Gözden Kaçırabileceğiniz Türden Güzel Ama Fazla Bilinmeyen Diziler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Game of Thrones ya da Prison Break izlemekten kalan zamanlarınızda, geçmişte gözden kaçırmış olabileceğiniz ya da yeniden tadına varmak isteyebileceğiniz diğer TV dizilerini de izlemek isterseniz, size bazı önerilerimiz olacak.Meşhur dizilere alternatif olabilecek bir liste hazırladık. Lütfen sizde bu tarz aklınıza gelen fazla bilinmeyen yabancı dizileri YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşın.Bu arada listemiz her zaman ki gibi IMDb puanları esas alınarak sıralanmıştır.

Fazla Bilinmeyen Diziler – 7 Yabancı Dizi

 

7. The 4400 – 2004 – IMDb:7,4

The 4400
1946 yılında insanlar kaybolmaya başlar. Yıllar geçer. Dünyanın her köşesinden kaybolan insanların sayısı 4400 e ulaşmıştır. Dizinin ilk bölümü, bu insanların aniden geri dönüşü ile başlar. Ama geçmişi hatırlamamaktadırlar, daha doğrusu hiç yaşlanmadıkları için hatırlayacakları bir şey yokmuş gibi görünmektedirler. Bazıları telekinesis, telepati gibi güçler kazanmış olarak dönmüştür. 4400 kişiyi korumak için bir kuruluş görevlendirir.

6. Lilyhammer – 2012 – IMDb:8,1

Lilyhammer
New York’ta mafya üyesi iken, tanık koruma programı ile ülkesinden ayrılan Frank, Norveç’in Lillehammer kasabasına doğru yola çıkar. Bu kasabayı kendisi istemiştir çünkü 1994 kış olimpiyatlarını izlerken aklında kalmıştır. İsmini değiştirir, Giovanni Henriksen yapar. Ama herşey bu kadar kolay mıdır? Başroldeki Steven van Zandt, izleyicinin Sopranos’dan hatırlayacağı bir isim. Lilyhmmer’da hem yapımcı hem de senaryo yazarlarından biri olarak yer almış. Sopranos veya Breaking Bad ayarında olmasa da Lilyhammer alışılmadık tadıyla kendisini izlettiriyor.

5. The Kingdom (Riget) – Krallık – 1994 – IMDb:8,5

The Kingdom
Ünlü yönetmen Lars von Trier (Antichrist, Melancholia), bu diziyi ilki 8 bölüm halinde olmak üzere 1994 yılında ve daha sonra 1997 yılında Danimarka televizyonu için çekmişti. Dizi Kopenhag’taki Rigs Hastanesi Nöroloji bölümünde geçiyordu. Hastanenin takma adı Riget yani alem, krallık anlamına geliyordu. Takma isimle ima edilen, ölüler alemi idi. Dizide hem hastane çalışanları hem de hastalar garip olaylara şahitlik ediyordu. Hastalardan medyum Sigrid Drusse hastanede ruhlar olduğunu söylemekteydi. Tüyleri diken diken eden atmosferi ile The Kingdom, eleştirmenler tarafından eşsiz, TV dizilerinin efsanesi gibi tanımlarla tarif edilmektedir.

4. Coupling – 2000 – IMDb:8,6

Coupling
Yıllar sonra seyredilse dahi esprileri son derece güncel olan, gülme garantili bu İngiliz dizisi, otuzlu yaşlarda 6 arkadaşın hikayesini anlatmaktadır. Diyalogların zekice ve akıcı yazıldığı dizi, gerçek aşkı bulmak isteyen bu komik arkadaş grubunun bitmeyen arayışını 2000 ve 2004 yılları arasında anlatmıştı.

3. Carnivale – 2003 – IMDb:8,6

Carnivale
Amerika’da büyük buhran zamanında Ben isimli genç, içinde bir tarotçu ve O’nun telekinetik annesi, kör bir hipnozcu, sakallı bir kadın ve siyam ikizleri olan gezgin gösteri topluluğuna katılır. Ben, ölüleri diriltmek gibi doğaüstü bir yeteneğe sahiptir ama bunu her yaptığında karşılığını bir biçimde ödemektedir ve çok tuhaf rüyalar görmektedir. Grubun sahibi kimse tarafından görülmeyen Yönetimdir. 2003 yılında tanıtım yapılmadan ülkesinde yayınlanmaya başlayan dizi 2005 yılında son buldu. Carnivale, atmosferi, görselliği ve farklı konusu ile dizi tarihinde önemli bir yer sahibidir.

2. Twin Peaks – İkiz Tepeler – 1990 – IMDb:8,9

Twin Peaks
Twin Peaks kasabası küçük, kendi halinde bir yerken, bu huzur dolu ortam, nehir kenarında bir genç kızın cesedi bulunduğunda bozulur. Kasaba halkı, olayı araştırmaya gelen Ajan Cooper ve tabii seyirci, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaktır. Yönetmen koltuğundaki farklı filmleriyle bilinen David Lynch, meşhur tarzını dizide de konuşturuyor. Time dergisinin 2007 yılında yayınladığı Bütün Zamanların En İyi Dizileri listesinde yer alan Twin Peaks’in, 2017 de yeni bölümleriyle ekrana gelmesi bekleniyor.

1. Arrested Development – 2003 – IMDb:9,0

Arrested Development
Bir zamanlar çok varlıklı olan bir aile ve işleri toparlamaya çalışan oğul etrafında, Amerikan toplumunu, burjuva yaşantısını, aile içi çıkar çatışmalarını, tüm topluma yayılmış ikiyüzlülüğü ince espriler ile veren dizi, ne yazık ki ne kendi ülkesinde ne de bizim ülkemizde büyük bir başarı sağlayamadı. Yapımcı Ron Howard diziyi bu sene yeniden gösterime sokacağını bildirmiş. Bekliyoruz..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *