Girlboss Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Nasty Gal isimli giyim markasının yaratıcısı Sophia Amoruso tarafından kaleme alınan ve oldukça uzun çok satanlar listesinin başlarında bulunan otobiyografi formatındaki Girlboss adlı kitaptan aynı isimle ekranlara uyarlanan dizi 21 Nisan tarihinden itibaren tüm bölümleri ile birlikte Netflix platformunda izleyici ile buluşmuştur. Dizinin ilk sezonu çoğu diziden de alışkın olduğumuz gibi 13 bölümden oluşmaktadır. Bölüm gösterim süreleri ise 24-29 dk. aralığında değişmektedir. Girlboss konu itibariyle komedi – drama olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Dizinin senaryosu 30 Rock, New Girl gibi dizilerden tanıdığımız Kay Cannon’un kaleminden çıkma. Yapımcı kadrosuysa oldukça sağlam; Charlize Theron, Christian Ditter, Jake Fogolnest, Bretney Segal, Johny Lee, Spike Allison Hooper gibi isimlerden oluşmaktadır.

Girlboss Dizisinin Konusu:


Girlboss, internet üzerinden kıyafet satmakla işe başlayıp daha sonra bir markaya dönüştüren Sophia Amoruso’nun gerçek kariyer hikâyesini konu alıyor. Sophia Amoruso (Britt Robertson), okulu yarıda bırakmış, hiçbir işte uzun süre kalmayı beceremeyen, yetişkinlikle alakası olmayan bir kişidir. Babasıyla arası iyi olmayan Sophia, babasıyla görüşmemek için elinden geleni yamaktadır. Son işinden de yeni ayrılmış olan Sophia kendini bir vintage dükkanda bulur ve değerli bir ceketi ucuz bir fiyata satın alır. Daha sonra eBay’de gezerken satılan ürünleri görüyor ve satın aldığı ceketi güzel bir fotoğrafla eBay’de “Nasty Gal” isimli bir sayfada açık artırmaya koyuyor. Gelen teklifler sonucu Sophia’nın hayatı değişmeye başlıyor. Sophia’nın Betty Davis’in çıkardığı Nasty Gal adlı albümden esinlenerek kurduğu bu sayfa; zaman içinde bir sürü insanın takip ettiği, çeşitli sosyal medya siteleri aracılığıyla dünyanın her yerine ulaşan bir platform haline dönüşür. Sophia, eBay’de bir vintage ürün satıcısı iken sayfasının giderek büyümesiyle birlikte artık kendi işinin patronu olmuştur. O dükkan şimdilerde 350 çalışanlı kocaman bir şirket olmuştur. Sophia ise 30’lu yaşlarında milyon dolarlık şirketin sahibi olmuştur.

Girlboss Dizisinin Oyuncu Kadrosu:

Dizinin başrolünde Under The Dome, The Secret Circle başta olmak üzere birçok dizi ve filmde rol alan Britt Robertson dikkat çekiyor. Birçok kişinin tanıdığı güzel oyuncu diziye ayrı bir renk katacak gibi gözüküyor. Ayrıca dizide Britt Robertson’a; Ellie Reed, Alphonso McAuley, Johhny Simmons, ve Dean Norris eşlik ediyor.

Kendisini Life Unexpected, Under The Dome, The Longest Ride, The First Time gibi başarılı dizi ve filmlerden tanıdığımız güzel oyuncu Britt Robertson dizide Sophia Amoruso karakteriyle karşımıza çıkıyor. Sophia, okulunu bırakmış, evi terk etmiş babasıyla arası pekiyi olmayan, hiçbir işte dikiş tutturamayan, hayatı rastgele yaşayan biridir. Sophia için hayatın tamamen farklı anlamları var. İşte bu anlamları geliştirebileceğini fark eder ve her şey onun için değişir.

The Perk of Being a Wallflower, Scott Pilgrim vs. The World, 21 Jump Street, The Conspirator gibi filmlerde rol alan ve kendisini Klondike dizisinden tanıdığımız Johnny Simmons dizide Shane rolünü canlandırıyor. Shane, bir baterist ve Sophia ile aralarında duygusal bir bağ bulunuyor.

Empire, 2 Broke Girls, Chicago P.D., Betrayal gibi dizilerde rol alan ve kendisinin en önemli yapımı bu dizi olan Ellie Read dizide Annie karakteriyle rol almaktadır. Annie, Sophia’nın en yakın arkadaşlarından biridir. Aynı zamanda barmen Dax’ın kız arkadaşıdır.

Annie’nin sevgilisi barmen Dax’ı ise Alphonso McAuley canlandırmaktadır. Kendisi The Middle, Love That Girl gibi dizilerde ve bazı kısa filmlerde rol almıştır.

Dizide bu dört ana karakterin yanında oldukça fazla yan karakter bulunuyor. Dean Norris’in canlandırdığı Jay Marlove yani Sophia’nın babası, Norm Mcdonald’ın canlandırdığı Rick Sophia’nın en iyi ve son patronu, RuPaul Charles Lionel Sophia’nın komşusu rolleri önemli yan rollerdendir.

Girlboss Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *