Hint Dizisi – Baat Hamari Pakki Hai Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Türkiye’de yerel kanallardan yayınlanan dizilerin yanı sıra artık yabancı diziler de oldukça ilgi çekmeye başladı. Eskiden yabancı diziler bu kadar çok bilinmiyordu. Ancak teknolojinin gelişimi ile birlikte artık İnternet ortamında birçok diziye kısa süre içerisinde rahatlıkla ulaşılabiliyor. Yabancı dizilerin bu denli sevilmesinin pek çok nedeni var. Öncelikle yabancı dizilerin oyuncu kadroları çok başarılı oluyor. Böylelikle senaryo çok etkili bir şekilde seyirciye aktarılıyor. Ayrıca yabancı dizilerin bölümlerinin süresi de çok kısa oluyor. Bu da yabancı dizilerin takip edilmesini kolaylaştırıyor. Çünkü insanlar bir oturuşta birçok bölümü art arda izleyebiliyor. Bizim dizilerin 1.5 – 2 saat sürdüğünü düşünürsek, bizim diziler açısından bu pek mümkün olmayabilir.

Not: Hint Dizileri isimli listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Baat Hamari Pakki Hai

Yabancı diziler içerisinde Hint dizilerinin yeri çok başkadır. Çünkü Hint dizilerindeki entrika ve olaylara başka dizilerde pek rastlanmayabilir. Oldukça yaratıcı hikayeler söz konusu olmaktadır. Bu hikayelerin televizyona aktarılmasıyla birlikte peşinden binlerce izleyiciyi sürüklemektedir. İşte bu entrika dolu Hint dizilerinden birisi de Baat Hamari Pakki Hai adlı dizidir. Bu dizi, bir Hint drama dizisidir. İlk olarak 2010 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin toplam 188 adet bölümü çekilmiştir.

Baat Hamari Pakki Hai Konusu:

Baat Hamari Pakki Hai Konusu

Bu dizide öksüz bir kız olan Saanchi’nin yaşamı anlatılmaktadır. Dizideki öksüz kız olan Saanchi, dayısı Indar Sharma ve dayısının eşi Usha Sharma ile birlikte yaşamaktadır. Aynı zamanda Saanchi, kuzenleri olan Shreya, Nani ve Naanu ile aynı evi paylaşmaktadır. Saanchi, kendisine bir eş, bir hayat arkadaşı bulmak istemektedir ancak bu konuda sürekli olarak problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Sürekli olarak karşı tarafça reddedilen Saanchi’nin evlenmesi de Usha’nın hayatını en çok meşgul eden konu olmuştur.

Baat Hamari Pakki Hai Oyuncuları
Saanchi’yi zaman zaman bazı damat adayları görmeye gelmektedir. Damat adayı geleceği zaman Saanchi için hemen hazırlıklar başlar ve Saanchi için bakımlar yapılır. Ancak çoğunlukla reddedilen Saanchi’nin evlenmemesinden yine kendisi sorumlu tutulur. Saanchi, sürekli olarak bir başkası için hazırlanıp umutlarının boşa çıkması üzerine çok üzülür. Sürekli olarak reddedilmek onun onurunu zedeler. Bir zaman sonra Saanchi, kendisi için uygun bir koca olabilecek Shravan ile karşılaşır. Büyükler arasında ikisinin evlenmesine karar verilir. Ancak Shravan başkasını sevmektedir, gönlü başkasındadır. Bunu öğrenen Saanchi, çok üzülür ve adeta büyük bir hayal kırıklığı yaşar.

Baat Hamari Pakki Hai Dizi Karakterleri:

Ankita Sharma – Saanchi Joiswal:

Baat Hamari Pakki Hai Hint Dizisi
Ankita Sharma, 7 Şubat 1987’de dünyaya gelmiştir. Hintlidir. Oyunculuğunun yanı sıra dans ve müzikle de ilgilenmiştir. 2008 yılında kursunu tamamladığında derece ile ödüllendirilmiştir. Dans koreografi yapmayı çok isterdi. Daha sonra kariyerini oyunculuk alanında devam ettirdi. Ocak 2015’te Mayank Sharma ile nişanlandı. 9 Mart 2015 tarihinde ise evlendiler, evlilikleri halen devam etmektedir. Baat Hamari Pakki Hai dizisinde Saanchi adlı karakteri canlandıran Ankita Sharma, bu dizide başarılı olarak adını duyurmayı başarmıştır. Dizide sürekli olarak damat adaylarına gösterilen ancak hiçbiri ile evlenemeyen mutsuz ve onuru kırılan bir kızı canlandırmaktadır. En son kendisine uygun bir koca bulduğuna inansa da, bu mutluluğu da kısa sürmüştür. Çünkü Shravan adlı koca adayı, başkasını sevmektedir.

Barun Sobti – Shravan Joiswal:

Barun Sobti
21 Ağustos 1984 yılında Hindistan’da dünyaya gelen başarılı oyuncu, 1,78 boyundadır. Tüm eğitimini doğduğu yer olan Delhi’de tamamlamıştır. Hintçe, İngilizce ve Punjabi dillerine oldukça hakimdir. Ünlü oyuncu 12 Aralık 2010 tarihinde çocukluk aşkı olan Pashmeen Manchanda ile dünya evine girmiştir. Düğünleri sade bir törenle gerçekleştirilmiştir. Başarılı oyuncu genellikle parti ortamlarından hoşlanmamaktadır. Bu yüzden kendi düğünü de sade bir törenle gerçekleşmiştir. Kariyeri oyunculuk üzerine ilerlese de pek çok alanla ilgilenmiştir. Ayrıca mankenlik de yapmıştır. Bu konuda da oldukça başarılı olmuştur. Boş zamanlarını genellikle ailesi ile birlikte geçirmekten hoşlandığını söylemektedir. Baat Hamari Pakki Hai dizisinde Shravan adlı karakteri canlandırmaktadır. Bu karakter, evlenmek için sürekli yeni damat adayları ile tanışan Saanchi ile tanışır. Aileler bu ikisinin evlenebileceği konusunda anlaşırlar. Genç kız, yeni bir umutla mutluluğa adım adım ilerlerken bir şey fark edilir. Shravan, Saanchi ile evlenmek istemiyordur. Çünkü o, başkasına aşıktır. Dizide başarılı bir şekilde rolünü oynayan Barun Sobti, pek çok televizyon projesinde olduğu gibi bu projeyle de adını duyurmayı başarmıştır.

Krystle D’Souza – Tara:

Krystle D’Souza
Mart 1990’da Mumbai’de doğmuştur. Yeni insanlarla tanışmak ve yeni yerleri keşfetmekten keyif aldığını röportajlarında belirtmiştir. İlk dizisi Kahe Naa Kahe’dir. Baat Hamari Pakki Hai dizisinde, Shravan adlı karakterin ilk aşkı olan Tara karakterini canlandırmaktadır.

Karan Wahi – Ranbeer:

Karan Wahi - Ranbeer
9 Haziran 1986’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra modellik mesleği ile de yakından ilgilenmiştir. İlk olarak bir televizyon şovu vasıtası ile televizyondaki kariyerine başlamıştır. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra ek olarak Wahi sahne şovlarına da katılmaktadır.

Baat Hamari Pakki Hai Teknik Detay:

Başlangıç: Mayıs 2010
Bitiş: Şubat 2011
Ülke: Hindistan
Kanal: Sony TV
Oyuncular: Ankita Sharma, Barun Sobti, Krystle D’souza, Karan Wahi
Süre: Yaklaşık 24 Dakika
Tür: Dram
Bölüm Sayısı: 188
Senaryo: Sanjay Kumar, Anshuman Sinha, Satyam Tripathi, Radhika Borkar, Damini K. Shetty, Mamta Alva
Yönetmen: Prasad Gavandl
Yapımcı: DJ’s Creative Unit, Tony Singh, Deeya Singh

Baat Hamari Pakki Hai Frgmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=iqWzSZaLcE0

A comment on "Hint Dizisi – Baat Hamari Pakki Hai Konusu ve Oyuncuları"

  1. melissss says:

    Baroni sobti süper yaaaaa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *