Filmlerdeki Şeytani Palyaçolar

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yanına bir palyaço yaklaştığında tüyleri diken diken olanların Palyaço Fobisi vardır. Bu tür bir korkusu olanların, umarız ki listemizi okurken fobileri derinleşmez!

Palyaço Filmleri

 

10. Killjoy (Oyunbozan) – 2000 – IMDB: 2,5

killjoy
Kült klasik olmaya aday Killjoy, IMDB puanındaki düşüklüğe rağmen, palyaço korku filmleri arasında sağlam bir yere sahiptir. Ardından Killjoy 2 , Killjoy 3 , Killjoy Goes to Hell ve en son olarak bu sene (2016) gösterime girecek olan Killjoy’s Psycho Circus çekilmiştir. Bir iblis olan Killjoy insanların sevgi ve yakınlık ararken yaptıkları kara büyünün bir ürünüdür. O’nu çağıranlar, ruhlarını kaybederek büyük bir bedel ödemektedir.

9. The Clown in Midnight (Geceyarısı Palyaçosu) – 1999 – IMDB: 4,2

the-clown-in-midnight
Çok fazla beklenti içine girmeden ve hayal kırıklığına hazır olarak seyredeceğiniz ama belki de eğlenceli bulacağınız klasik düşük bütçeli bir slasher ( korkunç ölümleri gösteren türde filmler) film. Opera sanatçısı Lorraine soyunma odasında öldürülmüştür. Yıllar sonra Lorraine’nin kızı Kate opera binasının tekrar kullanıma açılması için çalışır. Bazı garip kazalar meydana gelmeye başlar. En azından filmde Christopher Plummer var.

8. Gacy – 2003 – IMDB: 4,7

gacy
John Wayne Gacy gerçek bir seri katildi ve hakkında bazı filmler yapılmıştı. Gacy bir iş adamıydı ve dostlarının partilerinde palyaçoluk yapıyordu. Ama bu görünümünün altında yatan eşcinsel katilden kimsenin haberi yoktu. Yakalandıktan sonra evinden 27 ceset çıkarılmıştı. Gacy hakkında yapılan diğer filmlerde palyaçoluğu, 2003 yılı bu yapımdaki kadar öne çıkmamıştı. Bu hakiki hayat hikayesine dayanan film palyaçoların gerçek hayatta da korkunç olabildiğinin bir göstergesidir.

7. Poltergeist (Kötü Ruh) – 2015 – IMDB: 5,0

poltergeist
Orijinal Poltergeist 1982 de vizyona çıkmıştı. Çıkar çıkmaz da bütün zamanların en fazla bilinen korku filmlerden biri olacağı belli olmuştu. Hatta çekimler sırasında gizemli olaylar yaşandığı söylentileri yayılmıştı. 2015 yılında tekrar çekilen film, bir klasiğin başarılı bir tekrarıydı. Filmin posterinde kullanılan palyaço çok korkunç bulunmuş, hatta dört yaşındaki ikizlerinin filmin posterini gördükten uyuyamadığı konusunda resmi makamlara şikayette bulunan annenin açıklamaları gündeme damgasını vurmuştu. Filmde 3 çocuklu bir aile yeni bir eve taşınır. İlk gece duvarlardan garip sesler gelir. Ailenin oğlu palyaço bebekleri ile dolu bir kutu bulur. Olaylar zamanla ciddileşmeye başlar.

6. 31 – 2016 – IMDB: 5,6

31
Cadılar Bayramından bir gün önce 5 karnaval çalışanı kaçırılır ve hasta ruhlu tiplerin şiddet dolu oyunlarına alet olurlar. Oyunun adı 31 dir. Oyundaki amaç sadist palyaçoların karşısında 12 saat boyunca hayatta kalmaktır. 12 saat hayatta kalmayı başarabilirlerse serbest kalacaklardır.

5. Clown (Palyaço) – 2014 – IMDB: 5,7

clown
Kent Mc Coy her gün karşılaşabileceğiniz emlakçılardan biridir. Bir gün oğlunun doğum günü için palyaço kiralar ama palyaço gelmez. O da müşterilere gösterdiği evlerden birinde bulduğu palyaço giysisini giyer ve yaptığı en büyük hata da budur çünkü palyaço kıyafetini üzerinden çıkaramamaktadır. Filmin posterleri o kadar korkunç bulunmuştu ki İtalya’da sansürlenmek zorunda kalındı. Palyaço’nun yapımcısı Hostel’i çeken Eli Roth.

4. Stitches (Dikişler) – 2012 – IMDB: 5,7

stitches
Komedyen Ross Noble’ın ilk filmidir. Oysa ölüler dünyasından geri gelen palyaço Stitches ile ilgili komik hiçbir şey bulunmuyor. İlk olarak Stitches’ın nasıl öldüğüne bakmak lazım. Çocukların eşek şakasına kurban giden palyaço, korku filmlerinin rutinine uygun olarak uzun süre ölü kalmayacak ve geri gelerek kendisine eşek şakası yapanlardan intikam alacaktır.

3. Killer Klowns from Outer Space (Uzaydan Gelen Katil Palyaçolar) – 1988 – IMDB: 6,1

killer-klowns-from-outer-space
Uzaylı ve Palyaço ! Gerçek bir kült klasik. Film komediye daha yakın. Bütün uzaylılar palyaço kıyafetleri içinde Dünyaya inerler. Uzay araçları bile kocaman bir sirk tentesi şeklindedir. Pamuk şeker silahları, katil gölge oyuncak bebekleri ve içinden garip şeyler çıkan patlamış mısırları ile tam bir delilik halindeler. Ne kadar çılgın olduklarını anlatmak için bir polis memurunun cesedini ventroloğun bebeği olarak kullandıklarını hatırlatalım. Kasabadaki bazı gençler tehlikeyi fark etmiştir ancak kimse onlara inanmamaktadır. 2018 de bir devam filminin geleceği söyleniyor.

2. The Last Circus (Son Sirk) – 2010 – IMDB: 6,6

the-last-circus
Kategorize edersek bu film korku filminden çok drama daha yakındır. Ancak hiçbir şey bu filmi karanlık, rahatsız edici ve dehşete düşeceğiniz içeriğinden uzaklaştıramaz. İspanyada genç bir trapez yıldızı, Natalia, sirkin üzgün palyaçosuna tutku duymaktadır. Ama mutlu palyaço ile evlidir. Üzgün palyaço da Natalia’ya derin bir aşk duymaktadır ve O’nu zalim kocasından kurtarmak istemektedir. Daha sonra insanlığın en karanlık taraflarına şahit olunacaktır.

1. It (O) – 1990 – IMDB :6,9

it
Stephen King’in IT (O) romanı, bir korku klasiğidir. 1986 yılında basılan romanından uyarlanan film ilk olarak TV dizisi haline getirilmişti. Korkunç palyaço Pennywise’ı Tim Curry canlandırıyordu. Pennywise, bir jenerasyonun hemen hemen tamamının palyaçolardan ve bazılarının da sirklerden korkmasına sebep olmuştu. Bu tiple ilgili hiçbir şey komik değildi. Her otuz yılda bir uyanıp, öldürmeye başlıyor ve daha sonra da yine kış uykusuna çekiliyordu. Film boyunca ekranda çok uzun süre kalmamış olmasına rağmen korkutuculuğa hafızalara kazınmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *