Hint Dizisi – Chhanchhan Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Chhanchhan Hindistan yapımı drama kategorisindeki bir aile dizisidir. İlk olarak 25 Mart 2013 tarihinde gösterilmeye başlanmıştır. 103 bölümden oluşmaktadır. Yapımcılığını Sony Entertainment üstlenmektedir. Dizi gösterime girmeden önce Modern Bahu adıyla anılmaktaydı.

Hint Dizileri isimli listemiz de dikkatinizi çekebilir: http://www.listefilm.com/en-iyi-hint-dizileri/

Chhanchhan Tanıtım

Filmin başrol oyuncusu olan Chhanchhan Saranhai’yi Sanaya Irani canlandırmaktadır. Chhanchhan genç bir kadın olarak karşımıza çıkmaktadır. Ailesiyle beraber Ahemdabad’da yaşamaktar ve modern bir görünümü vardır. Chhanchhan arkadaşı Poorvi’nin düğününde Umaben’i canlandıran Suphariya Pathak ile tanışmaktadır. Umaben’in paraya ihtiyacı vardır. Chhanchhan düğünü durdurur ve Umaben artık Chhanchhan’den nefret ediyordur. Chhanchhan Umaben’in oğlu Manav rolünde olan Farhan Khan ile tanışır. Onlar da birbirlerinden pek hoşlanmazlar. Bu nefretlerinden aşk doğar ve birbirlerini sevmeye başlarlar. Chhanchhan’ın ailesi onun bir ilişkisi olduğunu öğrendiğinde oldukça mutlu olur. Umaben oğlunun Chhanchhan ile bir aşk içerisinde olduğunu fark eder. Umaben bir hastalık uydurur ve hastalığını geçirecek tek şeyin oğlunun kendi belirleyeceği bir kızla evlenmesi olarak gösterir. Manav’ın arkadaşı Himanshu Manav’ın Chhanchhan ile evlenebilmesi için bir plan yapacağını söyler. Hindu inancına göre sevgi ve aşkın yeri olan Ashram’da buluşurlar.

Chhanchhan Konusu

Manav’ın annesi geleneksel bir gelin istediğini oğluna söyler. Bunun üzerine Chhanchhan bir plan yapar. Umaben bu plan için Chhanchhan’i uyarır ama başarısız olur. Bir akşam Umaben zayıf düşer ve hasta olur. Hastaneye kaldırılır. Manav, Umaben’i Chhanchhan ile beraber ziyaret eder. Chhanchhan Umaben’in hayatını kurtarabileceğine inandığı bir doktora telefon eder. Doktor onu iyileştirir. Umaben iyileştiğinde Chhanchhan’in onun hayatını kurtardığını kabul etmek istemez ve reddeder. Fakat gerçeğin ortada olduğunu görerek Manav’a gelin olarak Chhanchhan’i seçtiğini söyler. Buna rağmen düğünü engellemek için içten içe plan yapmaktadır. Chhanchhan evleneceğini ailesine söyler ve ailesi bu habere çok sevinir. Akabinde ertesi gün Chhanchhan’in ailesi Umaben ile tanışmak için misafirliğe gider. Chhanchhan ve Manav tüm bunlara rağmen mutlu bir şekilde evlenirler. Umaben, Chhanchhan’in ağzından evlilik için verilen yemekten 30 gün sonra evden çıkacağına dair söz alır. Umaben, Chhanchhan için devamlı zorluk çıkarmaktadır fakat her seferinde başarısız olmaktadır. Kardeşi Rushali’nin salonunda Sonali adında bir kız ile tanışır. Chhanchhan ilginç bir şekilde kendi kocasının adının ve Sonali’nin nişanlısının aynı ada sahip olduğunu öğrenir. Ardından Chhanchhan, Sonali’nin nişanlısının tam adının Manav Borisagar olduğunu öğrenince adeta şoke olur. Ardından Chhanchhan, Umaben’in Manav’ı Sonali ile evlendirmeye çalıştığını düşünür. Chhanchhan Manav’a keşfettiği bu olayı anlatır. Ardından Chhanchhan Umaben ve Sonali beraber buluşurlar. Chhanchhan tekrar Sonali’ye nişanlısının adını sorar. Sonali bu kez nişanlısının adını Manav Nagar olarak verir.

Chhanchhan Oyuncuları

Chhanchhan bu konuyu araştırmaya karar verir. Manavın evinden ayrılır ve ailesinin evine gelir. Ardından Chhanchhan Manav ve Sonali olayını araştırmaya başlar. Chhanchhan Sonali’yi tapınağa kadar takip eder. Umaben’i Sonali’ye Chhanchhan’i en geç bir aya kadar ortadan kaldıracağını anlatırken duyar. Umaben, Manav’ı Sonali ile evlendireceğini söyler. Chhanchhan bu konuşmayı videoya kaydeder. Umaben Chhanchhan’den nefret ettiğini söyler. Gerekçesi ise onun Poorvi’nin nikâhını engelleyişidir. Umaben ayrıca Chhanchhan’in modern davranışlarının yuvalarını yıkacağından korktuğunu da söyler. Chhanchhan Umaben’in güvenini kazacağına söz verir.

Chhanchhan Karakterleri

Kaumudi ve Chhanchhan aile içi rekabet yüzünden taşınacaklarını söylerler. Umaben Hindu inancında yeri olan Teerth Yahra için ayrılacağını söyler. Manav Chhanchhan’a batılı bir giysi verir ve onu giymesini söyler. Chhanchhan önceleri reddeder daha sonra ise kabul eder. Fakat Manav ile buluşmasında o kıyafeti giyemeyince Manav sinirlenir. Manav’ın kolejden arkadaşı Rupali dizide rol almaya başlar.

Dizi dramatik fakat komik üslubu ile geniş bir izleyici kitlesi edinmiştir. Hindistan dışında bir çok ülkede yayınlanmakla beraber ülkemizde de bölümleri izlenmektedir.

6 comments on "Hint Dizisi – Chhanchhan Konusu ve Oyuncuları"

 1. zuhal says:

  Arnav be kü§i

 2. Anonymous says:

  Diziler güzel ancak Türkçe dublajları belli bölümden sonra yok. Çok yarım yapılan iş çok kötü örneğin chanchan

 3. Aşk Arnav ve kuşi says:

  Barun soptiyi seviyormusun

 4. necla says:

  lütfen türkiyede yayımlansinn

 5. ftamaz says:

  barun harika…. yeni dizisi bir garip aşk3 çok güzel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *