Halka Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

15 Ocak 2019 günü TRT 1 ekranlarında yayımlanmaya başlayan Halka dizisinin yapımcılığını Payitaht Abdulhamit ve Filinta gibi TRT 1 dizilerinin yapımcılığını yapan ES Film Şirketi’nden Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici üstleniyor. Dizinin senaryosunu Aziz Tuna C., Selim Bener ve Ali Demirel kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda 13 bölüm boyunca, daha önce önce Savaşçı ve Kaçak dizilerinin yönetmenliğini üstlenen Volkan Kocatürk otururken sözleşmesinin bitmesinin ardından koltuğu Başak Soysal ve Mert Özdemir devraldı. 

Halka, polisiye – dram türünde, yüksek tempolu bir dizi olarak öne çıkıyor. Kadın karakterlerin güçlü olmasıyla ülkemiz polisiye dizilerinden ayrılan Halka dizisi ismini, sembolü üç halkadan oluşan 40 yıllık bir suç örgütünden alıyor. 1991 yılından flash-back’leri ekrana taşıyarak seyirciyle buluşan dizi, gizlice kaydedilen bir cinayetin görüntüleriyle başlıyor.

Halka Dizisinin Konusu

Farklı karakterde iki genc adam Cihangir ve Kaan, farklı hayat hikayelerine sahip iki yakın arkadaş olarak, inat ve öfkeyle, rastlantı olduğunu düşündükleri bir komploya karşı omuz omuza verirler. Birlikte, geçmişte kalan ama peşlerinde bir hayalet gibi dolaşan bir olayın peşine düşerler. Eski hikayelerin, kirli geçmişlerin ve hayatları boyunca kendilerine söylenen yalanların hesabını sormaya yeminlidirler. Suç örgütlerinin, paranın ve kumpasın hüküm sürdüğü bir dünyada ismini bilmemelerine rağmen korkunç yüzüne şahit oldukları Halka’yla karşı karşıya gelirler.

Halka yeraltında çalışan uğursuz bir suç şebekesidir. Para ve gücün bulunduğu her yerde perde önüne çıkıp kendilerini göstermeden olaylara yön veren yasa dışı bir oluşumdur. Halka, bitmeyen maceralarıyla, karanlık bir dünya oluşturmuş bu örgütü yerle bir etmeye çalışan iki genç adamın hikayesidir. Dizinin hikayesi, eşeledikçe daha da acıtan bir geçmişten intikam almak isteyen Kaan ve Cihangir isimli iki gencin etrafına kuruludur. 

Halka Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Oynadıkları Roller 

Halka dizisi oyuncuları içerisinde uzun yıllar Devlet Tiyatrolari’nda çalışmış; Ahmet Mümtaz Taylan, Nazan Kesal, Burak Sergen, Funda İlhan, Umut Karadağ, Deniz Hamzaoğlu, Melih Cardak’ın yanısıra Serkan Çayoğlu, Hande Erçel, Kaan Yıldırım, Hazla Subaşı, Banu Fotocan, Serhat Midyat, Şehsuvaroğlu Aktaş, Turhan Kaya, Mehmet Yılmaz Ak, Hasan Yalnızoğlu, Uğur Uzunel ve Erdal Yıldız yer almaktadır.

Ayrıca oyuncu seçimi aşamasında Halka dizisi Erkan Meriç ile irtibata geçip Serkan Çayoglu ile birlikte başrolü paylaşmasını istemiştir. Ancak görüşmeler esnasında yapımcı ES Film Şirketi’nin iki oyuncu arasındaki ücret farkını fazla söylemesi sonucu Erkan Meriç bu durumu kabul etmemiştir. Böylelikle kendi isteğiyle Halka dizisinin kadrosundan ayrılmıştır. Ömer karakteriyle Adını Sen Koy dizisinde Hazal Subaşı ile birlikte başrolü oynayan Erkan Meriç’in ismi daha sonrasında farklı dizilerle birlikte anılmaya başlamıştır.

Halka Cihangir Karakteri – Serkan Çayoğlu

İlhan Tepeli’nin oğlu olan Cihangir, babasının yasal ve yasa dışı işlerini yürütürken tesadüfen tanıştığı Kaan ile çok yakın arkadaş olur. Kendilerine kırmızı kutulu bir DVD gelmesi üzerine Cihangir ve Kaan, Halka isimli 40 yıllık geçmişi olan büyük bir suç örgütünü çökertmek üzere bir intikam operasyonu başlatır.

Uykusuzluk problemi çeken Cihangir, kendisine çocukluğunu anımsatan bir fotoğrafla birlikte ses izolasyonlu bir odada uyuyabilecek bir duruma gelmiştir. Kırmızı kutulu DVD ile birlikte Cihangir’in geçmişi hakkındaki şüpheleri biraz daha derinleşir. Bu esnada kendisine gelen bilgileri araştırdığında öldürülen mafya babası Eren Karabulut cinayeti hakkındaki şüphelerinde haklı olduğunu anlar. Cihangir’in gerçek babası İlhan Tepeli değildir. Cihangir, öldürülen mafya babası Eren Karabulut’un oğludur. 

Gerçek ailesinin peşinde olan Cihangir, hiçbir zaman anlaşamadığı nişanlısı İrem’den kaçmaktadır. Çünkü İrem, Cihangir’in mafya işlerini bırakmasını istemektedir. Bu esnada Cihangir, mafya babası İskender’in kızı Müjde’ye aşık olacaktır. 

Serkan Çayoğlu, 1987 senesinde Almanya’da doğdu. Yine Almanya’da ekonomi alanında üniversite eğitimini tamamladı. Burada model ve manken olarak çalıştı, tiyatro oyunlarında sahne alarak oyunculuğa adım attı.

Türkiye’ye gelip İstanbul’a yerleştikten sonra Ümit Çırak ve Dolunay Soysert’ten özel oyunculuk eğitimi aldı. Kameralar karşısında sergilediği ilk performans, Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşını canlandırdığı Kuzey Güney dizisindeki küçük bir rol ile oldu. Bu küçük rolde yakışıklılığı ile dikkatleri üstüne çekti. Yakışıklı oyuncu Serkan Çayoğlu Hande Yener’in “Ya Ya Ya” adlı klibinde rol aldı, daha sonrasında kadrosunda usta oyuncuların da bulunduğu Zeytin Tepesi’nde canlandırdığı Burak Altaylı karakteri ile kendisini geliştirdi. Zeytin Tepesi final yaptıktan sonra Kiraz Mevsimi dizisinde rol aldı ve ünlü bir oyuncu olarak kabul edildi.

Demir karakteri ile Hayatımın Aşkı dizisinde oynadığı başrol, en çok dikkat çeken performansıdır. Son olarak da Börü dizisi ile polisiye bir dizide oynayarak sadece romantik komedi dizilerinde başarılı olmadığını ispatladı. 

Instagram: https://www.instagram.com/serkancayoglu/?hl=tr

Halka Müjde Karakteri – Hande Erçel

Mafya babası İskender’in kızı olan Müjde, kafasına eseni yapan bir karakterdir. İskender kızını mafya işlerinden uzak tutmak istedikçe Müjde babasıyla çalışma arzusuyla kendisini ona göstermenin yollarını arar. Rekabet halinde olduğu İrem’i sinir etmek için Cihangir’e yaklaşması sonucu ona aşık olur. Artık Müjde, Cihangir ile birlikte yükselecektir.

Güzel oyuncu Hande Erçel, 24 Kasın 1993’te Balıkesir’de dünyaya geldi. Çocukluk çağından beri çevresindeki insanlar tarafından güzelliği fark edildi. Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünden mezun oldu.

Hande Erçel, 2015 Miss Cilivaliton of the World yarışmasına katıldı. Bu yarışmada 2. olarak dikkatleri üzerine çekti. Büyük bir rol olmayan ama oynadığı ilk rol olma özelliğini taşıyan performansı Zahide karakteri ile Çalıkuşu dizisindedir. Burada güzelliği ile ön plana çıktıktan sonra Çılgın Dersane Üniversitede filmiyle yıldızı parlamaya başladı. Güneşin Kızları dizisinde rol aldıktan sonra Hayat Ağacı ve Siyah İnci dizilerinde kadın başrol oyunculuğunu üstlendi.

Instagram: https://www.instagram.com/handemiyy/?hl=tr

Halka Kaan Karabulut Karakteri – Kaan Yıldırım

Baharın’ın aşık olduğu, ölümden korkmayı defterinden silmiş gözü kara biridir. Cihangir ile iki yakın arkadaş olarak örgütten intikamlarını almak için güçlerini birleştireceklerdir.

Öldürülen mafya babası Eren Karabulut’un oğludur. Ancak Hümeyra Karabulut öz annesi değildir. Kaan düştüğü tuzak sonucu hırsızlık suçuyla 5 yıl hapiste kalır. Polisin ajanı olarak İlhan Tepeli ile birlikte çalışmaya başlar ve onun sağ kolu pozisyonuna kadar yükselir. Amacı; Halka örgütünü çökertmek, babası Eren Karabulut’un katillerini öldürmek ve onu hapse yollayanlardan intikam almaktır. İçinde bulunduğu durumda polise asla güvenmeyen Kaan, yalnızca annesi Hümeyra’ya güvenmektedir. 

1986 yılında dünyaya gelen ünlü oyuncu Kaan Yıldırım, Londra Brunel Üniversitesi Pazarlama bölümünden mezun oldu. Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde oyunculuk ve Craft Oyunculuk Atölyesi’nde kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. 

İlk olarak adı Ferdi olan bir hırsız karakterini canlandırdığı Ulan İstanbul dizisi ile televizyon hayatı içine girdi. Rol aldığı Kayıp dizisinden sonra yaz dönemi dizilerinin aranan ismi oldu. Sonrasında evlendiği Ezgi Eyüpoğlu ile başrollerini birlikte oynadıkları “Adı Mutluluk” dizisinde kamera önüne geçti. Klavye Delikanlıları dizisinden sonra rol aldığı yüksek bütçeli Kalbim Yangın Yeri ve İnsanlık Suçu dizileri izleyiciler tarafından tutulmadı. 

Instagram: https://www.instagram.com/kaannyildirimm/?hl=tr

Halka İrem Karakteri – Dilan Telkök

Cihangir’in nişanlısıdır. Kedi köpek gibi olan ilişkileri çalkantılıdır. Cihangir’in üzerinde baskı kurmaya çalışırken onu elinden kaçırır. Ancak Cihangir’i geri kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Cihangir’in intikamı uğruna yürüdüğü yolda en çok zarar görenlerden birisidir.

1995 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Dilan Telkök, Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Oyunculuk eğitimlerini dışarıdan alarak tamamlayan güzel oyuncu, Elif karakterine hayat verdiği Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisiyle sektöre giriş yaptı. Evlat Kokusu dizinde oynadıktan sonra Ece karakterini canlandırdığı Neredesin Birader dizisinde rol aldı. 

Instagram: https://www.instagram.com/dilantelkok/?hl=tr

Halka Bahar Karakteri – Hazal Subaşı

Öksüz ve yetim polis memuru Bahar, idealist biridir. Polisin örgütteki ajanı Kaan’a aşık olur. Önemli yardımcılarından biri olduğu Cemal Sandıkçı’yı çok sever. Buna rağmen Altan Müdür’e Cemal Amir’in her hareketini gizlice rapor eder.

1996 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Hazal Subaşı aslen İzmirlidir. 2016 Elidor Miss Turkey finalistidir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünde eğitimine devam etmektedir. İlk ve tek oyunculuk tecrübesi olan Adını Sen Koy dizisinde canlandırdığı Zehra karakteriyle izleyenlerin gönüllerinde yer edindi. Daha sonrasında Kanal D ekranlarında yayımlanan Bir Umut Yeter dizisinde başrol oynadı, fakat dizi tutmayınca 3 bölümün ardından final yaptı.

Instagram: https://www.instagram.com/hazalsubasii/?hl=tr  

Halka Cemal Sandıkçı Karakteri – Ahmet Mümtaz Taylan

Deneyimli polis amiri Cemal Sandıkçı, özel ekibiyle birlikte Halka örgütünü ortaya çıkarmaya ve örgüt mensuplarını yakalamaya yemin etmiştir. Hamlelerini hesaplayan, doğru bildiğinden şaşmayan, vefakar bir başkomiserdir. 

Ahmet Mümtaz Taylan, 1965 senesinde Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Devlet Konservatuvarı’nda tiyatro eğitimi aldı. Farklı devlet tiyatrolarında farklı zamanlarda sanat yönetmeni yardımcılığı, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı ve genel müdürlük yaptı. Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği DETİS’in kurucu üyesidir. Oyunculuk yetenekleri ile dikkat çeken Taylan, son zamanlarda aranan dizi ve film oyuncuları arasına adını yazdırdı. Son zamanlarda yer aldığı diziler Bayram karakteri ile Hayat Şarkısı, Mustafa karakteri ile Hayat Sırları ve Sami karakteri ile İnsanlık Suçu’dur. 

Instagram: https://www.instagram.com/gece_gorusu/?hl=tr

Halka Altan Karakteri – Serhat Midyat 

Polis memuru Altan, köstebek Kaan’a inanmaz ve Cemal Sandıkçı’ya güvenmez. Bahar’ı Cemal hakkında gizli bilgi vermesi için görevlendirir. 

1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu Serhat Midyat, Türkiye’nin tanınan oyuncularından bir tanesi olan Sermiyan Midyat’ın abisidir. Sahne Çalışması, Seçmeli ve Kapsamlı Kamera Teknikleri’nin de dahil olduğu birçok ders ve eğitim alarak oyunculuk alanında kendisini başarılı bir şekilde geliştirmiştir. Son Çıkış dizisiyle televizyon sektörüne girdi. Avlu dizisinin kadrosunda cezaevi müfettişi rolüyle konuk oyuncu olarak yer aldı. 

Instagram: https://www.instagram.com/serhatmidyat/?hl=tr

Halka Hümeyra Karakteri – Nazan Kesal

Hümeyra, mafya babası olduğunu bildiği Eren Karabulut ile evlenmiştir. Halka örgütü Eren Karabulut’u öldürdükten sonra Hümeyra mafya işlerinden elini ayağını çekmiş ve ilgisini oğlu Kaan’ı büyütmeye vermiştir. Bu esnada da halı saha işletmiştir. Ancak kırmızı kaplı DVD eline ulaştıktan sonra üvey oğlu Kaan’ın karıştığı işleri öğrenmiş ve ona destek olmak için harekete geçmiştir.

1969 yılında Manisa’da doğan Nazan Kesal, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Diyarbakır ve Bursa Devlet Tiyatrolarında pek çok oyunda rol alıp yönetmenlik yaptı. Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak ve İklimlerde filmlerinde rol aldı. İklimlerde filmindeki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Altın Portakal kazandı. Nazan Kesal’ı izleyicilere en çok tanıtan yapım ise Fazilet Çamkıran karakterini canlandırdığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisi oldu.

Instagram: https://www.instagram.com/nazan_kesal/

Halka İlhan Tepeli Karakteri – Burak Sergen

Mafya lideri olan İlhan Tepeli, savaşın masada kazanıldığını bilir. Bir insanı öldürmek ya da öldürtmekten çekinmez. Önceden tetikçisi olan İskender gibi yerine göz koyan diğer mafya liderleri ve onların örgütleriyle uğraşır.

1961 yılında Ankara’da doğan Burak Sergen Ankara devlet Konservatuvarı mezunudur. Ankara Devlet Tiyatrosunda oyunculuğun yanısıra müdür yardımcılığı ve müdürlükte yapmıştır. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesinde eğitim görevliliği pozisyonunda bulunmuştur. Birçok dizi ve film kadrosunda bulunan Sergen, Galip karakterini canlandırdığı Kara Sevda dizisi ile iyice tanınmıştır. Hayat verdiği Beyefendi Baykal karakteri ile Çukur dizisinin kadrosunda bulunduktan sonra izleyicinin unutması zor oyuncular arasına girmiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/buraksergen/?hl=tr

Halka Gülay Karakteri – Funda İlhan

Gülay İlhan Tepeli’nin eşi olarak kocasının yaptığı işlerin farkındadır. Güçlü bir kadın ve Cihangir’e karşı tutkulu bir annedir.

1971 yılında dünyaya gelen Funda İlhan, 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. İzmir ve Kocaeli’nin de dahil olduğu birçok devlet tiyatrosunda görev aldı. Ayrıca Uluslararası Tiyatro Topluluğu’nda “Kadın Oyunları, Othello ve Hayvan Çiftliği” oyunlarında yer aldı. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde güzelliği ve yeteneğiyle dikkat çekti, sonrasında Sevilay karakterini canlandırdığı Güneşin Kızları dizisinde popülerliğini artırdı. Son dönemde rol aldığı diziler ise Seni Kimler Aldı ve İnsanlık Suçu.

Instagram: https://www.instagram.com/fundailhn/?hl=tr

Halka İskender Karakteri – Umut Karadağ

Tetikçisi olduğu İlhan Tepeli’nin yanından ayrıldıktan sonra mafya babası İskender olarak camianın en tepe noktalarından birine ulaşmıştır. Eski patronu İlhan Tepeli’nin oğlu Cihangir ile kızı Müjde’nin yakınlaşmasından rahatsız olmaktadır. Ayrıca Halka örgütü tarafından İlhan Tepeli’nin pozisyonunu alması için desteklenen kişidir.

1971 yılında Ankara’da doğan Umut Karadağ, Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Ankara Deneme Sahnesi adlı toplulukta ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yönetmenlik ve oyunculuk yaptı. Bizim Evin Halleri dizisi ile tanınan ünlü oyuncu, son zamanlarda Kehribar ve Tatar Ramazan gibi dizilerde boy gösterdi.

Instagram: https://www.instagram.com/umut_karadag/

Halka Terzi Karakteri – Erdal Yıldız

Halka örgütünün işinde usta tetikçisidir. Her zaman tetikte olduğundan tehlikeleri sezer. Terzi’nin namlusu kime kilitlendiyse o kişi bir daha nefes alamaz.

1966 yılında Tunceli’de dünyaya gelen Erdal Yıldız, 1972’de ailesi ile birlikte Almanya’ya göç etti. Amerika Newyork’ta The Lee Strasberg Theatre & Film Institute’de tiyatro eğitimi alan ünlü oyuncu, ilk oyunculuk deneyimini Almanya’da yaşadı. Hapishanede bulunan gençlere 4 yıl boyunca tiyatro eğitmenliği yaptı.

Oynadığı kötü adam karakterleriyle tanınan ünlü oyuncu, çok sayıda sinema filminde rol aldı. 

Instagram: https://www.instagram.com/erdalyildiz_official/?hl=tr

Halka Nurten Karakteri – Banu Fotocan

Cihangir’in bakıcısı olarak 30 yıldır İlhan Tepeli’nin emrinde çalışmaktadır. Evinde hazırlanan oda Cihangir’in uyuyabildiği tek yerdir.

Banu Fotocan, 1971 yılında doğdu. Tepenin Ardından isimli film ile 24. Ankara Film Festivali’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı. Birçok sinema filminde yer aldıktan sonra Yaprak Dökümü ile oyunculuk yeteneğini kanıtladı.

Instagram: https://www.instagram.com/banufotocancan/?hl=tr

Halka Adem Karakteri – Deniz Hamzaoğlu

Cihangir’in güvendiği ve sevdiği adamıdır. Adem asla Cihangir’e ihanet etmemiştir. Cihangir’in intikam sürecinde onun en büyük destekçisidir.

1979 İstanbul doğumlu olan Deniz Hamzaoğlu, önce Konya Selçuk Üniversitesi Radyo – Televizyon ve Sinema bölümü, sonrasında yine aynı üniversitede Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve rejim asistanı olarak görev aldı. 2012 yılında kurduğu Yabancı Sahne başta olmak üzere pek çok tiyatroda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Kafes ve Durak (Nizam) filmlerinde sergilediği performans ile büyük beğeni topladı. Kaya karakterini canlandırdığı Hayat Şarkısı dizisi ile tanınırlığını büyük ölçüde artırdı.

Deniz Hamzoğlu’nun resmi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. 

Halka Tamirci Karakteri – Melih Çardak

Dışarıdan bakan birisi için basit bir tamirci olarak görünen ama Kaan’a içinde bulunduğu durumda ona destek olan en büyük yardımcılarından bir tanesidir. Cihangir ve Kaan’dan intikamlarını alabilmeleri için yardımını esirgemeyecektir.

Melih Çardak’ın, Demircan karakterini canlandırdığı Eşkıya filmindeki performansı ile 1977 yılında Sinema Derneği tarafından en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Şan Tiyatrosu, Devekuş Kabare, Levent Kırca Tiyatrosu ve İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyuncu olarak görev aldı. Gardiyan Serdar karakterini canlandırdığı Karadayı dizisiyle tiyatrodan televizyon dizilerine geçerek sektör değişikliği yaşadı. Hikmet karakterini canlandırdığı Kadın dizisindeki başarısıyla tanınırlığını artırdı.

Instagram: https://www.instagram.com/cardakmelih/?hl=tr

Halka Vekilharç Karakteri – Şehsuvar Aktaş

Halka örgütünün sözcüsü olarak görünsede ana görevi oyunculuk olan kişidir.

1964 yılında Ankara’da doğan Şehsuvar Aktaş Ankara ÜniversitesiÜniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Aynı bölümde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yapmıştır. Benim Annem Bir Melek dizisiyle dizi sektörüne giriş yapmıştır. Avrupa Avrupa, En Son Babalar Duyar, Kavak Yelleri, Eyvah Eyvah ve Kocamın Ailesi oynadığı bazı dizilerdir.

Instagram: https://www.instagram.com/sehsuvaraktas/?hl=tr

Halka Cengiz Erkmen Karakteri – Turhan Kaya

Halka örgütünün tepesindeki kişidir.

1951 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Turhan Kaya, Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun oldu. Ünlü oyuncunun kadrosunda bulunduğu son filmler Üç Kuruş ve Adnan’dır. Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Binbir Gece ve Doktorlar yer aldığı onlarca diziden yalnızca birkaç tanesidir. En çok dikkat çektiği rol ise Ordinaryus karakterini canlandırdığı Kurtlar Vadisi Pusu ile oldu.

Instagram: https://www.instagram.com/thurankaya/

Halka Çağatay Erkmen Karakteri – Mehmet Yılmaz Ak

Babası Cengiz Erkmen’in Halka örgütünün tepesindeki kişi sayılmasına rağmen Cengiz, örgütü asıl yönetenin başkası olduğunun farkındadır. Zeki ve korkulması gereken biridir.

Ünlü oyuncu Mehmet Yılmaz Ak, 1986 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. “5 Basamak” isimli yazdığı tiyatro oyunu Mitos Boyut Yapımları tarafından verilen “Misyon” ödülüne layık görüldü. Televizyon sektörüne geçişi Bende Özledim dizisiyle oldu.  İlk sinema filmi Serkan karakterine hayat verdiği Kırık Kalpler Bankası olan ünlü oyuncu Mehmet Yılmaz Ak, asıl çıkışını bir dönemin fenomen dizisi İçerde dizisinde canlandırdığı Ersoy karakteri ile yakalayarak tanınırlığını artırdı. Ünlü oyuncu aynı zamanda Show TV ekranlarında yayımlanan Çukur dizisinin 2. sezonunda da ekranlarda boy gösterdi.

Instagram: https://www.instagram.com/myilmazak/?hl=tr

Halka Özcan Karakteri – Hasan Yalnızoğlu

Çağatay’ın yakın adamıdır.

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hasan Yalnızoğlu, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden mezun oldu. Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında gönüllüler takımıyla yarışarak tanındı. Yarışma sona erdikten sonra televizyon dünyasında kalmaya devam eden Yalnızoğlu, çeşitli tiyatro oyunlarında oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Kadrosunda bulunduğu Karacaoğlan filmiyle önemli bir ekran tecrübesi kazandı.

Instagram: https://www.instagram.com/hasanyalnizoglu/?hl=tr

Halka Bolpaşa Şener Karakteri – Uğur Uzunel

İskender’in eski dostudur. Adamı olduğu İskender öldükten sonra Halka örgütü Bolpaşa Şener üzerinden İskender’in işlerini yürütecektir. Bu esnada Şener, İskender’in kızı olan Müjde’ye gönlünü kaptırır.

1988 yılında İzmir’de doğan Uğur Uzunel, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde oyunculuk eğitimi aldı. Tiyatrolarda oyuncu ve tiyatro eğitmeni olarak görev yapan ünlü oyuncu ilk televizyon tecrübesini Ağır Roman Yeni Dünya dizisi ile edindi. Bu dizide aldığı rolün ardından El Yazısı ve Evdeki Yabancı dizilerinde gösterdiği başarılı performanslar ile tanınırlığını artırırken asıl çıkışını Aşk ve Mavi dizisinde canlandırdığı İsmet karakteri ile yakaladı.

Instagram: https://www.instagram.com/uguruzunel/?hl=tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *