Fırıldak Ailesi Orta Dünya Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Gün geçtikçe en çok tercih edilen filmler arasında yer alan animasyon filmlerinin seyirci sayısı sürekli artmaktadır. Animasyon filmlerinin ilk çıktığı zamanlar sadece çocuklara yönelik olduğu gibi yanlış bir ön yargı olmasına karşın günümüzde bu düşünce çoktan yıkılmış durumdadır. Çocuklar tarafından büyük ilgi gören animasyon filmleri artık yetişkinler tarafından da en çok izlenen filmler arasında yer alıyor. Animasyon filmleri seyircisini izlerken hem düşündürüyor hem de güldürüyor. Her yaştan insanın keyif ile izleyebileceği animasyon filmlerine bu kez bir Türk yapımı olan Fırıldak Ailesi Orta Dünya filmi ekleniyor. Türk televizyon tarihinin ilk çizgi dizisi olan Fırıldak Ailesi bu kez seyirci karşısına Fırıldak Ailesi Orta Dünya ismi ile beyaz perde de çıkıyor.

Fırıldak Ailesi Orta Dünya filminin senaryosu ise usta karikatürist Varol Yaşaroğlu’na ait. Hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden Fırıldak Ailesi Orta Dünya filmi izleyiciye eğlenceli vakit geçirteceğe benziyor. Daha önce televizyon da çizgi dizi olarak karşımıza çıkan Fırıldak ailesi izleyici tarafından büyük beğeni toplamıştı Fırıldak Ailesi Orta Dünya ekibinin sinemada da en az dizide ki kadar beğenileceği düşünülmektedir. Filmin yayınlanan fragmanı ile durdurun dünyayı inecek var ve dünya dursa da onlar döner sloganları seyirci tarafından büyük dikkat çekmektedir. Uzun zamandır animasyon severler tarafından merakla vizyona giriş tarihi beklenen Fırıldak Ailesi Orta Dünya filminin vizyona giriş tarihi ise 3 Şubat 2017 olarak belirlendi. Filmin yönetmen koltuğunda ise Haluk Can Dizdaroğlu ve Berk Tokay oturmakta.

Fırıldak Ailesi Orta Dünya filmin de yer alan karakterler ise bir çok usta isim tarafından seslendirmektedir. Fırıldak Ailesi Orta Dünya filminde Murat Boz, Esen Yenenler, Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Mahmut Tuncer gibi ünlü isimler de karakterleri seslendirenler arasında bulunmaktadır.

Fırıldak Ailesi Orta Dünya Animasyon Filmi Konusu:

İzleyiciye bol kahkalı dakikalar geçirtmeyi hedefleyen Fırıldak Ailesi Orta Dünya filmininin konusu ise oldukça ilginçtir. Fırıldak Ailesi Orta Dünya animasyon filmin de orta halli bir yaşam biçimine sahip olan Fırıldak ailesinin komik maceraları anlatılmaktadır. Yıldız Fırıldak ve Sabri Fırıldak çifti üç çocuğu Afet, Zeki, Tosun ve Yıldız Fırıldak’ın annesi Dürdane Fırıldak ile yaşamaktadır.

Çevrelerine karşı duyarsız olan Fırıldak ailesi üyeleri etraflarında olan tuhaf olayların farkına varmadan kendi hallerinde hayatlarını sürdürmektedirler. Umursamaz tavırları ile kendi keyiflerine düşkün olan Fırıldak ailesi kendilerine gittikçe yaklaşan tehlikenin farkında bile değillerdir. Fırıldak ailesinin evlerinin yakınında sihirli bir orman bulunmaktadır. Bu sihirli ormandan giderek büyüyen ve her şeyi içine çeken kötülük dolu bir karanlık etrafa yayılmaktadır. Okeye dördüncü oyuncuyu arayacak kadar rahat tavırlar içerisinde olan Fırıldak ailesi ise hiç bir şeyin farkında olmadığı gibi bu durumu da fark etmez.

Fırıldak ailesinin erkek bireyleri bir sabah uyandığın da evde ki kadınların olmadığını fark ederler. İlk başta olaylara anlam veremeyen Fırıldak ailesinin erkekleri daha sonra olayların yavaş yavaş farkına vararak köyde ki bütün kadınların kaçırılmış olduğunu anlarlar. Bu durumun üzerine Sabri Fırıldak arkadaşlarını toplar ve kadınları nasıl bulacakları ile ilgili planlar yapmaya başlar. Kadınları kurtarmak için aramaya çıkan Sabri Fırıldak ve köyün diğer erkekleri kötülüklerle dolu olan büyülü ormana doğru sürüklenirler. Bu tılsımlar ile dolu ormanda kadınları kurtarmak için büyük mücadele veren erkekler kötülere karşı savaşmak zorundadırlar.

Fırıldak Ailesi Orta Dünya Animasyon Filmi Karakterleri:

 

Sabri Fırıldak:


Sabri Fırıldak karakteri Fırıldak Ailesi Orta Dünya filminin baş kahramanlarındandır. Sabri Fırıldak, Fırıldak ailesinde ki baba karakterini oluşturmaktadır. Orta gelir düzeyine sahip olan Sabri Fırıldak çevresine karşı duyarsız bir birey olduğu kadar aynı zamanda komik bir karakterdir.

Yıldız Fırıldak:


Sabri Fırıldak’ın eşi olan Yıldız Fırıldak karakterini ise üç çocuk annesi eşini her hali ile seven bir ev hanımıdır.

Dürdane Çektir:


Yıldız Fırıldak’ın annesi Sabri Fırıldak’ın ise kaynanası olan Dürdane Çektir karakteri damadı ile sıkça fikir ayrılığına düşen bir karakterdir.

Afet Fırıldak:


Sabri Fırıldak ve Yıldız Fırıldak çiftinin kızları olan Afet Fırıldak karakteridir.

Zeki Fırıldak:


Fırıldak ailesinin büyük erkek çocuğu olan Zeki Fırıldak Karakteridir.

Not: Karakter resimleri Tv Programındaki görsellerdir.

 

Fırıldak Ailesi Orta Dünya Filmi Teknik Detay:

Seslendirme Ekibi: Oğuzhan Koç , Eser Yenenler , Bülent Kayabaş , Murat Boz , İbrahim Büyükak
Yönetmen: Haluk Can Dizdaroğlu, Berk Tokay
Tür: Animasyon ve Aile
Yıl: 2017

Fırıldak Ailesi Orta Dünya Animasyon Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *