Erkenci Kuş Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sürpriz bir öpücük ile başlayan masalsı bir aşkın öyküsü. Bakkal Sanem ve Albatros’un bazen komik, bazen fırtınalı halleri, ekran karşısında hala aşka inanan herkese çok iyi geldi. “Sanem ve Can’ın tutku dolu aşkı bu yaz çok konuşulacak!” sloganı ile Star TV’de başlayan dizi, başarısı ile 2018 yazına damga vurdu. Yapımcısı Faruk Turgut olan, Gold Yapım imzalı dizinin yönetmeni Çağrı Bayrak. Heyecanlı ve sürükleyici hikayesi ile izleyiciyi etkisi altına alan Erkenci Kuş, ünlü senaristler Aslı Zengin ve Banu Zengin Tak’ın kaleminden çıkıyor. Erkenci Kuş cast bakımından oldukça genç ve renkli. Dizi; Demet Özdemir, Can Yaman, Özlem Tokaslan, Berat Yenilmez, Cihan Ercan, Öznur Serçeler, Birand Tunca, Ali Yağcı, Sevcan Yaşar, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Sibel Şişman, Tuan Tunalı ve Ahmet Somers gibi ünlü isimleri bir araya getiriyor. Dizinin ekranda olduğu kadar sosyal medyada da ciddi bir takipçi kitlesi bulunuyor.

Facebook: https://www.facebook.com/erkencikusdizi/

Twitter: https://twitter.com/erkencikusdizi

Instagram: https://www.instagram.com/erkenci.kus/

Erkenci Kuş Dizisinin Konusu 

Sanem’in ablası Leyla bir reklam ajansında çalışmakta ve ailesi tarafından her zaman takdir edilmektedir. Üniversitede kanatlı kuşlarla ilgili bir bölüm bitiren Sanem, babasının bakkal dükkanında çalışmakta ve sürekli hayaller kurmaktadır. Ailesi tarafından her zaman ablasını örnek alması istenen Sanem, maaşlı bir işte çalışmak istememektedir. İnanılmaz bir görsel hafızası vardır. Büyükannesinin verdiği tarifler ve ormandan topladığı bitkilerle muhteşem kokular yapmaktadır. Çok ünlü değil, “çok iyi bir yazar” olmak isteyen Sanem, Galapagos Adaları’na gitmek istemektedir. Odasında, bakarak hayaller kurduğu kocaman bir Albatros posteri vardır. En uzun kanatlı kuş olarak nam salan Albatros’un özelliği; eşini bulana kadar özgürce uçması ama bulduğu anda da eşine en sadık kuş olmasıdır. Sanem de kendi Albatros’unu aramaktadır.

Annesi ve babası kızlarına bir şart koşarlar. Ya kendine ablası gibi doğru dürüst bir iş bulacak ya da evlenecektir. Sanem için kabus başlamıştır. Kendisi ile evlenmek isteyen Zebercet’i düşününce çalışmayı seçer. Ablasının çalıştığı reklam ajansında getir götür işlerine bakacak bir eleman arandığını duyan Sanem, onun tüm itirazlarına rağmen koşarak gider. Ajansın sahibi Sanem’in o güne kadar gördüğü en yakışıklı adam olan Can Divit’tir. Dünyaca ünlü bir fotoğraf sanatçısı olan Can, sürekli seyahat eden bir gezgindir. Ajansın verdiği davette sevgilisi yerine yanlışlıkla Sanem’i öpünce, dillere destan aşkları başlamış olur.

Erkenci Kuş Oyuncuları Gerçek İsimleri ve Sosyal Medya Hesapları

Erkenci Kuş Sanem Karakteri – Demet Özdemir

Gördüğü ilk günden beri Can Divit’e aşıktır. Uslanmaz bir hayalperest, usta bir yazardır. Onun üstüne çay demleyen yoktur. 70 sayfalık bir metni fotokopi çekerken ezberleyip, ajans toplantılarında bilgisi ile herkesi şaşırtabilir. Deren Hanım’ın “Öteki”si, babasının prensesi, Ayhan’ın Kaadişi, Ceycey’in kankası olan Sanem, Can Divit’in başını döndüren kara sevdasıdır.

Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 tarihinde Kocaeli’de doğdu. Anne ve babası boşanınca, ablası ve annesi ile İstanbul’a taşındı. Kariyerinin ilk yıllarında dansla ilgilendi. Şarkıcı Bengü’nün ekibinde ve Mustafa Sandal’ın “Ateş Et ve Unut” şarkısının klibinde görev aldı. İyi bir kariyer için donanımını artırmaya karar verdi. 2011 – 2013 yılları arasında Studio Oyuncularında eğitimlere katıldı.

2013 yılında başlayan dizi oyunculuğu serüveninde; “Sana Bir Sır Vereceğim”, “Kurt Seyit ve Şura”, “Çilek Kokusu”ve “No 309” gibi dizilerde rol aldı. 2015 yılında “Tut Sözünü” filmi ile beyaz perdeye adım attı. 2017 yılında başrolünü Binnur Kaya ile paylaştığı, Burak Aksak’ın yazıp yönettiği “Sen Kiminle Dans Ediyorsun” filmi ile ciddi bir çıkış yaptı. 

2016 yılında ödül törenlerinde aday gösterilmekle yetinen Özdemir, 2018 ve 2019 yıllarında başarısının karşılığını aldı ve birçok ödül kazandı. Ortadoğu’nun en prestijli ödül töreni Murex D’or Ödülleri’nde Uluslararası En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Ve birçok ünlü markanın reklam filmlerinde oynadı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor.

Twitter: https://twitter.com/dmtzdmr

Instagram: https://www.instagram.com/1demetozdemir/

Erkenci Kuş Can Divit Karakteri – Can Yaman

“Kendine 30 dakikada terk edemeyeceğin bir hayat kurma.” Bu sözler Can Divit’in sözleri ama artık onu anlatmaya yetmiyor. Çünkü Sanem’e aşık olduğundan beri hiçbir yere gidemiyor. Babası Aziz Bey’in yanında büyüyen Can, özgür ruhlu bir Albatros’tur. Göğsündeki dövmesi de bunu anlatmaktadır. Dünyada görmediği çok az yer kalmıştır. Doğa sporları hastası, dünyaca ünlü bir fotoğraf sanatçısı, Emre’nin ağabeyi, Aziz Bey’in göz bebeği, Sanem’in tek aşkıdır. 

Arnavut kökenli bir ailenin oğlu olan Can Yaman, 8 Kasım 1989 İstanbul doğumludur. Başarılı bir eğitim hayatı olan genç oyuncu, ilk ve orta okulu Bilfen Koleji’nde okudu. İtalyan Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Lise son sınıfta öğrenci değişim programı ile Amerika’ya gitti ve Ohio’da okudu. 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun oldu. Üniversitede de Washington’a gidip hukuk dersleri aldı. Awaterhouse Coopers isimli dünyaca ünlü bir firmada 6 ay avukatlık yaptı. İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Lazca bilen Yaman, basketbol, futbol, masa tenisi oynuyor, bateri, piyano ve gitar çalıyor.

Dans ve oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, dizi piyasasına adım atan yakışıklı oyuncu “Gönül İşleri”, “İnadına Aşk”, “Hangimiz Sevmedik” ve “Dolunay” gibi yapımlarda rol aldı. Erkenci Kuş ile adeta parlayan Can Yaman, oyunculukta emin adımlarla ilerliyor. Genç oyuncu sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor.

Twitter: https://twitter.com/canyaman1989

Instagram: https://www.instagram.com/canyaman/

Erkenci Kuş Mevkıbe Karakteri – Özlem Tokaslan

Nihat’ın aşkı, Sanem ve Leyla’nın annesi (Ama en çok Leyla’nın). Ara sıra delirip, Aysun’un saçlarını ellerine dolasa da mahalleli tarafından çok sevilir. En büyük isteği, kızlarının mürüvvetini görmektir. Muhteşem yemekler yapar. Girişimcidir ve asla külyutmaz. 

Özlem Tokaslan, Erkenci Kuş başrol oyuncuları arasında en deneyimli isimlerden biridir. 13 Kasım 1973 İzmir doğumludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde şan eğitimi aldı. Tiyatro oyunlarında rol almaya başladı. Ekrana ilk kez 2007 yılında “Hakkını Helal Et” adlı dizi ile çıktı. Daha sonra sırasıyla “Ömre Bedel”, “Zehirli Sarmaşık”, “Dila Hanım”, “Güzel Köylü” , “No: 309” ve “Ufak Tefek Cinayetler” dizilerinde rol aldı. “Yabancı” ve “Dedemin Fişi” filmlerinde sergilediği üstün performansla adından söz ettirmeyi başardı. 

2015 yılında Haluk Sarıbaş ile evlendi.

Twitter: https://twitter.com/ozlemtokaslan

Instagram: https://www.instagram.com/ozlemtokaslan/

Erkenci Kuş Nihat Karakteri – Berat Yenilmez

Sanem ve Leyla’nın babası, Mevkıbe Hanım’ın tek aşkı. Büyük marketlere inat, mahallenin 40 yıllık bakkalı. Kızlarına her zaman güvenen, onları “Prenseslerim” diye seven, naif, romantik ve iflah olmaz bir inatçı.

Berat Yenilmez 5 Ekim 1970 Sakarya doğumludur. Yüksek öğrenime Ukrayna Kiev Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde başlayan Yenilmez, okulu yarım bırakarak Avustralya’ya gitti ve Charles Sturt Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun oldu. Ayrıca Türkiye’de Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim gördü. 1993 yılında “Süper Baba” dizisi ile ekranlara merhaba diyen usta oyuncu, “Böyle mi Olacaktı”, “Ruhsar”, “Biz Size Aşık Olduk”, “Gurbet Kadını”, “Seksenler” gibi önemli projelerde rol aldı.

Sinemada da “Kara Bela”, Bana Masal Anlatma”, Gönül Yarası”, “Yanılgılar” ve “Kurbanlık” gibi önemli filmlerde üstün performans sergiledi.

Bu yoğunluğun içinde tiyatroyu da ihmal etmedi. “Hürrem Sultan”, “Hasır Şapka”, “Suç ve Ceza”, “Kuyruklu Yıldız Altında” ve “Rosa Lüksemburg” oyunlarıyla sahneye çıktı.

2012 yılında bankacı Seda Yenilmez ile evlendi.

Instagram: https://www.instagram.com/beratyenilmez/

Erkenci Kuş Leyla Karakteri – Öznur Serçeler

Muhteşem gözleri ile sert sert baktığı her şeyi delip geçen buzlar kraliçesi. Sanem’in ablası, Mevkıbe’nin hayran olduğu evladı, babasının prensesi, Emre’nin biricik eşi. Aşk konusunda kardeşi Sanem’den hızlı davranan Leyla, başarılı bir yönetici asistanı.

1 Ocak 1980 Kayseri doğumlu Serçeler, sanıldığının aksine müzik eğitimi aldı. 2001′de Mersin Üniversitesi Konservatuvarı’nda eğitimine başladı. 2003′te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Stilliana Stravreva’nın sınıfını burslu olarak kazandı. 2007 yılında World Youth Orchestra’nın projesinde yer alıp Berlin, Kasel ve Bodrum’daki konserlere, Bilkent Üniversitesi’nin sanatsal çalışmalarına, 2007 yılında da Elite Model Look’a katıldı. 

2011 yılında ise başrollerinde Meltem Cumbul ve Oktay Kaynarca’nın oynadığı “Nuri” dizisi ile oyunculuğa başladı. Kısa zamanda çok güzel işler yaptı. “Hayat Devam Ediyor”, “Emret Komutanım: Yeniden”, “Aşkın Kanunu”, “Boynu Bükükler”, “Evli ve Öfkeli”, “Komedi Türkiye”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” ve ” Dolunay” gibi yapımlarda rol aldı.

“Karışık Kaset”, “Deccal”, “Her Şey Aşktan” gibi ses getiren filmlerde oynadı. Tiyatro denemeleri de olan Serçeler, “Sersefil”, “Mi Minör” ve “Bütün Çılgınlar Sever Beni” oyunlarıyla sahneye çıktı.

Twitter: https://twitter.com/oznursrclr

Instagram: https://www.instagram.com/oznurserceler/

Erkenci Kuş Aylin Karakteri – Sevcan Yaşar

Dizinin sinsi karakteri. Emre’nin eski nişanlısı. Hırsları için yapamayacağı fenalık olmayan Aylin, her zaman feminen ve iddialı.

Erkenci Kuş Aylin gerçek ismi ile Sevcan Yaşar, 1990 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Miss Model of Turkey birincisi olan Yaşar, Çin’de düzenlenen Miss Model of World’de de birinciliği kazandı. Ege Üniversitesi Biyoloji bölümünü bitiren genç oyuncu İstanbul’a yerleşti ve sırasıyla “Kayıp Şehir”, “Böyle Bitmesin”, “Aramızda Kalsın”, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” ve “Bahtiyar Ölmez” gibi dizilerde rol aldı. 2018 yılında “İki İyi Çocuk” filmi ile sinemaya adım attı. 

Twitter: https://twitter.com/sevcan_yasar

Instagram: https://www.instagram.com/svcnysr/

Erkenci Kuş Emre Karakteri – Birand Tunca

Can Divit’in annesi ile büyüyen kardeşi. Fikr-i Harika’nın mali işleri. Aylin’le iş birliği yapıp şirkete zarar verse de, yaptığı yanlışın farkına varmış ve önlem almıştır. Aslında Leyla’ya aşıktır ve her zaman öyle kalacaktır. 

Birand Tunca, 5 Ekim 1990’da İstanbul’da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde eğitimini tamamladı. 2014 yılında “Diriliş Ertuğrul” dizisi ile oyunculuğa başladı. “Aşk Laftan Anlamaz”, “Babam ve Ailesi” ile “Yunus Emre Aşkın Yolculuğu” dizilerinde rol aldı.

Twitter: https://twitter.com/birandtunca

Instagram: https://www.instagram.com/birandtunca/

Erkenci Kuş Ayhan Karakteri – Ceren Taşçı

“Sanemsi” ve “Kaadişim” repliklerinin tatlı sahibi. Sanem’in en yakın arkadaşı. Ağabeyi Osman ile büyüyen Ayhan, Ceycey’in kişisel koçudur ve zor durumlarda hep bir çıkış yolu bulur. 

15 Mayıs 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Taşçı, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro bölümünden mezunudur. 2015 yılında “Komedi Türkiye” programında yer almıştır. 2016 yılında No: 309 isimli dizide Filiz rolünü üstlenmiş, 2017 yılında “Aslan Ailem” dizisinde oynamıştır.

Twitter: https://twitter.com/CerennTasci

Instagram: https://www.instagram.com/tasciceren/

Erkenci Kuş Ceycey Karakteri – Anıl Çelik

Erkenci Kuş dizisi oyuncuları arasında en renklisi, ajansın kalbi. Kıyafetlerini kendi dikiyor ve sır dendiğinde dengesi bozuluyor. Ayhan’sız yapamıyor. Nereli olduğunu kimse bilmiyor.

Anıl Çelik, 1 Ocak 1988 tarihinde Ankara’da doğdu. Beykent Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra kamera karşısına geçen Anıl Çelik, “Selena”, “Arka Sokaklar”, “Ölümsüz Kahramanlar”, “Senin Uğruna”, “Kendi Okulumuza Doğru”, “Sevgili Düşmanım”, “Unutulmaz”, “Al Yazmalım”, “Seni Bana Yazmışlar”, “Salih Kuşu”, “Çilek Kokusu” ve “Hayat Sevince Güzel” dizilerinde rol aldı. Ayrıca pek çok tiyatro oyununda sahneye çıktı.

Twitter: https://twitter.com/celikanil

Instagram: https://www.instagram.com/celikanil/

Erkenci Kuş Deren Karakteri – Tuğçe Kumral

Dizinin kahvesiz yapamayan, işinde hırslı, en kreatif insanı. Aziz Bey’in has elemanı. Beyaz atlı prensini bekleyen sosyete kadını.

Tuğçe Kumral, 19 Mart 1983 İzmir doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünde eğitim aldı. “Gönül Çelen” adlı sinema filmi ile oyunculuk kariyerine başladı. “Bu Kalp Seni Unutur mu?”, “Her şeye Rağmen”, “Eski Hikaye”, “Aşkın Kanunu”, “Yasak”, “Asla Vazgeçmem”, “Evlat Kokusu” ve “Kalp Atışı” dizilerinde rol aldı. “Meddah” ve “Sürgün” isimli iki filmi olan oyuncu, kariyerinde emin adımlarla ilerlemektedir.

Twitter: https://twitter.com/t_kumral

Instagram: https://www.instagram.com/tugce_kumral/

Erkenci Kuş Muzaffer Karakteri – Cihan Ercan

Nam-ı diğer Zebercet. Mani tadındaki kafiyeli konuşmaları, sadece kendisinin güldüğü tuhaf esprileri ile mahallenin en ilginç karakteri. Sanem’e çok aşık ve tam bir mirasyedi. 

Erkenci Kuş oyuncu kadrosu içinde Ankara doğumlu bir Adanalı. 25 Mayıs 1984 tarihinde dünyaya gelen Cihan Ercan, Ankara Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu. Aynı zamanda metin yazarı, seslendirme sanatçısı ve sporcu. Lisanslı olarak hentbol ve eskrim oynayan Ercan, oyunculuk uğruna sporu bıraktı. Birçok tiyatro oyununda rol alan genç oyuncu, 2012 yılında “Leyla ile Mecnun” dizisi ile ismini duyurdu. “Deliha” filmindeki Cemal karakteri ile çok sevildi. “Ben de Özledim”, “Bana Masal Anlatma”, “Kara Bela”, “Kaçma Birader” ve “No:309″gibi önemli yapımlarda rol aldı.

Twitter: https://twitter.com/chnercn

Instagram: https://www.instagram.com/chnercn/

Erkenci Kuş Osman Karakteri – Ali Yağcı

Ayhan’ın ağabeyi. Leyla’ya umutsuzca aşık olan mahallenin yakışıklı kasabı. Her zaman efendi, dürüst ve saygılı. 

1990 Balıkesir doğumlu Ali Yağcı, reklam filmlerinin aranan yüzü. Gelecek vadeden bir oyuncu olan Yağcı, oyunculuk eğitimini Deniz Erdem ve Eric Morris’ten aldı. 2015 yılında reklam filmleri ile başladığı kariyerine, 2016 yılında “Seviyor Sevmiyor” ve 2018’de “Adını Sen Koy” dizileriyle devam etti. Ayrıca 2016’da “Umut Apartmanı” filmi ile sinemaya güzel bir başlangıç yaptı.

Instagram: https://www.instagram.com/aliyagciii/

Erkenci Kuş Güliz Karakteri – Sibel Şişman 

Aziz Bey’in sekreteri. Şirkette tüm haberler ondan alınır. “Arkadaşlaaaaaar” diye seslenir, haberi verir, sonra da alkışlatır. Oyunculuğa meraklıdır. 

Sibel Şişman, 22 Ekim 1991 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi. Bugüne kadar “Farklı Desenler”, “Küçük Kıyamet”, “Yılanların Öcü” “Siyah İnci” ve “Yeter” adlı dizilerde rol aldı. Kariyerinde emin adımlarla ilerlemektedir.

Twitter: https://twitter.com/sibel_sisman_

Instagram: https://www.instagram.com/sibelsismn/

Erkenci Kuş Aziz Karakteri – Ahmet Somers

Fikr-i Harika’nın yaratıcısı, Can ve Emre Divit’in babası, Remide Hanım’ın kankası. Hastalığı sebebiyle biraz sahalardan uzak kaldı. 

Erkenci Kuş oyuncuları isimleri arasında eğitim bakımından en renkli ve sinemada en deneyimli kişi. 1 Ocak 1959 tarihinde İzmir’de doğdu. 1985 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünü bitirdi.

Devlet Tiyatrosu Çocuk ve Gençlik bölümünde Coque Ekolü’nden gelen Daniel Holliger’den Clown (Palyaço), Slapstik (sakarlık), Eskrim, Tiyatro Pedagojisi, Kukla yapımı, Kukla Oynatımı, Yaratıcı Drama, Gölge Tiyatrosu, Akrobasi, Jongleur, Beden dili, Pantomim eğitimleri alan Ahmet Somers kendine hep yeni bir şeyler kattı. 1990 senesine kadar Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosunda, 1990 senesinden itibaren ise Bursa Devlet Tiyatrolarında görev aldı.

Almanya Stuttgart’ta otantik özelliklerini koruyarak “Madımak” isimli Köy Seyirlik oyununu düzenledi. Kendi atölyesinde, oyunculuk yöntem ve teknikleri konusunda çalışmalar yaptı.

Tiyatrolarda oyuncu ve rejisör olarak görev alan Ahmet Somers, “Yanık Koza”, “Ben Onu Çok Sevdim”, “Payitaht: Abdülhamid”, “Yaşamayanlar”, “Hatasız Kul Olmaz”, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “Yeşil Deniz”, “Bir Litre Gözyaşı” ve “Fi” gibi değerli dizilerde oynadı.

“Sınıf”, “Vali”, “Dönüşüm”, “Kurt Kanunu”,  “Aşk Oyunu”, ve “Kırık Kalpler Bankası” gibi pek çok filmde görev aldı. 

Instagram: https://www.instagram.com/ahmetmarksomers/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *