir.

19. A Series of Unfortunate Events- Talihsiz Serüvenler Dizisi – 2004 – IMDb:6.8


14 yaşındaki bilim meraklısı Violet, 12 yaşındaki kitaplara meraklı Klaus ve henüz bebek olan Sunny ‘den oluşan üç yetim kardeşin başına, babaları öldükten sonra gelmeyen olay kalmamıştır. 3 kardeşin hikayesinin anlatıldığı film yıldızlar geçitidir. Jim carry, Meryl StreepiJude Low ve Billy Connoly gibi usta oyuncuları bünyesinde barındıran film aksiyon dolu anlar yaşatmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Brad Silberling oturmaktadır.

18. The Devil wears prada – Şeytan marka giyer – 2006 – IMDb:6.8


Hayali iyi bir gazeteci olmak olan ,üniversiteden yeni mezun olmuş bir genç kız olan Andrea Sachs, Runaway Magazin dergisinin yönetici Miranda Priestly’ın ikinci asistanı olarak bir işe başlamıştır.Sıradan bir tarzı olan Sachs ,azmi ve kendine güveni ile kendine verilen her görevi yerine getirmeye uğraşmaktadır.Kısa zamanda Miranda’nın hayatında bir yerlere girer ancak bir sorun vardır ,önceki dostlarından çok uzakta kalmıştır. Filmin baş aktörleri ,Miranda karakterini canlandıran Meryl Streep ve Sachs rolünü canlandıran Anne Hathaway’dır.Filmin yönetmeni ise Hope Springs filminden hatırladığımız David Frankel’dır.

17. Rendition – Yargısız İnfaz – 2007 – IMDb:6.8


Film ,Güney Afrika’dan Washington’a giderken tutuklanan ,kimya mühendisi Anwar El-İbrahimin hayatını ve yaşadıklarını konu almaktadır. Washington’a geçerken yasa dışı bir şekilde yakalanan El İbrahim,türlü türlü işkencelerden geçmektedir.Karısı İsabella İbrahim’den haber alamayınca izini sürmeye çalışmıştır.CIA ajanı Dougles da bu gizli kapaklı olayı sorgulamaya başlamıştır.Gerilim dolu bu filmde , Anwar El-İbrahi karakterini Omar Metwally ,Isabella El- İbrahim karakterini ise Witherspoon canlandırmıştır. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise Gavin Hood vardır.

16. Suffragette – Diren – 2015 – IMDb:6.9


Feminist kadın topluluklarının hükumete karşı ‘savaşını’ konu alan film kadın direnişlerini tüm açıklığı ile ortaya koymuştur.Filmde feminist topluluklarının bir üyesi olan Maud’un hikayesi anlatılmaktadır.Kadınların oy kullanma haklarını nasıl arzulu bir şekilde savunduklarını ,savaşlara karşı çıkmak için hangi koşullarla başa çıkmak zorunda oldukları filmde çok iyi bir şekilde işlenmiştir.Uzun metrajlı bir kurmaca olan film de Maud rolünü Carey Mulligan,Emmeline Pankhurst rolünü ise Meryl Streep üstlenmiş ve rollerinin hakkını vermişlerdir. Deneyimli kadrosuyla tarihi tüm çıplaklığı ile bu filmde görebilirsiniz.Filmin yönetmen koltuğunda Sarah Gavrov oturmaktadır. Sarah Gavrov’un ilk uzun metrajlı filmidir.

15. Florence Foster Jenkins – 2016 – IMDb:7.0


Azimli bir kadının gerçek hayatı sizleri bekliyor. Opera sanatçısı olma hayaliyle tutuşan ve aynı zamanda oldukça zengin olan Florence Foster Jenkins maddi olarak tüm olanaklara sahiptir ama sahip olmadığı tek bir şey vardır. Sesi kötüdür ! Jenkins bunu pekte dert etmemektedir. Florence Foster Jenkins karakteri gerçek bir yaşantıdan uyarlanmıştır ve bu karakteri Meryl Streep mükemmel bir oyunculukla süslemiştir.Filmin yönetmen koltuğunda ise Umudun Peşinde filminden tanıdığımız Stephen Frears oturmaktadır.

14. Julie & Julia – 2009 – IMDb:7.0


Zaman ve mekanlar farklı olsa dahi iki kadının hayatının iç içe anlatmayı başaran film ,gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Filmde anlatılan iki hikayeden birincisi ; Fransız mutfağına iyi hakim olan Julia Child adında bir kadının Amerikalı ev hanımlarına Fransız mutfağını tanıtmasıyla biliniyor. İkinci hikayede ise ;hayatın da yapmaya çalıştığı şeyleri başaramayan ve en sonunda bir blog sitesinde yemek yapma ile ilgili yazılar yazmaya başlayan Julie Powell adında bir kadının hikayesi anlatılıyor. Filmde Julia Child rolünü Meryl Streep canlandırırken, Julia Powell rolünü ise Amy Adams canlandırmaktadır.Filmin yönetmeni ise ünlü romantik komedilerden tanıdığımız Nora Ephron’dur. Meryl Streep bu rolüyle 16.kez Oscar’a aday gösterilmiştir.

13. Artificial Intelligence – Yapay Zeka – 2001 – IMDb:7.1


11 yaşında sıradan gibi gözüken anca sıradan olmayan bir çocuk David, kendisinin çocuğu olmayan ailelere verilen bir çocuk olduğunu anlaması ile beraber gerçeği öğrenmek adına tehlikeler ile dolu yorucu bir yolculuğa çıkacaktır.Efsane filmde Meryl Streep Blue Fairy olarak sadece seslendirme aşamasında görev almıştır..

12. Out Of Africa – Benim Afrikam – 1985 – IMDb:7.2


Film,Isak Dinesen ‘in Our of Africa adlı biyografi kitabından esinlenilerek çekilmiştir.Danimarka da yaşayan Karen Dinesen bekar ve aynı zamanda da varlıklıdır.Karen’ın Danimarka da tek arkadaşı olan Bror’a evlenme teklifi eder.Ekonomik olarak sıkıntıda olan Bror Karen’ın bu teklifini kabul eder ve film bundan sonra evli çiftin başına gelen olaylar üzerine kuruludur.Karen ve Bror Afrikaya taşınma kararı alırlar ve Afrika’da onları bekleyen birçok sürpriz vardır. Filmin baş aktörleri arasında Meryl Streep,Robert Redford ve Klaus Maria Brandauer bulunmaktadır.Yönetmen koltuğunda ise Sydney Pollack oturmaktadır.

11. August : Osage County – Aile Sırları – 2013 – IMDb:7.2


Bir aile düşünün ki ,her birey birbiri ile çatışma halinde. Aile bireylerinden birisinin kaybolması bu büyük aileyi bir araya toplamıştır ama sorunlar devam etmektedir. Bu aile Weston ailesi. Beverly ve Violet Weston’un üç kızı ve bir de torunu vardır.Bu aile Beverly ‘nin kaybolması ile bir araya gelmiştir. Bu olay ailenin dengesini iyice sarsmıştır ve gelecekleri hiçte iyi bir yere gitmemektedir. Filmin kadrosunu, Meryl Streep,Chris Cooper, Julia Roberts gibi ünlü isimler oluşturmaktadır. Yönetmenliğini ise John Wells yapmaktadır. George Clooney filmin yapımcısıdır.

10. Silkwood – 1983 – IMDb:7.2


Film,1983 yılında yaşanmış bir olaydan esinlenilerek çekilmiştir. Bir nükleer santralinde laborant olarak çalışan Karen Silkwood ,büyük bir ihmal sonucu radyasyona maruz kalmıştır.İşletmenin bu ihmalkarlığını ortaya çıkarmaya çalışan Karen bir gazeteciyle iş birliği yapar ve karşısındaki dev firmaya kafa tutar. Birçok dalda Oscar’a aday gösterilen filmin başrolünde Karen Silkwood karakteriyle Meryl Streep bulunmaktadır.Filmin yönetmeni Mike Nichols’dur.

9. Defending Your Life- Hayat Savunmaya Değer – 1991 – IMDb:7.3


Daniel, bir doğum gününde aldığı son model arabasını ilk ve son kez kullanmıştır ! Aldığı araba ölümüne sebep olur. Daniel diğer dünyada bir muhakeme alanında bulur kendini.Milyonlarca kişinin bulunduğu muhakeme alanında Daniel suçsuz bulunduğu taktirde tekrardan Dünya’ya gidip hayatına yeniden başlayabilecektir. Acaba Daniel suçsuz bulunacak mı ? Filmin yönetmen koltuğunda bulunan Albert Brooks aynı zamanda Daniel karakterini de canlandırmıştır. Meryl Streep ve Rip Torn gibi üstatlar da filmde rol almıştır.

8. Doubt – Şüphe – 2008 – IMDb:7.5


Olay, 60 ‘lı yılların siyasi geriliminden en çok etkilenen ülkelerden olan Amerika’nın Brox şehrinde geçmektedir. St Nicholas kilisesinde rahibe Aloysius Beauvier korkunun ve disiplinin gücüne yürekten inanmaktadır. Genç ve karizmatik rahip Flynn, rihibenin bu düşüncelerini yıkmak için çaba göstermektedir.Gelişen bir takım olaylar ile karşı karşıya gelen ikili filmin ana karakterlerini oluşturmaktadır.Rahibe rolünü Meryl Streep , rahip rolünü ise Philip Seymour canlandırmaktadır. Filmin yönetmenliğini ise John Patrick Shanley üstlenmektedir.

7. The Bridges Madison County – Yasak İlişki – 1995 – IMDb:7.5


Amerika’nın Lowa Madison kasabasında mütevazi bir hayat geçiren Francesca fotoğrafçı olan Robert’a gönlünü kaptırmıştır. Francesca aynı zamanda evli ve üç çocuk sahibidir.Ailesi kasaba dışında olduğu zaman aşkını yaşayan Francesca bu süreçte evliliğini de sorgulamaya başlamıştır. Meryl Streep’in başrolde oynadığı filmi Clint Eastwood yönetmiştir. Meryl bu film ile en iyi kadın oyuncu dalında oscara aday gösterilmiştir.

6. Hours – Saatler – 2002 – IMDb:7.6


Tek kitap ve farklı zamanlarda yaşamış üç hayat ! Virginia Woolf’un 1923 yılında yazmaya başladığı kitabı Dallowy, 1951 yılında yaşayan ev hanımı Laura Brown’u ve 2001 yılında yaşamış bir kadın olan Clarissa Vaughan’ın hayatında özel bir yere sahiptir. Bu üç yaşam hikayesini tek bir kurguda birleştiren Hours ,9 dalda Oscar’a gösterilmiş ve birisini kazanmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Stephen Daldry oturmaktadır.

5. Sophie’s Choice – Sophie’nin Seçimi – 1982 – IMDb:7.7


2. Dünya Savaşını sırasında ve sonrasında yaşanılan olayları izleyiciye en derin şekilde aktaran filmlerin en başında gelmektedir,Sophie’nın Seçimi. Nazi kampından kurtulmuş ve kadın ve erkek. İkisi de birbirine aşıktır ancak aralarında bitmek bilmeyen sorunlar vardır.Savaşın etkisini hayatları boyunca yaşamış olan çiftin hikayesine 1947 yılında Stingo şahit olmuştur ve bu aşkı kaleme almıştır. Savaşın yıprattığı hayatları kaleme almak Stingo’ya da bir hayli acı vermiştir. Filmin başrolünde ünlü aktrist Meryl Streep vardır ve yönetmen koltuğunda da Alan Pakula oturmaktadır.

4. Adaptation – Teryüz – 2002 – IMDb:7.7


Charlie Kaufman,The Orchid Thief kitabını Hollywood için senaryolaştırmaya çalışmaktadır ama bunu bir türlü becerememektedir. Senaryo sırasında yeni adımlar atamamakta ve atacağı her adımında başına belaya sokacağının da farkındadır. Her geçen gün senaryoyu yazmak için çabalayan Charlie kendi içinde kaybolmaktadır ve başına birçok olay almaktadır. Filmin oyuncu kadrosu oldukça deneyimlidir. Oscar yıldızı Meryl Streep ,Chris Cooper ve Nicolas Cage başrolleri paylaşmaktadır. Filmin yönetmeni ise Spike Jonze’dur.

3. Kramer vs. Kramer – Kramer Kramere karşı – 1979 – IMDb:7.8


Evli ve bir çocuk annesi olan Joanna Kramer bir gün çocuğu ile babasını baş başa bırakıp gider. Baba Ted ve çocuğu Billy artık birlikte yaşamaktadır ama Ted iş kolik olduğundan dolayı çocuğunun hayatına dair hiçbir şey yapmaz. Bir gün sabah kahvaltısında çocuğunu tanımadığını hisseder ve çocuğu ile arasındaki mesafeyi daha sıkı tutmaya başlamıştır ki Joanna Kramer çıkıp gelir ve Billy’nin velayetini ister. Birçok ödüle aday gösterilen filmin baş aktörleri, Meryl Streep ve Dustin Hoffman’dır. Yönetmen ise Robert Benton’dur.

2. Manhattan – 1979 – IMDb:8.0


Isaac Davis entelektüel bir senarist olarak hayatını geçirmektedir.Evlidir ve uzun süredir senaristlik yapmaktadır.Hayatından oldukça sıkılan Davis hayatının kitabını yazmaya başlar.Kitabın birinci bölümünde Manhattan şehrini anlatmaktadır. Kitabı için büyük çabalar sarf eden Davis Manhhattan’ı anlattığı bölümü bir türlü geçememektedir. Davis bu süreçte yakın çevresindeki sorunlarla da uğraşmaktadır. Eşi artık bir lezbiyen olmuştur ve en yakın arkadaşı Yale ile eşi arasında yaşananlarda Davis’in canını sıkmaktadır. Davis tüm bu olayları da tüm çıplaklığı ile kitabında anlatmaktadır. Woody Allen’ın oynadığı ve yönetmenliğini eline aldığı filmde Meryl Streep, Diane Keaton ve Michael Murphy gibi duayenler başrolü paylaşmaktadır.

1. The Deer Hunter – Avcı – 1978 -IMDb:8.2


Tüm boş vaktini birbiri ile geçiren üç samimi arkadaş Amerika’nın Vietnam ile yaptığı savaşta ayrı düşmektedirler. Bu süreçten sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının farkına varan arkadaşlarının hayatlarını ele alan filmin yönetmeni Michael Cimino’dur. Filmin öne çıkan aktörleri , Robert De Niro, Meryl Streep ve Christopher Walken’dır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *