Hayat Şarkısı Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Fragmanı 18 Aralık 2015’te yayınlan Kanal D’nin sevilen dizileri arasındaki Hayat Şarkısı Kore yapımı Flames Of Desire’nin Türkiye uyarlamasıdır. Dizinin yapımı Most Production’a aittir. Sıla, Merhamet ve Hatırla Gönül gibi dizilerin yapımcılığını da üstlenen yapım şirketi bu dizinin başarılı olacağından oldukça emindiler. Şimdilerde 2. sezonu ile karşımıza çıkan dizinin ilk yayın tarihi 9 Şubat 2016’dır. İzleyicisinin karşısına çıktığı ilk günden beri her salı günü hayranlarını televizyon karşısına bağlayan dizi adından daha çok bahsettireceğe benziyor. Hayat Şarkısı konusu ile olduğu kadar çekimlerin gerçekleştiği mekanlarla da izleyicilerin dikkatini çekmektedir. İlk bölümlerin çekimleri Berlin’de gerçekleşmiş. İlerleyen bölümler ise İstanbul’da Beykoz ve diğer semtlerde çekilmektedir. Diziye ev sahipliği yapan Beyaz Köşk daha önce hiçbir çekime ev sahipliği yapmamıştır. Başrollerinde Burcu Biricik, Birkan Sokullu, Ecem Özkaya, Tayanç Ayaydın ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın paylaştığı Hayat Şarkısı’nın yapımcılığını Gül Oğuz ve Mustafa Oğuz, yönetmenliğini Cem Karcı yapmaktadır. Dizinin başarılı senaryosu ise Mahinur Ergun’a aittir.

Hayat Şarkısı Dizisi Konusu:

Hayat Şarkısı adlı dizi, arzuları, hırsları ve ellerinde bulunanlar arasında ardı ardına savrulan karakterlerin aşklarını, vedalarını, mücadelerini ve kavuşmalarını konu alıyor. Hayat Şarkısı konusu, Mudanya yakınlarındaki Işık Köyü’nde doğup büyüyen kan kardeşler Salih ve Bayram’ın aralarında çıkan anlaşmazlıklara son vermek adına küçük yaştaki çocukları Kerem ve Melek’i evlendirmek için birbirlerine söz vermesiyle başlayan olayları anlatmaktadır. Çocuklar büyüyene kadar farklı şehirlerde yaşamakta ve birbirlerini tanımamaktadır. Günler geçip çocuklar evlenme yaşına geldiğinde kan kardeşler sözlerini yerine getirmek için çalışmaya başlar. Aradan geçen uzun yıllar sonra değişen her şey gibi Bayram ailesini de değişmiş ve taşındıkları İstanbul’da büyük bir servetin sahibi olmuşlardır. Değişen o kadar şeye rağmen Bayram verdiği sözü unutmamış, oğlu Kerim’in üniversiteden mezun olduğu gün onu da yanına alarak, kızları Melek ve Hülya ile yaşayan Salih’in yanına gider. Hayat Şarkısı konusu bu olaylarla başlayan yitik bir aşk hikayesidir. Oldukça sürükleyici olan bu aşk hikayesinin izleyicileri her Salı ekrana kilitlemesine şaşmamak gerek.

Hayat Şarkısı Dizisi Karakterleri:

 

Hülya Çamoğlu Cevher – Burcu Biricik:

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989’da Antalya’nın Elmalı ilçesinde doğmuştur. Reklamcı Emre Yetkin ile 2016 yılında evlenmiştir. Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken bir yandan da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmıştır. 2006 yılında daha 17 yaşında iken ‘Akdeniz Kraliçesi’ seçildi. Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinden ödül alan oyuncu Show Tv’de yayınlanan ‘Maçolar’ adlı dizide rol almasıyla televizyon dünyasına adım atmış oldu. Burcu Biricik, Beni Böyle Sev, Ulan İstanbul, Düşman Kardeşler ve Şeref Meselesi gibi dizilerde rol almıştır. Oynadığı bu dizilerin dışında Bana Masal Anlatma, Kedi Özledi filmlerinde de göstermiş olduğu performansla adından söz ettirmeyi başardı. Hayat Şarkısı oyuncuları arasındaki Burcu Biricik’ in hayat verdiği Hülya karakteri oldukça zeki, güzel ve gözü kara bir kadındır. Çocukluktan bu yana yoksullukla savaşmış, iç dünyası öfke ve isyanla dolu bir kadın. Hülya, yaşadıklarından kurtulmak, zengin ve kimseye yenilmeyen biri olmak için yemin etmiş biridir ve bu hayattan tek kurtuluşunu küçük bir kız çocuğuyken aşık olduğu Kerim ile evlenmek olarak görmektedir. İstekleri uğruna her türlü yolu mübah gören Hülya, türlü entrikalar çevirerek Kerim ile evlenmeyi başarır. Ancak bu evlilik ona mutluluktan çok acı getirecektir.

Kerim Cevher – Birkan Sokullu:

6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’a doğmuştur. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitede okurken mankenlik yapan oyuncu 2003 yılında Best Model of Turkey ’de 3. olmuştur. Oyunculuk ve modellik dışında sporla da ilgilenen oyuncu 10 yıl profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Hayat Şarkısı oyuncuları arasından en dikkat çeken isimlerden biri olan Birkan Sokullu kendisi gibi oyuncu olan Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersler aldı. Dizide aşkı ve nefreti arasında kalan Kerim, evin yakışıklı küçük oğludur. Varlık içinde yaşamış, ailesi tarafında sürekli şımartılmış. Babasının zoruyla okumaya başlayan Kerim Berlin’de maden mühendisliği okurken doğaya olan tutkusundan dolayı orayı bırakıp çevre mühendisliği okumaya başlamıştır. Yaşadığı tüm ilişkilerde bağlanma sorunu yaşayan karakter Hülya ile anlaşmalı evlilik yapar ve ona olan duygularından emin olamaz.

Melek Çamoğlu – Ecem Nur Özkaya:

Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk bölümünde eğitimi alan oyuncu 25 Haziran 1988’de İstanbul’da doğmuştur. Cümbür Cemaat adlı dizide oynamaya başladıktan sonra tanıştığı kendisi gibi oyuncu olan Mustafa Üstündağ ile evlidir. Çiftin Kaan Ahmet adında bir çocuğu var. Dizide hep ikici planda kalan fedakar abla Melek rolündedir. Hasta olan annelerini erken yaşta kaybeden Melek kendini evin annesi olarak görmeye başlamış. Kardeşi Hülya için her şeyi yapan karakter onun tüm hayallerinin en büyük destekçisi olmuştur. İtilmişliğinin ve geride kalmışlığının yanı sıra iç dünyasında her zaman tutkulu ve hayat dolu bir kadın yaşamaktadır.

Bayram Cevher – Ahmet Mümtaz Taylan:

Hayat Şarkısı adlı dizide Bayram karakterini canlandıran Ahmet Mümtaz Taylan uzun yıllardır tiyatro sinema ve dizi oyunculuğu yapmasının yanı sıra yönetmenlik de yapmıştır. Birçok önemli projede yer alan sanatçı çok sayıda ödül almıştır. Gazi Üniversitesi’nde İktisat Bölümü ve Hacettepe Üniversite’nde tiyatro eğitimi almıştır. Hayat Şarkısı oyuncuları arasında yer alan Ahmet Mümtaz Taylan zengin madenci Bayram karakterine hayat vermektedir. 55 yaşında becerikli ve otoriter bir baba olan Bayram’ın Hüseyin ve Kerim adlı iki çocuğu vardır. Oğullarına aşırı düşkün olan dediğim dedik sert bir babadır. Hareketli, sinirli, bir anda parlayabilen Bayram aynı zamanda girdiği ortamlarda hemen hakimiyet kuran ve sevilen biri olarak ekranlara gelmektedir.

Hüseyin Cevher – Tayanç Ayaydın:

Sinema ve dizi oyuncusu Tayanç Ayaydın, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü mezunudur. 1979 yılında dünyaya gelen oyuncu öğretmen Sally Ghalayini ile evlidir. Başarılı oyuncu daha önce Son Bir Şans, Gece Yürüyüşü, Aliye, Sıla, Sakarya – Fırat, Büşra, Aşk Kırmızı adlı projelerde yer almış ve burada sergilediği performansla kendinden fazlasıyla söz ettirmiştir. Dizide Cevher ailesinin ağır abisi olan Hüseyin karakteriyle ekranlara gelmektedir. Hüseyin, iyi eğitim almış, güvenilir, zeki, yakışıklı ve anlayışlı biridir. Zeynep ile evli ve bir çocuk babası olan karakter yaşadığı evlilikte aradığı huzuru bulamadı.

Zeynep Cevher – Pelin Öztekin:

Ünlü tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin’in kızı olan oyuncu 1987 yılında İzmit’te doğmuştur. Pera Güzel Sanatlar lisesinde tiyatro eğitimi aldıktan sonra ilk oyunculuk deneyimini Hayat Bilgisi dizinde yaşamıştır. 2006 yılında BKM ekine dâhil olarak Çok Güzel Hareketler adlı TV programında çeşitli rollerle izleyici karşısına geçmiştir. Eski bir bakanın kızı olan Zeynep ailelerin ortak çıkarları yüzünden Hüseyin’le evlenmiştir. Zorla yapılan bir evlilik olmasına rağmen kocasına çok aşık olan kadın kuruntulu, kıskanç insanların arkasından iş çeviren bir kadındır.

Süheyla Cevher – Seray Gözler:

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Seray Gözler 1961 Adana doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu Afife Jale ve İsmet Küntay Tiyatro ödüllerine sahiptir. Devlet tiyatrosu sanatçısı Saydam Yeniay ile evli olan sanatçının Ege isimli bir oğlu vardır. Dizide, Bayram’ın iyi kalpli eşi Süheyla Cevher rolündedir. Geleneklerine çok bağlı olan Süheyla oğulları, eşi ve gelinleri arasındaki dengeyi kurmaya çalışır. Konağın tüm hakimiyeti Süheyla hanımdadır.

Filiz – Almila Bağrıaçık:

Türk asıllı Alman genç oyuncu 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Fakat babası Almanya’da çalıştığı için orada büyümüştür. Oyunculuk ve koçluk eğitimi alan oyuncu Ayrılık filmi ile oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır. Hayat Şarkısı dizisinde Filiz karakterine hayat veren sanatçı maddi isteklerinin kölesi olmuş kötü bir anne rolündedir. Filiz, Kerim’in eski sevgilisi ve Mehmet’in biyolojik annesidir.

Mahir – Olgun Toker:

12 Mart 1986 Mersin doğumlu oyuncu Olgun Toker, Marmara Üniversitesinde Arşivcilik Bölümü’nü kazanmış fakat okulunu bırakarak Müjdat Gezen Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne başlamıştır. Burada eğitim gördüğü sırada Saklı Hikayeler adlı filmde aldığı rolle oyunculuk kariyerine başladı. Hayat Şarkısı dizisinde Mahir karakteriyle izleyiciyle buluşan oyuncu Filiz’in eski sevgilidir. Hülya’ya duyduğu hayranlık nedeniyle ilerleyen zamanlarda onun bir numaralı adamı haline gelecektir.

Bade Cevher – Deniz Altan:

İstanbul’da 1994 yılında doğan Deniz Altan, Sadri Alışık Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Bayram Cevher’in gayrimeşru kızı olan Bade eve bir vahşi olarak gelir. Bu isyankar genç kız Bayram’ın suçluluk duygusunu sonuna kadar kullanır. Oldukça şımarık olan karakter gittiği hiçbir yerde dikiş tutturamaz. Olduğu her ortamı karıştıran huysuz ama sevimli bir tiptir.

Hayat Şarkısı Dizisi Detay:

Kanal: Kanal D
Yönetmen: Cem Karcı
Senarist: Mahinur Ergun
Oyuncular: Burcu Biricik, Birkan Sokullu, Ahmet Mümtaz Taylan, Tayanç Ayaydın, Ecem Nur Özkaya, Deniz Altan, Seray Gözler, Deniz Hamzaoğlu, Pelin Öztekin, Aydan Taş, Olgun Toker, Almila Bağrıaçık, Serap Önder, Taha Yusuf Tan, Aden Duru Orak, Elif Sevinç
Tür: Aşk, Dram
Süre: 135 Dakika

Hayat Şarkısı Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *