Euphoria Konusu ve Oyuncuları (Dizi Tanıtımı)

0/5 Votes: 0
Report

Description

Euphoria Dizisi Konusu

Yönetmenliğini Augustine Frizzell’in yaptığı ve daha önce İsrail’de yayınlanmış olan bir gençlik dizinden yapılan uyarlamadır. Son yılların en sansasyonel gençlik dizi olarak ön plana çıkan bu dizide; Zendaya, Eric Dane, Maude Apatow ve Angus Cloud başrolleri paylaşmaktadır. Kadrosu ile dikkatleri üzerine toplayan, ilk bölümünden itibaren olay yaratan Euphoria, son yılların en çok konuşulan gençlik dizisi olma özelliğini taşımaktadır. Çünkü bu dizide anlatım, diğer dizilerden farklı olarak daha serttir ve oldukça açık sahneleri nedeniyle aile dizisi olmasının biraz dışındadır.

Euphoria Dizisi Sezon ve Tüm Bölümleri

Dizi, bu özellikleri sayesinde parıltılı yaşamların altında yaşanan gerçekleri, olayların arka planında gerçekleşenleri ve gençlerin içerisinde bulunduğu duygu durumlarını oldukça açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Euphoria filminin ana konusunu ise; henüz 17 yaşında olan bir genç Rue’nin hayat hikâyesidir. Bu hikâyede, ünlü oyuncu Zendaya’nın canlandırdığı karakter Rue hikâyesini anlatmakta ve bu hikâyede aşk uyuşturucu, sosyal medya, seks, benlik arayışı, dostluk ve arkadaşlık ilişkileri ile travmalarla dolu temaları gayet açık bir şekilde işlemektedir.

Dizi Final Yaptımı ? 2.Sezon Ne Zaman

Daha önce yayınlanan bir İsrail dizisinden uyarlanan Euphoria, Amerika Birleşik Devletleri’nin en tanındık ve en önde gelen, paralı olan özel televizyon kanallarından bir tanesi HBO’nun (Home Box Office) dizisidir. Ve bu dizi HBO’nun ilk gençlik dizisi olma özelliğini taşıdığı için ayrı bir öneme sahiptir. Kanal, bu dizi gençlik dizisi projesinde kendi farkını ortaya koymuştur; ücretli olduğu ve abonelik gerektirdiği için dizinin diğer dizelerden farklı olarak; daha açık ve daha sert olmasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Aile dostu olmayan bu dizide, yayınlanan her bölümün farklı bir ismi bulunmaktadır ve bu isimler, rap türü bir şarkıdan alınmaktadır. Üstelik dünyaca ünlü olan rapper Drake, bu dizinin yapımcıları arasında yerini almaktadır. Bu özelliği ile dizinin hedef kitlesi içerisine rap müzik severler de dâhil edilmektedir. Ayrıca, ilk sezonu sekiz bölümden oluşan Euphoria’da her bir bölüm yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. HBO tarafından seyircilerin beğenisine sunulan bu diziyi ülkemizden de izlemek mümkündür ve beIN Connect üzerinden diziye erişim sağlanabilmektedir.

Dizinini Devamı Gelecek mi ?

Euphoria dizisinin yaratıcısı, gençlik döneminde kendisi de uyuşturucu kullanmış olan Sam Levinson’dur. Sam Levinson, Euphoria’da hikâyenin anlatıcısı ve başkarakterlerinden biri olan Rue’i kendi yaşadıkları üzerinden değerlendirmiştir. Dolayısı ile Sam Levinson’un gençlik dönemine ait bazı kesitler, Rue karakterinin yaşadıkları arasında yerini almaktadır. Ayrıca, dizideki baş rol oyuncularından bir tanesi olan Zendaya’nın kısa süre önce Spider-Man Far From Home filminde yer alması ve sanatçının bu dizide ön plana çıkması, Euphoria dizisine de olumlu olarak etki etmektedir. Oldukça yüksek ses getiren ve yayınlandığı ilk günden itibaren odak noktası olan Euphoria dizisi, yayına başladıktan üç hafta sonra IMDb’de puanlanmıştır ve 7.4 puan almıştır.

Dizinin Metacritic puanıysa 67 olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile bu sonuçlar ışığında Euphoria dizisi, diziyi beğenenler tarafından oldukça beğenildi, diziyi beğenmeyenler tarafından ise çok da beğenilmedi. Bugüne kadar tüm dünya kanallarında yayınlanmış olan gençlik dizilerine göre içeriğinde daha fazla seks yaşantısı, bağımlılık hikayesi ve çıplaklık bulunan Euphoria’nın bu özelikleri taşımasından dolayı 16 yaşındaki kişiler tarafından izlenilmesi önerilmemektedir.

Euphoria Oyuncuları

Zendaya Maree Stoermer Coleman

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde, 1 Eylül 1996 yılında doğmuştur ve beş kardeşi bulunmaktadır. Zendaya oldukça genç yaşına rağmen başarılı bir oyunculuk sergilemesi ile birlikte aynı zamanda şarkıcı ve dansçıdır. İlk olarak Shake It Up dizisinde rol alan Zendaya pek çok Disney yapımı filmlerde rol almıştır. Son dizisi ise Euphoria’dır ve burada canlandırdığı karakterin adı; Rue Bennett’dir.

Hunter Schafer

ABD’nin Kuzey California eyaletinde 31 Aralık 1999 tarihinde doğmuş, televizyonculuk ve oyunculuk sektörüne yeni adım atmış olan bir oyuncudur. İlk olarak HBO kanalında, Euphoria dizisinde ekranlara gelen taze oyuncu, dizide Jules karakterine can vermektedir. Henüz 19 yaşında olan Hunter Schafer daha önce mankenlik yapmıştır ve sıkı bir LGBT savunucusu olarak bilinmektedir.

Jacob Elordi

Jacok Elordi, 26 Haziran 1997 Avusturalya doğumlu olan ünlü ve genç bir aktördür. Daha önce pek çok filmde rol olan genç ve başarılı oyuncu Netflix dizi ve filmlerine de imza atmıştır. Son zamanlarda Euphoria adlı gençlik dizisindeki rolü ile ön plana çıkan Jacob, dizide Nate Jacobs rolünü canlandırmaktadır. Genç oyuncu daha önce Karayip Korsanları: Salazar’ın intikamı filminde rol almıştır.

Maude Apatow

Maude Apatow, 15 Aralık 1997 Los Banos doğumlu olan Amerikalı bir aktris ve yazardır. Prodüktör ve ekran yazarı olan Judd Apatow ve aktris Leslie Mann’in kızı olan Maude Apatow, oyunculuk hayatına 2005 yılında yedi yaşındayken başlamıştır. Daha sonra pek çok filmde yer alarak günümüze kadar gelmiştir ve en son olarak HBO’nun gençlik dizisindeki Euphoria’da Lexi Howard karakterini canlandırmıştır.

Angus Cloud

Angus Cloud, oyunculuk hayatına ilk olarak IMDb’de yer alan Öfori adlı filmde başlamıştır. Oakland Sanat Okulu’na başlayan fakat buradaki eğitimine yalnızca üç yıl devam eden Angus Cloud, oyunculuk hayatına oldukça kaliteli bir proje olan Euphori ile devam etmiştir. Cloud, Euphoria dizinde, uyuşturucu satıcılığı yapan Fezco karakterine can vermektedir ve bu diziyle oldukça büyük bir ilgi toplamıştır.

Dizi 1 sezonda 8 Bölümle izleyicleri karşısına çıkmış olup, 2.sezon onayınıda almıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *