Liste Film

  Fear The Walking Dead Konusu ve Karakterleri

  18.05.2016
  1.196

  Başarılı dizi The Walking Dead’in ardından, diziyle ayrı evrende geçen bir dizi olan Fear The Walking Dead’in senarist koltuğunda Dave Erickson ve Robert Kirkman oturuyor. Dizide zombi salgınından önce yaşananlar ve virüsün yayılış süreçleri inceleniyor. Yayınlandığı günden beri büyük ilgi gören dizi, Amerika’nın “Melekler Şehri” olarak bilinen Los Angeles şehrinde çekiliyor. İlk sezonu 4 Ekim 2016‘de tamamlanan dizi, ikinci sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor.Fear The Walking Dead Konusu ile ilgili yazımıza YORUM yapmayı unutmayınız.

  Fear The Walking Dead Konusu:

  Kız arkadaşıyla katıldığı bir uyuşturucu partisinin sabahında, gözlerini kız arkadaşının bambaşka birine dönüştüğünü gören Nick, sevgilisinin kendisine saldırmasıyla büyük bir telaşla kaçar. O korkuyla caddeye dalan Nick, kendisine doğru gelmekte olan arabayı görmez ve kaza geçirerek hastaneye kaldırılır. Hastanede gözlerini açtığında, kazadan önce yaşadıklarına kimseyi inandıramaz.

  Fear The Walking Dead

  Los Angeles’in atmosferi gün geçtikçe kararmaktadır. İnsanlar saldırganlaşmakta, bazı insanlar diğerlerini ısırmaya çalışmakta, öldüğü zannedilen insanlar da bir bir uyanmaktadır. Bu olaylarda psikolojisi altüst olan halk, kendilerini nasıl savunacaklarını bilmemektedir. Bununla birlikte halkın can güvenliğinin tehlikeye girmesi, kaos ortamı oluşmasına sebep olmuştur.
  Şehirde dolaşan tehlikeli insanlar, saldırgan insanları öldürmeye başlayan asker ve polisler ve masum insanların öldürüldüğünü düşünen halk.. Los Angales’da her şey değişmiştir, eskiden güzel ve huzurlu şehir artık; her gün yaşam mücadelesinin verildiği, ölüm ve yıkımla boğuşan bir yere dönüşmektedir.

  Fear The Walking Dead Karakterleri:

  Madison Clark (Maddie)

  Madison Clark Fear The Walking Dead
  Oyuncu: Kim Dickens
  2 çocuk annesi bir rehber öğretmen olan Madison, zeki bir kadın olmasına karşın; salgının başladığı zamanlarda olayları iyi yorumlayamaz. Başlangıçta salgının getireceği yıkımı fazla ciddiye almaz. Daha sonra durumu kavrar ve ailesiyle birlikte güvenli bir ortamda bulunmak için çöle doğru yola çıkar.

  Nick Clark

  Nick Clark Fear The Walking Dead
  Oyuncu: Frank Dillane
  Geçmişten beri sorunlu bir genç ve kötü bir öğrenci olan Nick uyuşturucu bağımlılığı yüzünden okuldan atılan 19 yaşında bir gençtir. Salgınla birlikte, uyuşturucuya da erişimin zorlaştığı Los Angeles’da bir yandan hastalıklı ve saldırgan insanlar, bir yandan da madde yoksunluğu Nick’i zor durumda bırakacaktır.

  Alicia Clark

  Alicia Clark Fear The Walking Dead
  Oyuncu: Alycia Debnam Carey
  Madison’un Nick’e göre daha aklı başında ve mantıklı kararlar verebilen kızı olan Alicia Clark, insanların birer zombiye dönüşmesini kabul edememektedir. Salgınla birlikte karşısına çıkan tüm zorluklara bir de uyuşturucu bağımlısı kardeşi Nick’in sorumluluğu eklenince olaylar katlanılmaz bir hal alsa da, her seferinde kardeşinin yardımına koşmaktadır.

  Travis Manawa

  Travis Manawa Fear The Walking Dead
  Oyuncu:Cliff Curtis
  Karakterimiz olaylar henüz başlamadan ve Los Angeles hala güvenli bir yerken İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Olaylar başladığında eski eşi Liza ile birlikte oğlunu aramakta olan Travis, Madison ile aşk yaşamaktadır. Hayattaki değer verdiği en önemli şeylerden biri olan oğlu Chris’i bulduktan sonra çöle doğru yola çıkar.

  Christopher Manawa

  Christopher Manawa Fear The Walking Dead
  Oyuncu:Lorenzo James Henrie
  Babası Trawis ile arası babasının ilişki durumu yüzünden açık olan Chris, salgın başlamadan önce annesiyle birlikte yaşamaktadır. Anne ve babasının ayrılmasını kabullenemeyen, hayata ve ailesine kızgın bir gençtir.

  Liza Ortiz

  Liza Ortiz Fear The Walking Dead
  Oyuncu:Elizabeth Rodriguez
  Trawis’in hemşirelik öğrencisi eşi ve Chris’in annesidir.

  Daniel Salazar

  Daniel Salazar Fear The Walking Dead
  Oyuncu:Rubén Blades
  Salgının başladığı günlerde Trawis, Liza ve çocukları Chris’e yardım ederek; büyük bir dostluğun başlamasına sebep olan Daniel, mülteci bir berberdir.

  Griselda Salazar

  Griselda Salazar Fear The Walking Dead
  Oyuncu:Patricia Reyes Spíndola
  Kocası Daniel ile El Salvador’dan göç eden, dindar ve geleneklerine bağlı bir kadındır.

  Ofelia Salazar

  Ofelia Salazar Fear The Walking Dead
  Oyuncu:Mercedes Mason
  Daniel ve Griselda çiftinin kızı olan Ofelia, çalışkan ve akıllı bir kızdır.

  Fear The Walking Dead Teknik Detay:

  Oyuncular:Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam Carey, Elizabeth Rodriguez, Mercedes Mason, Lorenzo James Henrie, Rubén Blades ve Patricia Reyes Spíndola
  Kanal:AMC
  Yapım Yılı:2015
  Ülke:ABD
  IMDb:7,4

  Fear The Walking Dead Fragmanı:

  Fear The Walking Dead Konusu ve Karakterlerine yer verdiğimiz yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.