Forever Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

ABC kanalında yayınlanmaya devam eden Forever doğaüstü olayları konu alan bir dizi. Eylül 2014 de başladı . Amerika Birleşik Devletlerinde televizyon eleştirmenleri ikiye bölünmüştü, kimi dizinin diğer suç dramlarını andırdığını iddia ediyor, kimileri de sezonun en iyi serilerinden biri olduğunu savunuyordu. Uluslararası seyirci açısından ise dizi beğenilmişti, özellikle Fransa ve İspanya’da çok tutuldu. Yine de 1 sezon sonunda diziye son verildi. Dünya çapında hayranları hala dizinin tekrar ekranlara gelmesi için kampanyalar yapıyor.

Forever Dizi Konusu:

forever-konusu
Hikayenin odak noktası Dr. Henry Morgan. Henry suç davalarına konu olan durumlarda ölülerin incelemesini yapmakla sorumlu. Aslında O’nun çözmeye çalıştığı durum kendi ölümsüzlüğü. Evet Henry ölümsüz, daha doğrusu ölüyor ama her seferinde bir su kenarında çıplak olarak hayata dönüyor. İlk ölümü, Afrikalı köleleri serbest bırakmaya çalışırken 200 yıl önce gerçekleşmiş. Doktor aynı zamanda yaşlanmıyor da. Uzun yaşantısı Ona hem geniş bir bilgi dağarcığı hem de karşılaştığı insanları hemen etkileyen bir gözlem gücü kazandırmış. Etkilediği kişilerin başında New York Polis Merkezi dedektifi Jo da var. Jo’nun yardımıyla Henry Morgan karşılaştığı suç dosyalarını çözmeye çalışmaktadır.

Forever Dizi Oyuncuları:

forever-oyunculari

Ioan Gruffudd, Alana de la Garza, Joel David Moore, Donnie Keshawarzi, Lorraine Toussaint ve Judd Hirsch

Forever Dizi Karakterleri:

Doktor Henry Morgan (Ioan Gruffudd) :

forever-henry-morgan

1779 doğumludur. Yani yüzyıllardan bu yana hayattadır ve her seferinde su kenarında yeniden doğmaktadır. 1814 de ilk ölümü meydana gelmiştir. Sürekli ölüp yeniden dirilmek O’nun tıbbi bilgisini çok geliştirmesine sebep olmuştur. Henry iki kez evlenmiştir. Ölümsüz olmadan evvel evlendiği eşi Nora, Henry’yi bir tımarhaneye kapatmıştır. İkinci eşi Abigail ile İkinci Dünya Savaşı esnasında tanışmış ve 1984 yılına kadar da evli kalmıştır. Ama doktor hep aynı yaşta kaldığı için Abigail O’nun yanında çok yaşlı durmaya başlamış ve uzaklaşmıştır. Henry genel olarak bir çok konuda, yaşadığı yılların yardımıyla oldukça bilgilidir ama modern popüler kültürü takip edememektedir. Cep telefonlarından hoşlanmaz. Sadece mecbur kalırsa kullanır.

Dedektif Jo Martinez (Alana de la Garza) :

forever-jo-martinez
Ölen insanları laboratuvarda incelerken Henry^nin inanılmaz ve detaylara dayanan tıbbi bilgisi karşısında Jo’nun aklı oldukça karışmaktadır. Henry’yi garip bulmasına rağmen cinayetleri çözerken O’nun içgüdülerine çok güvenmektedir. Jo, avukat olan kocasını beklenmedik bir kalp krizi ile kaybetmiştir.

Abraham Morgan (Judd Hirsch) :

forever-abraham-morgan
Henry Morgan’ın sırdaşı ve evlatlık oğludur. 2. Dünya Savaşında Yahudi toplama kampından kurtarılmıştır. Henry ve eşi Abigail O’nu evlat edinmiştir. Bir antika dükkanı vardır ve Henry bu dükkanın bodrumunu ölümsüzlük konusunu araştırmak için kullanmaktadır.

Yayınladığı zaman beğeni kazanmış olan dizi, ilginç konusu ve iyi oyunculukları ile keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.

Forever Dizi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *