5 Favori Yabancı Dizi – Aklınızı Başınızdan Alacak Türden

0/5 Votes: 0
Report

Description

Hayatım boyunca her zaman takip ettiğim bir dizi vardı. Hatta öyle diziler oldu ki, sevgilimle buluşmadan önce bana yalan söyletecek kadar heyecanlı derecede. İzlerken sizi sizden alacak, size tırnaklarınızı yedirecek diziler. Ve hiçbir zaman tahmin ettiğiniz olmayacak. Neyse fazla uzatmadan gelelim En Favori Dizilerim listesine…

5. Prison Break

Prison Break

Dizimizin konusu ağabeyinin masum olduğuna inanan ve onu hapisten kurtarmak için hapishane haritasını vücuduna dövme yaptıran bir mimar. Başrolünde Wenworth Miller oynuyor. Karaktere gerçekten yakışan bir isim. Aynı zamanda dizide Dominic Purcell, Peter Stomare, William Ficthner gibi tanıdık yüzlerde mevcut.

4. Flashforward

Flashforward

Gerçekten izlediğim inanılmaz dizilerden bir tanesi. Neden tek sezonda kesildiğini anlayamadım bir türlü. Lost dizisinden tanıdığımız, Joseph Fiennes dizinin başrolünü üstleniyor. Tüm Dünya 1 dakika 30 saniyeliğine kararıyor ve herkes belli bir tarihten bir gün görüyor. FBI bu konuyu soruşturmaya çalışıyor.

3. V (Visitors)

V (Visitors)

Flashforward’ı bitiren dizi, bu diziyi bir sezon daha uzatmak için Flashforward’ı bitirdiler. Lakin bu diziyide 2 sezonda bitirdiler. Ve olay daha bitmemişken. En heyecanlı bölümü ise 2. sezon finaliydi. Dünyaya uzaydan gelen ve insana benzeyen canlılar “We Come In Peace” (Barış içinde geldik) sloganı ile insanlara görünürler. FBI ajanı Erica Ewans durumu araştırmaya başlar. Ve uzaylıların öldüğü her yerde “John May Yaşıyor” diye bir yazı vardır. Başrolde Lost’tan hatırladığımız ve Revolution’dan tanıdığımız Elizabeth Mitchell var.

2. Breaking Bad

Breaking Bad

Gerçekten tek kelime ile inanılmaz bir dizi. İlk sezonu pek heyecanlı olmasada ilerleyen bölümlerde insanı ekran başına kilitliyor. Başrolünde Bryan Craston’un, Walter White karakterini canlandırdığı bu dizide, kimya öğretmeni Walter White’ın Akciğer Kanseri olduğunu öğrenmesi ile beraber, eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile uyuşturucu ticaretine girişi anlatılıyor. Narkotikte çalışan kayınbiraderine olayı farkettirmeden ve ailesinden kaçarak %90 saflıkta Crystal Meth üreten Walter White’ın tek amacı ölmeden önce kazanmaya çalıştığı bu para ile çocuklarını okutabilmek.

1. Game of Thrones

Game of Thrones

George R.R Martin’in hikayesinden uygulanan bu eser tam bir şaheser. Belki de HBO kanalının yeni bir dizi çıkarmamasının tek sebebi. Hikayemiz Westeros adı altında birleşmiş bir krallığın yedi lordunu anlatıyor. İlk bölümde Kral’ın Eli John Arryn’in ölümü ile beraber Kral’ın eski sevdiği kadının ağabeyi Ned Stark (Sean Bean) Kral tarafından yeni El olarak ilan ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *