En Sevilen Yabancı Dizi Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bizim insanımız sevdi mi bir başka seviyor. Bazı dizi oyuncuları canlandırdıkları karakterlerle anılır hale geldi adeta. Özellikle kendimize yakın hissettiğimiz karakterlere karşı özel bir sempati duyarız. Netice itibariyle onlar bir film yıldızı ve bize benziyorlar değil mi? Bu hayalin keyfini az da olsa çıkarmak herkesin hakkı. Aslında işler öyle bir noktaya varıyor ki bazı profesyonel oyuncular bile oynadıkları karakterleri kendilerinden çok sahiplenebiliyor. Aynı insan kaç kişiliğe bölünür bilinmez ama En Sevilen Yabancı Dizi Karakterleri hakkında birkaç söz söyleyebiliriz.

Sizde en sevdiğiniz yabancı dizi karakterini YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Listemizde sade 8 karaktere yer verebildik bu nedenle listemizi YORUMLAR ile desteklerseniz seviniriz.

En Sevilen Yabancı Dizi Karakterleri

8. Barney Stinson – Annenizle Nasıl Tanıştım?

Barney Stinson
2030 yılı ile 2005 yılı arasında gidip geldiğimiz How I Meet Your Mom dizisinin kurgusu gerçekten çok iyi işlenmiş. Dizideki en dikkat çeken karakterlerden biri olan Barney, üstünden hiç çıkarmadığı o takım elbisesi ve mimikleri ile birçok kişiyi kendine bağladı. Mizahın sınırlarını zorlayan Barney, kendine özgü fikirleri ile zaten eğlenceli olan diziye ayrı bir renk katıyor. Tanıştığı kızlarla olan diyalogları da seyircide gerçekten komik bir izlenim bırakıyor.

7. Sheldon Cooper – Kuantum falan ne iş?

Sheldon Cooper
Kuantum fiziği ile uğraşan zeki karakterimiz Sheldon, kapı komşusu güzel sarışın ile harika bir ikili oluşturuyor. Aslında Sheldon tek başına da komik ve eğlenceli. Doğruları pat diye söylemesi, onu patavatsız yapsa bile güldürüyor. Sosyal paylaşım sitelerinde Sheldon Cooper için yüzlerce caps paylaşılmaktadır. The Big Bang Theory dizisini izlemediyseniz hemen başlayın: not, bir dost.

6. Lip Gallagher – Zeki Çocuk

Lip Gallagher
Shameless dizisinin zeki karakteri, diziyi izleyen birçok kişi tarafından sevgi ile selamlandı. Girdiği sınavlarda hem kendi kâğıdını doldurup hem de para karşılığında diğer öğrencilerin sınav yükünü omuzlayan Lip Gallagher, sempatik tavırları ve hayata karşı duruşu ile çok takdir topladı çok.

5. Jon Snow – Yakışıklı Karga

Jon Snow
Bu adam öldü mü ölmedi mi? Game of Thrones dizisinin yakışıklı karakteri Jon Snow, kendine has sakin mizacı ve sızlayan kalbi ile milyonların takdirini kazandı. Dizinin 5. Bölümünde öldüğünden emin olduğumuz Duvar’ın muhafızı, öylesine çok sevildi ki belki de yapımcılar onu tekrar diriltecek. Duvar’ın ötesinde yaptığı barış anlaşmalarında ve dostluğa karşı duruşunda hep güzel adam rolündeydi. İçi tertemiz, nazar değmesin.

4.  Gregory House – Biraz Ukala ama İdare Ediyoruz

Gregory House
Ülkenin en iyi doktorlarından biri olan Gregory House, çevresindeki herkese kan kusturuyor resmen. Kendine has alaycı tavırları, birbirinden ilginç şakaları ile en yakın dostlarına bile illallah ettirmeyi başarıyor. Çok zeki insanlar belki de hep sivri dillidir; kim bilir? House M.D dizisi ile gönüllerimizi fetheden Gregory House’ı galiba yine duygusal bir anımıza denk geldi diye bu kadar çok sevdik. Zamanında bacağını kesmelerine müsaade etmediği için dizi boyunca sürekli Vicodin ağrı kesici içen karakterimiz, ağrının dinmediği durumlarda o neşeli halini tamamen kaybediyor. Biz de üzülüyoruz tabi.

3. Dexter Morgan – Polislerin Arasında Bir Seri Katil

Dexter Morgan
Bir seri katilin milyonlarca kişi tarafından benimsenmiş ve sevgiyle anılmış olması, ilk etapta ilginç görünebilir. Ancak Dexter Morgan, duyguları bastırılmış bir insan olduğu için seyirci onu empati ile bağrına basmıştır. Çok küçükken bir konteynırın içinde annesi ve erkek kardeşi ile kilitli bırakıldılar. Daha sonra üç cani tarafından Dexter’ın gözleri önünde annesi öldürüldü. Üstelik elektrikli testere ile. Böylesine acı bir senaryoyla hayata başlayan karakterimizin öldürme içgüdüleri beynine iyice kazınmış haliyle. Dizi boyunca Dexter’ın normalleşme çabalarına tanık oluyoruz ve her şeye rağmen bu seri katili seviyoruz.

2. Tyrion Lannister –Koca Yürekli Küçük Adam

Tyrion Lannister
Game of Thrones dizisinin popülerliği tartışılmaz. Dizinin tutulmasında en büyük pay ise Tyrion Lannister’a ait. Zekası ve sivri dili ile milyonlarca insana kendini sevdiren karakter, film boyunca herkesten geçer not almayı başardı. Savaşı yönetmedeki hüneri ve Ejderha Kraliçesine yaptığı doğru danışmanlıkla zekasını ispatlamıştır. Duygusal olarak da izleyici ile bütünleşmeyi başaran Tyrion Lannister dizinin 6.sezonunda tekrar karşımıza çıkacak.

1. Walter White – Nam-ı değer Heisenberg

Walter White
Kanser olduğunuzu öğrendiğinizde ne yapardınız? Üstelik doktorlar size 1 yıl gibi kısa bir ömür biçmişken… Orta halli bir memur hayatı yaşayan Walter White, geçmişe dönüp baktığında doğru dürüst yaşamadığını fark eder. Ne bir evi, ne parası, ne de huzuru vardır. Cesaretsizliklerle dolu yaşanmamış bir hayat bırakmıştır ardında. Ölümü beklemek istemez; saçları tel tel dökülürken kemoterapi için borç para bulmak zorunda kalır. Ve bir tesadüf sonucunda eski öğrencisi ile karşılaşır. Öğrencisi meth (uyuşturucu) işine bulaşmıştır. Kimyager olan Walter White ona bir teklif yapar; karavan ile kristal meth üretecek ve satacaklardır. Breaking Bad dizisinin aksiyon ve dram dolu sahnelerini izleyenler Walter White’ın niçin sevildiğini bilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *