Gerçek Hikayelere Dayanan Korku – Gerilim Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Korku – gerilim filmlerini seven birçok izleyici kitlesi vardır. Bazen izlerken yerimizden fırlarız, bazen yüzümü ellerimizle kapayıp bakmaya bile korkarız. Ancak korku – gerilim filmlerini daha da etkileyici yapan şeylerin başında ”Gerçek Hikayelere Dayanmaktadır” yazısı ile başlaması gelir. Bu yazı ile başlayan film, izleyiciyi daha fazla korkutur ve etkiler.Gerçek Hikayelere Dayanan Korku – Gerilim Filmleri listemize YORUM yapabilirsiniz.

İşte ”Gerçek Hikayelere Dayanan” 8 korku – gerilim filmi;

8. An American Haunting – Amerikan Büyüsü – 2005 – IMDb: 5.0

An American Haunting
Gerçek hikayelere dayanan, etkileyici bir korku filmi. Film Red River bölgesinde yaşayan bir ailenin başından geçenleri konu alıyor. Bell ailesinin çiftliklerin de tuhaf şeyler yaşanmaya başlar. Kaynağı belirsiz sesler, sarı gözleri olan bir kurt ve siyahlar içinde küçük bir kız ortalıkta dolanmaya başlar. Bu küçük kızın görüntüsü evin kızı Betsy’yi rahatsız etmeye başlar. Bu varlıklar özellikle Betsy’yi hedef alırlar ve saldırıları zamanla, daha güçlü ve korkunç bir hale gelir.

7. Eaten Alive – Krokodil – 1976 – IMDb: 5.4

Eaten Alive
Gerçek hikayelere dayanan filmde, korku, gerilim ve işkence bir arada servis ediliyor. İzleyenlerin canını sıkacak nitelikle görüntülere sahip olan filmde, bir psikopat varlıklarından rahatsızlık duyduğu insanları, bataklıkta beslediği korkunç timsahlara, yem olarak vermektedir. Bol kanlı sahneleri, gerilim ve yaşam savaşı hoşunuza gidiyorsa, bu film size göre.

6. Open Water – Açık Deniz – 2003 – IMDb: 5.7

Open Water
Chris Kentis’in hem senaristliğini, hem de yönetmenliğini yaptığı ve gerçek bir hayat hikayesine dayandığı söylenen korku gerilim filmi. Filmde Karayipler’de tatil yapan Susan ve Daniel çiftinin başından geçen korku dolu yaşam savaşı konu ediliyor. Çift tatilde geçen günlerinde bir dalış gezisi gerçekleştirmek isterler. Bunun ne kadar yanlış bir karar olduğunu, yanlış hesapları sonucu okyanusun ortasında kalınca anlarlar. Artık tek umutları, onları getiren teknenin geri gelip onları kurtarmasıdır. Bu bekleyişe vahşi köpekbalıkları da dahil olunca, zorlu bir hayatta kalma mücadelesi başlar.

5. The Possession – Şeytan Tohumu – 2012 – IMDb: 5.9

The Possession
Yaşanmış olaylardan uyarlanmış filmde, bir süre önce boşanmış çift Clyde ve Stephanie ufak çaplı sürtüşmeler yaşamaktadır. Kızları Emily ve Hannah ise, anne ve babalarının ayrı yaşamaları yüzünden, sıkıntılı günler geçirmektedir. Küçük Emily babasını çok sevdiği için, ailenin yeniden bir araya gelmesini dilemektedir. Clyde, haftasonu beraber olmak için kızlarını yanına alır. Yolda, eski eşya satışı yapan bir evde dururlar. Antikaların satıldığı bu evde, Emily ahşap ve oymalı ilgi çekici bir kutuyu alır. Kısa sürede bu kutuya ilgisi ve bağlılığı çoğalır. Emily kutuya bağlandıkça, davranışlarında da ciddi değişiklikler görülmeye başlanacaktır. Bu değişiklikler arkası kesilmeyecek, birçok tuhaf olayın meydana gelmesine sebep olacaktır.

4. Wolf Creek – Kurt Kapanı – 2005 – IMDb: 6.3

Avustralya’da terk edilmiş bölgelerde yaşanan gerçeklere dayanan, sağlam bir korku, gerilim filmi olan Wolf Creek, gördüğü ilginin üzerine 2013 yılında ikinci film ile izleyicinin karşısına çıktı. İki filmde de olumlu yorumlar alan yapımcılar, bundan hoşlanmış olacak ki 2016 sonuna doğru 3. filmi bitirmeyi planlıyorlar. Film, Avustralya’da terk edilmiş bölgelerde, üç üniversiteli Liz,Ben ve Kristy’nin Wolf Creek Ulusal parkında bulunan meteor kraterini görmek için tatile gelmeleriyle başlıyor. Krateri bulan grup, geri dönmek istediklerinde araçlarının sebepsiz şekilde çalışmadığını görür. Bomboş ve devasa alanda bir başlarına kalan grup, çaresizce birilerinin gelip kendilerini kurtarmasını beklerler. Karanlık çökmeye başladığında, oranın yerlisi Mick grubu kamyonu ile kurtarır. Geceyi birlikte geçirirler ve sabah olduğunda Mick’in niyetinin gitmelerine izin vermek olmadığı anlaşılır. Bu andan itibaren vahşet dolu bir kaçış hikayesi başlar.

3. The Mothman Prophecies – Gecenin Nefesi – 2002 – IMDb: 6.5

The Mothman Prophecies
Gerçek bir hikayeye dayanan filmin hikayesine bakıldığında, West Virginia bölgesinde 1966,1967 yılları arasında 13 ay boyunca görülen ve tanımlanamayan, büyük kanatlı bir yaratık rapor edilmiş. Halk, bu isimsiz yaratığa güve adam ismini vermiş. Yine aynı yıl, aynı bölgede bulunan Ohio nehri üzerindeki Silver Bridge köprüsü çökmüş ve 46 kişinin ölümüne neden olmuştur. Bu hikayeden uyarlanan filmde ise, gazeteci John Klein’in hayatı karısıyla birlikte geçirdiği bir kazan sonra alt üst olur. Karısı Mary, yolda bir şey gördüğünü düşünerek, çarpmamak için çabalarken yaşanan kazada yaşamını yitirir. John karısının ölümünden sonra, çizdiği resimleri görür. Resimde tuhaf siyah bir yaratık vardır. John bunun kaza gecesi karısının yolda gördüğü şey olduğunu fark eder. Bu olaydan iki yıl sonra iş için Virginia’ya yola çıkan John esrarengiz bir şekilde kaybolarak, kendini gideceği rotaya tamamen ters bir yerde bulur. Bulunduğu yer ürkütücü ve korkunçtur.

2. Them – (ils) Onlar – 2006 – IMDb: 6.5

Them
Film iddialara göre Çek Cumhuriyeti’nde tatil yapan bir çiftin, üç genç tarafından öldürülmesine dayanıyor. Anca hala bu iddiayı kanıtlayacak bir ipucuna rastlanmamış. Filmde, Clementine ve kocası Lucas, Snagdow’daki gözlerden uzak bir evde yaşamaktadır. Clementine bir gece tuhaf seslere uyanır. Lucas’ı uyandırır ve sesin ne olduğuna bakmak için dışarı çıkarlar. Dışarı çıkan çift, arabalarının çalındığını fark eder. Çift çok geçmeden yalnız olmadıklarını anlayacaktır. Yardım çağırmak için denedikleri telefonları kesilir ve dışarıda tuhaf ışıklar belirdiğini fark eden çift, bodruma saklanarak bir şekilde yardım çağırmanın yolunu bulmaya çalışırlar. Eğer yardım bulamazlarsa, tüyler ürperten dehşet dolu bir gece onları bekliyor olacaktır.

1. Dead Ringers – Ölü İkizler – 1988 – IMDb: 7.3


Korku – Gerilim Filmleri türündeki filmde; Jinekolog ikiz kardeşlerin hayatını anlatan gerilim filmi, aldığı yüksek puanlarla sinema dünyasındaki yerini hala koruyor. Filmde Elliot ve Beverly, gizli seks oyunlarında aynı kadınları paylaşmaktadır ve bu ikizler sert bir dönemece gelmek üzeredirler. İkizlerden cesaretli olanı, baştan çıkardığı kadınlarla vakit geçirir. Sıkıldıkça onları çekingen ikizine bırakmaktadır. Kadınları kandırmaya yönelik kurdukları bu düzen, utangaç kardeşin güzel aktris Clair’e aşık olması ve onun sadece kendinin olmasını istemesiyle bozulur.

Korku – Gerilim Filmleri listemize YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *