Connect with us

Healer Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Ji Chang Wook Dizileri

Yabancı Diziler

Healer Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Ji Chang Wook Dizileri

Başrollerini Ji Chang-Wook, Yoo Ji-Tae ve Park Min-Young’un paylaştığı Healer dizisi, bir Güney Kore draması olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, gerek Güney Kore’de gerekse ülkemizde yoğun izleyici kitlesine sahip. Bunun başlıca nedenlerini ise senaryosunun ilgi çekici olması, oyuncu kadrosunun oldukça popüler ve kaliteli oyunculardan oluşması, yönetmenin senaryonun hakkını vermesi olarak gözlemleyebiliyoruz. Healer dizisi izleyenlerine aksiyon, dram, gerilim, romantik ve komedi gibi birçok türü bir arada sunuyor. İzlemesi keyifli, merak uyandırıcı, eğlenceli ve bir o kadar da duygusal derinliği barındıran Healer, sezonluk diziler arasında önemli bir yere sahip.

Peki, böylesine büyük bir ilgi ve merakla karşılanan Healer dizisinin konusu nedir, Healer oyuncuları kimlerdir, rolleri nelerdir; bu soruları kapsamlı bir şekilde cevapladık.

Healer Dizisi Konusu

Helaer Afiş

Ünlü bir şirkette muhabir olan Kim Moon-Ho geçmişte yaşanmış bir olayın gerçek yüzünü öğrenir ve dizinin hikayesi bu olayın ardından başlar. Kim Moon-Ho olayın peşini bırakmaz ve hikayeyi araştırmaya başlar. Bu süreçte internet gazeteciliği yapan ve Kim Moon-Ho’nun büyük hayranı olan Chae Young-Shin ile mesleği bir hayli ilginç olan, Healer kod adıyla anılan Seo Jung-Hoo olayın aydınlatılmasında Kim Moon-Ho’ya yardımcı olur. Bu üç karakterimizin geçmişi ise enteresan bir şekilde birbiriyle ilişkilidir. Olayın sır perdesi aralanırken düğümler tek tek çözülecek, karakterlerimiz oldukça maceralı yollardan geçecektir.

Healer Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook)

Healer

Dizide Healer kod adıyla anılmaktadır. Peki healer ne demek? Sözlük anlamına baktığımızda healer iyileştirici, tedavi edici ve çözüm gibi anlamlara gelmektedir. Aslında Healer’ın yaptığı işi incelediğimizde bu kelimenin tam olarak onu yansıttığını söyleyebiliriz.

Gece kuryeliği yapan Healer, aslında bir nevi ajan gibi çalışmaktadır. Giyilebilir akıllı cihazları kullanan Healer, bunun yanında üstün dövüş becerilerine ve şaşırtıcı derecede kıvrak bir zekaya sahiptir. Hatta kimi bölümlerde izleyicileri bu zekası sayesinde oldukça şaşırtmaktadır. Healer yalnız çalışmaz. İşlerini kişiliğini, karakterini bilen, duygusal yönden kendisine yakın, aynı zamanda işinde çok iyi olan bir hacker ile yürütür. Healer işinin yanı sıra kişiliği ile de ilginç bir karakterdir. Hatta en büyük hayali bir ada satın alıp ileride o adaya yerleşmektir. İşi gereği çeşitli karakterlere bürünen Healer izlemesi keyifli sahnelerle karşımıza çıkmaktadır.

Ji Chang-Wook 1987 doğumludur. Dongguk Üniversitesi Tiyatro ve Sinema bölümü mezunudur. Yengeç burcudur. Futbol oynamak, arkadaşlarıyla vakit geçirmek ve motor kullanmak hobileri arasındadır. Healer, Ji Chang Wook dizileri arasında oldukça popüler bir yere sahiptir.

Chae Young-Shin (Park Min-Young)

chae young-shin

Çok tanınmış bir şirket olmayan Some Day Yayın Şirketi’nde internet gazeteciliği yapmaktadır, 27 yaşındadır. Güçlü iradesi, kararlılığı ve meraklı kişiliğiyle ön plana çıkan Chae Young-Shin, aksiliklerle dolu bir hayat sürmektedir. Geçmişten gelen birtakım travmalara sahiptir. 7 yaşında iyiliksever bir avukat tarafından evlat edinilir. O avukat tarafından zamanla yaraları sarılmaya başlanır. Ayrıca Chae Young-Shin evlat edinildiğini bilmekte, ailesini ve geçmişini merak etmektedir. Bu denli duygusal derinliğine karşın oldukça eğlenceli, komik ve enteresan bir kişiliğe sahiptir.

Park Min-Young 1986 doğumlu bir oyuncu ve modeldir. Dongguk Üniversitesi Tiyatro ve Sinema bölümünü 2013 yılında bitirmiştir. Ancak oyunculuğa başlaması 2005 yılına dayanmaktadır. Televizyon kariyerine SK Telecom reklam filmi ile başlayan oyuncu, birçok ödül almış, sayısız önemli dizi ve filmde rol almıştır.

Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae)

Kim Moon-Ho

37 yaşında kariyerinin oldukça parlak bir döneminde olan Kim Moon-Ho, dizide herkes tarafından örnek alınan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak geçmiş peşini bırakmaz ve yaşanan bir olayın gerçeğini öğrenir. Bu olayı araştırmaya başlar. Sır perdesini aralarken Healer ve Chae Young-Shin’den de yardım alır. Bu süreçte Kim Moon-Ho’ya değerleri ve doğruları yol gösterir.

1976 doğumlu Yoo Ji-Tae, oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik ve senaristlik de yapmaktadır. Diğer iki oyuncu gibi Dongguk Üniversitesi Tiyaro ve Sinema bölümünü bitiren Yoo Ji-Tae aynı zamanda aynı üniversitenin Sinema bölümünde de yüksek lisans yapmıştır.

Healer Kaç Bölüm?

Her bir bölümü yaklaşık 60 dakika süren dizi 20. bölümü ile birlikte final yapmıştır.

Asya ekolünün son döneme damgasını vuran bir başka yapımı için: Ölüm Defteri: Death Note Konusu ve Karakterleri

Continue Reading
You may also like...

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top