Fresh Off the Boat Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Fresh off the boat konusu ve karakterleri ile bir komedi dizisinde beklenilen her şeyi veriyor gibi duruyor. ABD yapımı olan film Eddie Huang’ın aynı isimle çıkardığı kitabının bir uyarlamasıdır. ( Eddie Huang’ın gerçek hikayesini anlatmaktadır. ) ABC kanalından yayınlanan dizi ilk bölümünü 4 Şubat 2015 tarihinde izleyicilerle buluşturdu ve bu tarihten sonra her bölümünü ortalama 7 milyon kişi seyretti ki bu oldukça iyi bir rakam. İkinci sezonunu 7 Mayıs 2015 tarihinde onayını alan ve ikinci sezonuna daha büyük umutlar ve seyirci kitlesi ile giren dizinin 3. sezonu için onay aldığını söylemekten mutluluk duyuyoruz. Çekimleri Orlando, Florida’da olan dizinin yapımcılığını Eddie Huang, Nahnatchka Kahn, Melvin Mar ve Jake Kasdan üstlenmektedir. Aynı zamanda senaristliğini de Nahnatchka Kahn ile birlikte üstlenen Eddie Hunang dizinin her şeyini sahiplenmiş ve kendi imkanları ile kendi hayatını izletiyor desek yanlış olmaz sanırım.

Fresh Off the Boat Konusu

fresh-off-the-boat-dizisi
Fresh off the boat konusu bakımından gayet basit bir hikayeyi ele alıyor fakat bunu işleyiş bakımından ele aldığımızda önümüze seyrederken gayet keyifli dakikalar geçireceğimiz bir 45 dakika çıkıyor. Hikaye, 1995 yılında geçiyor. Hikayenin baş karakterlerini çinli bir aile fertleri oluşturuyor. Özellikle 12 yaşındaki oğulları Eddie ( Hudson Yang )’ nin baş rolünde geçen hikayenin detaylı konusu ise şöyle; Yıllarca Washington’da yaşayan Taiwanlı bir aile de ailenin erkeği olan Louis Huang’ın Orlando’da western tarzı bir restoran açmak istemesi ve tüm aile Orlando’ya taşınmaları ve Huang ailesinin başından geçen olayları anlatıyor. Dizi daha çok 12 yaşında ki en büyük oğul olan Eddie Huang’ın etrafından gösteriliyor. Hip- hop’a ilgi duyan Eddie’nin ailesi bu kültüre ne kadar yabancı olduklarını tahmin etmek zor değil. Daha önce Washington’da bir çin mahallesinde yaşamlarını sürdüren aile, Orlando’ da farklı bir kültüre geçiş yaparlar ve bu kültür karşısında nasıl hayatta kaldıklarını ekran karşısında izleme fırsatı buluyoruz.

Fresh Off the Boat Oyuncuları

fresh-off-the-boat

Fresh off the boat konusu dediğimiz zaman bu şekilde özetleyebiliyoruz. Peki bu basit hikayenin oyunculuklarını kimler yapıyor? İlk olarak ailenin babası ( Louis ) rolünü Wet Hot American Summer dizisinden tanıdığımız sempatik bir oyuncu olan Randall Park canlandırıyor. Ailenin annesi olan Jessica Huang karakterini se Eastsiders, Franklin & Bash gibi dizilerde baş gösteren Constance Wu canlandırıyor. Dizide oldukça sert bir karaktere bürünen Constance oyunculuğunun hakkını veriyor diyebiliriz. Hikayenin baş karakteri olan Eddie Huang’ı ise Hudson Yang adlı oyuncu hayat veriyor ve kendisinin ilk ciddi projesi olduğunu belirtmekte fayda var. Hikayenin diğer karakterleri olan Emery ve Evan kardeşleri ise Forrest Wheeler ve Ian Chen canlandırıyor.

fresh-off-the-boat-konusu

Fresh off the boat, on iki bin kişinin oylarıyla 10 üzerinden 8,0 gibi bir oy alarak ne kadar kendini kanıtlıyor olsa da hala hak ettiği ilgiyi dış pazarda almış sayılmaz. Gitgide daha da popülerleşen dizi ileriki sezonlarda hak ettiğini tam olarak alacak gibi duruyor. Son olarak ailenin açtıkları restoranın adı : Cattleman’s Ranch Steakhouse

Fresh Off the Boat Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *