Gizli Güzellik Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dram filmleri sinema sektörünün ortaya çıkmasından bu yana hep insanların ilgisini çekmiş ve zevkle izlenmiştir. Gerek insanların kendi hayatlarına yakın buldukları olay zincirlerinin gerçekleşmesi gerekse akıcı ve birbirinden muazzam senaryonun işlenmesinden dolayı dram filmleri her zaman ilgi çekici olmuştur. Sinema sektöründe bu denli önemli bir yere sahip olan dram filmleri alanına yepyeni bir başyapıt daha ekleniyor.

Yönetmen koltuğunda yönettiği muhteşem filmlere sahip olan David Frankel’i görmekte olduğumuz Gizli Güzellik başyapıtı, önümüzdeki günlerde seyircisiyle buluşmak için hazırlanıyor. Muhteşem bir konuya ve olaylar zincirine sahip olan bu başyapıt ile izlenmeye başlandığı o ilk andan filmin sonuna kadar sizleri etkisi altına alacağa benziyor.

23 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek olan Gizli Güzellik (Collateral Beauty) , Amerika Birleşik Devletleri yapımı olmakta ve başrollerinde birçok başarılı oyuncuları bir arada toplamaktadır. Başrol kadrosuna göz atacak olursak her filminde canlandırdığı karakterleri insanlara çok güzel aktaran, başarılı oyuncu Will Smith, birçok başarılı filmde yer almış olan Kate Winslet, güzel ve genç oyuncu Keira Knightlev, yine sinema sektörünün başarılı isimlerinden Edward Norton ve usta oyuncu Helen Mirren ve genç oyuncu Jacob Latimore’yi bu muhteşem film ile ekranlarımızda göreceğimiz Gizli Güzellik filmi oyuncuları olmaktadırlar.

Gizli Güzellik Filmi Konusu:

Vizyona girdiği tarihten itibaren birçok insanı etkileyecek gibi durmakta olan gizli güzellik filmi konusu bakılacak olursak burada işinde başarılı olan bir reklamcının hayatının dramatize bir anlatımını görmekteyiz. Yakın zamanda kızını kaybetmiş olan Howard Inlet, artık işlerini eskisi gibi yürütememekte ve kendisini bu durumun etkisi altından çıkaramamaktadır. Her geçen gün daha da depresyon belirtileri gösteren ve bu hali ilerlemekte olan Howard Inlet’in bu durumunu gören arkadaşları onun için endişelenmektedir. İş arkadaşları her ne kadar Howard Inlet için bir şeyler yapmaya çalışsalar da ne yazık ki işse yaramaz ve Howard’ın durumu günden güne kötüye gitmektedir. Daha sonra Howard Sevgi, Zaman ve Ölüm gibi soyut kavramlara sürekli mektup yazmaya başlar. Bu durum belki de onun acılarını biraz olsun dinletmektedir. Bu durumun farkına varan arkadaşları, Howard Inlet’i yaşadığı acılardan bir nebze olsun kurtarmak adına ortaya dâhiyane bir fikir koyarlar. Howard Inlet’in mektup yazmış olduğu tüm bu üç soyut kavram, bir gün insan formatında Howard’ın karşısına çıkmıştır.

Gizli Güzellik Filmi Karakterleri / Oyuncuları:

Howard Inlet:


Will Smith’in canlandırmış olduğu karakter olan Howard Inlet, filminde geçmişinde başarılı olan bir reklamcı olmaktadır. Daha sonra kızını kaybederek hayatı bir anda değişen ve hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı durumu içerisinde olan karakter. Acılarını bir nebze olsun dindirmek adına Sevgi, Zaman ve Ölüm’e mektuplar yazmaktadır. Kendisi de içerisinde bulunduğu durumun farkında olmakta ve daima rahatlatabilmek adına bir takım uygulamalarda bulunmakta ve hayatını eskisi gibi kazanmak istemektedir.

Whit Yardsham:


Edward Norton’un canlandırmış olduğu Whit Yardsham, Howard Inlet’in bir arkadaşı olmaktadır. Yakın zamanda kızını kaybetmiş olan Howard’ın içerisinde bulunduğu durumun farkında olmakta ve ona yardım etmek için elinden geleni yapan, sıkı bir dost olmaktadır.

Claire Wilson:


Oscar ödüllü ve 6 dalda Oscar adaylığı bulunan başarılı bir oyuncu olan Kate Winslet’i bu muhteşem film itibari ile Claire Wilson rolünde Howard Inlet’in yanında olan ve ona destek olan karakterler arasında göreceğiz.

Aimee Moore – Love:


Keira Knightley tarafından canlandırılmakta olan ve Howard Inlet’in mektup yazdığı Love soyut bir kavrama insan vücudu giydirmiş olmaktadır. Aimee Moore, depresyona girmiş olan Howard’ı bu durumdan kurtarmak adına Love karakteri ile etkili bir mücadele verirken bir yandan da başarılı bir performansı ortaya koymaktadır.

Brigitte – Death:


Usta oyuncu Helen Mirren’in canlandırmakta olduğu Brigitte, Howard Inlet’in depresyonda iken mektup yazdığı somut kavramlardan birisi olan Ölümün insan vücudu giymiş halini canlandırmaktadır.

Raffi – Time:


Sinema dünyasının yeni parlayan yıldızlarından olan ve daha 20 yaşında olan Jacob Latimore, Howard Inlet’in mektup yazdığı üçüncü somut kavram olan Zamanı insan haline bürünmüş olarak canlandıran ve Howard’ı içerisinde bulunduğu durumdan çıkarmak adına uğraş veren bir karakter özelliği taşımaktadır.

Gizli Güzellik Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *