Erkek Çocuklar İçin En İyi Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Erkekler için en iyi filmlerden oluşan listedeki bu filmler, çocuklar ve gençler aynı zamanda genç erkeklerin seveceği ve toplum tarafından da ilgi görmüş en iyi filmler olarak sıralanmıştır. Erkekler açısından mükemmel olan filmler genellikle macera, scifi, savaş filmleri ve dostluk hikayelerini içermektedir. Bu liste, birçoğu en iyi gişe rekoru kıran, pek çok ödül kazanan, erkeklerin hoşuna gidebilecek en iyi filmler arasında yerini alıyor. Erkekler için en iyi filmler genellikle, bol miktarda aksiyon, macera ve hayatta kalma unsuru ile çarpıcı dramatik bir temaya sahip olduğundan ilgilerini çekeceğini ve severek izleyeceklerini umuyoruz. IMDb’ye göre düşükten yükseğe olarak sıraladığımız film listesi için şimdiden iyi seyirler dileriz.

20. The Smurfs – Şirinler – 2011 – IMDb: 5.5

Kötü sihirbaz Gargamel küçük mavi Şirinler’i köylerinden kovaladığında, büyülü dünyalarından bizimkine doğru yuvarlanırlar. Central Park’ın ortasında kalan ve Big Apple’da sıkışmış olan Şirinler, Gargamel onları takip etmeden önce köye geri dönmenin bir yolunu bulmalıdır.

19. Minions – Minyonlar – 2015 – IMDb: 6.4

Minions Stuart, Kevin ve Bob, mucit kocası Herb’ın yanı sıra dünyayı ele geçirmek için bir komplo düzenleyen süper kötü olan Scarlet Overkill tarafından işe alınıyor. Şimdi, koruma lideri Kevin, genç isyancı Stuart ve sevimli küçük Bob’u yeni bir dünyanın ilk kadın süper kötüsü için çalışacakları küresel bir yolculuğa katılın ve Minionkind’in tümünü kurtarmaya çalışın.

18. The Mighty Ducks – 1992 – IMDb: 6.4

Bir avukat olan Gordon Bombay, şampiyonluk hokey takımındaki yıldız oyuncusu olarak, bir çatışmada kazandığı golü kaybettiğinde, oyunun kaybedilmesi ve antrenörünün onayı ile çocukluğunun anılarıyla uğraşıyor. Mahkeme, sarhoş sürüş için suçlandıktan sonra, ligdeki en kötü lobide bir hockey takımına antrenörlük yapmasını emrediyor, Gordon da ilk başta çok isteksiz davranıyor. Bununla birlikte, sonunda çocuklara saygı duyuyor ve onlara nasıl kazanacağını, yolda bir sponsor kazanarak Ekip’e Ördekler adını vermeyi öğretiyor. Finallerde, Gordon’un eski antrenörü tarafından koordine edilen Gordon’un eski takımıyla yüzleşerek Gordon’a eski hayaletlerle yüzleşme şansını veriyorlar.

17. Cool Runnings – Üşütük Popolar – 1993 – IMDb: 6.9

Irving Blitzer, yıllar sonra, eski bir arkadaşı Irv’ın oğlu olan Derice Bannock, aptalca bir kaza nedeniyle 100 metrelik Olimpiyatlar sprintine katılmaya hak kazanamaz. Fakat Jamaika’da yaşayan Irving Blitzer’ı duyduğunda, Derice, yine de bir sprintör olmasa da bir bobsledder olmasına rağmen oyunlara gitmeye karar verir. Bazı başlangıç problemlerinden sonra, ilk Jamaikalı bobsledding takımı kurulur. Dondurucu havada Derice, Sanka, Junior ve Yul sadece gülerler, çünkü kimse rezil bir antrenörün başını çektiği Jamaikalı bir bobsled ekibini ciddiye alamaz. Ancak takım ruhu ve sağlıklı bir özgüven, önümüzdeki Kış Oyunları’nda birkaç sürpriz oluşturabilir.

16. Where The Red Fern Grows – 1974 – IMDb: 6.9

Ozark Dağlarında yaşayan Billy Coleman, iki köpek yavrusu satın alma hayalini gerçekleştirmek için çok çalışmaktadır ve kazançlarını 2 yıldır biriktirmektedir. Bu maceralarla Billy, gerçek hikayelerin, sadakatin, dürüstlüğün ve kahramanlığın anlamını, yaşayacağı hikayede anlayacaktır.

15. The Karate Kid – 1984 – IMDb: 7.2

Daniel ve annesi New Jersey’den California’ya taşınır. Annesinin arika yeni bir işi vardır, ancak Daniel, Jersey aksanı olan koyu renkli bir İtalyan çocuğunun yaptıkları yüzünden aralarına giremez. Daniel bazı kavgalarından çıkış yolunu konuşmayı başarır ancak; , aynı karate okuluna ait birkaç kişi tarafından köşeye sıkıştırılır. Miyagi, Daniel karate öğretmeyi teklif eder ve hikaye tüm hızıyla devam eder.

14. 20.000 Leagues Under The Sea – Denizler Altında 20.000 Fersah – 1954 – IMDb: 7.2

1860-92’lerin sonu boyunca okyanuslar artık güvenli değildir ve birçok gemi kaybedilmiştir. Denizcilere gemilerine batan bir narwhal (uzun boynuzlu dev bir balina) hikayesi sonucu limana geri dönerler. Bir doğa bilimci olan Profesör (Pierre) Aronnax, asistanı Conseil ve profesyonel balina avcısı Ned Land, bu gizemi çözmek için çalışan ABD seferine katılırlar.

13. The Never Ending Story – Bitmeyen Hikaye – 1984 – IMDb: 7.4

Bastian, okul zorbaları tarafından işkence gören, kasvetli bir hayat yaşayan genç bir çocuktur. Bu sebeple, eski sahibinin eski bir hikaye kitabı çıkardığı, tehlikeli olabileceği konusunda uyarıldığı bir kitap dükkanına kaçar. Kısa süre sonra kitabı “ödünç” alır ve okulun çatı katında okumaya başlar ve burada Fantasia efsanevi ülkesine çekilir.

12. Ice Age – Buz Devri – 2002 – IMDb: 7.6

Dünya buzullar tarafından işgal edildiğinde, hayvanlar yaklaşan Buz Devri’nden kendilerini kurtarmaya çalışıyorlardı. Sid adında bir cilalı tavşan, Manny adında yünlü bir mamut ve Diego adında bir kılıç dişli kaplan muhtemelen kahraman olmaya zorlanıyordu. Buz Devri’nin ölümcül unsurları onları cesaretlendirirken üçü birlikte kahramanlığı paylaşıyorlar.

11. Apollo 13 – 1995 – IMDb: 7.6

Astronotlar Lovell, Haise ve Swigert Apollo 14’ü uçurmayı planlanmış ancak 13’e kadar taşınmışlardır. Yıl 1970’tir ve ABD ayın iniş hedefini gerçekleştirmiştir, bu nedenle bu “rutin” uçuşa pek ilgi yoktur. Işler çok yanlış gitmektedir ve güvenli dönüş beklentisi tamamen kaybolmuştur.

10. Ghostbusters – Hayalet Avcıları – 1984 – IMDb: 7.8

Peter Venkman, Ray Stantz ve Egon, öğrenciler üzerinde birçok etik olmayan deneyler ve paranormal olaylar gibi konuları araştırdıkları Üniversitede çalışmaktadır. Üniversiteden edindikleri paranormal bilgiler ile kendileri iş hayatına atılırlar. ‘Ghostbusters’ adlı yeni şık iş adıyla New York City’de paranormal olaylar konusunda fark yaratmak için herkesin huzurundadırlar. Kimse tarafından bilinmeyen Gozer kulübü, paranormal aktivitenin sebebidir.

9. The Goonies – Define Adası – 1985 – IMDb: 7.8

Oturdukları ev golf sahası yapılmak üzere yıkılma tehlikesi içine giren bir grup çocuk, evlerini kurtarmak için tavan arasında buldukları bir define haritası ile arayışa başlarlar. Define avı sırasında birbirinden tehlikeli ve heyecanlı anlar onları beklemektedir.

8. Jurrasic Park – 1993 – IMDb: 8.1

Fosil halinde olan bir sivrisinekten alınan dinozor kanı, tekrar dinozor yaratma olanağı sunar. D. Hammond, alınan kandaki DNA üzerinde çalışarak DNA’yı geliştirir ve pek çok dinozor yaratır. Dinozor embriyolarına sahip olmak isteyen bir kişi tarafından güvenlik sistemi kapatılınca tüm dinozorlar serbest kalır ve ortalık karışır.

7. Return Of The Jedi – Jedi’nin Dönüşü – 1983 – IMDb: 8.1

Han Solo’yu kurtarmak amacıyla Skywalker ve arkadaşları bir gezegene doğru yola çıkarlar. Yolculuk ettikleri gezegenin adı Tatoonie’dir. Fakat bu sırada İmparatorluk, 2. Death Star’ın yok edilmesi için harekete geçmiştir.

6. Stand By Me – Benimle Kal – 1986 – IMDb: 8.1

1959 yılında Oregon’un Castlerock kentinde yaşayan ve 12 yaşında olan dört çocuk Gordie, Chris, Teddy ve Vern iyi arkadaştırlar. Birkaç gündür kayıp olan bir çocuğun cesedinin genel konumunu öğrendikten sonra onu görmek için ormana doğru yola çıkarlar. Yol boyunca, kendileri, arkadaşlığın anlamı ve doğru olanın daima yapılması gerektiği konusunda bilgi edineceklerdir.

5. Back To The Future – Geleceğe Dönüş – 1985 – IMDb: 8.5

Seksenlerin tipik Amerikalı gençlerinden olan Marty McFly, yanlışlıkla, çılgın bir bilim adamının icat ettiği plütonyum gücüyle çalışan bir DeLorean “zaman makinesi” nde 1955’e gönderilir. Marty, şaşırtıcı bir yolculuğa çıkarken, karşı karşıya kalacağı ve yaşayacağı olaylardan habersizdir.

4. Indiana Jones And The Raiders Of The Lost Ark – Indiana Jones : Kutsal Hazine Avcıları – 1981 – IMDb: 8.5

Yıl 1936’dır. Indiana Jones adlı bir arkeoloji profesörü, Güney Amerika’nın ormanlarında altın bir heykel aramaktadır. Maalesef kendisine ölümcül bir tuzak kurulur ancak mucizevi bir şekilde kurtulur. Ardından, Jones Marcus Brody adlı bir müze küratöründen insanlığın varoluşunun anahtarını taşıyan “Sözleşmenin Sandığı” olarak adlandırılan bir kehanet eserini dinler. Jones, bu eseri bulmak için Nepal ve Mısır gibi büyük yerlere girişim yapmak zorundadır. Bununla birlikte, ona ulaşmak için düşmanı Rene Belloq ve bir grup Nazi ile savaşmak zorunda kalacaktır.

3. Star Wars – Yıldız Savaşları – 1977 – IMDb: 8.7

 

Zalim Darth Vader’in emirleri altındaki İmparatorluk Kuvvetleri, Prenses Leia’yı Galaktik İmparatorluğa karşı isyanı bastırma çabalarında rehin alır. Millennium Falcon’un kaptanı Luke Skywalker ve Han Solo, güzel prensesleri kurtarmak, Rebel İttifakına yardım etmek ve Galaxy’ye özgürlük kazandırmak ve adaleti sağlamak için birlikte çalışan droid ikilisi R2-D2 ve C-3PO ile birlikte harekete geçer.

2. Star Wars Episode V : The Empire Strikes Back – 1980 – IMDb: 8.8

 

 

Luke Skywalker, Han Solo, Prenses Leia ve Chewbacca, buz gezegeni Hoth üzerindeki İmparatorluk güçleri ve AT-AT yürüyüşçileri tarafından saldırıya maruz kalır. Han ve Leia Millennium Falcon’da kaçarken, Luke Yoda’yı bulmak için Dagobah’a gider. Ancak, Jedi ustasının yardımı ile, Luke, Gücün karanlık tarafı onu Darth Vader’la nihai düelloya çağırdığında hayatta kalacaktır.

1. The Lord Of The Rings: Fellowship Of The Ring – Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – 2001 – IMDb: 8.8

Yüzyıllar boyu kaybolmuş olan eski bir Yüzük’ün bulunması ve Frodo adında küçük bir Hobbit’e kaderde garip bir bükülme vasıtasıyla verilmiştir. Gandalf, Yüzük aslında Karanlık Lord Sauron’un Bir Yüzüğü olduğunu keşfedince, Frodo yüzüğü vermek için maceraya atılmalıdır. Ancak yalnız gitmez. Gandalf, elf Legolas, Cüce Gimli, Aragorn, Boromir ve üç Hobbit arkadaşı Merry, Pippin ve Samwise ile bir araya gelir. Dağlar, kar, karanlık, ormanlar, nehirler ve ovalar onlara engel değildir. Kötülüğe ve tehlikeye karşı her köşede” Yüzük Kardeşliği” için yol alırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *