Hint Dizisi – Bir Garip Aşk Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Hikayesi ile herkesi etkisi altına alan ünlü Hint dizisi Bir Garip Aşk yani Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir, 2 sezon boyunca ekranlarda kalmıştır. İkinci sezonunda başrol oyuncuları ve dizinin adı değişiklik gösterdi. İlk sezonun çok daha fazla beğeni toplamasına rağmen, diziyi her seyircisi büyük bir ilgi ile sonuna dek takip etti. Dizi İngilizce adı olan ”What Shall I Name This Love” ile de birçok ülkede yayınlanmıştır.

Bir Garip Aşk Dizisi

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir konusu gereği, izleyen herkesi çok etkilemiş ve herkes kısa sürede diziyi tamamlamayı başarmıştır. Dizide birbirine tamamen zıt olan iki kişinin ilişkisi anlatılmaktadır. Aralarında geçen her olay, güldürürken ağlatmayı başaracak niteliktedir.

Hint Dizileri listemiz de dikkatinizi çekebilir..

Bir Garip Aşk
Bir Garip Aşk

Dizinin ikinci sezonunda isim ve oyuncu değişikliği yaşanmıştır. Adı Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ve Türkçe karşılığı ”Bu Aşkın Adını Ne Koymalı?” olan dizide başrolleri, Barun Sobti ve Sanaya Irani paylaşıyor. Genel olarak ikinci sezonun başlarının sıkıcı olduğu söylense de, 20. bölüm sonrasında özellikle çok heyecanlı bir hal aldığı da belirtiliyor. İlk sezondaki oyunculara alışanlar elbette ikinci sezonda baş rollerin değişmesini hoş karşılamayabilir ancak aynı sürükleyici olaylar devam etmektedir.

Bir Garip Aşk dizisinin ilk sezonu ve ikinci sezonu arasındaki fikir ayrılıkları hala devam etse de, herkes keyifle iki sezonu da bitiriyor. Bu dizi de Türkçe adı ”Bir Garip Aşk” ile Türk kanallarında yayınlanmıştır. Dizinin birçok ülkede yayınlanması ile birlikte oldukça meşhur bir yapım haline gelmesi, sezonlarının devam edip etmeyeceği konusunda da soruları beraberinde getirmiştir. Ancak dizi tüm beklentilere rağmen soluksuz geçen iki sezon sonrasında bitirdiğini açıklamıştır.

İzleyenlerin yeniden izlemek istediği, yeni bir Hint dizisine başlamak isteyenlerin ise mutlaka izlemesi gerektiği, oldukça başarılı bir Hint yapımıdır. Hint dizisi tutkunlarının hiçbir bölümünü kaçırmadığı bir dizi haline gelmeyi de başarmıştır.

Bir Garip Aşk Dizisi Hakkında Bilgiler

Dizinin Türü: Romantik, dram, komedi
Yönetmen: Waseem Sabir, Yusuf Ansari
Bölüm sayısı: 542
Her bölümün süresi: 21 dakika
Yayınlandığı tarihler: 26 Ağustos 2013 – 13 Haziran 2015 (2 sezon)
Başrol oyuncuları: Avinash Sachdev, Shrenu Parikh
2. sezon Dizi Adı: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Bir Garip Aşk Dizisi Konusu

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir Konusu
Bir Garip Aşk dizisi konusu şu şekildedir; Mecburi bir evliliğin geçtiği bu dizide, karısı ile mutsuz olan bir adam yer alıyor. Shlok Agnihotri ile Astha Shlok Agnihtori birbiri ile evlidir ancak aralarındaki ilişki hiç de iyi değildir. İkisi de tamamen zıt karakterlere sahip olduğu için anlaşmaları imkansızdır. Sert ve duygusuz erkeğimiz Shlok Agnihotri, tamamen nefret dolu ve durgun bir kişiliğe sahipken, karısı olan Astha Shlok Agnihotri ise canlı bir kişiliğe ve sevgi dolu bir yüreğe sahiptir. Astha tamamen canlı renkleri seviyorken, Shlok sadece koyu renkleri tercih etmektedir. Anlaşabildikleri hiçbir ortak nokta yoktur.

Bir Garip Aşk Dizisi Konusu Nedir?

Hem dram hem de romantizmin bolca işlendiği bu dizinin her bölümünde hem gülüp hem de ağlamak mümkündür. İkilinin arasında geçen olaylar komedi ve dram tadında gerçekleşiyor. Birbirleriyle asla anlaşamayacaklarını düşündükleri anda, aslında tam da bir aşkın ortasında kalacaklarını zamanla anlayacakları bir aşk hikayesi olduğunu söylemek gerek. Nefretle aşkın arasındaki ince çizgide gelişecek olaylar, izleyen herkesi ekranlara bağlamayı başardı. Bazen insanın asla anlaşamayacağını ya da bir ömür geçiremeyeceğini düşündüğü kişi, en yakını ve aşık olduğu kişi haline bile gelebiliyor.

Yaşananlar ve ikili arasında geçenler, nefretin sevgiye dönüşme hikayesini kimi zaman kahkahalar ile kimi zaman ise gözyaşları ile seyirciye en iyi şekilde anlatıyor. Diziyi özellikle Türk dizi tutkunları çok sevmiş ve kaçırmadan da takip etmiştir. İkili arasında geçenler özellikle genç kızları çok etkilemiştir. Bu ilişki üzerine birçok analiz yapmak mümkündür. Ama en iyi özetleyen cümle ise; nefretin aşka dönüşmesinde imkansızlıkların ortadan kalkabilecek olmasıdır.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir – Bir Garip Aşk Oyuncuları

Aşağıda yer alan Bir Garip Aşk oyuncuları, güncel olarak eklenmiştir. Diziye konuk oyuncu olarak dahil edilenler listeye eklenmemiştir.

Ashta Shlok Agnihotri:

Bir Garip Aşk
Bir Garip Aşk

Daha 18 yaşında olan ve hem güzelliği hem de sevgi dolu kalbi ile bilinen genç bir kız. Manevi değerlere ve ailesine çok önem veren birisi. Onun için herkesin mutlu olması ve çevreye mutluluk verebilmek en önemli şeyler. Aile zorlaması ile Shlok eşi oldu ve birçok eziyete maruz kaldı. Ne kadar zor zamanlar geçirirse geçirsin, kocasına boyun eğmeyecek ve bu didişmelerde de kendisini ezdirmeyecektir.

Diziyi hem komik hem de dram yapan oyunculardan birisi de Ashta Shlok Agnihotri olacaktır. Dizide Ashta’nın annesi öldüğünde, babası teyzesi ile evlenmiştir ve bir kızları olmuştur. Ashta ve babasının diğer kızı öz kardeş gibi büyümüşlerdir. En büyük dayanağı da kız kardeşidir. Seyirciler tarafından en çok sevilen karakterdir ve sevgi dolu olmasının yanında vereceği mücadele herkesi derinden etkilemeyi de başarmıştır.

Asla pes etmeden kocasının değişmesi için elinden geleni yaparken, kimi zaman ümitsizliğe düşecek ancak yeniden toparlanmayı da başaracaktır. Bunu elbette güler yüzlü olması, güzelliği ve sevginin gücü ile başaracaktır. Herkes kendisinden bir parça bulacak ve Ashta karakterini çok sevecektir.

Shlok Agnihotri:

Shlok Agnihotri
28 yaşında olan Shlok, tamamen maddiyata önem veren ve duygulardan yoksun bir adamdır. Kendi amaçlarını elde edebilmek uğruna her şeyi yapabileceğine inanan, sadece kendi çıkarlarını düşünen bir kişiliğe de sahiptir. Kendini oldukça beğenmiş, ukala ve sinir bozucu bu karakter ile Ashta’nın neler yaşayacağı geçmektedir. Karısına da oldukça çektiren bu adam, kimseye önem vermemektedir. Kalbi tamamen kötülük ile dolu olan bu adamı seyirciler başta hiç sevmeyecektir. Karısı sayesinde geçireceği zorlu bir değişim süreci ise oldukça heyecan vericidir.

Bir Garip Aşk Dizisi Diğer Oyuncuları

Dizide aynı zamanda Hint sinemasının en önemli isimleri de yer alıyor. Avinash Sacdev, Shrenu Parikh, Manish Wadhwa, Geetanjali Tikekar, Samir Sharma ve Shalmalee Desai de önemli rollerde bulunmaktadır.

Avinash Sachdev dizide, Shlok Niranjan Agni rolünde yer almaktadır.Shrenu Parikh, Aastha Shlok Agnihotri rolündedir.
Manish Wadhwa, Niranjan Agnihotri,
Geetanjali Tikekar, Anjali Niranjan Agnihotri,
Samir Sharma, Varad Niranjan Agnihotri ve
Shalmalee Desai ise dizide Sojal Varad Agnihotri rolünü başarıyla üstlenmiştir.

Bir Garip Aşk 2. Sezon

Dizinin ikinci sezonunda ise, farklı oyuncular yer almıştır. Yine Hint sinema dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı ikinci sezonda ise Vishesh Bansal, Daljeet Kaur Bhanot, Abhaas Mehta, Deepali Pansare, Akshay Dogra, Karan Goddwani ve Sanjay Batra gibi ünlü oyuncular yer almıştır.

 • Vishesh Bansal, Aarav Raizada rolünde oynamaktadır.
 • Daljeet Kaur Bhanot ise Anjali Jha rolünde.
 • Abhaas Mehta, Shyam Manohar Jha
 • Deepali Pansare, Payal Gupta Singh Raizada
 • Akshay Dogra, Akash Singh Raizada
 • Karan Goddwani, Nanda Kishore ve
 • Sanjay Batra ise Shashi Gupta rolünde başarıyla yer almıştır.

Dizinin birinci ve ikinci sezonu arasındaki karşılaştırmayı yapanlar, yine de her bölümü çok sevdiğini ve dizinin genel olarak çok başarılı bir şekilde işlendiğini belirtmiştir.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir (Bir Garip Aşk) Fragmanı:

Etiketler: Bir Garip Aşk, Bir Garip Aşk Konusu, Bir Garip Aşk Oyuncuları

Video Kaynağı

7 comments on "Hint Dizisi – Bir Garip Aşk Konusu ve Oyuncuları"

 1. MD says:

  en güzel dizi bence yalancı bahar tekrar konsa büyük bir zevkle tekrar seyrederim.

 2. Gül says:

  Oyuncular ve hikaye eski olmasına rağmen film çok güzel

 3. Anonymous says:

  güzel fiilim sevkle izliyoruz

 4. Anonymous says:

  Ashta ile shok bibirine çok yakışıyorlar

 5. mesudun hayranı says:

  ben bu filimden nefret ediyorum yani tatlı beladan

 6. mesudun hayranı says:

  bu flm berbat

 7. Nevbahar says:

  Bende izliyorum hint film aşığız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *