Fear The Walking Dead Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Başarılı dizi The Walking Dead’in ardından, diziyle ayrı evrende geçen bir dizi olan Fear The Walking Dead’in senarist koltuğunda Dave Erickson ve Robert Kirkman oturuyor. Dizide zombi salgınından önce yaşananlar ve virüsün yayılış süreçleri inceleniyor. Yayınlandığı günden beri büyük ilgi gören dizi, Amerika’nın “Melekler Şehri” olarak bilinen Los Angeles şehrinde çekiliyor. İlk sezonu 4 Ekim 2016‘de tamamlanan dizi, ikinci sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor.Fear The Walking Dead Konusu ile ilgili yazımıza YORUM yapmayı unutmayınız.

Fear The Walking Dead Konusu:

Kız arkadaşıyla katıldığı bir uyuşturucu partisinin sabahında, gözlerini kız arkadaşının bambaşka birine dönüştüğünü gören Nick, sevgilisinin kendisine saldırmasıyla büyük bir telaşla kaçar. O korkuyla caddeye dalan Nick, kendisine doğru gelmekte olan arabayı görmez ve kaza geçirerek hastaneye kaldırılır. Hastanede gözlerini açtığında, kazadan önce yaşadıklarına kimseyi inandıramaz.

Fear The Walking Dead

Los Angeles’in atmosferi gün geçtikçe kararmaktadır. İnsanlar saldırganlaşmakta, bazı insanlar diğerlerini ısırmaya çalışmakta, öldüğü zannedilen insanlar da bir bir uyanmaktadır. Bu olaylarda psikolojisi altüst olan halk, kendilerini nasıl savunacaklarını bilmemektedir. Bununla birlikte halkın can güvenliğinin tehlikeye girmesi, kaos ortamı oluşmasına sebep olmuştur.
Şehirde dolaşan tehlikeli insanlar, saldırgan insanları öldürmeye başlayan asker ve polisler ve masum insanların öldürüldüğünü düşünen halk.. Los Angales’da her şey değişmiştir, eskiden güzel ve huzurlu şehir artık; her gün yaşam mücadelesinin verildiği, ölüm ve yıkımla boğuşan bir yere dönüşmektedir.

Fear The Walking Dead Karakterleri:

Madison Clark (Maddie)

Madison Clark Fear The Walking Dead
Oyuncu: Kim Dickens
2 çocuk annesi bir rehber öğretmen olan Madison, zeki bir kadın olmasına karşın; salgının başladığı zamanlarda olayları iyi yorumlayamaz. Başlangıçta salgının getireceği yıkımı fazla ciddiye almaz. Daha sonra durumu kavrar ve ailesiyle birlikte güvenli bir ortamda bulunmak için çöle doğru yola çıkar.

Nick Clark

Nick Clark Fear The Walking Dead
Oyuncu: Frank Dillane
Geçmişten beri sorunlu bir genç ve kötü bir öğrenci olan Nick uyuşturucu bağımlılığı yüzünden okuldan atılan 19 yaşında bir gençtir. Salgınla birlikte, uyuşturucuya da erişimin zorlaştığı Los Angeles’da bir yandan hastalıklı ve saldırgan insanlar, bir yandan da madde yoksunluğu Nick’i zor durumda bırakacaktır.

Alicia Clark

Alicia Clark Fear The Walking Dead
Oyuncu: Alycia Debnam Carey
Madison’un Nick’e göre daha aklı başında ve mantıklı kararlar verebilen kızı olan Alicia Clark, insanların birer zombiye dönüşmesini kabul edememektedir. Salgınla birlikte karşısına çıkan tüm zorluklara bir de uyuşturucu bağımlısı kardeşi Nick’in sorumluluğu eklenince olaylar katlanılmaz bir hal alsa da, her seferinde kardeşinin yardımına koşmaktadır.

Travis Manawa

Travis Manawa Fear The Walking Dead
Oyuncu:Cliff Curtis
Karakterimiz olaylar henüz başlamadan ve Los Angeles hala güvenli bir yerken İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Olaylar başladığında eski eşi Liza ile birlikte oğlunu aramakta olan Travis, Madison ile aşk yaşamaktadır. Hayattaki değer verdiği en önemli şeylerden biri olan oğlu Chris’i bulduktan sonra çöle doğru yola çıkar.

Christopher Manawa

Christopher Manawa Fear The Walking Dead
Oyuncu:Lorenzo James Henrie
Babası Trawis ile arası babasının ilişki durumu yüzünden açık olan Chris, salgın başlamadan önce annesiyle birlikte yaşamaktadır. Anne ve babasının ayrılmasını kabullenemeyen, hayata ve ailesine kızgın bir gençtir.

Liza Ortiz

Liza Ortiz Fear The Walking Dead
Oyuncu:Elizabeth Rodriguez
Trawis’in hemşirelik öğrencisi eşi ve Chris’in annesidir.

Daniel Salazar

Daniel Salazar Fear The Walking Dead
Oyuncu:Rubén Blades
Salgının başladığı günlerde Trawis, Liza ve çocukları Chris’e yardım ederek; büyük bir dostluğun başlamasına sebep olan Daniel, mülteci bir berberdir.

Griselda Salazar

Griselda Salazar Fear The Walking Dead
Oyuncu:Patricia Reyes Spíndola
Kocası Daniel ile El Salvador’dan göç eden, dindar ve geleneklerine bağlı bir kadındır.

Ofelia Salazar

Ofelia Salazar Fear The Walking Dead
Oyuncu:Mercedes Mason
Daniel ve Griselda çiftinin kızı olan Ofelia, çalışkan ve akıllı bir kızdır.

Fear The Walking Dead Teknik Detay:

Oyuncular:Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam Carey, Elizabeth Rodriguez, Mercedes Mason, Lorenzo James Henrie, Rubén Blades ve Patricia Reyes Spíndola
Kanal:AMC
Yapım Yılı:2015
Ülke:ABD
IMDb:7,4

Fear The Walking Dead Fragmanı:

Fear The Walking Dead Konusu ve Karakterlerine yer verdiğimiz yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *