FX’ten Muhteşem Mini Dizi: Taboo

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yayınladığı dizilerle dikkat çeken FX, yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Bu yıl FX ekranlarına gelmesi beklenen mini dizi Taboo, dikkat çekecek türden bir dizi olarak görünüyor.

Taboo Dizisi Konusu

Taboo dizisi, yapımında son aşamaya gelinen bir yapım. Dizi, 1813 yılında geçecek ve İngiliz James Keziah Delaney isimli bir maceraperesti merkezine alacak. Bu maceraperest, kendi gemisini yaparak bu gemilerin sayısını arttırır ve bilinmeyen ufuklara doğru yolculuğa çıkar. Afrika’ya ulaşan James, bölgenin zenginliklerinden faydalanarak Londra’ya geri döner.

taboo dizi

James, babasının ölüm haberini aldıktan sonra sarsılır ve yasal olmayan yollardan elde ettiği 14 elmasla birlikte Afrika’dan dönecektir. Uzun yıllardır ondan haber alamayan kişiler onu çoktan ölü ilan etmiştir. Bir yandan ticari imparatorluğunu kurmaya çalışan James, bir yandan da ailesinin başına gelen kötü şeylerden sorumlu tuttuğu kişilerden intikam almaya yemin etmiştir.

Taboo, görsel açıdan son derece önemli bir yapım olacak gibi görünüyor. Tarihsel dokunun kullanıldığı bu yapımda, sömürgecilik konusun da ön plana çıkarılacağı bildiriliyor. Sömürgeci devletlerin politikalarına karşı mesajlar içerecek bu yapım, yayınlanan fragmanı ile birlikte dikkat çekmeye başarmıştır.

Taboo Oyuncular ve Yapım Bilgileri

Taboo dizisinin yaratıcısı olan Steven Knight, aynı zamanda bu dizinin yapımcılığını da üstleniştir. Dizinin yapımcı kadrosunda Ridley Scott’un bulunması da dikkat çekiyor. Dizinin oyuncuları ve üstlenecekleri roller şu şekilde olacak:

taboo dizisi konusu

Tom Hardy – James Keziah Delaney
Leo Bill – Wilton
Richard Dixon – Petifer
Oona Chaplin – Zilpha Grey
David Heyman – Brace
Danny Ligairi – Martinez
Jonathan Pryce – Sir Stuart Strange

Son yılların ön planda olan ve beğeni toplayan aktörlerinden olan Tom Hardy’nin başarılı olması da dizinin dikkat çeken yönleri arasında yer alıyor. 8 bölüm süreceği açıklanan ve her bölümü film tadında olan bu yapımı merakla bekliyoruz.

 

Taboo Fragman:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *