Her Bölümünü Merakla Beklediğimiz Yabancı Diziler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yeni Bölümünde Neler Olacak Diye Düşündüğümüz 10 Yabancı Dizi listemizi hazırladık.Dizilerin bazıları eski ancak düşünürseniz bu dizilerin bir sonraki bölümü ne olacak diye hep düşünmüşüzdür.İzleyicinin belki de en çok istediği şeydir merak. Bölüm bittiğinde kafamızda komplo teorileri üretebiliyorsak, kabul edelim ki o dizi sürükleyicidir ve bizi bizden çoktan almıştır.Her sonraki bölüm hatta yeni sezon için gün saydığımız 10 yabancı dizi listesi ile karşınızdayız.Sizlerde en çok merakla beklediğiniz yabancı diziyi YORUM kısmını kullanarak paylaşabilirsiniz.

 

Merak Duygusunu Tavan Yaptıran 10 Yabancı Dizi

 

10. Lost

Lost
Merak dendiği vakit ilk akla gelen dizidir vesselam. Issız bir adaya düşen uçak… Başta klişe gibi gelebilir sizlere fakat o ada, etrafı suyla çevrili bir kara parçasından çok daha fazlasıdır. Lost’un ünü buradan geliyor. Ormandan gelen tuhaf sesler, gizemli sayı dizileri, adadaki yabancılar, Jacob adındaki esrarengiz kişi ve daha pek çok merak ögesi bu diziye entegre edilmiştir. Eğer izleyecekseniz merak etmeyin, fazlasıyla merak edeceksiniz.

9. Prison Break

Prison Break
Bu diziyi tek kelimeyle özetlemek gerekirse ”efsane” en uygun kelimedir. Her bölümde ayrı ayrı merak uyandırırken, tümevarım yaparken de ayrı bir şok yaratır zihinlerimizde. Michael Scofield hapishaneden kaçabilecek mi, kaçtıktan sonra tüm o ajanlardan nasıl kurtulacak, Sara ile ilişki durumları nasıl gidecek, Michael bu kadar güzel turna kuşu yapmayı nereden öğrendi, bu şirket ne ayak gibi pek çok merak temalı soruların cevabı bu efsane diziyi izlemekten geçiyor.

8. Fringe

Fringe
Fringe bir diziden çok daha fazlasıdır biz paralel evrene inananlar için. Düşünsenize, oğlunuz ölüyor ve alternatif bir evren keşfedip oğlunuzun boşluğunu dolduruyorsunuz. Sonra bu durum alternatif evrendekiler için ciddi sorunlara yol açıyor ve ikinci bir dünya ile her an patlak verebilecek soğuk savaş halindesiniz. Tüm bu olaylar sürerken, dizimizde belirli bölümlerde gözüken kel adamlar merağımızın odak noktası haline geliyor. Tarih boyunca yaşanan önemli olayların yolunda gidip gitmediğini gözlüyor bu kel arkadaşlar. Who are you?

7. Supernatural

Supernatural
Dizi içerisinde korku ögeleri, doğaüstü olaylar ve aynı zamanda rock/metal müzikleri de barındırıyor. Bu dizi ne tuhaftır ki, ya hiç ısınamazsınız ya da fanatiği olursunuz. Başrolümüz Sam, tövbeli olduğu in,cin, yaratık avcılığına, annesi ve karısını öldüren yaratık yüzünden tekrardan başlamaya karar verir. Tabi kardeşi olmadan olmaz. Dizinin her sezonu farklı bir konuyu ele alır. Doğaüstü varlıklar her zaman merak konusu olmuştur ve olmaya devam edecektir.

6. Mr. Robot

Mr. Robot
Dizinin yeni olmasına rağmen her bölüm apayrı güzellikte ve insanı içine çekiyor adeta. Esasında hack işlerinden çok psikolojik-dram yönü ağır basıyor gibi. Elliot adındaki genç programcı ve hacker, insanlarla iletişim kurmakta zorlanınca kendini onları hackleyerek anlatmayı tercih ediyor olsa gerek. Dizideki genel merak, acaba dizi devam edecek mi, bu dizide beni çeken şey nedir, acaba böyle bir şey gerçek olabilir mi, yok artık vb. gibidir. Dizi, günümüz siber savunmacılarının tepkisini çekeceğe benziyor. Pek çok şeyden haberimiz yokken dünyada akıl almaz çılgınlıkların döndüğü gerçeğini uyandıran bir yapım. Şiddetler tavsiye ediyoruz.

5. Breaking Bad

Breaking Bad
”Oyunculuk” dendiğinde dilimizin ucunda bekleyen dizinin ta kendisi. Sanki karakterler rolümü en iyi ben oynayacağım zihniyetiyle birbirleriyle düelloya tutuşmuşlar gibi. Karakterimiz Walter’ı merak etmemek elde değil. Mülayim, iyi bir aile babası olan Walter White’ın, ailesi mevzubahis olduğunda bir canavara dönüşebileceği işleniyor. Kanser olduğunu öğrenen koca yürekli baba, ailesinin geleceği için en iyi kristal methi pişiriyor. Çoğu bölümünde bize soğuk terler akıttıran dizi, birkaç bölümünde ise bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Belki de dizinin en merak uyandıran kısmı bölüm başları. Her bölüm başlamadan önce sonunu gösteriyor ki iyice merak edelim bu sona nasıl varıldı diye. Her an her şey olabiliyor.

4. Game of Thrones

Game of Thrones
Entrika diyorum başka da bir şey demiyorum. Kim kimin arkasından iş çeviriyor, kim kimi gam bazlıyor, kimin eli kimin gözünde belli değil. Kalitelidir, izlerseniz pişman olmayacağınızın garantisini verebilirim. Taht kavgaları, bölge savaşları, akıl oyunları, kısacası her şey bu dizide. Daha da merak etmiyorsanız artık…

3. Revolution

Revolution (1)
Evet, enerjinin bittiği yerdeyiz. Dünyadaki tüm elektrik yok olmuş durumda. Yeni medeniyetler ve yeni cumhuriyetler kurulmuştur. ABD yeniden kurulmaya çalışılıyor. Elektrik nereye gitti, bu yeni düzene nasıl ayak uydurulacak, biz olsaydık ne yapardık acaba diye düşünmeden edemiyor insan bu diziyi izlerken. Aslında bu diziyi seven kadar, diziye nefret besleyen de var. Dizideki mantık hataları saç baş yoldurtacak cinsten. Elektrik yok kardeşim sen nasıl bu kadar bakımlısın? Bu da ayrı bir merak konusu sevgili dizi severler.

2. Homeland

Homeland
ABD, Araplar ve terör kelimelerinde seyreden bu dizi politika severler için ilaç gibi bir yapımdır. Müslümanları karalamaya yönelik bir dizi olmasına rağmen işleyiş bakımından gayet iyi, kurgusu bakımından da akıcıdır. Dizi içerisinde neler olacak, neler oluyor diye iç sesiniz konuşacak. Öte yandan bu dizi Amerika’nın bizlere bakış açısını göstermede yardımcı olduğu yadsınamaz.

1. The Walking Dead

The Walking Dead
Zombiseverler ekran başına! Zombi sevmeyen biriyseniz bile üzülmeyin, bu dizi adama zombiyi bile sevdiriyor. Dizi yer yer merak ve aksiyon unsurlarının karışımı gibi gözlense de, genel itibariyle kaliteli bir yapım. Merak daha çok, zombi yakalayacak mı, yakaladı mı, zombiye dönüşecek mi gibi sorular etrafında dönüyor. Ayrıca zombilerin makyajları için tonla para harcayan yapımcıyı tebrik etmek gerek. Zombilere sahip çıkalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *