Fantastik Dörtlü 2015 – Konusu ve Analiz

0/5 Votes: 0
Report

Description

Fantastik Dörtlü filminin 2015 yılında yeniden uyarlanan versiyonu, kullanılan görsel efektler açısından bir önceki seriyi açık ara geçmiş durumda. Konu olarak daha karmaşık ve ilgi çekici bir konu işlenmeye çalışılmış. Fantastik dörtlünün aksiyon sahnelerinden çok, bu ekibin nasıl kurulduğuna dair hikaye üzerine yoğunlaşılmıştır. Aşırı aksiyon sahneleri beklentisi içerisinde olan izleyiciler bu filmde hüsrana uğrayacaklardır.

Fantastik Dörtlü 2015

Bu filmde yine bir önceki seride olduğu gibi Fantastik dörtlü karakterleri doktor doom karşısında zafer kazanmaya çalışmaktadır. Karakterler her ne kadar görsel efektlerle geliştirilmiş olsa da, bir önceki seri ile kıyaslandığında karakterlerin oyunculuk düzeyleri vasat denebilir. Özellikle esprileri ile özdeşleşmiş ve Ben ile sürekli uğraşan Alev Adam karakteri soğuk espri anlayışı ve antipatik görüntüsüyle dikkat çekti. Sue karakteri de aynı alev adamda olduğu gibi biraz sönük bir oyunculuk sergiliyor. Ben karakterinin hem Türkçe hem de İngilizce seslendirmesinde ki yumuşak tonlama dışında görüntü itibariyle oldukça oturaklı bir izlenim çizdi. Seslendirmede ki o yumuşak tonlama Ben karakteriyle aksi bir karakter yapısı çizerek bir zıtlaşmaya yol açmaktadır. Bay Fantastik ise eski Bay Fantastik karakterinin tahtına kurulmaya oldukça uzak.

Fantastik Dörtlü 2015 – The Fantastic Four – Türkçe Dublaj Fragmanı:

Filmin konusu diğer seriyle kıyaslandığında her ne kadar ilgi çekici olsa da, böyle karmaşık bir konuyu işleyiş açısından vasatın altında olarak yorumlanabilir. Bu film evde sinema keyfi yapılabilecek,beklentilerin yüksek tutulmaması gereken tarzda bir film olmakla beraber, görsel efektleri ve ilginç konusuyla sadece izlenebilir olarak yorumlamak mümkün.

Fantastik Dörtlü 2015 – The Fantastic Four 2015 – Kamera Arkası Görüntüleri:

https://www.youtube.com/watch?v=9MaXgaQbLRs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *