Final Yapmış En İyi Yabancı Diziler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yabancı dizilere yeni başlayacak olan ya da izlediği dizilerin yeni bölümlerini beklerken başka dizilerle zaman geçirmek isteyenler için önemli bir liste hazırladı. Final Yapmış Yabancı Diziler listemize geçmeden önce sadece efsne olmuş 5 diziye yer verdiğimizi hatırlatmak isteriz.Sizlerde sevdiğiniz ve final yapmış yabancı dizinizi YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz. İşte yayınlandığı döneme damga vuran ve final yaptığı için her hafta beklemenize gerek olmayan yabancı dizilerin listesi:

Final Yapmış En İyi Yabancı Diziler

Final Yapmış En İyi 5 Yabancı Dizi

 

5. Breaking Bad

Breaking Bad, 20 Ocak 2008 tarihinde ABD’nin AMC kanalında yayınlanmaya başlayan bir dizidir. Gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olarak gösterilen Breaking Bad, 29 Eylül 2013 tarihinde ekranlara gelen final bölümüyle sona ermiştir.

Breaking Bad Dizi
Breaking Bad dizisinde, Kimya öğretmeni olan Walter White eşi ve engelli oğlu ile sakin bir hayat sürerken ölümcül safhada akciğer kanserini öğrenir. Sonrasında öğrencisi Jesse Pinkman’ın uyuşturucu işine girdiğini öğrenen White, onunla iletişime geçer ve kalan süresinde ailesine miras bırakabilmek için metamfetamin işine girer. Kimya bilgisi sayesinde aranılan meti üreten White kısa zamanda uyuşturucu baronuna dönüşecektir.

4. Dexter

Dexter, 1 Ekim 2006 tarihinde ABD’nin Showtime kanalında yayınlanan bir dizidir. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan dizi 22 Eylül 2013 tarihinde final yapmıştır.

Dexter (1)
Dexter dizisinde, Dexter Morgan Miami polis teşiklatında adli tıp görevlisi olarak çalışmaktadır. Dexter aynı zamanda müthiş bir plan program çerçevesinde çalışan serinkanlı bir katildir. Kurbanlarını özenle seçen Dexter, işinin avantajıyla da yakalanmaktan bir şekilde kurtulur. İnsanlarla iletişim sıkıntısı olan Dexter, babasından öğrendiklerini ilke edinmiştir. Dizi, ürkütücü cinayet sahneleriyle dikkat çekiyor.

3. House

House, 16 Kasım 2014 tarihinde ABD’nin Fox Broadcistng Company kanalında yayınlanmaya başlayan dizidir. Dizi, 21 Mayıs 2012 tarihinde final bölümünü yayınlamıştır.

House (1)
House dizisinde, Dr. Gregory House, Princeton Hastanesi’nde Tıbbi Tanı Uzmanlığı’nın başında yer almaktadır. Son derece takıntılı ve kendini beğenen bir tip olan Dr. House, bulaşıcı hastalıklar konusunda müthiş yeteneklidir. Kimsenin tanı koyamadığı hastalıklara tanı koymayı başaran Dr. House, ekibini de sık sık zor durumda bırakmakta ve sürekli dava edilmektedir. Bu müthiş doktorun tavırları sizi de etkileyecek.

2. Prison Break

Prison Break, 29 Ağustos 2005 yılında yayın hayatına başlayan, ABD’nin FOX kanalında yayınlanan bir dizidir. Dizinin final bölümü 15 Mayıs 2009 tarihinde ekranlara gelmiştir.

Prison Break
Prison Break dizisinde, bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield, idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln’u kurtarmak için yasal yollar tükenince göstermelik bir banka soygunuyla hapis cezası alır. Abisi ile aynı hapishaneye gönderilen Michael burada müthiş bir kaçış planını uygulamaya koyar. Bu mükemmel diziyi izlerken adeta yerinizde duramayacaksınız.

1. Lost

Lost, 22 Eylül 2004 yılında ABD’nin ABC kanalında yayınlanmaya başlayan dizisidir. Dizinin final bölümü 23 Mayıs 2010 tarihinde ekranlara gelmiştir.

Lost (1)
Lost, Avustralya’dan ABD’ye giden uçağın nedensiz bir şekilde bir adaya düşmesiyle başlar. Olaydan mucize eseri 48 kişi kurtulur ancak bu gizemli adada yaşayacakları olaylar sonucunda adada kalıcı olduklarını anlarlar. Her bölümde müthiş soru işaretleri akılda bırakan dizi dünyada en fazla izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır.Final yapan ve büyük kitlelere ulaşan ilk 5 dizi bu şekildedir. Bu dizilerin yanı sıra OZ, The Wire, Spartacus, Seinfeld, The Sopranos, Six Feet Under, Band of Brothers, Rome, Fringe, Scrubs gibi final yapmış olan mükemmel dizilerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Sizlerde sevdiğiniz ve final yapmış favori yabancı dizinizi YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

TAGS

2 comments on "Final Yapmış En İyi Yabancı Diziler"

  1. en iyi yabancı diziler says:

    spartacus ve OZ da bu listeye dahil olabilir

  2. Hatice Cırık says:

    Öz un bu listeye eklenmesi gerekli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *