En İyi Sindirella Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sinderella filmleri bir külkedisi masalı olarak hafızalara kazınmıştır. Farklı temalarla yıllar boyu gösterime girmiştir. Bazı filmlerde gerçek dışı varlıkların yer aldığı çizgi film olarak karşımıza çıkmıştır. Bazı filmlerde ise müzikal kısmı daha ön planda olmuştur. Gerçek hayata uyarlanarak defalarca ele alınmıştır. Filmin temasında üvey anne ve kız kardeşler Sinderella karakterine eziyet etmektedir. Bu kötü kalpli kişileri izlerken sinirlenebilirsiniz. Sinderella’ nın yaşadıklarına çoğu zaman üzülebilirsiniz. Ancak Sinderella umudun var olduğuna inanır. Her koşulda hayatla mücadele ettiğini göreceksiniz. Sinderella filmlerinde gerçek aşkın var olduğunu ve her zaman iyi kalpli olmanın gerektiği üzerinde durulur. Bu filmlerde kâh üzüleceksiniz kâh sevineceksiniz. Hayatın gerçeklerine de rastlayarak kalbinizi ısıtacaktır.

Sindirella Filmleri

 

20. The Princess Diaries 2: Royal Engagement – Acemi Prenses: Kraliyet Nişanı – 2004 – IMDb: 5.7


Küçük prenses Mia artık 21 yaşındadır. Büyük annesiyle beraber sarayda yaşamaktadır. Tahtı ele geçirmek isteyen çok fazla kişi vardır. Bunu önlemek için Mia’ nın taç giymesi gerekir. Ancak yasalara göre bekar bir kişinin tacı takması doğru değildir. Mia’ ya iyi bir eş adayı aranmaya başlar.

19. What a Girl Wants – Sevgi Herşeydir – 2003 – IMDb: 5.8


Amerikalı olan Daphne yıllarca babasını hiç görmedi. Daphne baba eksikliğini her zaman hissetti. Genç bir kız olduğunda politikacı olan babasıyla tanışmak istedi.

18. Another Cinderella Story – Başka Bir Külkedisi Masalı – 2008 – IMDb: 5.9


Mary annesinin ölümünden sonra şarkıcı olan üvey anne ve 2 kız kardeşle birlikte yaşar. Dansçı olmayı hayal eden Mary, hizmetkâr olarak görev yapar. Aynı zamanda okuluna da devam eder. Ünlü bir yıldız olan Joey Parker ile aynı okuldadır. Birbirleriyle çarpışırlar. Ardından Mary’ nin evine üvey annesi tarafından davet edilir. Yemek servisi yapan Mary ile tatlı bir çarpışma gerçekleşir. Müzik ve dansın bir arada olduğu keyifli bir filmdir.

17. A Cinderella Story – Bir Külkedisi Masalı – 2004 – IMDb: 5.9


Zengin bir kız olan Sam annesiz büyümektedir. Sahibi oldukları restoranda Sam’in doğum günü kutlanır. O gün babası bir kadınla tanışır. Evlenirler. Babasıyla yakın arkadaş olan Sam babasının mutluluğuna ortak olur. Ancak bir gün deprem olur ve babası ölür. Ölmeden önce velayet bırakmadığı için mal varlıkları üvey anneye kalır. Sam parasız kalır. Üvey anneye ve kız kardeşlere hizmetçilik yapar. Hem evde çalışır hem de restoran da çalışmaktadır.8 yıl sonra genç kız olan Sam okulda popüler olan Nomad’ dan hoşlanır. Sanal alemden arkadaş olurlar. Sam kendisini gizler. Ancak cadılar bayramında yüzleşme zamanıdır.

16. The Prince and Me – Prens ve Ben – 2004 – IMDb: 5.9


Paige çiftçi bir ailenin kız çocuğudur. Winconsin Üniversitesinde tıp öğrencisidir. Prens Edvard yeni bir hayat kurmak için TV de gördüğü Winconsin Üniversitesine kayıt yaptırır. Ailesi bu duruma karşı çıkar. Ancak Edvard kararlıdır. Ailesi harçlığını keser ve Edvard kararlılığından dönmez. Tesadüflerle karşılaşan Paige ve Edvard arasında çekişmeli ilişki başlar.

15. After the Ball – 2015 – IMDb: 5.9


Moda tasarım okuyan genç kız 4 yıl önce babasının evinden ayrılır. Üvey annesi ve kız kardeşleriyle geçinemez. Okulu bittiğinde moda evinde çalışmak ister. Ancak babası gerçek tasarımları çaldığı için kimse iş vermez. İş bulamadığı için babasının şirketinde işe başlar. Ancak zor bir dönem genç kızı beklemektedir.

14. Cinderella III: A Twist in Time – 2007 – IMDb: 6.0


Cinderella üvey annesiyle birlikte yaşamaktadır. Kötü kalpli üvey anne Cinderella’nın annesinin değneğini bulur. Kötü kadın bu değneği zamanı geri almak için kullanır. Cinderella ise büyüyü bozma yolları arar.

13. Ice Princess – Buz Prensesi – 2005 – IMDb: 6.0


Casey buz pateni yapmayı sever. Bir gün derslerindeki başarısından dolayı fizik öğretmeni yanına çağırır. Fiziğe yeteneği olduğunu, burs alması için fizik projesi hazırlamasını söyler. Buz pateninin fizikle bütünleştiğini gösteren bir film çeker. Burs mülakatını geçer. Ancak hayalinin bu olmadığını fark eder.

12. A Cinderella Story İf the Shoe Fits – 2016 – IMDb: 6.1


Tessa’nın müzikalde oynama hayali vardır. Ancak üvey anne ve kız kardeşin hizmetçiliğini yapar. Aynı zamanda tamirci de çalışır. Üvey kardeşler Cinderella müzikalinde oynamak için elemelere katılır. Ünlü yıldız Reed’ in de yer aldığı bu müzikalde heycanlar doruktadır.

11. A Cinderella Story: Once Upon a Song – Bir Külkedisi Masalı: Bir Varmış Bir Yokmuş – 2011 – IMDb: 6.1


Katie üvey annesi, kız kardeşi ve erkek küçük kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Evin hizmetkârı olan Katie sürekli aşağılanır ve zorbalıklara maruz kalır. Wellesley akademisinde üvey annesi başkanlık yapar. Ünlü bir müzisyen olan baba Luke adındaki oğlunu kaydetmek için okula gelir. Luke albüm çıkarmıştır. Ünlü olmak isteyen Katie demo cd sini Luke vermek ister.

10. The Princess Diaries – Acemi Prenses – 2001 – IMDb: 6.2


Annesiyle birlikte yaşayan Mia öğrencidir ve annesine yardım etmek için çalışmaktadır. Annesi ve babası karşılıklı anlaşarak boşanmıştır. Ancak Mia babasını hiç görmemiştir. Bir gün babaannesi arar ve onunla buluşmak ister. Babaannesiyle tanışmaya gittiğinde duyacakları hakkında çok şaşırır. Babasının öldüğünü yasalar gereği kendisinin prenses olduğunu ve ülkeyi yönetmesi gerektiğini öğrenir.

9. Ella Enchanted – 2004 – IMDb: 6.3


Ella adında bir bebek dünyaya gelir. Bir peri tarafından bebeğe itaat hediyesi verilir. Ella her söyleneni istemsizce yapmak zorundadır. Elanın annesi bir gün hastalanır ve ölür. Ölmeden önce itaat etmek zorunda olduğunu kimseye söylememesini tembihler. Birkaç yıl sonra Ella’nın babası bir kadınla evlenir. Üvey kız kardeşler Ella’nın itaat durumunu fark edip onu sürekli rencide ederler. Yıllar sonra prens Charmont meydana gelir. Hayranların ilgisiyle karşılaşan Charmont sadece Ella’nın ilgisini çekemez. Olaylar onları sürekli karşı karşıya getirir.

8. Cınderella – Sindirella – 2015 – IMDb: 7.0


Tüccar olan zengin bir ailede dünyaya gelen Ella. Annesi ve babasıyla her zaman çok mutlu yaşarlar. Ancak bir gün annesi hastalanır. Ella ya iyi ve cesur ol her zaman öğüdünü vererek fani dünyadan göç etmiştir. Yıllar geçer Ella büyür. Babası bir gün Ella’nın da izni olursa evlenmek istediğini söyler. Ella babasının mutlu olması için kabul eder. Üvey anne ve kız kardeşlerle yaşamaya başlar. Babası yurt dışına gideceğini birkaç ay sonra döneceğini söyler. Ella üvey anne ve kardeşleriyle tek başına kalır. Aylar geçer ve babasının öldüğü haberi gelir. Artık Ella için yeni bir hayat başlar.

7. Ever After- Sonsuza Dek – 1998 – IMDb: 7.0


Danielle babasının ani ölümüyle üvey annesiyle yaşamaya devam eder. Evin kızı değil üvey annenin hizmetkârı olarak yaşamını sürdürür. Yıllar geçtikçe Danielle serpilir ve çok güzel bir kız olur. Bir gün yakışıklı prens Henry ile yolları kesişir.

6. Enchanted – Manhattan’da Sihir – 2007 – IMDb: 7.1


Giselle rüyasında bir erkeği görür. Gerçek hayatta o kişiyle karşılaşacağını umutla bekler. Bir gün canavar tarafından baskına uğrar. Onu yakalamaya çalışan yaratık tam yakalayacağı sırada Giselle atın üzerinde yakışıklı biriyle tanışır.

5. Rags – 2012 – IMDb: 7.1


Charlie şarkı söylemeyi çok sever. Sokakta dansçı arkadaşlarıyla birlikte şarkı söyler. Aynı zamanda para kazanmak için bir mekân da hizmetçi olarak çalışmaktadır. Süper yıldız Kadee ile bir gün karşılaşır.

4. The Slipper and the Rose – 1976 – IMDb: 7.1


Prens Edward ailesinin zorluyla bir kız ile evlendirilmektedir. Edward ailesine aşık olduğu biriyle evlenmek istediğini söyler. Bir gün gerçek aşkıyla karşılaşır.

3. Cinderella – Kül Kedisi Sinderella – 1950 – IMDb: 7.3


İyi kalpli bir babanın kızı olan Cinderella’ nın annesi yoktur. Babası ise yeni bir kadınla evlenir. Bir gün babasının ani ölümüyle işler tamamı ile değişmiştir. Cinderella’ nın güzelliğini kıskanan üvey anne işkenceler etmeye başlamıştır.

2. Cinderella – 1950 – IMDb: 7.3


Geç yaşta ailesini kaybeden Cinderella üvey annesi ve kız kardeşleriyle yaşar. Şatoda üvey anneye ve kardeşlere hizmet etmektedir. Güzelliğini kıskanan kardeşler Cinderella’ya eziyet etmektedirler. Cinderella’ nın tek arkadaşı fare ve kuşlardır. Kral oğlu prensin evlenmesi için bir balo düzenler ve tüm genç kızları davet ederler. Baloya gitmesini istemeyen üvey anne Cinderallaya engel çıkartır. Üvey anne ve kız kardeşler baloya gider. Cinderella evde kalır. Fare ve kuş yardımıyla hazırlanarak baloya gider. Prens bir sürü kızın içerisinde Cinderellayla dans eder.

1. Rodgers & Hammerstein’s Cinderella – 1957- IMDb: 7.7


Prens krallığı tüm genç kızları saraya davet eder. Kral balo sayesinde prense uygun eş bulmak ister. Müzikal tadı damağınızda olacak bir filmdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *