Report

Description

İnsanlar zaman zaman film izleyerek korku hislerini de yaşamak ister. Bu nedenle çoğu kişinin en favori filmleri arasında korku filmleri de yer almaktadır. Ancak bazı filmler vardır ki içince korku unsurları barındırsa da bazen farkında olarak bazense farkında olmadan insanları korkutmak yerine güldürebilmektedir. Bazı filmler korku filmlerini tiye alarak ya da döneminin teknolojik yetersizliklerinden dolayı günümüzde korku filminden çok bir komedi filmine dönüşebilmektedir. Biz de bu filmlere kayıtsız kalamadık ve sizler için en komik korku filmleri listesi oluşturduk. Bu filmleri izlerken hem korkup hem gülmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Siz de bu yorum kısmından bu tarz filmleri bizimle paylaşarak listemize katkıda bulunabilirsiniz.

En Komik Korku Filmleri

20. Leprechaun – Lanetli Cüce – 1993 – IMDb:4,3


Yönetmen:Mark Jones
Hazineleri olduğu inanılan ve İrlanda’da yaşayan mistik yaratık Leprechaun bir adam tarafından yakalanır ancak adam Leprechaun’un gizli güçlerini hesaba katmaz. Yaratık adamın karısını öldürür. Filmin puanından da anlaşılacağı üzere izleyiciler tarafından pek beğenilmemiştir ancak buna rağmen filmin devamı da çekilmiştir.

19. Idle Hands – Tehlikeli Eller – 1999 – IMDb:6,2


Yönetmen:Rodman Flender
17 yaşındaki Anton Tobias’ın bir cadılar bayramı’nda başına gelen ürkütücü olayları konu alan film komedi – gerilim türünde ses getiren yapımlardan biri olmayı başarmıştır. Anton sağ elinin tehlikeli bir yaratığa dönüştüğünü farkeder.

18. Mars Attacks! – Çılgın Marslılar – 1996 – IMDb:6,3


Yönetmen:Tim Burton
Usta yönetmen Tim Burton tarafından belki de gelmiş geçmiş en geniş oyuncu kadosuyla çekilen film, kendine uzaylı korku filmlerini tiye almak gibi bir amaç edinmiş. Film Marslıların Amerika’da Beyaz Saray’dan dünyayı işgal edişini konu alıyor.

17. High Anxiety – Yükseklik Korkusu – 1977 – IMDb:6,7

Yönetmen:Mel Brooks
Usta yönetmen Alfred Hitchock filmlerine birçok göndermede bulunan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Mel Brooks üstleniyor. Filmde Kuşlar, Vertigo, Psycho gibi kült Hitchock filmlerinden izlere rastlamak mümkün.

16. Fido – 2006 – IMDb:6,8


Yönetmen:Andrew Currie
1950’lerde sakin bir kasabada başlayan hikayede farklı olan şeyse zombilerin de insanlar arasında eğitilerek yaşaması. Filme adını veren Fido ise kasabada yaşayan Timmy isimli çocuğun en samimi arkadaşıdır.

15. The Cabin In The Woods – Dehşet Kapanı – 2012 – IMDb:7,0


Yönetmen:Drew Goddard
Farklı tatları aynı filmde buluşturmayı başaran film, komedi – gerilim türünde belki de en sevimli filmlerden biri. Filmde 5 arkadaşın ormanın derinliklerinde bir kulübede başlarından geçen korku! Dolu olaylara tanıklık ediyoruz.

14. Scream – Çığlık – 1996 – IMDb:7,2


Yönetmen:Wes Craven
Bir çok klişe korku sahnesinin tiye alındığı bu filmde yönetmen Wes Craven aynı zamanda seyirciyi korkutmayı da başarıyor. Filmde seri cinayetler işleyen bir katile tanık oluyoruz. Filmin kadrosunda Drew Baryymore, Roger Jackson gibi isimler yer alıyor.

13. Re – Animator – Diriltici – 1985 – IMDb:7,2


Yönetmen:Stuart Gordon
Film aynı isimli bilim kurgu hikayesinden uyarlanmıştır. Filmde mutlu bir birliktelik süren çiftin hayatı evlerine aldıkları garip deneyler yapan tıp öğrencisi ile değişecektir. Bu garip öğrenci evin bodrumunda ilginç deneyler yapmaktadır.

12. The Return of The Living Dead – Yaşayan Ölülerin Dönüşü – 1985 – IMDb:7,3


Yönetmen:Dan O’Bannon
Freddy ve Frank çalıştıkları medikal firmanın deposunda yanlışlıkla bir tüpü boşaltırlar. Tüpten çıkan gazın ölüleri dirilttiğini farkederler. Hemen yakınlarda bulunan mezarlıktaki bütün ölüler bu gazdan dolayı canlanmıştır. Filmin tam anlamıyla trajikomik bir zombi filmi olduğunu söyleyebiliriz.

11. Beetlejuice – Beterböcek – 1988 – IMDb:7,5


Yönetmen:Tim Burton
Tim Burton’un büyülü dünyasına hazır olun. Filmde usta yönetmen fantastik ögelerle dolu korku ve komedi türünü birarada izleyiciye sunuyor. 1988 yılında çekilmesine rağmen hala güncelliğini koruyan film, hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

10. Braindead – Yaşayan Ölü – 1992 – IMDb:7,6

Yönetmen:Peter Jackson
Vampir bir maymunun ısırığıyla başlayan zombiye dönüşme silsile halinde yayılır. Herkesin zombiye dönüştüğünü izlediğimiz filmde kan gölünün içinde yaşananlar izleyenleri kahkahaya boğan cinsten. Tekvando ile zombileri öldüren bir rahip, çim biçme makinesiyle et kıyımı yapanlar gibi hayli sıra dışı sahneleri bu filmde izleyebiliyorsunuz.

9. Army Of Darkness – Karanlığın Ordusu – 1992 – IMDb:7,6


Yönetmen:Sami Raimi
Sami Raimi’nin Evil Dead serisinin üçüncü filmi olarak çektiği Army of Darkness filminin seriden çok farklı bir tarzda çekildiğini söyleyebiliriz. Birçok göndermenin bulunduğu film çok güzel espirileri de barındırıyor.

8. American Psycho – Amerikan Sapığı – 2000 – IMDb:7,6


Yönetmen:Mary Harron
9 Mart 2001 tarihinde vizyona giren filmde Christian Bale, Reese Witherspoon, William Defoe gibi önemli isimler yer alıyor. Patrick Batemen zengin bir seri katildir ve kadınları öldürerek onların parçalarını evinde biriktirmektedir. Filmin yönetmenlik koltuğunda Mary Harron oturmaktadır.

7. Tucker and Dale vs Evil – Tucker ve Dale İblise Karşı – 2010 – IMDb:7,6


Yönetmen:Eli Craig
Tucker ve Dave dağ evinde kalırken bir grup üniversite öğrencisiyle karşılaşmaları olayların gelişmesine sebep olacaktır. Amerikan filmlerindeki birçok klişe ile cesurca dalga geçen film, bu türden hoşlananlara keyifli anlar yaşatıyor.

6. An American Werewolf in London – Kurtadam Londra’da – 1981 – IMDb:7,6


Yönetmen:John Landis
İki kafadar otostop yaparak İngiltere’yi gezmektedir. Bir gece yollarının düştüğü garip köyde kalmak istemedikleri için köyden ayrılırlar ve ormanlık alanda saldırıya uğrarlar. Saldırıdan sağ kurtulan hastanede tedavi altına alınır ve iyileşir ancak ölen arkadaşının hayaleti ona kısa bir süre sonra kurt adama dönüşeceğini söyler. Diğer insanların zarar görmemesi için bu lanetin bir an önce son bulması gereklidir ama nasıl?

5. Zombieland – 2009 – IMDb:7,7


Yönetmen:Ruben Fleischer
Zombieland’ın zombileri konu alan belki de en komik filmlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Filmde zombi saldırısıyla boğuşan bir grup insanın başına gelen korkutucu ama bir o kadar da komik olaylar izleyicilerin de tebessüm etmesini sağlıyor. Ruben Fleischer’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde Jesse Eissenberg, Woody Harrelson, Emma Stone, Bill Murray gibi yıldızlar rol alıyor.

4. Evil Dead II – Vahşet – 1987 – IMDb:7,8

Yönetmen:Sami Raimi
Konuşan el, bale yapan zombi gibi çok farklı unsurlar barındıran filmi korkmaktan ziyade gülmenizi sağlıyor. İlk filmin bir nevi yeniden çekimi diyebileceğimiz filmde yönetmen Sam Raimi ortaya yine eğlenceli bir korku filmi çıkarmayı başaıyor.

3. Ghostbusters – Hayalet Avcıları – 1984 – IMDb:7,8


Yönetmen:Ivan Reitman
Birçok kişinin hayatında özellikle müzikleriyle yer edinen film yayınlandığı dönemde hayli ses getirmişti. Yönetmenlik koltuğunda Ivan Reitman’ın oturduğu filmde Dr. Peter Venkman ve 3 arkadaşının işten atılınca kendi işlerini kurmaya karar verir. Ancak yapmak istedikleri iş biraz farklıdır. Kafadar arkadaşlar Ghostbusters isimli hayalet avcılığı yapan bir şirket kurar. Hayalet avcılığı yapmaya başlayan kafadarlar bir gün New York’a dadanan hayaletlerle savaşmak zorunda kalırlar. Ancak bu sefer işleri çok daha zordur.

2. Shaun Of The Dead – Zombilerin Şafağı – 2004 – IMDb:8,0


Yönetmen:Edgar Wright
İngiliz komedi unsurlarıyla bezeli olan filmin zombi romantik komedi tadında olduğunu söyleyebiliriz. Yönetmenliğini Edgar Wright’in yaptığı filmde Simon Pegg, Kate Ashfield, Nick Frost, Dylan Moran gibi isimler rol alıyor. Filmde hiçbir şeyi başaramayan ve çevresindeki insanlar tarafından yenilmiş biri olarak tanımlanan Shaun’un hayatına konuk oluyor. Shaun bir gün Londra’yı zombiler basınca iki ev arkadaşı, kız arkadaşı ve annesini zombilerin istilasından kurtarmak için çabalar. Hikaye korkunç gibi görünse de korku filmlerine yaptığı göndermelerle hayli komik bir hal alıyor. Filmin İngiltere’de vizyona girdiğinde gişe rekorları kırdığını ve büyük bir beğeni topladığını söylememi gerek.

1. Young Frankenstein – Genç Frankenstein – 1974 – IMDB:8,0


Yönetmen:Mel Brooks
Frankenstain’ın hikayesini bilmeyen yoktur. Ancak deneyler sonucu ortaya çıkan korkutucu canavardan bu filmde göreceğinizi yanılıyorsunuz. Dedesinin yaptıklarından utanan Frankenstain’in torunu Dr. Fronksteen’in penceresinden yönetmen Mel Brooks’un mizah anlayışıyla izlemek sizi bir hayli eğlendirecek. Bu muhteşem parodinin sinemaseverler tarafından oldukça sevilmesine şaşırmamak gerek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *