Farklı Film Danimarkalı Kız Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

David Ebershoff’un çok satan kitabından uyarlanan Danimarkalı kız filmi, Lili Elbe ve Gerda Wegener’in gerçek hikayesinden esinlenerek kurgulanmış çarpıcı bir aşk hikayesini konu alıyor. 72. Venedik Film Festivali’nde ve 2015 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterilen Danimarkalı Kız filminin konusu gayet ilginçtir. Film tanıtımı bölümünde Danimarkalı Kız (The Danish Girl) konusu, oyuncuları ve yorumları hakkında olacak.YORUM yapmayı unutmamanızı temenni ederiz.

Danimarkalı Kız Filmi Konusu

Danimarkalı Kız Filmi Konusu
Ressam olan Einar Wegener ve eşi Gerda Wegener çifti, okul çağlarında tanışıp evlenirler. Zamanla isimleri Danimarka’da bilinen iki ressam haline gelirler. Ancak Einar çocukluğundan bu yana içinde yaşadığı tarif edilmesi pek mümkün olmayan kadınsal iç güdülere sahiptir. Eşi Gerda’nın bir kadın resmi üzerinde çalıştığı dönemde eşi Einar’a kadın kıyafetleri giydirerek resmi tamamlamak istediğini belirtmesi üzerine Einar’ın bastırılmış duyguları gün yüzüne çıkar ve bu kıyafetler ve makyaj içerisinde ne kadar mutlu olduğunun farkına varır. Sonraki süreçte kendine engel olamayan Einar, kadın kıyafetleri giyerek davetlere katılmaya başlar.

Danimarkalı Kız Filmi Afişi

Artık içindeki kadının adı Lili’dir. Eşi Gerda’nın başlarda bunun bir oyun olduğunu düşünmesi sonucu davetlere birlikte giderek kocasında eşlik etmektedir. Ancak işin boyutu değişmiştir ve Einar artık tamamen Lili olmak istemektedir. Birlikte Paris’e yerleşen çift gittikleri onlarca doktor tarafından reddedilmiş ve bunun bir hastalık olduğu cevabını almıştır. Taa ki Einar’ın hayatını değiştirecek olan doktor ile karşılaşana kadar. Doktor riskli olmasına rağmen ameliyat ile Einar’ı gerçek bir kadın haline getirebileceğine dair bilgiler verir. Einar şaşkınlığın ötesinde aldığı cevap karşısında Dünya’nın en mutlu insanı olur. Geçirilen ameliyatlar sonrasında Einar artık Lili olmuştur. Ancak Lili gerçek bir kadın olabilmesi için ancak bir çocuk doğurması gerektiğine inanır. Bu inanış maalesef Einar ve Lili’nin sonu olacaktır.

Danimarkalı Kız Filmi Oyuncuları
Filmin yönetmeni Tom Hooper’dır. Başrollerde ise; Eddie Redmayne ve Alicia Vikander bulunmaktadır.

Danimarkalı Kız Filmi Teknik Detay:
Yayın Tarihi: 12 Şubat 2016 (Abd,İngiltere,Almanya)
Tür:Dram, Biyografi
Yönetmen: Tom Hooper
Senaryo: Lucinda Coxon
Oyuncular: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw, Sebastian Koch ve Amber Heard
Orijinal İsmi: The Danish Girl

Danimarkalı Kız Filmi Fragmanı:

Danimarkalı Kız Filmi Hakkında YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *