Fringe Dizisi Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Amerikan yapımı bilim kurgu dizisi Fringe konusunu irdeleyeceğimiz yabancı dizi tanıtımı bölümüne hoş geldiniz.9 Eylül 2008 tarihinde FOX ekranlarında yayın hayatına merhaba diyen Fringe 18 Şubat 2013 tarihinde final yapmıştır. Fringe dizisi 5 sezonda toplamda 100 bölüm olarak çekilmiştir. Fringe dizisinin çekim mekanları ise Toronto, New York, Vancouver, Britanya Kolumbiyası ve Kanada dır. Ortalama 50 dakika süren Fringe dizisi özellikle dizide geçen esrarengiz sembolleri ile merak uyandırmıştır. İsterseniz Fringe Dizisi konusuna bakmadan önce dizideki esrarengiz semboller ve anlamları isimli yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Fringe Dizisi Konusu:

fringe-konusu
FBI dünya çapında açıklanamayan olayları aydınlatmak için Boston, Massachusett merkezli Fringe adında bir ekip kurmuştur. Bu açıklanamayan esrarengiz olaylara örnek vermek gerekirse yeni doğan bir bebeğin inanılmaz derecede hızlı büyüyerek (5 dakika gibi bir sürede) yaşlanarak ölmesi verilebilir. FBI’da özel ajan olarak görev alan Olivia Dunham, metafizik üzerine araştırmalarda bulunan bilim adamı Walter Bishop ve bilim adamının oğlu Peter Bishop’ın esrarengiz olayları araştırması konu edilen dizinin yapımcıları diziyi The X-Files’dan ilham alarak tasarladıklarını ancak çok farklı bir tarza döndüğünü belirtmiştir. Fringe dizisinde esrarengiz olaylar, hastalıklar, paralel evren gibi bir çok konu işlenmektedir.

Fringe Dizisi Oyuncuları:

fringe-oyunculari

Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble, Jasika Nicole, Lance Reddick, Blair Brown, Kirk Acevedo, Seth Gabel ve Mark Valley

Fringe Dizisi Karakterleri:

Olivia Dunham:

fringe-olivia-dunham
FBI’ın kurmuş olduğu Fringe Bölümü’nde çalışan bir ajanımız çılgın bilim adamı Walter Bishop’un zeki oğlu Peter Bishop’ın kız arkadaşıdır. Dizide Olivia Dunham karakterine aslen Estonya kökenli olan Avustralyalı güzel aktris Anna Torv can vermektedir.

Peter Bishop:

fringe-peter-bishop
Fringe Bölümü’nde danışmanlık yapan Peter Bishop bilim adamı Walter Bishop’un oğludur. Olivia Dunham ile de arkadaşlık yapan karakterimiz bu bölüme yasa dışı olarak dâhil olmuştur. Kanadalı-Amerikan oyuncu Joshua Jackson bu karakteri canlandırmıştır.

Walter Bishop:

fringe-walter-bishop
Üstün zekâ ve yaratıcılığı sayesinde Fringe Bölümü’nde danışmandır. Esrarengiz olayları bilim eşliğinde çözmeye çalışan Walter Bishop karakterimize Avustralyalı oyuncu John Noble can vermiştir.

Phillip Broyles:

fringe-phillip-broyles
Fringe Departmanının en üst düzey yetkilisidir. Phillip Broyles karakterini Lance Reddick üstlenmiştir.

Astrid Farnsworth:

fringe-astrid-farnsworth
Olivia ve Walter’ın asistanı olan ajandır. Oyuncu Jasika Nicole bu karaktere hayat vermiştir.

Nina Sharp:

fringe-nina-sharp
Amerikan tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu Blair Brown tarafından canlandırılan Nina Sharp Frine Departmana yardım etmektedir. Walter’ın eski ortağı William Bell’in şirketinde CEO’dur.Walter ve William ile uzun süredir tanışmaktadır.

Fringe Dizisi Müzikleri:

Fringe Dizisi Sezon Müzikleri:

Fringe Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *