Gelmiş Geçmiş En Heyecanlı Felaket Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Felaket filmleri kimi zaman bir şehrin yok olmasını konu alırken, kimi zaman ise deprem gibi doğa olaylarını konu almaktadır. Özellikle tüm insanlığı ilgilendiren heyecanlı olayları konu alan filmleri seviyorsanız o halde sizler de gelmiş geçmiş en heyecan dolu felaket filmleri listesinde ilginizi çekecek ve mutlaka izlemeniz gereken filmleri bulabileceksiniz.Listemizde çok fazla eskilere gitmek istemiyoruz. Fakat 90’lı yıllarda da oldukça başarılı felaket filmleri olduğunu söylemeliyiz. Bu filmler arasında en iyi örnekleri aldık diyebiliriz. Listemizde aynı zamanda 2000’li yıllarda adından hemen her yerde söz ettiren filmler de bulunuyor. Felaket filmleri denilince herkesin hatırında kalmış olan başarılı yapımlardan oluşan bir listeyi sizlere sunuyoruz.Felaket Filmleri listemize YORUM yapabilirsiniz.

Felaket Filmleri

10. Deep Impact – Derin Darbe – 1998 – IMDb:6,1

Deep Impact
Bilim kurgu, dram türleri ile birlikte harmanlanan bir felaket filmi olan Derin Darbe, gökyüzünden dünyaya doğru yaklaşmakta olan bir cismi ve bu cismin dünya üzerinde yol açtığı felaketleri konu alan bir film. Yayınlandığı yıllarda büyük ses getirmişti. Bir kıyamet filminden bahsedildiğinde akla gelen ilk filmlerden birisidir.

9. San Andreas – San Andreas Fayı – 2015 – IMDb:6,1

San Andreas
San Adreas deprem felaketini ve bu felaketin sonuçlarını duygusal bir itfaiye eri olan Tom’un gözünden ele almaktadır. San Adreas fayı büyük bir depreme yol açar ve bütün kent karmaşa içerisindedir.

8. Twister – Kasırga – 1996 – IMDb:6,3

Twister
90’lı yıllarda kasırga, volkan ve benzeri doğa afet felaketleri temalı filmler oldukça büyük ilgi görmüştü. Bunlardan birisi de 1996 yılında çekilmiş olan Kasırga filmidir.Kasırga filmimizin ana konusu isminden de belli olduğu üzere kasırgalar, hortumlar ile ilgilidir. Amerika’nın farklı kentlerinde ortaya çıkan dev hortumlar ile bu kentlerde yaşayan insanların kurtulma çabalarını tatmin edici efektler ile bizlere sunan bir yapım.Filmin biraz daha detayına girersek, kentlerde ortaya çıkan hava olayları ve hortumları önceden belirlemek ve kontrol etmek amaçlı bir sistem bir grup tarafından geliştirilmektedir. Bu grubun icatlarının işe yaraması ve tüm felaketlerin son bulması için ise hortumlar ile baş etmeleri gerekmektedir. Heyecan dolu bir felaket filmi olarak Fırtına aynı zamanda görsel efektleri ile de etkileyici. Gösterime girdiği ilk hafta 41 milyon dolarlık bir rekora imza attığını da söylemeliyiz.

7. War of The Worlds – Dünyalar Savaşı – 2005 – IMDb:6,5

War of The Worlds
Dünya’ya baskın yapan garip yaratıklar ve bu garip yaratıklardan kurtulmaya çalışan bir ailenin yer yer macera dolu yer yer ise heyecanın zirveye tırmandığı bir felaket filmi. Aynı zamanda bir dram ve duygusal sahneleri de ön plana çıkmaktadır.

6. Contagion – Salgın – 2011 – IMDb:6,6

Contagion
Felaket filmleri arasında kesinlikle izlenilmesi gersken başyapıtlardan birisi olarak Salgın, çok kolay bir şekilde hava yoluyla yayılan ve son derece ölümcül olan virüsün dünya üzerindeki etkilerini ele alan bir felaket filmi. Bu salgını durdurmaya çalışan bir grup sağlıkçı ve insanların hayatta kalma mücadelesini konu alan bir film.

5. Independence Day – Kurtuluş Günü – 1996 – IMDb:6,9

Independence Day
Uzaylıların Dünya’yı işgal etmesini konu alan başarılı bir felaket filmi. Heyecan ve felaketin bir arada olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.Her gün sıradan olarak gündüz gece oluyordu fakat bir gün tüm insanlık, gök yüzünde dev ve akıl almaz cisimlerin yaklaştığını görmeye başladı. Kurtuluş Günü filminin hikayesi tam da bu noktadan sonra başlıyor. Dünya’ya yaklaşan bu dev cisim bir uzay gemisidir ve dünya bir tehlike altındadır. Tüm insanlığın birlik olması ve dünyayı kurtarması gerekmektedir. Filmde ayrıca A.B.D’de UFO söylentilerine her daim konu olan Area 51 bölgesinden de söz edilmektedir.

4. World War Z – Dünya Savaşı Z – 2013 – IMDb:7,0

World War Z
Ünlü oyuncu Brad Pitt’in başrolde oynadığı filmde zombiler ile insanların savaşı konu alınıyor. Ancak bu savaş daha farklı. Güney Kore’de bir virüsün insanlara bulaşması ve adeta insanların yaşayan birer zombiye dönüşmeleri sonucunda tüm dünyaya yayılmaya başlamaktadır. Tüm insanlığın bu zombiler ile baş etmesi gerekmektedir.

3. Dawn of the Dead – Ölülerin Şafağı – 2004 – IMDb:7,4

Dawn of the Dead (1)
Uzun süre etkisinde kalacağınız bir zombi istilası filmi izlemek istiyorsanız, Ölülerin Şafağı tam da size göre bir film diyebiliriz.

2. Titanic – Titanik – 1997 – IMDb:7,7

Titanic
Hem bir felaket hem de bir aşk filmi. Titanik kimilerinin defalarca sıkılmadan izlediği efsane bir film. Bir felaket filminde, gerçek aşkı da görmek istiyorum diyorsanız ve henüz bu filmi izlemediyseniz, Titanik hayatınız boyunca unutamayacağınız filmlerden birisi olacak diyebiliriz.

1. Gravity – Yerçekimi – 2013 – IMDb:7,8

Gravity
Özel bir araştırma için uzaya giden bir grup araştırmacının başına gelen felaket olaylar ele alınıyor. Grup uzayda keşif yaparken bu sırada kullanmış oldukları araç ciddi bir zarar görür, bu zarar onların dünyaya geri dönmelerine engeldir ve aynı zamanda dünya ile iletişimleri de kopmuştur. Çaresiz kalan keşif grubunun başına inanılmaz olaylar gelmektedir. Heyecan, gerilim, korku ve felaketler bir arada.

Gelmiş Geçmiş En Heyecanlı Felaket Filmleri Listesine YORUM yapabilirsiniz.

2 comments on "Gelmiş Geçmiş En Heyecanlı Felaket Filmleri Listesi"

  1. Anonymous says:

    bu imd puanı veren hangi malsa, hiç filim zevki yok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *