Hangimiz Sevmedik Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Hangimiz Sevmedik dizisi 15 Temmuz 2016 tarihinde TRT ekranlarında yayın hayatına başladı. Dizinin yapımcılığını BSK yapım yaparken, yönetmen koltuğunda ise Metin Belekoğlu oturuyor. Hangimiz Sevmedik dizisinin konusunu senaristler Alphan Dikmen ve Başak Angigün birlikte kaleme alıyorlar. Hangimiz Sevmedik konusu ve oyuncuları ile yayınlanan ilk bölümüyle seyircide ilgi uyandırmayı başardı. Hangimiz Sevmedik oyuncuları arasında Can Yaman, Selen Soyder, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral, Veysel Diker, Şerif Erol, Selma Kutluğ, Tuba Erdem, Pelin Ermiş, Erdem Baş, Berfu Öngören, Barış Başar, Onur Sermik, Funda Bostanlık, Bağış Angigün, Batuhan Uçar, Doğa Konakoğlu, Ersin Arıcı gibi isimler bulunuyor. Hangimiz Sevmedik dizisi geniş ve güçlü oyuncu kadrosuna sahip diyebiliriz. Dizide Tarık karakterini Can Yaman canlandırırken, Itır karakterine Selen Soyder hayat veriyor. Selen Soyder yaklaşık 1 ay önce sette Can Yaman ile anlaşmazlık yaşadı. Bu anlaşmazlık karşılıklı birbirine bardak atma boyutuna gelince olay yargıya taşındı. Selen Soyder bu kavganın ardından diziden ayrılma kararı aldı. Selen Soyder’in yerine Yeliz Kuvancı Itır karakterine yeniden can vermek üzere diziye dahil oldu. Hangimiz Sevmedik konusu gereği komedi, aşk ve dram türünde bir dizi. Yeşilçam esintilerinin bir hayli fazla olduğu dizide, oyuncuların karakter isimleri de Yeşilçam’dan geliyor. Hangimiz Sevmedik konusu ile izleyenleri şimdiden ekran başına kilitlemeyi başardı. Bunda dizinin güçlü kadrosunun da etkisi fazlaca var. Dizi romantik komedi sevenler en iyi tercihlerden biri olacaktır. Reytingleri ile iyi bir izlenme payı yakalayan Hangimiz Sevmedik dizisi, halen Pazartesi günleri TRT ekranlarında devam izleyenleri ile buluşmaktadır.

Hangimiz Sevmedik Konusu:

Münir ve adile aynı mahallede yaşayan iki gençtir. Birbirlerine deli gibi aşıktırlar. Babaları da iş ortağıdır. Bir gün babaları küçük bir sebepten tartışırlar ve iki ortağın yolları ayrılır. Münir ve Adile ailelerini barıştırmaya çalışsalar da başaramazlar. Aileleri evlenmelerine karşıdır. Adile ve Münir için birlikte kaçmaktan başka çare kalmaz. Sabah kaçmak için 1 gün önceden çınar ağacının altında buluşmak üzere sözleşirler. Münir erken saatte valizi ile çınarın altına gelir. O günde tarihler 12 Eylül 1980’i göstermektedir. Ülkede darbe olmuş, asker yönetime el koymuştur. Adile ve Münir bundan habersizdir. Sabahın erken saatinde Münir’i çınarın altında gören devriye askerleri Münir’i gözaltına alırlar. Adile çınar ağacının altına gelir ki Münir yok. Bekler bekler Münir gelmez. Münir’in korkup gelmediğini düşünür ve evine geri döner. Adile Münir’in aşklarından vazgeçtiğini düşünür.

Münir herkesten habersiz nezarette yatar ve 2 ay sonra serbest bırakılıp anca mahallesine dönebilir. Mahalleye döndüğünde her şey değişmiştir. Adile başka bir adamla evlenmiştir. Münir de öfkelenir ve bir süre sonra o da başka biriyle evlenir. Her ikisinin hayatları 35 yıl böyle devam eder. 35 yıl sonra yalnız kalan Münir ve Adile’yi çocukları, kardeşleri, bir araya getirmek için uğraşırlar ama başaramazlar. İkisi de inatçı keçi gibidir.

Adile ve Münir ‘in çocukları Tarık ve Itır aynı üniversitede okur. Kader bu ya birbirlerine aşık olurlar. Ailelerinin evlenmelerine müsaade etmeyeceklerini bildikleri için okul bitince gizlice nikah yaparlar. Tarık diş hekimi, Itır ise avukat olmuştur. Mahalleye gelirler ve işler Münir’inkardeşi Şener’in çevirdiği dalavere ile iyice karışık bir hal alır. Şener’in oynadığı oyunla Küs olan Adile ve Münir aynı evin ortağı olmak zorunda kalırlar. Kader yine ağlarını örmüştür. Adile ve Münir artık hem dünür, hem de aynı evin ortağıdır.

Adile ve Münir her ne kadar birbirlerine öfke, kızgınlık ve inat beslese de değişmeyen tek gerçek yıllar geçse de aşklarının hiç bitmemesidir. Tarık ve Itır da ailelerinden korkularına bir türlü evlendikleri gerçeğini açıklayamazlar. Mahalleli de iki inatçı keçi olan Adile ve Münir’i barıştırmak için seferber olurlar. İşler böyle olunca iyice karışık bir hal alır. İstanbul’un şirin Yuvacık mahallesinde geçen Hangimiz Sevmedik dizisi ile Yeşilçam’ı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Hangimiz sevmedik Konusu ve oyuncuları ile bizden biri, samimi, sıcak bir aile dizisi havasında kendisini izleyicisine kısa sürede sevdirdi. Umarız böyle de devam eder.

Hangimiz Sevmedik Oyuncuları-Karakterleri:

 

Altan Erkekli – Münir Yeşil:


Altan Erkekli Hangimiz Sevmedik dizi oyuncularından Münir Yeşil karakterine hayat veriyor. Münir 60’lı yaşlarda 2 çocuk sahibi bir adam. 25 yaşında Itır adında bir kızı ve lise çağında bir oğlu var. Adile den sonra evlendiği eşini 13 yıl önce kaybetmiş. Münir Yuvacık mahallesinde kahvehane işletiyor. Çevresi tarafından sevilen, fikirleri önemsenen, yardımsever bir adam olarak görülüyor. Kızı Itır’ın hep avukat olmasını istemiş ve okutmuş. Itır’da babasının isteğini yerine getirmiş ve avukat olmuş. Aradan 35 yıl geçse de Adile’yi ilk gün ki gibi seviyor ve hala aşık. Ama inadından aşkını gizli tutmaya çalışıyor.

Gül Onat – Adile Çam:


Adile 57 yaşında ve iki çocuğu var. Büyük oğlu Tarık doktorluğu bitirmiş, kızı ise henüz lise çağında. Eski eşinden kalma emekli maaşı ve evde terzilik yaparak ailesini geçindiriyor. Kız kardeşi Ayşen de Adile ile aynı evde yaşıyor. En büyük hayali birikim yaptığı para ile oğluna muayene açmak. Kızı oyuncu olma peşinde koşuyor. Adile mahallede sevilen, sayılan bir kişi olarak kabul görüyor. Hangi durumda olursa olsun herkesin yardımına koşuyor. Münir’i de hala eskisi gibi aşık. Mahalleli onları barıştırmaya çalışsa da, barışma konusunda Adile de en az Münir kadar inatçılık yapıyor.

Can Yaman – Tarık Çam:

Hangimiz Sevmedik dizi oyuncularından Can Yaman, dizide Tarık karakterine can veriyor. Tarık Adile’nin Doktor çıkan oğlu. Lise çağında bir kız kardeşi var. Tarık çalışkan, mahallede sevilen, dürüst bir karaktere sahip. Ayrıca yakışıklı ve karizmatik bir görüntüsü var. Münir’in kızı olan Itır ile çocukluk arkadaşı ve Itır’ı ilk gördüğü anda aşık oldu. Itır da Tarık’a aynı şekilde aşık ama mahallede aşklarını yaşamaları zor görünüyor. Anne ve babaları birbirine düşmanlık duyduğu için mahallede aşklarını yaşayamıyorlar. Tarık Itır ile aynı üniversitede okumuş. Üniversite bitince ailelerinden habersiz evleniyorlar. Tarık annesine çok düşkün ve onu çok seviyor. Aynı zamanda Münir’i de seviyor ve saygı duyuyor.

Yeliz Kuvancı – Itır Yeşil:


Güzel oyuncu Yeliz Kuvancı 2017 yılında diziye dahil olmuş ve Itır karakterini canlandırmaya başlamıştır. Itır Münir’in kızıdır. Tarık ile aynı üniversite de hukuk olunur, avukat olmuştur. Mahallede sevilen, dürüst bir karakterdir. Üniversite bitince Tarık ile gizlice evlenmiştir. Tarık ile birbirlerine sıkı bir aşkla bağlıdırlar. Itır’ın İnatçı yönü babası Münir’e benzemektedir. Tarık ile ailelerine evlendikleri gerçeğini bir türlü açıklayamaz. Adile’yi de sevmekte ve saygı duymaktadır.

Cengiz Bozkurt – Şener:


Başarılı oyuncu Cengiz Bozkurt dizide Şener karakterine hayat vermektedir. Şener Münir’in kardeşidir. Zamanında Almanya ya kaçak işçi olarak kaçmış, sınır dışı edilince geri abisinin yanına mahalleye gelmiştir. Şener mahallenin fırıldak adamıdır. Adile’nin kardeşi Ayşen’e aşıktır. En sonunda Ayşen ile nişanlanmıştır. Şener’in başı sahtekarlıkları yüzünden hep belaya girmektedir. Münir Şener’i her seferinde beladan kurtarır.

Mehtap Bayri – Ayşen:


Hangimiz Sevmedik oyuncularından Mehtap Bayri dizide Ayşen karakterini canlandırır. Ayşen Adile’nin kız kardeşidir. Ayşen saf, iyi niyetli bir karaktere sahiptir. Ayşen Şener’e aşıktır, 25 yıldır Şener ile evlenme hayalini taşır. Şener fırıldak bir adam olduğu için bazı konularda Ayşen’in iyi niyetini kullanır. Ayşen Şener’e aşık olduğu için onun sahtekar tarafını görmez. Ayşen sonunda Şener ile nişanlanmıştır. Bakalım ilerleyen bölümlerde Ayşen ile Şener evlenebilecek mi?

Bülent Şakrak – İlyas Çiçek:


Sevilen dizide Bülent Şakrak İlyas Çiçek karakterini canlandırır. Karakterin ismi İlyas olunca akla Çiçek Abbas gelmektedir. Tıpkı Şener karakteri gibi dizide tüm karakterler Yeşilçam’dan uyarlamadır. İlyas da Şener gibi Ayşen’e aşıktır. Bu yüzden Şener ile aralarında hep rekabet vardır. Ayşen’i kazanmak için mahallenin ortasında aşıklar gibi atıştıkları bile olmuştur. İlyas taksi şoförüdür. Ayşen sonunda Şener ile nişan yapınca, İlyas’ta haliyle Ayşen defterini sonsuza dek kapatmış ve yeni bir aşka yelken açmıştır. İlyas sevdiği kadına aşkını ilan edebilecek mi? Bunu ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Pelin Ermiş – Emel:


Hangimiz Sevmedik dizisinin Emel’i güler yüzlü, sevecen, hanımefendi bir karakterdedir. Itır’ın en yakın arkadaşlarından biridir. Yuvacık mahallesinde bayan kuaförlüğü yapmaktadır. Mahallenin taksicisi olan İlyas ile aralarında yakınlaşma başlamıştır Emel İlyas’ın kendisine açılmasını beklemektedir. İlyas bir türlü Emel’e aşkını ilan edememektedir.

Funda Bostanlık – Sevda Çam:


Hangimiz Sevmedik dizi oyuncularından Funda Bostanlık dizide Sevda karakterine hayat verir. Sevda, Tarık’ın kız kardeşidir. Annesi Adile hep avukat olmasını istese de, Sevda hep oyuncu olmanın peşinde koşmuştur. Sevda Itır’ın erkek kardeşi Tuncay’ sevmektedir. Ailelerinden gizli gözlerden uzak aşklarını yaşarlar.

Batuhan Uçar – Tuncay Yeşil:


Batuhan Uçar dizide Tuncay karakterini canlandırır. Tuncay yakışıklı, neşeli ve mahallede sevilen bir gençtir. Itır’ın erkek kardeşidir. Annesi her ne kadar okumasını istemişse de Tuncay’ın hayali hep futbolcu olmaktır. Tuncay futbol tutkunu bir gençtir. Amatör bir takımda futbol oynamaktadır. Tarık’ın kardeşi Sevda’ya deliler gibi aşıktır. Sevda’nın gönlünü çalmak için çok uğraşmış ve sonunda başarmıştır.

Hangimiz Sevmedik Dizisi Detay:

Kanal: TRT 1
Yönetmen: Metin Belekoğlu
Yapım Şirketi: Bsk Yapım
Senaristler: Alphan Dikmen ve Başak Angigün
Oyuncular: Altan Erkekli, Gül Onat, Can Yaman, Yeliz Kuvancı, Cengiz Bozkurt…
Tür: Dram / Romantik komedi
Süre: 100-150 dakika arası

Hangimiz Sevmedik Dizisi Fragmanı:

A comment on "Hangimiz Sevmedik Konusu ve Oyuncuları"

  1. Selim says:

    Güzel bir dizi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *