En İyi Psikolojik Gerilim Dizileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Suç draması ağırlıklı bir psikolojik gerilim dizileriyle listefilm’cilere merhaba. Sizler için birbirinden kaliteli 10 yapım hazırladık. İşte karşınızda en iyi psikolojik gerilim dizileri:

Psikolojik Gerilim Dizileri

10. Hand of God – 2014 – İMDb: 7.5

Hand of God
Proje Tasarımı: Marc Forster, Sarah Pia Anderson, Mario Van Peebles, Ben Watkins, Daniel Tuch
Hand of God Oyuncular: Ron Perlman, Andre Royo
Hand of God Genel Bilgi: Hand of God dizisi, Amazon Studios yapımı bir dizidir. İlk sezonu 10 bölüm yayınlanmıştır ve ikinci sezon onayı mevcuttur.
Hand of God Konusu: Pernell Harris (Ron Perlman), norm sahibi bit yargıçtır ama belediye başkanı Bobo (Andre Royo) için bazı illegal işler tezgahlamaktadır. Yargıç Pernell Harris’in hayata ve olaylara bakış açısı oğlunun intihar girişiminde bulunması ile değişecektir.

9. Mad Dogs – 2011 – İMDb: 7.6

Mad Dogs
Proje Tasarımı: Adrian Shergold, James HawesCris Cole
Mad Dogs Oyuncular: John Simm, Marc Warren, Max Beesley, Philip Glenister
Mad Dogs Genel Bilgi: Mad Dogs dizisi, Sky1 kanalında yayınlanan Britanya yapımı bir dizidir.
Mad Dogs Konusu: Orta yaşlarındaki dört kafadar Mallorca’da (İspnaya’da) kiraladıkları bir villada eski günlerin hatırına bir araya gelirler ama ev sahipleri öldürülünce işler içinden çıkılmaz bir hal alır.

8. Bates Motel – 2013 – İMDb: 8.1

Bates Motel
Proje Tasarımı: Anthony Cipriano, Carlton Cuse, Kerry Ehrin
Bates Motel Oyuncular: Freddie Highmore, Vera Farmiga
Bates Motel Genel Bilgi: Bates Motel dizisi, Hitchcock’un’ 1960 yapımı Psycho (Sapık) filminin uyarlamalarındandır. Universal Television tarafından A&E’ kanalınca yapılmıştır, 3 sezon 10’ar bölümden 30 bölüm yayınlanan dizi 4.sezon onayını almıştır.
Bates Motel Konusu: Norman Bates’in (Freddie Highmore’nin) annesi Norma (Vera Farmiga) ile olan ilişkisinden yola çıkılarak inşa edilmiş bir konuya sahiptir, Bates Motel.

7. The Fall – 2013 – İMDb: 8.3

The Fall
Proje Tasarımı: Allan Cubitt
The Fall Oyuncular: Gillian Anderson…
The Fall Genel Bilgi: The Fall dizisi, Kuzey İrlanda’da RTÉ One ve Britanya’da BBC Two kanallarında 2 sezon ve 11 bölüm şeklinde yayınlanmıştır.
The Fall Konusu: Kuzey İrlanda’nın hem en büyük şehri hem de başkenti olan Belfast’tayız. Politik bir çevreye sahip avukat Alice Monreo’nın öldürülmesiyle deneyimli kadın dedektif Stella Gibson (Gillian Anderson), Belfast’e gönderilir. Dedektif Stella Gibson, Alice Monreo cinayeti üzerindeyken benzer cinayetlerden de şüphelenerek bu olayların arkasında bir seri katil olduğundan şüphelense de çevresindekilere ikna etmek hiç de kolay olmayacaktır.

6. Luther – 2010 – İMDb: 8.6

Luther
Proje Tasarımı: Neil Cross
Luther Oyuncular: Idris Elba, Ruth Wilson…
Luther Genel Bilgi: Luther dizisi, BBC Drama Productions tarafından BBC One kanalınca yapılan İngiliz yapımı psikolojik suç dramasıdır. Birinci sezon 6, ikinci ve üçüncü sezonlar 4’er bölüm ve dördüncü sezonunda 2 bölüm olmak üzere toplam 16 bölüm yayınlanmıştır.
Luther Konusu: John Luther (Idris Elba), dedektif başmüfettişidir. Seri cinayetler çözmede bazen illegal yollara sapacak kadar işine tutkundur. İşini ailevi hayatından da üstün tuttuğu için karısı Alice Morgan (Ruth Wilson) ile ilişkileri zedelenmiştir ve kişisel sorunlarıyla başa çıkmaya çalışmaktadır.

5. Hannibal – 2013 – İMDb: 8.6

Hannibal
Proje Tasarımı: Bryan Fuller
Hannibal Oyuncular: Will Graham , Mads Mikkelsen
Hannibal Genel Bilgi: Hannibal dizisi, Thomas Harris’in Red Dragon romanından senaryolaştırılmıştır. NBC kanalında 3 sezon 39 bölüm olarak yayınlanmıştır.
Hannibal Konusu: Will Graham (Hugh Dancy), FBI için çalışan uzman ve zeki bir dedektiftir. Seri katillerden birini yakalamak için Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) adlı psikiyatrist ile işbirliğine girer. Hannibal aslında kimdir?

4. Mr. Robot – 2015 – İMDb: 8.8

Mr. Robot
Proje Tasarımı: Sam Esmail
Mr. Robot Oyuncular: Rami Malek, Portia Doubleday…
Mr. Robot Genel Bilgi: Mr. Robot dizisi, USA Network yapımı ve bilişim dünyasında geçen bir hikayeye sahiptir. Birinci sezondaki onuncu bölümüyle sezon finali yapmış ve 2. sezon onayı almıştır.
Mr. Robot Konusu: Elliot ( Rami Malek), aile geçmişinden dolayı psikolojik sorunları sahip ve aynı sorunlardan muzdarip çocukluk arkadaşı Angela Moss’a (Portia Doubleday’a) platonik aşık bir gençtir. Siber güvenlik mühendistir. Bu onun legal ve gölge işidir. Elliot’un asıl olayı hackerliktir.

3. Dexter – 2006 – İMDb: 8.8

Dexter
Proje Tasarımı: James Manos Jr.
Dexter Oyuncular: Michael C. Hall…
Dexter Genel Bilgi: Dexter dizisi, Jeff Lindsay’in Darkly Dreaming Dexter adlı romanından televizyon ekranlarına uyarlanmıştır. CBS Television Distribution tarafından Showtime kanalınca yapılmıştır. 8 sezon ve 96 bölüm sürmüştür.
Dexter Konusu: Dexter Morgan( Dexter Morgan), tıpçı bir seri katildir ve sadece kötülük yapan katilleri öldürmekle kendini görevlendirmiştir.

2. Fargo – 2014 – İMDb: 9.0

Fargo
Proje Tasarımı: Coen Biraderler
Fargo Oyuncular: Martin Freeman, Billy Bob Thornton …
Fargo Genel Bilgi: Fargo dizisi, aynı isimli 1996 yapımı 2 Oscar sahibi Coen Bİraderler filmi prototip alınarak FX kanalı için yapılmıştır. Her sezon 10 bölümden oluşmaktadır. Fargo, 2 sezon ve 20 bölüm olarak yayınlanmış 3.sezon onayı da almıştır.
Fargo Konusu: Fargo dizisi, Lester Nygaard (Martin Freeman) adında ezik bir tipin erginleşme hikayesi olarak başlamıştır. Lester Nygaard, Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) ile tesadüf eseri tanışınca pısırık hayatı tam tersi istikamette değişir ve bir seri katile dönüşür. Kara mizah yüklü anatomisi ile değişen kahramanlarla maceralar devam eder.

1. True Detective – 2014 – İMDb: 9.1

True Detective
Proje Tasarımı: Cary Fukunaga
True Detective Oyuncular: Matthew McConaughey, Woody Harrelson…
True Detective Genel Bilgi: True Detective dizisi, HBO yapımı 8’er bölümden toplam 16 bölüm halinde 2 sezon yayınlanmış bir sanat harikasıdır. Jeneriğinden tutun da müziklerine, oyunculuklarından senaryosuna bir yapımda olması gereken en iyi ne varsa True Detective dizisinde fazlasıyla mevcut.
True Detective Konusu: Rustin Cohle ( Matthew McConaughey) ve Martin Hart (Woody Harrelson), cinayet masasında zıt karakterli dedektiftirler. 1995 yılında satanist ayinde katledilen son kurban Dora Lange cinayeti bizim dedektiflere verilir. 17 yıl boyunca bu cinayetin ardındaki sır perdesini çözmek için uğraşan dedektiflerimiz olayın faili seri katili yakalayamazlar ve dosya kapanır. İkili, aradan geçen yıllarda dedektiflik dışında bir hayat sürmektedir. Fakat 17 yıl önceki bu cinayet dosyası yeniden açılır ve seri Errol Childress’in öldürüldüğü ortaya çıkınca dedektiflerimiz geçmişleriyle yüzleşir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *