Fazla Bilinmeyen Korku Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

İzlerken adrenalin duygusunu hissetmek isteyenlerin tutkunu olduğu korku filmlerinde, bu zamana kadar pek çok yapım gişelerde boy göstermiştir. Korku filmlerinin hitap ettiği kitle diğer kategorilerdeki filmlerin hitap ettiği kitleden daha azdır. Bazı korku filmleri fazlasıyla bilinir ve izlenme rekorları kırmıştır. Fakat bazı korku filmleri, gündemde fazla yer edinememiştir. Bu yazıda fazla bilinmeyen bu korku filmlerinden bahsedilecektir.

Fazla Bilinmeyen Korku Filmleri – 11 Film

 

11. Şeytanir Racim – 2013 – IMDb: 3.8/10

Şeytanir Racim
Üniversitede öğrenci olan Salih ve Emrah ev arkadaşıdır. Bir gün Salih’in ilgi duyduğu Havas İlmi, onların başına çok iş açacaktır. Salih öteki âlemle bağlantı kurmuş ve evdeki huzur tamamen kaybolmuştur. Öncelikle basit bir cin çağırma ayiniyle başlayan bu olaylar zinciri, Salih ve Emrah’ın kâbusu olacaktır.

10. Gen – 2006 – IMDb: 3.8/10

Gen
Psikiyatr Doktor Deniz’in akıl hastanesindeki serüveni, bir intihar vakasıyla başlar. Ardı ardına gelen 3 cinayetle birlikte Doktor Deniz kendisini akıl almaz bir dehşet içinde bulur. Polislerle birlikte kötü hava koşulları nedeniyle olay yerinde mahsur kalırlar. Böylelikle bir cinayet içinde bilinmezliğin içine sürüklenirler.

9. Ses – 2010 – 5.2/10

Ses
Bir bankada çalışan Derya bir gün farklı sesler duymaya başlar. Bu sesler patronu Onur’u takip etmesi gerektiğini söyler. Bu sesler dayanılmaz hale gelir ve artık kabusu olmuştur.

8. Vertige – Gerilim Hattı – 2009 – IMDb: 5.7/10

Vertige
Fransız yapımı olan bu filmde bir grup arkadaş, Hırvatistan’da bir doğa yürüyüşüne çıkarlar. Bu yürüyüş sırasında terslikler o kadar fazladır ki yalnız olmadıklarını hissederler ki öyledir de. Eğlence amaçlı çıkılan bu yolculuk en sonunda bir kabus haline gelmiştir. Türk televizyon kanallarında yayınlanmış olan film korku filmleri içinde bilinmeyenler listesindedir.

7. The Corpse Of Anna Fritz – Ölüm ve Ötesi – 2015 – IMDb: 6.1/10

The Corpse Of Anna Fritz
Ünlü bir aktrist olan Fritz, ölür. Morga kaldırılır. Hastanedeki bir çalışan, kadının güzelliğinden etkilenir ve bir arkadaşıyla birlikte, Fritz’e sahip olan son kişiler olmak isterler. Bu amaçlarını gerçekleştirmek istediklerinde, inanılmaz bir maceranın içine atılmış olurlar. Film +18 sahneler de içermektedir. İspanya yapımı olan Ölüm ve Ötesi filminin; merak uyandıran ve izleyiciyi içine çeken bir hikayesi vardır.

6. Dead Silence – Ölüm Sessizliği – 2007 – IMDb: 6.2/10

Dead Silence
Mary Shaw ölümü ve ardından gelen birçok çözülemeyen cinayetler, kasabada bir dehşet yaratmıştır. Bu cinayetlerin ardında yatan sırlar ortaya çıktıkça durum daha dehşet verici hal alacaktır. Kuklaların bu sessiz cinayetlere ortak oluşunu izleyeceğiniz film, aynı zamanda Testere ile aynı yapımcı kadrosuna sahip.

5. The Awakening – Öbür Dünyadan – 2011 – IMDb: 6.5/10

The Awakening
Birinci Dünya Savaşından sonra büyük kayıplar yaşanmış olan İngiltere’de; nişanlısını kaybetmiş olan Florence Cathcart, hayaletler ile iletişime girebilmekte olduğundan bir yatılı okuldan gelen hayalet vakası üzerine buraya çalışma yapmak için gider. Film bu çalışmaların sürecini konu edinir. Türkiye’de geç vizyona giren ve gündemde yer edinemeyen öbür dünyadan, çok kaliteli oyuncu kadrosuna sahip. Farklı bir korku filmi izlemek isteyenlere tavsiye edilir.

4. Inside – İçerde – 2007 – IMDb: 6.9/10

Inside
Hamileyken eşini kaybeden Sarah, bu kayıptan sonra oluşacak tuhaf olaylardan habersiz eşinin yasını tutar. Doğuma bir gün kalmışken bir kadın çıkagelir. Kadının ne istediği neden geldiği belli değildir ama kabus dolu günlerin habercisi olarak gelmiştir. Korku dolu ve kanlı sahneler içeren bu film bir işkence filmidir.

3. The Gift – Geçmişten Gelen – 2015 – IMDb: 7.1/10

The Gift
Yeni evli çift Simon ve Robyn’in güzel hayatları varken bir anda eski bir arkadaş ve geçmişe dair bir sırrı içeren hediye çıkagelir. Bu değişim hayatlarını kökten etkileyecek, Simon ve Robyn’e yaşamlarını sorgulatacaktır. Gerçekten de çok kaliteli ve korku filmi severlerin mutlaka izlemesi gereken bir Amerikan filmidir The Gift.

2. Magi – 2016 – IMDb: 7.1/10

Magi
Oyuncularının çoğunun yabancı, yapımı Türkiye’ye ait olan Magi, İstanbul’da yaşayan ve hamile olan Marla’nın ölümüyle yaşanan olaylar dizisini konu edinir. Marla olaylardan önce kardeşi Olivia’yı çağırmıştır. Türkiye’ye gelen ve kardeşinin ölümüyle sarsılan Olivia’ya bu cinayeti çözme görevi düşer. Gözler Marla’nın eski eşine çevrilmiştir ama Marla’yı ölüme götüren başka sırlar ortaya çıkacaktır. Bu sırları çözmek isteyen Olivia ve Marla’nın Türk arkadaşları, kendilerini bir maceranın içinde bulurlar.

1. The House Of The End Times – Zamanın Sonundaki Ev – 2013 – IMDb: 7.1/10

The House Of The End Times
Dulce ailesiyle yaşadığı evde çok garip olaylar yaşar. Bu olayların üzerinden yaklaşık 30 yıl geçer. Yaşlanmıştır ve bu eve dönüp o zamanlar yaşadıkları şeyleri çözmek ister. Böylece macera dolu bir sürecin içinde bulur kendisini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *