Film ve Dizilerdeki En Dikkat Çeken Hayvan Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dizi ve filmlerdeki unutulmaz hayvan dostlarımızdan oluşan bir liste hazırlamak istedik.Bir çok hayvan karakter dizi ve filmlerde izleyici tarafından sevilerek izlenmiştir.Listemizi film ve dizilerde yer alan 10 hayvan film/dizisi ve 2 bonus ile sınırlandırdık.Aslında listemiz çok uzuyordu.Sizlerde izlediğiniz film ve dizilerdeki sevdiğiniz hayvan karakteri YORUM kısmını kullanarak bizler ile paylaşabilirsiniz.Listemizde; köpek ve kediler çoğunlukta olmak üzere ayı, balina ve yunus gibi hayvanlarda bulunmaktadır.
Hayvanlar binlerce yıldır insanlarla birlikte yaşıyor, onlara dostluk ediyor. Elbette sanat da hayvan dostlara kayıtsız kalmamış; fotoğraftan resme, şarkılardan filmlere birçok sanat eserinde, çalışmasında hayvanlar kullanılmış. Bu yazıda 10 unutulmaz film kahramanı hayvanı anıyoruz.

 

Film ve Dizilerdeki En Dikkat Çeken Hayvan Karakterleri

 

10. Frasier – 1993/2004 – IMDb:8,0 – Eddie

Frasier eddie
Her ne kadar film kahramanı değilse de bir dizi kahramanı olarak çok ünlü olan Fraiser’in babasının köpeği Eddie de listemize son sıradan da olsa girmeyi hak ediyor. Birçok kere Emmie ödülü alan dizinin ana kahramanlarından biri olan Eddie’siz Fraiser kesinlikle bu kadar sevilmezdi.

 

9. As Good as It Gets – Benden Bu Kadar – 1997 – IMDb:7,7 – Verdell

As Good as It Gets Verdell
Jack Nicholson’un Oscar aldığı Benden Bu Kadar Filmindeki brussel griffon cinsi sevimli, küçük köpek. Gay komşusunun saldırıya uğramasıyla Verdell’a gönülsüz olarak bakmak zorunda kalan Jack Nicholson filmdeki adıyla Melvin hayatının dostluğunu bu minikle kuracağından habersizdir. Çok takıntılı bir adam olan Melvin yolda kaldırım çizgilerine basmadan yürür ve Verdell’in de onunla birlikte çizgilere basmadan yürüdüğü sahne belki de bu filmi Oscar’a götüren en önemli parçalardan biridir.

 

8. Flipper – 1996 – IMDb:5,2 – Flipper

Flipper
Yunus Flipper olmadan bu liste kesinlikle eksik kalırdı. Yüksek zekâları, sevimli görünümleri ve oyunculuklarıyla yunuslar insanoğlunu adeta büyüleyen hayvanlardan biri. Flipper da önce dizi olarak başlayıp sonra beyaz perdeye uyarlanmıştır. Ve bu filmde oynayan yunusun yeteneği tek kelimeyle inanılmazdır!

 

7. Hachiko: A Dog’s Story – Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi – 2009 – IMDb:8,2 – Haçiko

Hachiko A Dog's Story
Sadakati ile sadece Japonların değil tüm dünyanın sevgisini ve hayranlığını kazanmış bir köpek olan Akita cinsi Haçiko’nun hüzünlü öyküsünü anlatan bu film de unutulmazlar arasında. Haçiko rolünü oynayan köpeğin muhteşem rol yapması da bu kahramanın listemizde mutlaka yer almasını gerektiriyordu.

 

6. Hanım – 1989 – IMDb:7,2 – Hanım

Hanım kedi
Türk sinemasının en hüzünlü filmlerinden birinin başkahramanı yaşlı sahibiyle birlikte yaşayan kedi Hanım’dır. Hasta olan sahibinin ölmeden önce Hanım’ı bırakacak yer arayışları, umutsuzlukları, benden sonra ona ne olacak korkuları bu filmi bir kez izleyenin bir daha unutamayacağı kadar içe işler. Yıldız Kenter’in dokunaklı oyunculuğu ve beyaz kedicik Hanım’ın güzelliği ile bu film tek kelimeyle muhteşemdir.

 

5. Free Willy – Özgür Willy – 1993 – IMDb:5,8 – Willy

Free Willy (1)
Bir su parkında hapis yaşayan Orka yani katil balina Willy’nin hüzünlü öyküsü. Ancak Willy küçük bir çocuk olan Jesse ile tanışınca kötü kaderi değişir ve filmin sonunda Willy’nin özgürlüğe yüzüşü de sinemanın unutulmaz sahnelerinden biridir.

 

4. Beethoven – Afacan Köpek Beethoven – 1992 – IMDb:5,5 – Beethoven

Beethoven
Dünyadaki en iri köpek türlerinden birine mensup olan Saint Bernard cinsi yaramaz köpek Beethoven’in ve ona bakan ailenin sevimli, komik maceralarını kim unutabilir ki! Evet, harika bir Saint Bernard olan Beethoven de listemizin en tatlı üyelerinden biri olmayı hak ediyor.

 

3. The Mask – Maske – 1994 – IMDb:6,9 – Milo

The Mask Milo
Başrolünde Jim Carrey’in oynadığı Maske film serisindeki köpek Milo da en az Carrey kadar başarılı oyunculuğuyla unutulmazlar arasında olmayı fazlasıyla hak ediyor. Jack Russel Terrier cinsi Milo sevimli hareketleri ve zekâsıyla film tarihinin en sevilen hayvan kahramanlarından biri.

 

2. L’ours – Ayı – 1988 – IMDb:7,7 Yavru Ayı Youk

L'ours - Ayı
İzleyen herkesi istisnasız gözyaşlarına boğan Ayı filmi sinema tarihinin unutulmazları arasına girmiş, filmde hayatta kalmak için verdiği mücadele anlatılan yavru ayı da filmin en unutulmaz unsuru olarak kalplere kazınmıştır. Film beraberinde filmde oynatılan ayılara nasıl davranıldığı tartışmalarını da getirmiş ve ne yazık ki yavru ayı ve annesi bir süre sonra bakıcıları tarafından öldürülerek hayvan severlerin asla unutamayacağı bir acı olarak tarihe kazınmıştır.

 

1. Lassie Dizi – 1954/1974 – IMDb:6,6 – Lassie

Lassie
İlk olarak 1954 yılında Amerika’da bir diz olarak yayınlanmaya başlayan Lassie’nin başkahramanı collie cinsi bir köpekti. Bu dizi ve Lassie o kadar sevildi ki sonra birçok filmi de çekildi. İlk yayınlandığı günden bu zamana geçen 61 senede popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen collie Lassie doğal olarak listemizin ilk sırasında yer alıyor.

 

Bonus 1: Tarkan Filmi Serisi – 1969/1973 – Can Kurt

can kurt - tarkan
Tarkan çizgi romanından sinemaya uyarlanan Tarkan filmindeki Can kurt karakteri ve Tarkan’ın (Kartal Tibet) atıl kurt repliğini hatırlamayan yoktur sanırım.

 

Bonus2: Çarli İş Başında Dizisi – Çarli

çarli
Star Tv ekranlarında 2 sezon 21 bölümle final yapan bu kısa dizideki Çarli karakterini hatırlamayanımız yoktur sanırım.Ardından Çarli İş Başında dizisi ile devam eden dizideki maymun karakteri izleyici tarafından çok sevilmiştir.

Film ve Dizilerdeki En Dikkat Çeken Hayvan Karakterleri Listemize YORUM yaprak sizlerde film ve dizilerde rol almış favori hayvan karakterlerinizi paylaşabilirsiniz.

A comment on "Film ve Dizilerdeki En Dikkat Çeken Hayvan Karakterleri"

  1. Vedat says:

    Hanım filmi kesinlikle izlenmeli derim.Yıldız Kenter’in oyunculuğuna ve konuya hayran kalacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *