Heyecanla İzleyeceğiniz Suikast Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

90’lı yıllardan günümüze kadar pek çok başarılı komplo ve suikast filmleri yapıldı. Özellikle Amerikan sinemasının başarılı yapımları adından yıllarca söz ettirdi. Bu listede günümüze kadar en başarılı suikast filmlerini bir araya getirdik. Listemizde kimi zaman heyecanın zirve yaptığı kimi zaman ise meraktan duramayacağınız başarılı yapımlar var. Kısacası aradığınızı bulabileceğiniz bir suikast filmleri listesi hazırladık. IMDb’ye göre sıralanan suikast filmleri listemiz çok kapsamlı olmayıp sadece 10 sinema filmine yer verilmiştir.Benzer listemiz (Çok değil ama) Mafya Filmleri dikkatinizi çekebilir.Bir de şu film niye yok bu niye yok diye sormayın.10 filme yer verdik.Güzel ama listede olmayan bir çok yapım daha var.YORUM yaparak sizlerde bu kategoride olması gereken filmi paylaşabilirsiniz.

Suikast Filmleri

 

10. Murder at 1600 – Beyaz Saray’da Cinayet – 1997 – IMDb:6,1

10 - Murder at 1600
Bir cinayet masası polisi olan Ragis, Beyaz Saray’da işlenen bir cinayeti açıklığa kavuşturmalıdır. Bunun için kanıtları, delilleri inceler ve araştırma yapar. Ragis’e, gizli servis ajanlarından olan Nina’da destek verir. Cinayet araştırmasında her bir yeni bilgi, olayları daha da karmaşık bir hale getirmektedir.

9. The Manchurian Candidate – Mançuryalı Aday – 2004 : IMDb:6,6

9 - The Manchurian Candidate
Astsubay Raymond, Körfez Savaşı sırasında ordusuyla pusuya düşürülmüştür. Sadece bir kaç askerini ve yüzbaşıyı kurtarır. Yüzbaşı Marco her zaman Raymond’un bu başarılarını savunur. Bu sırada Raymond Beyaz Saray başkan yardımcısı adaylığını koymuştur. Yüzbaşı Marco Raymond’un geçmişteki politikalarını araştırmaya başladığında, aslında sanıldığı kadar mükemmel birisi olmadığını anlayacaktır.

8. Conspiracy Theory – Komplo Teorisi – 1997 – IMDb:6,7

8 - Conspiracy Theory
Bir taksi şoförü olan Jerry, aynı zamanda komplo teorisi üretmek konusunda bir uzman. Ürettiği onlarca teori var ve bir gün bunu internette tanıştığı insanlar ile paylaşır. Bir FBI ajanı bunu fark eder ve iyi bir fikir olmadığını, bunu yapmaktan vazgeçmesini söyler. Fakat aldırış etmez ve kısa bir süre içerisinde Adalet Bakanlığı’ndan Alice ile iletişim kurmuş olacaktır.

7. Clear and Present Danger – Açık Tehlike – 1994 – IMDb:6,9

7 - Clear and Present Danger
CIA’de çalışan Jack’in amiri hastalanır ve artık CIA müdür yardımcılığına atanır. İlk görevi olarak başkanın öldürülen bir tanıdığının cinayetini araştırmak ve olayı açıklığa kavuşturmak. Kısa sürede cinayetin ayrıntılarına ulaşır ve Kolombiyalı uyuşturucu çetelerinin bu işte bir parmağı olduğunu belirler. Bu da bir dizi olaya neden olacaktır ve Beyaz Seray’da çeşitli komplolar söz konusudur.

6. The X Files – Gizli Dosyalar – 1998 – IMDb:7,0

6 - The X Files
İki başarılı FBI ajanı Dünya dışı bir virüsün yayılmaya başladığını ve insanların sonunu getireceğini öğrenirler. Bunu durdurmak için doktordan yardım alırlar fakat bu hiç de kolay olmayacaktır. Bu film aynı zamanda o yıllarda yayınlanan ve oldukça popüler olan bir gizli ajan dizisinin güzel bir özeti niteliğinde. Aynı dizi ülkemizde de gizli dosyalar adı ile uzun süre yayınlanmıştır.

5. The Conspirator – Suikast – 2010 – IMDb:7,0

5 - The Conspirator
Mary, İçişleri Bakanını öldürmeye teşebbüs etmek ve komplo kurmak suçundan hapse girmiştir. Ancak bu suçlamanın arkasında farklı güçler vardır ve kimse Marry’nin suçsuz olduğuna inanmamaktadır. Henüz yeni bir avukat olan Frederick, Mary’nin suçsuz olduğuna inanır ve bunun için delilleri ortaya çıkarmaya çalışır. Bütün olaylar bundan sonra gelişiyor.

4. Red – Kırmızı – 2010 – IMDb:7,1

4 - Red
Sessiz ve sakin bir hayatı yaşayan bir ajan olan Frank, bir gün o’nu öldürmeye gelen bir çete olduğunu fark ettiğinde hayatı tamamen değişir. Frank zor durumdadır çete oldukça güçlüdür ve Frank’in sevdiği kadın Sarah tehlikededir.

3. Arlington Road – Arlington Yolu – 1999 – IMDb:7,2

3 - Arlington Road
Bir üniversitede profesör olan Micheal’ın eşi teröristler tarafından öldürülür. Micheal artık ön yargılı bir insandır ve bazı insanların terörist olduğuna inanır. Nitekim yeni komşuları da son zamanlarda garip davranmaya başlamıştır. Bu da Micheal’ın şüphelerini arttırır ve bu durumu açıklığa kavuşturmak ister. Bunun için dikkatli olmalı ve iyi araştırma yapmalıdır.

2. Enemy of the State – Devlet Düşmanı – 1998 – IMDb:7,3

2 - Enemy of the State
Amerika hükumetinde büyük çaplı bir suikast söz konusudur. Bunun sonucunda olayla ilişkili olmayan insanlarda şüphe dahilindedir. Ancak bu cinayetin görüntülerini kaydeden birisi vardır ve gazeteciyle iletişim kurması sonucunda bunu öğrenen istihbarat servisi arasında bir kovalamaca başlayacaktır.

1. JFK – 1991 – IMDb:8,1

1 - JFK
Amerikan başkanına gerçekleştirilen bir suikast olayının detayları bir türlü ortaya çıkmaz. Suikastçı bunu tamamen kendisinin yaptığını söylemektedir. Fakat bu inanılacak gibi değildir. Medya ve halk çeşitli komplo teorileri uydurur ancak gerçekler, mahkemenin vermiş olduğu yargılamayı ve cezayı yetersiz gören bir bölge savcısının araştırması ile ortaya çıkmaya başlayacaktır. Bu derin araştırma beraberinde derin güçleri ve olayları ortaya çıkarır.

 

Bonus 1: Assassins – Suikast Çemberi – 1995 – IMDb:6,3

Bonus 2 : Léon: The Professional – Sevginin Gücü – 1994 – IMDb:8,6

Heyecanla İzleyeceğiniz Suikast Filmleri Listemize YORUM Yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *