En İyi Snowboard Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Merhaba sinema severler, en iyi snowboard filmleri sıralamamız la karşınızdayız. Snowboard ya da kayak, ülkemizde çok yaygın olmasa da yurt dışında oldukça fazla tercih edilen spor dallarından biri. Dolayısıyla snowboard konulu filmler seçenekleri de hemen göze çarpıyor. Filmlerin genelinde, izleyicilerin dikkatini cezbeden, soluksuz izlemelerini sağlayan bir macera teması bulunuyor. Sürekli hareketlilik, macera ve aksiyon dolu sahneler, snowboard filmlerini, izleyicilerin gözlerini ayırmadan izlemelerini sağlıyor. Yer yer hüzün dolu dakikalar yaşatıp bazen de gülme krizine soksa da snowboard filmleri, genel olarak insanlara kendilerini iyi hissettiren kategoriye girmeyi başarmış.

Genç, yaşlı tüm yaş aralıklarına hitap eden bu film grubunu, genellikle ailecek film izlemek isteyen sinema severler tercih etse de genç kuşağın bireysel tercihleri arasında da sıkça görülmekte. Zaman zaman umutsuz çabaları ekrana yansıtan, bazen de ihtiras dolu aşkları konu alan snowboard filmleri üşümek ve maceraya doymak isteyenler için oldukça tatmin edici. Çekilen filmlerin genel olarak yüksek puan alma sebebi de tüm kitleye hitap edebilmesinden kaynaklanıyor diye düşünmeden edemiyoruz. Eğer şimdiye kadar snowboard temalı bir film izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir! Size ısrarla izlemenizi tavsiye ederiz. Hatta bu konuda size yardımcı olmak için en iyi snowboard filmlerini, sizler için sıraladık, umarım beğeneceğiniz en az bir film yakalarsınız. Maceraya, aksiyona ve kara doymanız dileğiyle, keyifli seyirler!

Snowboard Filmleri

 

10. The Passenger Legs of Steel – 2009


Legs of Steel, 2009 yılında kurulan bir grup ve grupta yer alan profesyonel isimler oldukça uzun bir liste oluşturuyor. Bu grubun son serüveni olarak karşımıza çıkan The Passenger Legs of Steel, freeride kayak sınırlarını oldukça zorlar nitelikte. Bu film imbd tarafından puanlaması olmayanlar kategorisinde yer alıyor. Oldukça aksiyon dolu bu hareketli film ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

9. Day Tripper – 1966 – IMDb: 6,9/10


Day Tripper’da eski yapım filmlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Greg Mottola yönetiminde çekilen bu 96 filmi, soundtrackleriyle oldukça konuşuldu. plasebo, Feeder, The Stone Roses gibi sanatçıların eserleri bulunan filmin müzikleri, döneminde kendinden sıkça söz ettirdi. Filmin hikayesi oldukça sıradan; postacı olan Travis Parker ve arkadaşları, profesyonel bisikletçiler ve hikaye Amerika’nın macera dolu sokaklarında can buluyor. IMDb’den iyi bir puan alamasa da dönemin iyi filmlerinden biri.

8. Lindsey Vonn: The Climb – 2015 – IMDb: 7,4/10


Belgesel tadında izleyicisiyle buluşan Lindsey Vonn: The Climb, Lindsey Vonn’un kayak tarihinin en hızlı ve en başarılı kadını olmasını ve Soçi 2014 olimpiyatları öncesi yaşadığı sakatlıktan kurtulma mücadelesini konu alıyor. IMDb puanı 7,4 olsa da, seyircilerinden, “film izlemeye değer” puanı alıyor.

7. Afterglow – 2014 – IMDb: 7,8/10


Ekim 2014’te vizyona giren Afterglow filmi, elektronik sektörünün öncülerinden Philips markasıyla ortak olarak Ambilight TV’nin reklamını yapmak amacıyla çekilmiş olsa da filmde yer alan inanılmaz sahneler, izleyici tarafından sanat eseri olarak nitelendirildi. Filmin çekildiği dağı, film ekibi tam altı hafta çekime alarak en iyi düzenlemeyi yakalamaya çalıştılar. Bunu yaparken de dağı aydınlatmak için 4000 watt gücünde tam 8 adet ışık kullandılar. Teknik kısımlarının yanı sıra, filmde kullanılan kostümler de bir çok kayakçıyı kıskandıracak nitelikteydi. Film çok uzun olmasa da bu mükemmel sahneleri görmek için izlemeye değer!

6. The Crash Reel – 2013 – IMDb: 8,2/10


Lucy Walker’ın yönetmenliğinde çekilen The Crash Reel, Ekim 2013’te gösterime girdi. Profesyonel bir kayakçı olan Amerikalı Kevin Pearce’ın yükselişini ve düşüşünü konu alan film, belgesel niteliğinde. Vancouver 2010 kış olimpiyatlarına hazırlanan Kevin Pearce ve arkadaşı Shaun White’ı, ilgi çekici sahneler ile izliyoruz. Film, başrol oyuncumuzun başından geçen ağır bir kaza sonucu, yine de spora olan tutkusundan kopmaması ve spor sevgisi dolu hayatını bizlerle buluşturuyor.

5. Claim The Greatest Ski Movie – 2008 – IMDb: 8,3/10


2008’in eylül ayında vizyona giren Claim filmi, en iyi snowboard filmleri serimize, IMDB’den almış olduğu 8,3 puan ile en tepeden giriyor. Steve Winter ve Murray Wais’in yönetmenliğini üstlendiği film Amerikan menşeili olarak vizyona girdi. Ve izleyici yorumlarına göre alanında yapılan en iyi filmlerden biri ünvanını aldı. 1 saat 14 dakika süren bu sürükleyici film, kendi kendini “şimdiye kadar ki en iyi kayak filmi” olarak tanıtıyor ve hiçte mütavazı görünmüyor! Film, 2009’da yaşanan bir kayak kazasında hayatını kaybeden kayakcının, inanılmaz geri dönüşünü konu alıyor. Serbest stil kayış sahneleri ile izleyicilerini çeken filmi, kesinlikle tavsiye ederiz.

4. G.N.A.R. – 2011 – IMDb: 8,3/10


Filmimiz Ocak 2011’de vizyona giriyor ve şaşırtıcı olmayacak şekilde bir Amerikan filmi. Filmin konusu ise oldukça ilgi çekici. Yazarımız ve arkadaşları Squaw Vadisi’nde oynamaları için Shane McConkey tarafından hazırlanan bir oyunla başlayan yarışma, Rob Gaffney’nin Squallywood adlı kitabının bir bölüm haline geliyor ve uzun metraj filmin ilham kaynağı olarak, sinema severlerle buluşuyor. 2009 yılında McConkey’nin ölümünden sonra dünyanın dört bir yanından kayakçılar, Squaw Vadisi’ne gelir. Burada ödülün 25.000 $ olduğu ve geçiş noktalarına çıplak ulaşmak, kayarken izleyenleri güldürmek gibi saçma görevleri olan bir yarışma başlatırlar. Bu heyecan dolu serüveni kaçırmamanız dileğiyle diğer filmimize geçiyoruz.

3. Supervention – 2013 – IMDb: 8,3/10


IMDb’den 8,3 puanla 2. sırayı paylaşan bir film daha. Yönetmen koltuğunda Filip Christensen, Even Sigstad’in oturduğu bu güzel snowboard filmi, en iyi snowboard filmleri listemizde en 2. sırayı şans eseri almıyor tabi! Norveç’in manzaralı dağlarını muhteşem açılarla gördüğümüz filmimizde, Tom Wallisch ve snowboard efsanesi olarak nitelendirilen Terje Hakonsen, kar sporlarında İskandinavya’nın yeteneklerini sergiliyor. İzlemeye değer ve güzel vakit geçirebileceğiniz filmlerden biri. Sonuç; tavsiye ediyoruz!

2. McConkey – 2013 – IMDb: 8,3/10


McConkey’in daha önce de adından söz ettiren kayak filmlerini görmüştük lakin bu filmi ile kayak filmlerini farklı bir seviyeye getirdi. Belgesel tadında ilerleyen bu güzel film de 8,3 puan kuşağına girerek ilk 10 sıralamamızda 2. sırayı kapıyor. Ekim 2013 vizyon tarihiyle sinema severlerin karşısına çıkan McConkey’i kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

1. The Blizzard of AAHHH’S – 1988 – IMDb 8,9/10


Tarihin ilk profesyonel kayak filmlerinden biri olan The Blizzard of AAHHH’S, en iyi snowboard filmleri listemizin en tepesinde yer alıyor. IMDb’den aldığı 8,9 puanın hakkını fazlasıyla veren filmimizin konusu ise şöyle; üç profesyonel ve efsanevi kayakçı olan, Glen Plake, Mike Hattrup ve Scot Schmidt’in başından geçen maceraları konu alan film, günümüzde hala kayakçıların ilham kaynağı niteliğinde. Ayrıca, 75 dakikalık bu Amerikan filmi, Freeride kayak tarzının başlangıcı kabul ediliyor. Vakit ayırmanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *