Hesaplaşma (The Accountant) Konusu ve Oyuncuları

Hesaplaşma filmi ülkemizde 28 Ekim’de gösterime girecek yapımlar arasında yer almaktadır. Orijinal ismi The Accountant olan yapım, bünyesinde aksiyon, gerilim ve dram öğelerini barındırmaktadır. Filmin yönetmenliğini Gavin O’Connor üstlenirken senaryoyu Bill Dubuque kaleme almıştır. Filmin süresi 129 dakika olarak açıklanmıştır.

Hesaplaşma Filmi Konusu:

hesaplasma-konusu
Hesaplaşma filminde, Christian Wolff üst düzey bir matematik uzmanıdır. Dahi denilecek kapasiteye sahip olan Wolff, sadece rakamlarla içli dışlı bir insan görüntüsü vermektedir. Oysaki dünyanın en tehlikeli suç örgütleri için serbest zamanlı olarak çalışmaktadır. Sonraki dönemde Hazine Bakanlığı’na bağlı Suç Yürütme Birimi kendisini araştırmaya başlayınca dikkat çekmemek için suç örgütlerinden uzaklaşarak sıradan sandığı bir müşteri ile anlaşır.

hesaplasma-afis

Wolff müşterisi için çalışırken hesaplarda milyonlarca Dolar tutarsızlık far etmiştir. Bunun üzerine olayı araştırmaya başlayınca da bu tutarsızlıkların sıradan olmadığını anlar. Hesaplar üzerinde araştırma yaptıkça da kendisini çok tehlikeli olayların içinde bulmaya başlar. İçinde bulunduğu durumda güvenebileceği fazla kişi yoktur ve hisleriyle hareket etmek zorundadır. Olaylar daha fazla büyümeden çözüm bulmak istese de bunu başaramaz ve macera dolu olaylar başlar. Hesaplaşma filminde kamera karşısına şu isimler geçmiştir:

Hesaplaşma Oyuncuları: Ben Affleck, Anna Kendrick, JK Simmons, Jon Bernthal, Jeffrey Tambor ve John Lithgow

Hesaplaşma Filmi Karakterleri:

Ben Affleck (Christian Wolff):

christian-wolff
Filmde Christian Wolff karakterine ünlü oyuncu Ben Affleck hayat vermektedir. 44 yaşındaki ABD’li oyuncu daha önce Devlet Oyunları, Operasyon: Argo, Tehlikeli Aslar, Kayıp Kız, Batman V Superman: Adaletin Şafağı, Pearl Harbor, Can Dostum gibi son derece önemli yapımlarda rol almıştır. Kariyerinde birçok ödül ve başarı bulunan Affleck, özellikle aksiyon türü filmlerin aranılan isimleri arasında yer almaktadır.

J.K. Simmons (Ray King):

ray-king
Yapımda Ray King karakterine usta oyuncu J.K. Simmons hayat vermektedir. 61 yaşındaki ABD’li oyuncu özellikle Whiplash filmindeki oyunculuğuyla çok büyük beğeni toplamıştır. Önceki yıllarda Oz dizisinde, Çakal, Acımasız Hayat, Karanlıktan Gelen gibi filmlerde rol alan usta oyuncu bu yapımda da oyunculuğuyla dikkat çekecek gibi görünüyor.

Anna Kendrick (Dana Cummings):

dana-cummings
Hesaplaşma filminde Dana Cummings rolüne ünlü oyuncu Anna Kendrick hayat vermektedir. 31 yaşındaki ABD’li oyuncu daha önce Sihirli Orman, Tehlikeli Takip, Aklı Havada, Şansa Bak gibi projelerde rol almıştır. Son yıllarda dikkat çeken performanslara imza atam Kendrick, bu önemli projede de yer almayı başarmıştır.

Jon Bernthal (Brax):

brax
Filmde Brax karakterine ünlü oyuncu Jon Bernthal hayat vermektedir. Son yıllarda birçok projede rol alan Bernthal, Fury, Marvel’s Daredevil, Sicario, Muhbir gibi filmlerde rol almıştır. Oyuncunun bu filmdeki performansı ise merakla beklenmektedir.

Hesaplaşma filminde bu isimlerin yanı sıra Andy Umberger, John Litgow, Cynthia Adda-Robinson gibi önemli isimler kamera karşısına geçmiştir. Ön gösterimlerde büyük beğeni toplayan ve yayınlanan fragmanları ilgiyle takip edilen Hesaplaşma filmi, gişede de önemli başarılar alacak gibi görünüyor. Filmin elde edeceği rakamlar sinema dünyasında merakla bekleniyor.

Hesaplaşma Filmi Fragmanı:

Bir cevap yazın