Harika Bir Gençlik Dizisi: Baby Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Gençlik dizisi konseptiyle tasarlanan Baby dizisi, Netflix İtalyan dizileri listesinde ilk sıralara yerleşmeyi başardı. İlk sezonunun ardından oldukça geniş bir hayran kitlesine ulaşan dizinin hikayesi, klasik gençlik dizilerinden biraz farklı. Özel okul öğrencilerinin yaşantılarının merkezinde geçen dizi, entrikalarla dolu olayların temasında kurulsa da arkadaşlık ilişkilerinin önemine yaptığı vurguyla beğeni topluyor. Dizide farklı köken, kültür ve statüdeki gençlerin birbirleriyle kurdukları kuvvetli arkadaşlık bağları, değişik bakış açılarıyla işleniyor.

Çekimleri İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirilen dizinin konusu, tarzı ve hikayesinin işleyiş biçimi; diğer gençlik dizileri arasında öne çıkmasını sağlıyor. Karakterlerinin özellikleri ve kişiliklerinin ayrı ayrı ele alındığı dizinin ilk sezonu, bölüm süreleri 40-50 dakika arasında değişen toplam 6 bölümden oluşuyor.

Baby dizisinin kadrosu genç, dinamik ve enerjisi yüksek yeni nesil oyunculardan oluşuyor. Dizinin başrollerini Benedetta Porcaroli, Alice Pagani ve Riccardo Mandolini gibi isimler paylaşıyor. Yeni nesil yetenekli isimlerin yer aldığı Baby dizisinin oyuncuları arasında Brando Pacitto, Claudia Pandolfi, Chabeli Sastre Gonzalez, Lorenzo Zurzola ve Galatea Ranzi yer alıyor.

Andrea De Sica ve Anna Negri’nin yönetmenlik görevini üstlendiği dizi, henüz Netflix platformunda yerini almadan yayımlanan tanıtım görüntüleri ile büyük ilgi uyandırdı. Kalabalık bir yazar ekibinin hikayesini kaleme aldığı Baby dizisi fragmanı ile iddialı bir yapım olduğunu seyircisine duyurmasının ardından yayımlanan bölümleri ile beklentileri fazlasıyla karşıladı. 

Baby Dizisi Konusu

baby dizisi

Dizinin konusu, temelde bir gençlik hikayesi. Hikayenin merkezinde özel okul öğrencisi 16 yaşındaki gençler yer alıyor. Gençlerin ortak özelliği, hayatlarının yolunda gitmemesi ve mutsuzluklarını saklamaya çalışmaları. Sosyal medyanın etkisinde yaşayan ve kendi mutsuzluklarını yenmek için diğer insanlarla uğraşan gençler, ne yazık ki gerçek dünyanın farkında değiller. 

Baby dizisi karakterler üzerinden ilerlese de sosyal sorunlara da değinen bir kurguya sahip. Karakterlerin her birinin sancılı süreçlerinin detaylıca işlendiği dizide, yeni nesil gençliğin problemleri olarak gösterilen uyuşturucu, ırkçılık, seks, şiddet, çarpık ilişkiler, ergenliğin getirdiği duygu değişiklikleri ve aile içi çatışmalar büyük bir özenle vurgulanıyor.

Baby Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Chiara (Benedetta Porcaroli)

Güzel ve akıllı bir kız olan Chiara, duygusal bir karaktere sahiptir ve çevresinde gelişen olaylara karşı genellikle sessiz kalmayı tercih eder. En yakın arkadaşı Camilla ile birlikte en büyük hayalleri, eğitimlerine Amerika’da devam etmektir. Ancak Camilla’nın erkek kardeşiyle Chiara’nın yakınlaşması, bu arkadaşlıkta problemlere neden olur. Chiara’nın ailesindeki kopukluk, çatışma ve ilgisizlik hayatının bambaşka bir yöne savrulmasına neden olur.

Chiara karakterini canlandıran Benedetta Parcaroli, 11 Haziran 1998’de Roma’da doğdu. Perfetti Sconosciuti ve Tutto Puo Succedere projeleriyle ünlendi.

Camilla (Chabeli Sastre Gonzalez)

Dünyanın kendisinin etrafında döndüğünü düşünen egosu yüksek genç bir kızdır. Chiara’nın en yakın arkadaşı olan Camilla, kontrol delisi karakteri nedeniyle Chiara’nın kardeşi ile yakınlaşmasından ve Ludovica ile arkadaşlığından çok rahatsız olur.

Camilla karakterini canlandıran Chabeli Sastre Gonzalez, 1994 yılında doğdu. Baby dizisi, güzel oyuncunun ilk profesyonel işi.

Ludovica (Alice Pagani)

baby Ludovica  

Güzel, asi ve deli dolu bir kız olan Ludovica, erkek arkadaşıyla özel anlarını içeren videonun okulda yayılmasının ardından okulda yalnızlaşır. Diğer öğrenciler kadar zengin olmaması, arkadaş edinmesini iyice zorlaştırır. Okulda sürekli dedikodusu yapılan Ludovica, hakkında söylenenleri hiç umursamadan mutlu gözükmeye devam eder. Annesi ve babasının boşanmasının ardından annesiyle birlikte yaşayan Ludovica’nın; babasının evlenmek üzere olması, annesinin ise tüm vaktini sevgilisiyle geçirmeyi tercih etmesi, ergenlik döneminde ebeveyn ilgisinden uzakta büyümesine neden olur. Bu da genç kızı alkol gibi kötü alışkanlıklara yönlendirir. 

Ludovica karakterini canlandıran Alice Pagani, Baby dizisinde canlandırdığı karakter ile oyunculuk konusundaki yeteneğini ispatlamayı başardı. 19 Şubat 1998’de Ascoli Piceno’da doğan, Loro ve Classe Z yapımlarındaki performansıyla göz dolduran genç yıldız, asıl büyük çıkışını Baby dizisi ile yakaladı.

Damiano (Riccardo Mandolini)

baby Damiano

Annesinin vefatından sonra Lübnan’ın Roma Büyükelçisi olan babasının yanına taşınan Damiano, burada babasının ailesiyle birlikte bambaşka bir hayata başlar. Genellikle yalnız kalmayı tercih eden ve insanlarla ilişki kurmaktan hoşlanmayan Damiano, neredeyse tüm zamanını eski arkadaşlarıyla geçirir. Annesinin ölümü atlatamayan Damiano’nun ergenliği sert geçer. Genç çocuk uyuşturucu satıcısıdır ve yeni gittiği okuldaki yerleşik uyuşturucu düzenine yeni bir boyut getirir.

Damiano karakterini canlandıran, Baby dizisi oyuncularında Riccardo Madolini, Pupone ve Al Pusto Tuo filmleriyle tanınıyor.

Fabio (Brando Pacitto)

Disiplinli okul müdürü Fedeli’nin oğludur. Sakin ve duygusal bir karaktere sahip olan Fabio, Chiara ve Camilla ile yakın arkadaştır. Eşcinsel olduğunu herkesten saklamaya çalışan Fabio, gay arkadaşlık sitelerinde kendi adına hesap açıp sırrını saklama konusunda oldukça temkinsiz hareket eder. 

Baby dizisinde Fabio karakterini canlandıran Brando Pacitto,1 Mart 1996’da Roma’da doğdu. Genç oyuncu Baby dizisinden önce Braccialetti Rossi, Summertime ve Feather gibi yapımlarda rol aldı.

Niccola (Lorenzo Zurzolo)

baby Niccola

Camilla’nın kardeşi olan Niccola, en yakın arkadaşı Brando ile birlikte okulun uyuşturucu tedarikçisidir. Sadece kendini düşünen; zengin ve şımarık bir çocuktur, okulun en popüler kızı Virginia ile sevgilidir. Ancak kız kardeşi Camilla’nın en yakın arkadaşı Chiara ile aralarında gizli bir yakınlaşma vardır. 

Baby dizisinde Niccola karakterini canlandıran Lorenzo Zurzolo, 21 Mart 2000’de Lazio’da doğdu. Lorenzo Zurzolo Baby dizisinden önce A Perfect Family ve Outing-Fidanzati Per Sbaglio projeleriyle tanınıyor.

Saverio (Paolo Calabresi)

baby Saverio

Kendine ait bir gece kulübü bulunan ve bu kulüpte verdiği özel partilerle fuhuş trafiğini yürüten Saverio’nun; Chiara, Damiano ve Ludovica için oldukça sinsi planları vardır. 

Dizide Saverio karakterini canlandıran Paolo Calabresi,17 Haziran 1964’te Roma’da doğdu. Yetenekli oyuncu Baby dizisinden önce Smetto Quando Voglio, Ti Ricordi Di Me, Best Enemies Forever gibi filmlerde rol aldı.

Monica (Claudia Pandolfi)

Monica baby

Okulun atletizm koçu ve aynı zamanda Camilla ile Chiara’nın antrenörüdür. Damiano’nun babasıyla arasında başlayan ilişkiyi evlilikle sonuçlandıran Monica, önceden yetenekli bir atlet olmasına rağmen yaşadığı üzücü bir olay sonucunda hayallerine veda etmek zorunda kalmıştır. 

Dizide Monica karakterini canlandıran Claudia Pandolfi,17 Kasım 1974’de Roma’da doğdu. Baby dizisinden önce Gördüğüm En Güzel Kadın, Gece Olduğunda, Distretto Di Polizia ve Hardboiled Egg projelerinde rol aldı.

Khalid (Mehdi Nebbou)

khalid baby

Lübnan Roma Büyükelçisi olan Khalid, sert mizaca sahip bir adamdır. Uzun yıllar oğlu Damiano ile görüşememiş, Damiano’nun annesinin vefat etmesinin ardından oğluyla birlikte yaşamaya başlamıştır. 

Dizide Khalid karakterini canlandıran Mehdi Nebbou, 10 Ocak 1971’de Fransa’da doğdu. Yetenekli oyuncu, English Vinglish, Yalanlar Üstüne, Özel Kuvvetler ve We Monsters projelerinde sergilediği başarılı performanslarıyla tanınıyor. 

Simonetta (Isabella Ferrari)

baby simonetta

Ludovica’nın aklı bir karış havada annesi Simonetta, eline geçen bütün parayı sevgilisi ile paylaşarak keyfine düşkün bir şekilde hayatını geçirmektedir. Kızını çok fazla umursamaz. 

Dizide Simonetta karakterini canlandıran Isabella Ferrari, 31 Mart 1964’te doğdu. Baby dizisinden önce Sessiz Kaos, Time For Loving, Napoli’nin Sırrı ve Muhteşem Güzellik gibi yapımlarda boy gösterdi. 

Arturo (Massimo Poggio)

Chiara’nın babasıdır. Eski eşi Elsa ile birlikte yaşamaya devam etse de başka bir kadınla ilişkisi vardır.

Dizide Arturo karakterini canlandıran Massimo Poggio, 9 Nisan 1970’de İskenderiye’de doğdu. Deneyimli oyuncu David’s Birthday, Che Dio Ci Aiuti, Solo Per Amore, Karşı Pencere ve Kutsal Yürek projelerinde sergilediği performanslarıyla tanınıyor. 

Elsa (Galatea Ranzi)

baby elsa

Chiara’nın annesidir. Kocasıyla boşanmasına rağmen aynı evde yaşayan Elsa, dışarıdaki olayları umursamadan kendi dünyasında yaşamını sürdürmektedir. Kendini bilgisayar oyunlarına veren genç kadın, eski kocasının yeni ilişkisine karşı tepkisiz davranır.

Dizide Elsa karakterini canlandıran Galatea Ranzi, 24 Ocak 1967 yılında Roma’da doğdu. Güzel yıldız Baby dizisinden önce Muhteşem Güzellik, Fiorile, Three Steps Over Heaven ve A Journey Called Love gibi yapımlarda rol aldı. 

Fiore (Giuseppe Maggio)

baby fiore

Dış görünüşüne bakıldığında naif ve kibar bir insan olarak gözüken Fiore, görünüşünün ardında kirli işler çeviren bir karakterdir. Saverio’nun suç ortağı olan Fiore, Ludovica’nın başına açılan işlerdeki en büyük pay sahibidir. 

Dizide Fiore karakterini canlandıran Giuseppe Maggio, 13 Kasım 1992’de Roma’da doğdu. Yetenekli oyuncu Baby dizisinden önce Amore 14, Un Fantastico Via Via ve Almeto Tu Nell’Universo filmlerinde boy gösterdi.

Virginia (Federica Lucaferri)

baby virginia

Okulun popüler kızıdır. Adeta entrika olan Virginia, canını yakanlara karşı oldukça acımasız hareket eder. Camilla’nın erkek kardeşi Niccolo ile sevgilidir.

1996 yılında doğan genç oyuncu Federica Lucaferri, Poveri ma Ricchi filmiyle ünlenmiştir.

Baby Dizisi IMDb Puanı Kaç?

Baby dizisi, uluslararası kullanıcıların üyelik oluşturarak film ve dizileri puanladığı IMDb’de, 10 üzerinden 6,8 puan alarak ortalama başarıda değerlendirilmiştir. Dizinin konusunu basit olarak değerlendiren kullanıcıların çoğu, çok fazla tanımadıkları oyuncuların yer aldığı kadroyu “dinamik, heyecanlı ama amatör” şeklinde tanımlamayı seçmiştir.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *