Ürkütücü Korku Filmlerinin Korkutan Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sinema hayal dünyasıdır. Gerçeklerden uzaklaşmanın, başka bir dünyaya geçişin kapısıdır. Bu renkli dünyada zaman zaman korkutucu karakterler ortaya çıkar ve seyircide iz bırakır. Bunlardan en ürkütücü olanları kimlerdi dersiniz? Sinemanın uçsuz bucaksız bir deniz olduğunu biliyoruz. Ürkütücü Korku Filmlerinin Korkutan Karakterleri isimli listemizde sadece 10 tane Korkutan karaktere yer verdik.Sizlerde YORUM kısmını kullanarak sinema filminin adı ve karakterinizi bizlerle paylaşabilirsiniz..

Korkutan 10 Sinema Filmi Karakteri

10. Michael Myers:

Cadılar Bayramı (Halloween) serisinin baş kahramanı küçük yaştan itibaren cinayet işlemeye başlar, beyaz bir maske ile dolaşır ve kurbanı nereye kaçarsa kaçsın onu bulur. “Bu Cadılar Bayramı. Herkesin bir güzel korkması lazım!”

9. Alien:

Yaratık filmleri serisinde uzay gemisinde bulunanları doğduklarına pişman eden bu uzaylı yaratık, hiç de barışçıl değildir. Vahşi yaratık uzay gemisindekileri tek tek öldürecektir.
Filmin unutulmayan repliği : “O bir robot! Ah lanet olası bir robot!”

8. Damien:

Korku filmi tarihinde çok önemli yere sahip olan Omen serisinin ilk filminde evlatlık alınan Damien, aslında şeytanın oğludur. Damien’in dadısı, boynuna bir ip geçirip kendisini çatıdan aşağı atmadan önce sarf ettiği şu cümlesi ile hafızalara kazınmıştır: “Bana bak Damien, herşey senin için!”

7. Poltergeist:

1982 yılı yapımı bu Spielberg filminde kötü ruhlar tarafından işgal edilmiş bir evde yaşayan ailenin küçük kızlarının ele geçirilmesi anlatılır. Başrolde, Kötü Ruh vardır. Filmden çok kısa bir süre gerçekten ölen küçük kızın şu repliği unutulmazlar arasındadır : “Buradalar!”

6. Samara Morgan:

Halka filmi gelmiş geçmiş en korkutucu filmlerden biridir. Baş karakter Samara, akıllara sızabilen korkunç bir yaratıktır. Bir videoyu seyreden herkes lanetlenir ve Samara onları öldürür. “Galiba ölmeden önce halkayı görüyorsunuz”

5. Regan MacNeil:

1973 tarihli Şeytan filminin baş karakteri idi. Sanki 12 yaşında bir ergen yeteri kadar korkunç değilmiş gibi, bunun içine bir de Şeytan girmişti. Filmden meşhur bir cümle: “Şeytan çıkarma için ne hoş bir gün!”

4. Hannibal Lecter:

Kuzuların Sessizliği 1991 de çekildiğinde başroldeki katil karakterinin bu kadar sevileceği hiç düşünülmemişti. Parlak psikiyatrist Hannibal Lecter aynı zamanda kurbanlarını yiyen bir seri katildir ve en ünlü cümlelerinden biri şöyledir “Bir sayım memuru bana sorular sormuştu. Ben de güzel bir şarap eşliğinde O’nun ciğerini fava ile yemiştim”.

3. Jack Torrance:

The Shining, Stephen King’in kitabından sinemaya uyarlanmıştı. Başroldeki baba Jack, başlangıçta masum bir aile reisi olarak görünse de , ilerleyen dakikalarda balta ile ailesine saldıran bir manyağa dönüşüyordu. Unutulmayan repliği ise “ Eğlenmeyi de bilmek lazım!” ”

2. Freddy Krueger:

1984 yılında Elm Sokağı Kabusu isimli efsane filmde, yanmış korkunç yüzü ve ucunda bıçakları olan eldiveni ile Freddy, sinema tarihinin en korkunç karakterlerinden biri olarak yer almıştır.
Gençleri rüyalarında yakalayan Freddie, onlar korktukça daha da güçleniyordu. “Ne yaparsan yap, ama uyuma!”

1. Chucky:

Bu korkunç oyuncak bebek ilk olarak 1988 yapımı Çocuk Oyunu isimli filmde göründü. Sevimli bir oğlan çocuğu biçimindeki bu oyuncak, aslında vudu büyüsü yaparak oyuncağın bedenini kullanan bir seri katilin kontrolündeydi.. En ünlü ve hafızlarda yer eden cümlesini hatırlarsınız: “Selam, ben Chucky, oyun oynamak ister misin?”

A comment on "Ürkütücü Korku Filmlerinin Korkutan Karakterleri"

  1. Emre says:

    Jigsaw,Saw serisinin baş karakteri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *