Liste Film

  En İyi Reenkarnasyon Filmleri

  22.03.2020
  1.928

  Reenkarnasyon, ruhun sürekli olarak başka bedenlerde yer alması durumuna verilen isimdir. Günümüzde Reenkarnasyon yani ruh göçünün yaşandığına inanan bir milyardan fazla insan bulunmaktadır. Bu konu sinema dünyasında da sıklıkla işlenmiştir. Reenkarnasyon konusunda öne çıkan 20 filmi derledik: İzleyebileceğiniz Reenkarnasyon konulu Korku, Türk, Yabancı, Kore, Hint ve Türkçe dublaj filmlerini sizler için listeledik.

  Reenkarnasyon Filmleri

   

  20. Air – 2015 – IMDb: 5.1

  air
  Yönetmen: Christian Cantamessa
  Solunabilir hava tükenmiştir ve bu konu insanlığın sonunu hazırlamaktadır. İki mühendis Cartwright ve Bauer son derece önemli bir görev üstlenmiştir. Artık insanlığın tüm umudu onların başarılı olmasına bağlıdır. Bu durum o kadar da kolay olmayacaktır ve mücadele gereklidir.

  19. Jupiter Ascending – Jüpiter Yükseliyor – 2015 – IMDb: 5.4

  jupiter-yukseliyor
  Yönetmen: Lana Wachowski, Lilly Wachowski
  Jupiter Jones, insanoğlunun besin zincirinin en altta olduğu bir dönemde dünyaya gelmiştir. Onun dünyaya gelişiyle garip olaylar beraberinde gelmiştir. İleride sıra dışı olaylar yaşanacağına dair işaretler sıradan bir insan olan Jupiter Jones’ı hedef tahtasına oturtmuştur. Ölümsüz kraliçe onu öldürtmek istemektedir.

  18. Little Buddha – Küçük Buda – 1993 – IMDb: 6.0

  kucuk-buda
  Yönetmen: Bernardo Bertolucci
  Hindistan’da bir grup Budist, ölmüş olan liderleri Lama Dorje’nin ruhunun bir başka bedende yeniden dünyaya geleceğine inanmaktadır. Bu kişinin ise ABD Seattle’de yaşayan küçük Jesse olduğu düşünülmektedir. Rahipler, Jesse ve ailesini tanımak için yolculuğa çıkacaktır.

  17. Birth – Doğum – 2004 – IMDb: 6.1

  dogum
  Yönetmen: Jonathan Glazer
  Kocası Sean’ı kaybeden Anna, günlük hayatına devam eden genç bir duldur. Evlenmek üzere olan Anna, bir gün adının Sean olduğunu söyleyen 10 yaşında bir çocukla tanışır. Önceleri her ne kadar saçma gelse de bu çocukla tanışması hayatını yeniden sorgulamasına ve aldığı kararları gözden geçirmesine neden olur.

  16. Womb – Rahim – 2010 – IMDb: 6.4

  rahim

  Yönetmen: Benedek Fliegauf
  Rebecca, mutlu bir hayat sürmektedir. Çocukluk aşkı olan Tommy’nin ölümüyle yıkılan Rebecca, sevgilisini klonlayarak onunla tekrar beraber olmaya çalışır. Klonlama serbest olsa da ailesi bu duruma karşı çıkmaktadır ancak Rebecca hiç kimseyi dinlemeyerek kararını uygulamaya koyar.

  15. Caotica Ana – Kaotik Ana – 2007 – IMDb: 6.4

  kaotik-ana
  Yönetmen: Julio Medem
  Babası Klaus tarafından Ibiza’da yetiştirilen Ana, doğduğundan itibaren bir mağarada büyümüştür. Burada resim sanatına merak salan Ana amatör bir ressam olmuştur. Bir gün Justine isimli bir kadınla tanışan Ana, onun davetiyle Madrid’e gider ve sıra dışı deneyimler edinir.

  14. Made in Heaven – Cennette Aşk – 1987 – IMDb: 6.5

  cennette-ask
  Yönetmen: Alan Rudolph
  Boğulmakta olan çocukları kurtarmaya çalışan genç boğulmuştur. Ölen genç cennette doğmamış bir kıza aşık olmuştur. Bu gence sunulan ikinci şans sonucu yeryüzüne gitmesi ve aşık olduğu kızı bulması çarpıcı bir dille anlatılmaktadır.

  13. Om Shanti Om – 2007 – IMDb: 6.6

  om-shanti-om
  Yönetmen: Farah Khan
  70’li yıllarda film şirketi olan Mehranin filmlerinde amatör olarak rol alan Om Prakash, aynı filmlerde oynayan ve süperstar olan Shanti’ye aşık olmuştur. Bir çekimde Shanti’nin hayatını kurtaran Om, bu sırada kaza geçirir ve ölür ancak daha sonra tekrar dünyaya gelir.

  12. The Reincarnation of Peter Proud – Peter Proud Kaç Kere Yaşadı – 1975 – IMDb: 6.6

  peter-proud-kac-kere-yasadi
  Yönetmen: J. Lee Thompson
  Peter Proud isminde bir kişi öldükten sonra bebek olarak tekrar dünyaya gelmiştir. Büyüdükten sonra ilk hayatındaki karısını bularak maruz kaldığı cinayeti nasıl çözeceğini bulmaya çalışmaktadır. Film, oldukça sürükleyici bir yapıya sahiptir.

  11. Loong Boonmee Raleuk Chat – Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor – 2010 – IMDb: 6.6

  amcam-onceki-hayatlarini-hatirliyor
  Yönetmen: Apichatpong Weerasethakul
  Boonme amca taşradaki evine çekilmiş ve böbrek yetmezliğinden dolayı ölümünü beklemektedir. Bir akşam ölen karısı ve oğlunu görür. Bu sayede öbür dünya hakkında bilgi almaya çalışan Boonme Amca bunu gerçekleştirmek için büyük çaba sarf edecektir.

  10. What Dreams May Come – Aşkın Gücü – 1998 – IMDb: 7.0

  askin-gucu
  Yönetmen: Vincent Ward
  Chris ile eşi Annie birbirine delice aşık bir çifttir. Son derece huzurlu bir şekilde yaşarken trafik kazasında çocuklarını kaybedeceklerdir. Bu noktadan sonra Annie psikolojik buhrana girerken Chris’te bu durumdan etkilenecektir.

  9. The Fountain – Kaynak – 2006 – IMDb: 7.3

  kaynak
  Yönetmen: Darren Aronofsky
  Filmde aşkı ve ölümsüzlüğü aramakla geçen üç hikaye kesişmektedir. Bir grup araştırmacı ölmek üzere olan kadını kurtarmak, bir uzay yolcusu hava kabarcığı içinde yaşlı bir ağaçla seyahat etmektedir. Mayalı bir kaşifte esir olan kraliçesini kurtarmak için yola düşmüştür.

  8. Enter the Void – Boşluk – 2009 – IMDb: 7.3

  bosluk
  Yönetmen: Gaspar Noe
  Tokyo’da küçük çaplı işler yapan uyuşturucu satıcısı Oscar, bir gece baskında yakalanır ve vurulur. Ölüm döşeğinde bulunan Oscar’ın ruhu dünyadan ayrılmaya direnir. Bunun üzerine kız kardeşi Linda’yı korumak için mücadele etmeye başlar.

  7. I Origins – Göz – 2014 – IMDb: 7.3

  goz
  Yönetmen: Mike Cahill
  Ian Grey, moleküler biyologdur. Birlikte çalıştığı Karen ve Kenny insan gözünün evrimini araştırmaktadır. Bu araştırmanın sonucu insanoğlunun kaderini etkileyebilecektir. Bu sırada son derece farklı gözleri olan Sofi ile tanışırlar ve her şey tamamen değişir.

  6. Cafe de Flore – Ruh Eşim – 2011 – IMDb: 7.4

  ruh-esim
  Yönetmen: Jean-Marc Vallee
  Filmde bir adam ile kadın arasındaki ilişkiyle bir anne ile oğlu arasındaki sevgi bağının kesişmesi anlatılmaktadır. Hikaye yıllar öncesinden başlayarak günümüze kadar devam etmekte ve beklenmedik sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  5. Sang Sattawat – Yüzyılın Işığı – IMDb: 7.5

  yuzyilin-isigi
  Yönetmen: Apichatpong Weerasethakul
  Hastane ortamında geçen hikaye üç kısma ayrılmaktadır. Bu hikayede Tayland’da hakim olan Budizm kültürü üzerine önemli Reenkarnasyon diyalogları yer almaktadır. Filmin aşamaları arasında başarılı geçiş yapılmıştır.

  4. Source Code – Yaşam Şifresi – 2011 – IMDb: 7.5

  yasam-sifresi
  Yönetmen: Duncan Jones
  Yüzbaşı Colter Stevens bir hızlı trende uyanır ve burada nasıl bulunduğuna dair fikri yoktur. Burada Christina adında kendisinin tanımadığı ancak kendisini iyi tanıyan bir kadın bulur. Colter aynadan baktığında başkasının yüzünü görür ve şok olur. Bu sırada trende bir patlama olur. Colter trene sürekli olarak geri dönmektedir ve bunu engellenmesi gereklidir.

  3. Cloud Atlas – Bulut Atlası – 2012 – IMDb: 7.5

  bulut-atlasi
  Yönetmen: Lana Wachowski, Tom Tykwer
  Adam Ewing, Yeni Zelanda’dan California’da bulunan evine dönmeye çalışmaktadır. 1850’li yıllarda bu yolculuk devam eder. Aynı anda 1930’lu yıllarda yetenekli bir bestekar Ewing’in günlüğünü bulur. Aynı anda Reegan yönetimindeki ABD’de yaşayan gazeteci Luisa Rey sistemi sorgulamaktadır. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek artık iç içe girmiştir.

  2. The Hours – Saatler – 2002 – IMDb: 7.6

  saatler
  Yönetmen: Stephen Daldry
  1923 yılında başarılı yazar Virginia Woolf, Londra’nın dışında Mrs. Dalloway isimli kitabını yazmaya başlar. Sağlık problemleri olan Woolf depresyona girmiştir. 1951 yılında Mrs. Dalloway’i okuyan Laura Brown hayattan kaçışını bu şekilde bulur. 2001 yılında AIDS’e yakalanan Clarissa Vaughan’da Mrs. Dalloway kitabıyla özel bir bağ kurmuştur. Farklı zamanlarda hikayeler birbirine bağlanmıştır.

  1. Edge of Tomorrow – Yarının Sınırında – 2014 – IMDb: 7.9

  yarinin-sinirinda
  Yönetmen: Doug Liman
  Dünyayı yakın gelecekte ele geçiren Mimics adlı uzay birliği birçok şehri yok eder ve milyonlarca kişiyi ölümün eşiğinde bekletir. Subay Bill Cage bu göreve atanır ancak tecrübesiz olduğu için öldürülür. Cage yeniden dirilir ve aynı savaşı yeniden yaşayarak kazanmaya çalışır. Her geri dönüşünde daha fazla bilgi sahibi olmaktadır ve savaşı kazanmak zorundadır.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.